John Company: Second Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

John Company: Second Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Wehrlegig Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dostupnost v ČR

Nevíte někdo, zda bude hra dostupná v českých obchodech? Ideálně včetně kovových mincí. Případně které obchody sledovat.

Anebo pokud by se to k nám nedostalo, tak nějaký tip na obchod v EU.

8.2.2023 22:18:39

Nejlevnejsi na BGG marketu za 95 euro

https://boardgamegeek.com/market/product/3049604

8.2.2023 23:06:22

@Ereboro Jedna je teď zde na bazaru (forma Kup teď). I s těmi mincemi.

8.2.2023 23:26:46

@anupinka Nějak to nemůžu najít. Buď to bylo extrémně rychle pryč, nebo neumím hledat. Neměla bys link?

9.2.2023 07:08:07

@Ereboro  Už tam není, někdo ho koupil.

9.2.2023 09:45:53

Neblázňete, toto musí vyjít česky.

Foxovi to dojde. 

Tato druhá edice je i autorem označena za jeho životní dílo. Kdyby nevydal jinou hru, tak tahle by stačila… a to řekne autor Rootu, Pax Pamíru a dalších.

Nemohu souhlasit s názory, že je to stejná hra. Buď jsem viděl jiné letsplay než ostatní a nebo mám jiné vnímání světa.

Je pravda, že třeba všemi milovaný Pax Pamír 2, je podle mne pravidlově a herně nepovedená napodobenina první edice pouze s hezkou tvářičkou.

Jak jsem slíbil Foxikovi, tak zahajuji kampaň. A buď pochopí nebo někdo jiný…

Fajn den ocasek😀

9.2.2023 11:01:21

@ocasek Myslím, že dost poučná je v tomto diskuze u #Pax Renaissance , zda má vyjít 2. edice.

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pax-renaissance-6270/diskuse/je-opravdu-zapotrebi-2-edice-25461/

Tuším, že David někde říkal, že #John Company je nejhůře prodávaná hra od Lišky (nebo něco v tom smyslu). Takže pokud se PaxRen vyprodávala 5 let a nevypadá to na 2. edici, tak JohnComp2e je v češtině tuplem nereálné.

A taktéž pochybuji, že by chtěl někdo z českých vydavatelů kvůli Wehrleho hrám lézt Lišce do zelí.

9.2.2023 15:09:02

IN

Já se rozhodně nechci přít o genialitě této hry. Už první edice je za mě top hra a druhá toto posouvá díky produkci mnohem dále. Bohužel je JC ještě mnohem náročnější na herní skupinu než Oath a cenově by se nová edice JC hře Oath velmi blížila. Třeba na to čas jednou uzraje, ale zatím prostě ne. Spíše se těšme co udělá Cole s Infamous Traffic :)

----------------------
Majitel liščí krabice

9.2.2023 15:19:10

@Ereboro vše vím, vše čtu, ale pohrozil jsem kampaní a tak plním…😀

A hle @IN konečně napsal něco jiného, než jsem od něj vždy po upomínce o kvalitách 2JC dostal v odpověď v průběhu let…možná se ledy pohly….

@Ereboro a k Pax Ren 2 je to za mne nehratelné na stole, vypadá to jako dělané pro Tabletop simulator a pro klávesnici Alt.

PaxRen 1 máme s kamarády nahrané 120+ her, je to nejvíc nejlepší hra na světě, i 2 máme nahránu 20+ v simulátoru a i deskovku vlastní kamarád a na stole prostě 2 je strašně nepřehledná, texty malé, ikonečky a prostě chybí ten náhled, ale pravidlově super zajímavé a vylepšené. To je na stole lepší i Pax Viking

@IN mou pozornost neodvedeš!!!, ikdyž pokud bude Infamous Foxí hrou, tak si šňupnu.

Fajny den a opět, až budu nostalgický, tak upozorníme na tento klenot

9.2.2023 16:48:53

No keď, Davide, vydáte IT2E tak to bude iná pecka a JC2E rád oželiem :D 

10.2.2023 06:12:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Smola je, že tá hra sa naozaj málo predáva, ako aj brázdim instagramovými stránkami, videami na YT, málokto to hrá. Nie je to najjednoduchšia hra, ani najťažšia, len… túto hru si nekúpia ľudia na sólo, to v pravidlách vyzerá byť dosť slabé a dovolím si tvrdiť, že aj taký Pax Renaissance kúpi veľa ľudí na multi-handed solo. A Liška logicky nebude vyrábať novú hru, pokiaľ sa nezbaví starej. Pokiaľ nová bude drahšia navyše, a v porovnaní so starou asi pomerne o dosť, nie je dôvod sa hrnúť do novej, ktorá by mala podobné čísla predaja. A ešte, mňa osobne veľmi láka John Company, len nemám schizofréniu, aby som si to multi-handed solo tak vychutnal, a aby to bolo autentické ;) Mám síce kamarátku, čo s mužom hráva Dixit, len to asi nie je cieľová skupina na JC :D

10.2.2023 14:27:47

Prosím už nikdo nepište, že chápete, proč se nevydá nebo nevydalo…

Došlo z mého úhlu pohledu k posunu, ve který jsem nevěřil… @IN ví, že je to nejvíc nejlepší hra CW a že ji on potřebuje a až nebude zase  jednou myslet na  “ostatní” hráče, tak si udělá radost… jako s Neanderthalem 

a já tu budu a počkám, bo David je Hráč…

 

P.s. kdyby se Vám zdálo, že je to nátlak a “hraní na city”, tak je…

fajný den

10.2.2023 15:43:29

Nátlakuju s tebou :)

PS: a na Infamous v češtině se taky moc těším :D

10.2.2023 16:19:49

I Peloponnesian War bude v češtině super :D

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

10.2.2023 16:21:53

Nooo, som si čo to pogooglil a predstavte si, že ako JC1 má úplne o ničom sólo mód, JC2 má geniálne sólo, je to podľa mnohých hráčov veľmi dobre hrateľné ;) ako som to videl negatívne, normálne si začínam teraz mädliť ruky…

11.2.2023 23:01:04

… no a komu sa nechce čakať a nevadia mu polepené prsty, tak tu sú pnp files

https://boardgamegeek.com/thread/3067088/print-and-play-released

28.6.2023 18:43:04

TheArthurius díky.

Podklady jsem si stáhl a karty jsem si pro sebe přeložil.

Kdyby někdo chtěl, tak je možnost to někam pověsit

6.7.2023 12:48:25

@Elkrajico postni to na zatrolky 😉

6.7.2023 15:25:27

@Dejavu  Já s tím nemám problém. Ale jak jsem to nechal ve vrstvách, tak to hezky nabobtnalo. Ani nevím jaká je tu limit.

a hlavně je to fakt jen můj strohý překlad.

6.7.2023 21:35:19

@Elkrajico Já bych se také hlásil o tvůj překlad..=D Díky!

6.7.2023 21:50:12

Tak jsem to tam kluci nahrál. Je to vaše a dělejte si s tím co chcete. Jak budu mít zbytek, tak to tam dohodím.

 A CzechWine, dondi někdy zase na vláčky 18xx, Brano nás pěkně pojíždí :-)

6.7.2023 22:22:43

5R

@Elkrajico kde si to prosím nahral? Tu to v súboroch nevidím a celkom sa po tejto hre pozerám… preklad čohokoľvek by bodol. Ďakujem!

19.7.2023 19:43:50

Ahoj nahrál, ale neprošlo to, bo to jsou velké soubory (ve PS jsem totiž zachovával textové vrstvy). Tak to bud sloučím a bude to malinké a pronde to. Nebo to někam pověsím a tady hodím jen odkaz.

Ale není to celé (makám na stavbě :-) ), ale karty už jsou komplet.

20.7.2023 08:52:57

Takže lidi, mé soubory najdete pod tímto odkazem

https://drive.google.com/drive/folders/1foapGRM0JSZVQvzikE5aFdmMN5FZWpuj?usp=sharing

Je to tak, že jsem zachoval adresáře a jen k danému souboru, který v ENG má více stránek jsem vytvořil jednotlivé stránky v CZ, snad pochopíte. Je třeba si stáhnout i data komplet v ENG a jen některé stránky v ENG tisknout. 

Žetony jsem si normálně vytiskl na papír a nalepil na dřevěné suky (2cm), které jsem koupil u nás za 1 Kč/kus.

Klidně to můžete upravit a kdekoliv pověsit či sdílet.

Jakmile toho bude více, tak budu přihrávat.

Jo a pokud uznáte, že je třeba něco opravit, tak dejte info….nemám s tím problém. 

10.8.2023 21:31:10 | Upraveno autorem (porovnej)

5R

@Elkrajico díky!

11.8.2023 01:17:50

John Company: Second Edition česky od Lišky musím mít :) Tak snad někdy :) Ale An Infamous Traffic zní taky velice lákavě :)

11.8.2023 13:39:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tanto Cuore minirozšíření Promo 1
Tanto Cuore minirozšíření Promo 1
Akt. cena: 149 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas