Volba prezidenta...

Jeste nez se tu rozjede glosar lapidarit na tema komunistu, nacku a dalsich, tak by me jen zajimalo, jestli nekdo neco zasadnejsiho od kandidatu precet, neco vice si o nich zjistil (a tim nemyslim dotaznik Jana Krause ci diskusi na novinkach), nebo jestli se pri volbe hodlaji ridit toliko prvnimi dojmy, pripadne vyvlict se z toho, v Cechach tolik popularni, maskou glosujiciho nihilisty a nejit volit vubec... ptam se jen ze zvedavosti, diky.
10.11.2012 00:55:10

Ringo
Kdyby stačilo aby byl prezident přirozený, lidský, bez mocenských intrik a bez politické vyhraněnosti k nějaké straně, tak to bych mohl být prezident i já nebo tisíce dalších takových lidí :D.

Franz je exot, kterého z recese vybrala facebook generation a podobní exoti, které vyučuje a kteří s ním sympatizují. Je to právě Franz, který má naučené co má říkat, ale pokud jsou otázky jaksi více konkrétnější nebo zaměřeny do hloubky, tak neví. Vždyť to bylo komické jak pořád vykřikoval Hlavy z ústavy, jako prvňák ve škole, který se naučil básničku, ale jinak je to lajdák, který provokuje.

10.1.2013 10:51:28

Ringo
Naprosto souhlasím.

10.1.2013 11:00:18

Beholder
ano, budes-li mit patricny vek, muzes byt prezidentem i ty. Dale bych to nerozebiral, vidim, ze mas zase jasny kategoricky jediny spravny nazor kdo je a neni exot, kdo je nezodpovedny a kdo si z toho dela legraci a nema smysl ti to vyvracet:-)

Mimochodem Franz je JUDr a vysokoskolsky profesor a ma za sebou radu oceneni i na mezinarodni scene. Exot, lajdak ktery provokuje...? Jinak ty jeho citace z ustavy - asi ti docela unikl podtext techto citaci.

10.1.2013 11:34:12 | Upraveno autorem (porovnej)

jestek tomu exotovi a lajdakovi co nic nevi
Cituji Ondreje Havelku: “Vladimíra Franze jsem měl tu čest a potěšení poznat při spolupráci na jednom představení pro Národní divadlo a zde je moje zkušenost.Když jej poznáte blíže a překonáte lehký ostych vůči jeho prudce osobitému zjevu, zjistíte, že je to neobyčejně vzdělaný, kultivovaný a pracovitý člověk, jehož přehled v oblastech historie a umění je obdivuhodný. Pracovat s ním byl zážitek. Dopřejme jej i lidem mezinárodní politické scény. Prezident Václav Havel byl v kontextu světové politiky bez nejmenších pochyb nezaměnitelná osobnost. V tomto smyslu by byl Vladimír Franz jeho důstojným nástupcem.”

10.1.2013 11:41:27

Gardan
ja nerikam ze umeni fuj a pod. Jen mam pochybnosti, zda ma byt dotovano tak jak je dotovano, dobre umeni se proda samo, spatne umeni necht zustane tam, kde ma byt, nekde v uzavrene spolecnosti, kera si jej pro sebe vytvari a prosim at to dela za sve. Kdyz si vezmu, ze platim prispevek (sice mizerny, ale platim) nejakemu ceskemu filmovemi svazu a pak se podivam na jeho produkci a nad drtivou vetsinou del nestacim kroutit hlavou, tak ma mskutecne vazne obavy, zda se dotuje umeni nebo nekdo, kdo si na umeni jako ze hraje.

10.1.2013 11:43:18

Beholder
přesně!

10.1.2013 19:19:36

Dnesni debata 9. kandidatu
trochu jsem mel obavy, zda Franz potvrdi problemy s vyjadrovanim, ale mile prekvapil, myslim, ze v nicem dnes v komunikaci nezaostal za ostatnimi kandidaty. Takze jasna volba:-)

10.1.2013 22:26:18

Franz
Me teda presvedcil i v ty debate se Schwarzenbergem a Dienstbierem. Zatimco druhne jmenovany si furt dokola jenom mele populisticky PR, staveny na popularnich stiznostech (vymahatelnost prava a ted amnestie), Franz byl normalne rozumnej a svuj...

Komunikovat se nauci i cvicena opice, moderatora v radiu muze s tochou cviku delat v podstate kazdej (a to vim sakra dobre:)), takze je strasna skoda, kolik lidi se necha ovlivnit napr. nabiflovanou a lzivou reci tela mr. Fischera a jak malo lidi zajima to nejdulezitejsi: osobnost...

11.1.2013 13:57:06

Polylux1
Zde bych se dovolil ohradit vůči tvému příspěvku. Já jsem ve svých příspěvcích psal výhradně o Franzovi a žádného jiného kandidáta jsem nejmenoval, nesrovnával ani neupřednostňoval. Možná to nebylo adresováno mě, ale jen tak pro pořádek jsem to raději napsal.

11.1.2013 14:02:07

Polylux1
vetsina lidi se necha bohuzel zmast predsudky, at uz pozitivnimi nebo negativnimi. Druha vec je, ze spousta lidi tak nejak shlizi k politikum pomalu jako k nejakym vyvolenym, kteri na to jako maji, jsou to it lide z televize, celebrity a nedokazi si jako prezidenta predstavit nejakeho cloveka, ktereho mohou bezne potkat na ulici. Pak si rikaji, kdyz franz, to bych tam mohl rovnou jit ja. a nevim cemu se divi, pokud neco znaji, umi a nejsou uplne tupi, tak ano, prezidenta muze jit delat kazdy, kdo ziska podporu obcanu. Nevidim duvod, proc ne. Pokud to neni nejaky trouba nebo clovek s extremistickymi nazory.

11.1.2013 14:53:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Franz
Ze začátku byl Franz povedená recese, ale přestává to být vtipný. Teď se bojím, aby se to nezvrhlo. Nevím jak vy, ale já bych se za Franze jako prezidenta dost styděl!!!

11.1.2013 15:03:06

-bacil-
neměj strach, u těchto voleb nás tentokrát důchodci zachrání :D

11.1.2013 15:16:01

Zeman, Fišer
Já bych se zase styděl za Zemana i Fišera...

11.1.2013 15:18:27

Franz
Znám řadu lidí, kteří ho budou volit (a jako recesi to nikdy nebrali) nebo alespoň o jeho volbě zcela vážně uvažovali. Osobně mi připadá skoro neuvěřitelné, že se u nás najde tolik lidí, kteří nedbají na vzhled a je pro ně "potetovanej Avatar" daleko přijatelnější volbou než někteří "seriozní" profesionální politici. Jen nevím zda je to způsobenou mírou všeobecné tolerance (i když jen v určitýc věkových a sociálních vrstvách) nebo jenom naprostým zoufalstvím při pohledu na seznam kandidátů.

11.1.2013 15:42:22

Franz
Myslim ze kdyz vstoupil do kampane tak urcite byl bran z recese.Ale ukazal ze to nejni zadnej potetovanej hlupak a pro me prijatelnejsi kandidat nez Fiser ci Zeman.

11.1.2013 15:46:12

-bacil-
neboj, prave jsem Franzovi pred hodinou hodil hlas:-)

11.1.2013 16:54:16

Micc
seriozne vypadat neznamena byt seriozni

11.1.2013 16:55:38

Hlavně nezapomínat..
Ti kdo volili Zemana by měli shlédnout toto
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/407235100021003/
i když ono je vlastně už pozdě.

Taky jsem z těch, kdo dal svůj hlas cca před 2 hodinami panu Franzovi a nebylo to z trucu :-).

11.1.2013 17:07:42

Ideal by byl
kdyby do druheho kola postoupili Franz a Tana Fisherova. To by se vsichni sponzori ostatnich kandidatu podelali:-) A nedelejme si iluze, ze ti sponzori nebudou chtit protislizby v pripade vitezstvi jejich kandidata.

11.1.2013 17:15:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
No a právě proto jsem to seriozní strčil do uvozovek.

11.1.2013 17:46:04

Micc
ja vim, jenom jsem chtel podotknout, ze prave tohle spousta lidi pochopilo. A melo by pochopit, kdyz uz mame soudce Berku venku z pruseru, ocisteneho a z lupu mu bude vracena spousta penez.

11.1.2013 17:51:19

recese...
Ja o Franzovi jako osobnosti vim uz dlouho a kdyz jsem se tuhle v aute dozvedel ze hodla kandidovat, vedel jsem presne ze to je clovek kteryho bych si za prezidenta pral ja. V tom me utvrdil nekolika clanky a jeho zjev beru jenom jako pridanou hodnotu. Takovej clovek bude vzdy stredem pozornosti a o to vic bude slyset co rika a cteno co pise. A tim rozhodne nemyslim odpovedi na imbecilni a zcestne otazky moderatoru diskusi.

Smal bych se jenom tem portretum ve skolach :) ale smal bych se pomerne hrde...

11.1.2013 18:02:45

Polylux1
To že už zdaleka nevypadá jako člověk bereš jako přidanou hodnotu a záruku toho, že ho budou lidé poslouchat a číst a to, že nedokáže formulovat v některých věcech co si myslí nebo dokonce nedokáže odpovědět vůbec svádíš na "imbecilitu" otázek moderátora? Tak tomu se zase směju já.

11.1.2013 18:20:33

Polylux1
jj, blba otazka moderatora, na kterou je politik pripraven a ma naucene, co rekne. Prakticky uplne stejne a v nezmenene podobe v kazde diskusi. Nektere veci (napr. o potezkani nekterych skutecnosti, ktere dal Fisher volicum a podobne kecy) clovek slysel posledni tyden snad 5x v uplne stejnem zneni. Franz na rozdil od nich bud rekl svou myslenku a nebo nenasel nit, protoze otazka prakticky nehledala nazor, ale hledala naucenou odpoved, ktere Franz nastesti v zasobe nema. On se na otazky pokousel vzdy odpoved vymyslet. Tu se mu to povedlo, onde zase ne. Vetsina ostatnich kandidatu odpoved nevymyslelo, melo ji naucenou a krasne to bylo videt na otazkach, kterejim nebyly uplne po chuti, radeji odpovidali vlastne na neco jineho, co naucene meli, nikoliv na polozenou otazku.

11.1.2013 18:22:18

Beholder
tobe se nikdy nestalo, ze bys neumel odpovedet na blbe polozeny dotaz?

11.1.2013 18:27:07

Vybíráme z Bazaru

Herní podložky, doplněk ke hře Dračí palác
Herní podložky, doplněk ke hře Dračí palác
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas