Archa Nova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Mathias Wigge
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Opravené karty

Ahojte, nemáte někdo seznam těch “opravených” karet? V domnění, že se jedná o promo karty, jsem je inteligentně zamíchal mezi ostatní… 🥲

1.10.2022 21:31:45

@Jonash  Tak po stopadesáté. Chybu nikdo neřeší. Řeší se jen přístup k řešení. Buď všichni zákaznici nebo nikdo. Proč jen někdo a proč podle naprosto nejasných pravidel. 

11.10.2022 11:45:10

Mindok vůbec neměl ty “opravené” karty tisknout. Úplná zbytečnost, na nic to nemá vliv.

11.10.2022 12:10:46

@walsh441 promo materiály taky dostane jen někdo, tak o co jde?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

11.10.2022 12:28:18

Po stopadesátéprvé - vzhledem k tomu, že ty karty nejsou chyba, tak by se tahle akce neměla nazývat řešením chyby. A tím pádem ty karty a ta nová formulace na nich je bonus pro speciálky, se kterými mindok spolupracuje. 

pokud někdo kupuje hru někde v luxoru nebo v tescu, tak často ani neví o nějakých kartách. A pokud by to kupoval s obchodě na hry (ne někde ve fantasy obchodě, kde mají mimojiné i hry), tak ty karty dostal….. nebo snad ne? I v Tlamě je dávali ( a tam proma nemají pokaždé)

11.10.2022 12:32:01

@walsh441 No, pokud je to, jak jsem popsal, pravda, tak mi to divné nepřijde. Vzhledem k různorodosti distribučních kanálů a čase, kdy na to přišli, nemají rozumnou možnost dát ty karty ke všem hrám. Nejedná se tolik o tisk karet, ale o všechnu tu logistiku okolo, chápu, že třeba nenabízejí zaslání na vyžádání. Nějaké množství poslali do speciálek, aby se s tím nějak vypořádali, jako podporu těm obchodům. 

Ale od začátku bylo principiálně jasné, že to nebude ke všem hrám. A zároveň to také nebude ke všem hrám ve speciálkách, jelikož ty si také nerozeberou celý náklad, není tak tedy jasné kolik těch karet kam poslat.

11.10.2022 13:13:13

Chyba to je. Pokud karta počítá se symbolem na kartě nebo symbolem z jakéhokoliv zdroje (např. i žetonu), má to herní dopad.

11.10.2022 14:02:34

@černý vlk Nicméně to je toliko problém pro lidi, kteří se o tom stejně dozvědí. A pokud se o tom dozvědí (ať už tím, že si přečtou správnou verzi v glosáři nebo tím, že se zajímají a diskutují), pak opravdu nevidím, v čem by absence těch opravených karet měla přesně tyhle lidi nějak limitovat - pokud opravené karty nedostali, prostě si karty nějak označí, nebo si těch pár karet po druhé hře zapamatují… Takto přeci funguje errata u naprosté většiny her - je vydaná někde na webu a každý si poradí svépomocí. A že těch chyb někdy bývá…

Většina pobouřených komentářů tu ale aplikuje logiku “radši nikomu než někomu”. Tomu nerozumím - nijak by to situaci nezměnilo. Většina by se o nějaké chybě či erratě vůbec nedozvěděla, část by na chybu přišla díky glosáři nebo nějaké diskuzi. A díky těm opraveným kartám se alespoň má šanci zvýšit podíl těch, kteří se o chybě dozvědí a budou hru hrát správně - není to správný přístup?

11.10.2022 14:17:31

Ano, souhlasím. Je to chyba spíše kosmetická, nedůležitá. Kdyby nebyly žádné karty k výměně, nic by se nestalo.

11.10.2022 14:29:23

@fidasek Re: Většina pobouřených komentářů tu ale aplikuje logiku “radši nikomu než někomu”.

Tohle bych se nebal oznacit za lez. Naopak bychom si prali, aby i ostatni meli nejakou moznost se k opravenym kartam dostat. Ale hadam, ze tobe tak ani moc neslo o to, co ti lide pisi…

@Jonash Jenze ty promo karty byvaji velmi casto uvedene v nabidce primo v eshopu, napr. “Expedice Ares + Promo”, takze lide, kteri o nejake existenci prom vedi, se mohou rozhodnout, zda nakoupit s promem ci bez nej. To neni totez jako soucasna situace, kdy se opravene karty se tak trochu pokoutne dostanou pouze k vybranym zakaznikum, pricemz oni sami tu informaci pri vyberu prodejce nemeli.

Ale jiste existuji desitky ruznych argumentu, kterymi se da odvest pozornost k necemu uplne jinemu. Zalezi, zda chteli lide diskutovat a chapat, ci jen mlzit.

11.10.2022 17:39:01

Když už se tu rozproudila taková diskuze……kdo tam ty karty neměl? A kde tu hru kupoval? At aspon víme, kolik lidí je v té hádce osobně zainteresovaných. 

Já to kupoval na Planetě a měl jsem je tam.

11.10.2022 18:02:35

@kkaarr  Ad logika “radši nikomu než někomu” - když jsem to tu tak pročetl, jako lež mi to vůbec nepřijde, namátkou:

… ‘Prostě to mělo být buď pro VŠECHNY a nebo pro NIKOHO.’ …
… ‘Buď všichni zákaznici nebo nikdo.’ …

Hru jsem kupoval v předobjednávce ve Světě deskových her, opravené karty jsem k objednávce dostal. Zároveň mi na požádání do objednávky přibalili opravené karty k Divukraji - Legendám, takže už je mám skoro po dvou letech od nákupu také opravené… (Donedávna jsem netušil, že je oprava vůbec k dispozici :))
 

Přijde mi, že se tu dělá z komára velbloud a spekuluje se tu bez pořádné znalosti toho, jak Mindok plánuje věc dál řešit. Třeba nakonec ve speciálkách budou časem opravené karty pro všechny…?

11.10.2022 18:17:56 | Upraveno autorem (porovnej)

@vitac Dva jsou vetsina? Tak si ty pobourene komentare projdi, spocitej a pak si to podel.. Ja tu diskuzi ctu od zacatku, takze vim, ze je to lez. Jedna (dve) vlastovka jaro nedela…

11.10.2022 18:29:09

@kkaarr “Ale jiste existuji desitky ruznych argumentu, kterymi se da odvest pozornost k necemu uplne jinemu. Zalezi, zda chteli lide diskutovat a chapat, ci jen mlzit.”

Přesně - kdo nesouhlasí s nározem nespokojených, chce jen mlžit! A kdo nejde s námi, jde proti nám!

Jako sorry, ale přesně takhle ta situace působí. Stala se chyba - ano, stát se neměla. Že to mohl Mindok vyřešit jinak? Možná. Ale že z mnohých komentářů implicitně a z některých i explicitně (viz komentář níže) plyne nenávist kvůli tomu, že někdo dostal osm karet navíc, kde je lehce pozměněná formulace toho samého (která je ale ikonkově i v glosáři správně), to mi přišlo natolik absurdní, že jsem se taky musel zapojit. Povede to k jedinému - příště radši udělají erratu jen na webu, nechají pdfko ke stažení s kartami nebo přelepkami, a nikdo nebude nikomu nadávat.

Koneckonců platí, co jsem psal - ke komu se informace o erratě dostala, ten by nové karty vůbec nepotřeboval, protože správný postup už ví. A k dalším lidem - kteří by se k erratě sami nedostali - se správný postup dostal díky kartám. Trvám tedy na tom, že řešení “aspoň pro někoho” je lepší než “radši nikdo než někdo”, jak někteří tvrdí. A že nejlepší by bylo, kdyby měli opravené karty všichni? To nepochybně.

11.10.2022 18:40:58

Koupeno v Luxoru. Karty jsem nedostal. Ano mrzi me to. Luxor o nicem nevi. Mindok napsal ze to dal jen do par specialek, takze se k nim nedostanu.Karty jsem si prepsal rucne. Vic to resit nebudu a jdu hrat.

11.10.2022 18:55:03 | Upraveno autorem (porovnej)

@kkaarr  máš pravdu, většina je nepřesné. Naprosto všichni, co zde mají problém s opravenými kartami pro někoho, tak by byli radši, kdyby je nedostal nikdo.

Protože jinak si nedovedu představit, jaký důvod má, že se tu hromadně nepláče nad dalšími chybami, co se ve hře objevily, a nemá je opravené nikdo…

11.10.2022 19:05:23

@fidasek žádné kdo není s námi je proti nám, to je jen další z tvých fabulaci, stejně jako lež o většině komentářů.. Na to nemá smysl ani reagovat. 

11.10.2022 19:08:11

Archa mi přišla z Albi, opravené karty nemám a zrovna šťastná z toho nejsem. 

11.10.2022 19:47:46

@Houp zkus si diskuzi přečíst znova ;) většina lidí by byla NAOPAK radši, kdyby byly karty dostupné pro všechny. 
Já mám pocit, že se tu spíš několik jedinců chce hádat a převrací význam psaného textu…

Lidi, kteří nechtějí problém vidět, nemá smysl přesvědčovat. Já jen doufám, že tohle se dostane k lidem z Mindoku a příště vyřeší podobnou situaci lépe, kdy bude řešení pro všechny zákazníky.

11.10.2022 20:43:21

Kdo si z lidí, co sem chodí, kupuje hry raději v knihkupectví typu Luxor (kde jsou navíc dražší) než ve speciálce? Evidentně někdo jo. Možná o to větší důvod si příště hru koupit jinde, speciálek jsou tři zadnice. Každopádně se v diskuzi točíte furt dokola :)

@Houp Co za chyby tam prosím tě stále je? Ať je tahle diskuze aspoň něčím užitečná…

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

11.10.2022 22:22:18 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash  zmíněných 8 karet má chybnou formulaci. Dle popisu na kartě bys nepočítal symboly na žetonech, ale počítat se mají. 

Další chybu tu jsou tuším v jiném vlákně. Karta vylepšené akce asociace nezmiňuje, že můžeš udělat více akcí, ale musí být různé. (Nemůžeš si vzít např 2 žetony světadílů při síle 6)

11.10.2022 22:29:26

@Jonash Jde o dvě karty, řešilo se tu https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/archa-nova-12398/diskuse/cz-lokalizace-30198/ psal jsem tady prosbu k pogovi, zda by to také nepřidali opravené ke stažení k těm osmi kartám, ale trošku se bojím, že to zaniklo tady v tom v kruhu věčného stěžování.

11.10.2022 22:32:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky, mrknu tam. … To mi přijde třeba jako horší chyba. Ale aspoň že to je v pravidlech (karta asociace II - a různé musí být i ty pavilony při stavbě, takže to se do paměti vryje) a u té Skalky paviánů že je dobře ikona (jak to ostatně bývá v 99 %, že ty jsou dobře, ale chyba vznikne v převodu textu do CZ).

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

12.10.2022 08:33:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Jen bych chtěl upozornit, pokud to zde nezaznělo, že opravené karty (těch 8) v pdf jsou na stránkách MindOK u infa o hře.

Dále bych chtěl poprosit o informaci někoho z těch, kteří nedostali opravené karty, zda nezkoušeli napsat do MindOK s prosbou o zaslání opravených karet? To je asi první, co bych udělal já, než budu psát sem do fóra.

Já osobně po každé hře, kterou koupím tak, se podívám na stránky vydavatele, zda tam nejsou errata, pak k diskuzím sem na Zatrolené hry, případně na bgg. Pokud zjistím, že jsem něco neobdržel, tak se obrátím na příslušného prodejce a předpokládám, že ten se sám doptá vydavatele a provede nápravu a pokud to zde selže, tak kontaktuji vydavatele a nebo prodejce přeskočím a přímo kontaktuji vydavatele.

12.10.2022 09:03:08

@tokura 

mindok jsem oslovil hned potom co mi hra přišla, s tím že karty nejsou a nebudou a nebude k dispozici ani PDF, jelikož kartu jsou součástí limitované edice a brání tomu licenční podmínky, prostě úplný nesmysly…naštěstí se k tomu dostal tady na diskuzi Pogo z mindok a obratem karty v PDF zařídil, takže díky začátku této diskuze ty karty na webu mindok má.

12.10.2022 09:31:23

@Jonash  Naprostou většinu her beru z tlamy. Archa byla v Luxoru v září v předprodeji za 1271,- Ty bys to nevzal? Hraju hry několik let a sem chodím taky několik let. Přesto si potřebuješ rýpnout do nákupu v Luxoru v tématu o chybách na kartě? Off-topic. Jaký je rozdíl, kde si hru koupím? Zákazník jako zákazník ne ? Mimochodem i dnes je to v Luxoru za 1463,- Levnější jsem nenašel.

12.10.2022 09:48:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Sada kostek Elder Dice
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas