Volba prezidenta...

Jeste nez se tu rozjede glosar lapidarit na tema komunistu, nacku a dalsich, tak by me jen zajimalo, jestli nekdo neco zasadnejsiho od kandidatu precet, neco vice si o nich zjistil (a tim nemyslim dotaznik Jana Krause ci diskusi na novinkach), nebo jestli se pri volbe hodlaji ridit toliko prvnimi dojmy, pripadne vyvlict se z toho, v Cechach tolik popularni, maskou glosujiciho nihilisty a nejit volit vubec... ptam se jen ze zvedavosti, diky.
10.11.2012 00:55:10

chilly
ad Fischer - tak pro me je ze vsech kandidatu prijatelny teda nejmene.

5.1.2013 23:42:38 | Upraveno autorem (porovnej)

hmmm
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p3K7PL7cK7Y

8.1.2013 23:57:39

hvar
Nemělo to být do sekce o humoru? Takový dva tajtrdlíci...

9.1.2013 01:13:51

ti kandidáti
jsou za trest - jinak to nevidím...

9.1.2013 07:55:44

Závod o hrad
Ještě odkaz na takové trochu zajímavější pojetí rozhovorů s kandidáty

http://www.stream.cz/zavodohrad/

9.1.2013 09:32:56

volby
sem jediny komu prijde debaty prezidenskych kandidatu uplne mimo misu? proc se maji hadat mezi sebou na temata ktere nemuzou ovlivnit? nemel by byt cesky prezident symbol a moralni hodnota nebo neco takoveho a ne clovek ktery se dokaze nejlip usmivat do kamery a pusobit pred ni nejprirozeneji? ... mam z toho spatny pocit

9.1.2013 09:43:23

volby
2 Loser:
Já nevím, proč se uskutečňuje vůbec nějaká debata, když by tomu spíš slušel galavečer ve stylu Miss. Např. soutěž v eleganci kladení věnce následovaný promenádou před hradní stráží. Osobně bych se nejvíc těšil na volnou Schwarzenberga - umím usnout všude. :-)

2 Hvar:
Jeden přijde s tím, že má rád zasloužilou eurohujerku, druhý se vzhlédl ve slípce bez vlastního názoru a pak označí Schwarzenberga jako pravičáka. :-D To mě dostalo. Jednoznačně do „Co mě pobavilo“. :-)

9.1.2013 10:37:38

Tezka volba
Uz mam v obalce sice jediny listek, pro ktery jsem se rozhodnul, ale vim, ze v druhem kole tam budu muset vybrat listek nekoho jineho. Avatar je moje volba do kola prvniho, i kdyz me na nem vice nez to tetovani stve, ze je na stiru kapku s vyjadrovanim a formulaci vlastnich myslenek, ale to jeste nerika, jaka je to osobnost, nekdo muze mluvit krasne, z patra, vsechno vi, vsude byl a pritom to muze byt osobnostne pekne prase, ze:-)

9.1.2013 14:59:18

Ringo
Ano, je na něm vidět (jeho vystupování), že za sebou nemá dlouho politickou kariéru (i když Karel.....) nebo hereckou či dlouholetou moderátorskou průpravu. Ale rozhodně mu to na ničem neubírá a také je to zatím můj největší favorit.

9.1.2013 16:55:15

Pepon
jo, pravda, Karel bohuzel vypada hodne mimozne. Pro Franze jsem se rozhodl ze dvou duvodu. Neni v nicem namocen a nestoji za nim zadne vlivne lobisticke skupiny a firmy, ktere by jej na ten hrad tzv. "nezistne" tlacily. Je to zjevne clovek, ktery nebude spolecnost delit na pravou, levou, Klausovskou, Havlistickou, Eurohujerskou, Euroskeptickou. Zatim se mi jevi, ze se umi nad vsemi nazory neideologicky zamyslet. Byt to zatim docela obtizne a ne moc srozumitelne vyjadruje slovy.

9.1.2013 17:58:50

Franz
Dnes jsem v debate na CT slysel poprve Franze a to byl podle meho totalni propadak. Neuveritelne...

9.1.2013 21:20:45

Richmond
Přesně. Souhlasím. Chtěl jsem to napsat až to skončí. Ten člověk z toho má velkou prdel. Našprtal se ústavu a to je celé. Jeho kandidatura je jedna velká recese a kdo ho volí, tak v podstatě považuje i samotnou prezidentskou volbu za recesi. Což mi nepříjde moc zodpovědné.

nemám proti Franzovi v podstatě nic osobního. Je to příjemný, nekonfliktní člověk (který, co si budeme vykládat vypadá hrozně), určitě není hloupý, ale nedovedu si ho představit jako hlavu státu a reprezentanta ČR. Na zahraničních schůzkách, při novoročním projevu atd. Nedokáže pořádně formulovat myšlenku, nemá jasný názor na zásadní věci a nemluví konkrétně.

9.1.2013 21:33:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Jako taky nemam proti nemu nic osobniho (i kdyz jeho vizaz tezko skousavam), ale on nedokazal dorict jednu vetu a uz zacinal jinou, nedokazal jsem v tech vetach najit cosi podstatneho. A korunu vsem nasadil pri odpovedi na rusky vliv. Ja ho do te doby nikdy neslysl pri nejakem delsim projevu. Az ted.

9.1.2013 21:37:37

Richmond
Já ho slyšel ještě v interview ČT, Hydeparku a u Krause, takže to co popisuješ je mi známé z dřívějška, ale dnes svou vyjadřovací (NE)schopnost dovedl ještě dále.

9.1.2013 21:41:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Franz
Pod Beholderův příspěvek z 21:33:43 se můžu podepsat. Naopak Dientsbier byl od začátku můj černý kůň a dneska jenom potvrdil, že si můj hlas zaslouží!!!

9.1.2013 22:52:14

včera
Ten Franz byl fakt komický... Nic proti němu, je to určo člověk s dobrou povahou, ale ty odpovědi byly nedostačující. Mě se moc líbil Dienstbier - odpovídal rozumě a přesně. Zatím můj top. Uvidíme co dneska, jestli si to nepokazí. Ale nepředpokládám to. Je hodně nabitej a má přehled snad ve všem. Schwarzenberg mě svými odpověďmi nepřesvědčil a nemyslím, že by byl bezúhoný. Což by správný prezident měl být.

10.1.2013 07:47:25

Pamir
Dientsbier hodně nabitej a přehled snad ve všem? To mi teda vůbec nepřijde...


obecně:
...jak tak čtu všechny ty diskuze kol a kolem, tak mě uplně děsí na základě jakých kriterií bude nakonec ten reprezentant zvolen...Pán Bůh s námi a zlé pryč...

10.1.2013 07:54:52

Pamir
Dientsbier: on si to urcite mysli, ze ma prehled ve vsem. Co mi dost vadilo, ze se neumi strucne vyjadrit. Myslim, ze rad posloucha predevsim sam sebe. Ono taky pusobit nejbystreji v sestave s Franzem, ktery je rad ze vyjadri jednu myslenku a usinajicim Karlem neni zase tak slozite. Ale nic proti Dientsbierovi. Jeho cas urcite prijde, jen to nebude ted.
Proc by nemel byt Schwarzenberg bezuhony?

ta "jemna": Zcela souhlasim, holt je to lidove hlasovani :-) Ja zacal pri vyberu nejdrive u moralniho hlediska: a to sice, zda byl kandidat clenem komunisticke strany. To nezkousnu.

10.1.2013 09:10:43

kandidati
ok, takze co je lepsi, clovek, ktery v tom leta plave a ma za sebou bohate placeny tym a "zajimave" sponzorske firmy, a ti vsichni to do kandidata naliji tak, ze vam brilantne odpovi, kdyz je vzbudite o pul noci? Nebo je lepsi kandidat, ktery se jde s otazkami poprat bez pripravy a o to vice je to nazor jeho, nikoliv nazor nauceny, jak jej ma rikat? Franz je v debatach s velkou casti veci hodne na stiru. Ale myslim, ze to neni o tom, ze nema nazor nebo nema prehled. Proste nema naucene napapouskovane odpovedi a zformulovat odpoved na dotaz v par sekundach, to asi kazdy vime, ze neni nic jednoducheho. Takze mame dve volby, zvolit si na prezidenta cloveka, ktešry je jednim z nas a nebo si tam zvolit nekoho z politicke garnitury, ktera v tom umi dobre chodit, ale jejiz zajmy nejsou tak uplne nezistne. Mam chtit Fishera, ktereho tlaci na post prezidenta pan Chrenek? Mam chtit Schwarzenberga, ktery ma delat na hrade krovi Kalouskovi? Mam chtit (bez debat brilantniho) Dientsbiera, na jehoz vitezstvi se tesi panove B. Sobotka, Zaoralek, Spidla a dalsi socansti aparatcici, aby si mohli delat z hradu svou politiku? Puvodne jsem chtel volit Zemana, ale mam jej opravdu chtit, kdyz je obklopen podivnymi existencemi z minuleho rezimu, z nichz jeden chtel dokonce demonstrace rozhanet tanky? Ne, chci radeji Franze, ktery je clovek bez techto mocenskych intrik. Pravda, na jeho vzhled jsem taky prilisna konzerva a moc si neumim predstavit, jak bude jednat z hlavami statu jinych zemi. co se tyce vyjadrovani, trochu spoleham na to ,ze je to preci vysokoskolsky profesor, ktery snad nekde neco prednasi, ne? Takze uvidime. Pockam si jeste na debatu devitky, mozna to jeste muj nazor ovlivni. Doufam, ze si vyberu kandidata, ktery nasi zemi nebude skodit.

Mimochodem vyjadrovaci schopnosti nejsou vsechno, vzpomenme na Havla, co jej stalo usili, nez se vykoktal. a mimochodem, pri vcerejsi debate jsem si vsiml docela komicke veci. Franz - neumel se ke vsemu poradne vymacknout, rikal vetu, kterou nedorekl a po nadechu uz nacinal vetu uplne jinou. Uprostred neomylny diskuter dientsbier, ktery by vam brilantne odpovedel i na to, co rika na Sobotkuv cil dobyt znovu severni pol, nez by si uvedomil , ze je to nesmysl. No a z dalsi strany provareny politik Karel Schwarzenberg, ktery mel vyjadrovaci problemy uplne stejne, ne-li horsi nez Franz. Takze ja bych podle toho, jak se kdo umi vyjadrovat asi jako parametr nejvhodnejsiho kandidata nebral. To bych musel volit Bobosikovou nebo Dietsbiera. Zemana az pak, protoze ten nez odpovi na otazku, tak stihne vsem jeste vynadat do amateru, blbcu a idiotu:-)

10.1.2013 09:21:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Pamir
nerikam ze na me Dientsbier neudelal dojem ,v debate kandidatu poradane iDnes byl vynikajici a parkrat docela dobre setrel i brilantniho recnika Zemana. Vcera byl Dientsbier taky docela dobry. Nicmene me vadi, za jakou stranu vystupuje a koho si chce dotlacit na hrad (Spidla). Volbou Dientsbiera vlastne volim i Spidlu, nahravam Bohusovi a Zaoralkovi a to urcite delat nebudu. Kdyby byl Dientsbier nestranicky, pravdepodobne by mohl mit muj hlas. Stejne tak ovsem i Premysl Sobotka. Tomu ten hlas proste nechci dat proto, ze vystupuje za stranu, ktere jsem jako jeji byvaly volic dal proste pa pa forever minuly rok a to definitivni. Byt si o Premyslu Sobotkovi myslim, ze je to slusny clovek, ktery by nas mohl i slusne reprezentovat.

10.1.2013 09:32:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Ja si Franze dokazu predstavit klidne jako ministra kultury treba, jako prezidenta ne. Jeho zjev a vyjadrovani s tim nema nic spolecneho. To by bylo naopak prijemne osvezeni :-) Budme hrdi na to, ze ceska spolecnost je jedna z nejliberalnejsich na svete a prave kandidatura Franze a jeho podpora stran verejnosti to dokazuje.
Mluvis tady o ruznych lobby napojenych na jednotlive kandidaty a ja s tebou souhlasim, prave proto je ta volba tak tezka. Ale proc nezminejes jmeno Fisherove napriklad, za tou jiste zadna lobby ani aparatcici nestoji...

10.1.2013 09:32:59

Gardan
Pani Fisherova mi stacila jako poslankyne US v Paroubkove vlade. Je to pani Fisherova, ktera si mysli, ze by mel stat sypat do kultury horem dolem nehlede na dluhy a nehleda na to, zda z toho vznika produkt, ktery obcane CR opravdu oceni, krome umelcu, kteri to tvori a jejich par kamaradu z branze. A je to pani Fisherova, ktere na druhou stranu penize strasne smrdi a na sve zahranicni cesty by si nevzala do letadla podnikatele, kteri by mohli pro CR v zahranici shanet ksefty. Proste hnusne smradlave penize, ale kdyz jde o kulturu, tak to najednou voni. Tyhle protimluvy nemam rad.

a abych nebyl osocen z protimluvu, ze mi nevadi podnikatele v letadle prezidenta na zahranicni ceste, ale podnikatele jako sponzori politiku ano - snad si kazdy uvedomuje ten rozdil.

Mimochodem, ja toho Franze chci volit ze dvou duvodu, je to prirozena lidska osoba, jejiz jeidny handicap je zatim vyjadrovani a navzdy vzhled, kterysi zavinil sam. Ale neni to osoba, jejiz handicap by byl nejaky pruser, nejaka spina, korupce, podivne vladni rozhodovani atd. Druhy duvod je ten, ze chci videt kysele xichty tech, do kterych ruzne spolecnosti zbytecne nalily miliony na kampan, v pripade, ze by neuspeli:-)

10.1.2013 09:42:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
ani by mi nevadilo, z které strany Dientsbier pochází (i když jsem pro pravici). To co rezolutně odmítám je jeho postoj k dostavbě Temelína a názor, že jádro je neperspektivní. S takovými názory nás přivede do středověku.

10.1.2013 09:48:12

Elnie
hmm, tak to ani nevim, ze takovy nazor ma. Nicmene jako prezident urcite nebude rozhodovat o energeticke politice statu. Na akove konkretni veci je tu preci jen vlada. Ono takovy nazorovy nesoulad bych mohl najit ale u kazdeho kandidata. S zadnym se neshoduji na 100% a minimalne kazdy z nich ma na nejakou zasadni vec nazor, z kterym se neztotoznuji. dle toho bych si nevybral asi nikoho:-)

10.1.2013 10:01:05

Ringo
Fisherova neni muj kandidat, jen jsem chtel poukazat, ze jeji jmeno se v diskuzich zrovna moc nesklonuje. Souhlasim s Tebou ,co se tyce spolecnych cest podnikatelu a prezidenta, vec to jiste uzitecna. Uz s Tebou nemuzu souhlasit v otazce kultury, vyspela spolecnost se pozna prave podle toho, jak si vazi techto umelcu a jinych podivinu. Umeni je jedna z mala veci ktera pretrva i pro generace co prijdou po nas. Nemyslim si, ze je to vyhazovani penez, nebo ze to lide neoceni. Hlavne jsou to v ramci rozpoctu minimalni a zanedbatelne penize. Mas zcela pravdu, ze se neda najit kandidat s nimz by mel clovek 100% nazorovy souhlas. Byla tady v diskuzi zminovana volebni klakulacka, vysla mi tam Roithova, coz neni zcela urcite muj kandidat :-)

10.1.2013 10:43:53

Vybíráme z Bazaru

Borderlands: Mr. Torque Arena of Badassery - KS
Borderlands: Mr. Torque Arena of Badassery - KS
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas