Uz i tady

Hele jdo tam dal ten modro zluty flek co zakryva pravy horni roh?

 

24.2.2022 13:20:02

Respekt pro admina. .

24.2.2022 16:47:23

@Zeus chci přidat podpis

____________________________________________________
Natáčím deskoherní videa na Youtube na kanále Bartyx Gaming!

24.2.2022 16:47:42

@Miner Promiň ale do očí bijící fakta prostě nelze popřít. Diskuzi jsem vždy nakloněn je-li bez osočováni či sarkastických poznámek. Nikdy jsem mezi svými kolegy ze všech politických spekter včetně těch extrémních neměl žádný problém slušně diskutovat o čemkoliv. 

Chceš-li vědět tak ve svém rodném Ústí n/L jsem se podílel jako dobrovolník na spoustě veřejně prospěšných akcí včetně jejich organizace a angažování se v lokální politice, dále založení odborové organizace a vykonávání funkcí s tím spojených. Nemluvě o tom co jsme dokázali jako kolektiv.

Vzhledem k tomu že můj děda v šedesátých letech za politiku bručel. A druhá strana rodiny má velmi “krásné” vzpomínky na nacisty včetně účasti na odboji. Tak oslovení kolaborant je pro mne velmi urážlivé.

Chceš-li mě hodnotit za politický názor prosím argumentuj jako Kew který nabídl své relevantní zdroje které si rád přečtu.

Děkuji

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.2.2022 16:47:49

@Zeus Ale proč to tedy jejich politická špička podporuje? Nicméně krásně napsáno.

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.2.2022 16:49:36

@Zeus chcem pridat podpis. Dakujem.

24.2.2022 16:52:12

@Honza S. Do očí bijící fakta lze popírat úplně v pohodě. 

-------------------------------
Deskoherní inkvizitor

Laureát Brahmíního Vemene 2018

24.2.2022 16:54:28

chci přidat podpis, díky

24.2.2022 17:01:57

Chlapi, nekrmte trolla - je zjavne, ze si uziva pozornost, ktoru mu venujete. Zbytocne si len dvihnete tlak a jemu spravite radost.

24.2.2022 17:05:52

@Honza S. No mě to přijde, že se to i na úrovni politiky dost mele a jde o to, kdo zrovna rozhoduje. Prostě pro nacionalisty je Bandera pozitivní postava, pro řekněme liberály spíše negativní (sorry, neznám přesně rozložení politiky na Ukrajině, tak zde mě můžete asi nachytat).

Vždyť národním hrdinou ho jmenoval Juščenko v roce 2010, aby ho v roce 2011 Janukovič zase “odjmenoval”. Ale pak ho různé lokální autority (spíše na západě) propagovali pojmenováním ulic atp.

Takže rozhodně bych se neodvážil tvrdit, že je glorifikovaný univerzálně (ani na úrovni vládnoucích struktur). Je to silně kontroverzní postava, která stojí za děsivými událostmi, a sympatizovala s nacisty. Na druhou stranu je na Ukrajině vnímaný jako člověk, který se snažil vybojovat (ano krvavě) nezávislost Ukrajiny na okolí (Rusko / Polsko a i Německo, když mu odepřeli nakonec nezávislost). Tím nechci jakkoliv jeho činy zlehčovat, jen se snažím vykreslit obraz ucelený (a určitě mi tam části chybí).

A přemýšlím, jestli by něco změnilo na situaci v Ukrajině, kdyby ho nakonec glorifikovali univerzálně. Dávalo by to právo komukoliv jejich územní celistvost narušit? Nemyslím si. Takže zajímavý historický exkurz (i jsem při načítání hlubších detailů zjistil zajímavé informace a úhly pohledu), ale kontext se současnou situací vnímám hodně volně.

24.2.2022 17:07:04 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Chci přidat podpis. Díky.

24.2.2022 17:09:52 | Upraveno autorem (porovnej)

@Honza S. Promiň ale ačkoliv tebou nastolené téma může být zajímavé k diskuzi, tak je to něco, co přece se současnou situací vůbec nijak nesouvisí. Neexistuje žádné spojení mezi tím, co momentálně dělá Ukrajina v rámci svých vlastních hranic a tím, že jí tam Rusko napochoduje.

24.2.2022 17:11:10

@Zeus Taky chci přidat podpis, díky.

24.2.2022 17:14:29 | Upraveno autorem (porovnej)

@Honza S. - To co tu přednášíš nejsou argumenty, ale propagandistické kecy. Historické vnímání Bandery, které není tak jednoznačné jak ho popisuješ, není v žádném případě důvod, který by ospravedlňoval vyhlášení války a invazi do svobodného státu. Ty bys se svou logikou nejspíš tleskal rusům i kdyby napadli nás s odůvodněním, že v Řeporyjích postavil Novotný pomník Vlasovcům. Ty se tu biješ v prsa, že jsi historik a přitom jen používáš historické události vytržené z kontextu k relativizaci ruské invaze. 

De facto jen zneužíváš toho, že ti tu dáváme prostor k tomu, abys tu předváděl svou pseudoargumentaci. Kdyby to bylo na mě, tak se s tebou rozloučíme. Na druhou stranu, možná i taková ukázka toho jak může vypadat pátá kolona, není od věci, když to vezmu čistě jako studijní materiál.

Dál už s tebou nebudu ztrácet čas. Sobecky ti přeji, abys nikdy nemusel podobné žvásty psát na obhajobu ruských vrtulníků a tanků u nás. 

24.2.2022 17:14:59

@Zeus Chci přidat podpis. Díky i za tu akci.

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

24.2.2022 17:17:18

@Miner  To je tvůj názor a já ti ho neberu. Nikdo nikomu válku nevyhlásil. Pokud si myslíš že je ukrajina svobodná pak tě lituji, ke svobodnému státu má nejblíže Švýcarsko jako jediné na světě. 

Je vidět jak krásně škatulkuješ. Jen proto že nesdílím tvůj názor mě považuješ za pátou kolonu. Super, takovéhle škatulkování. I přes odlišný názor tě já za veřejného nepřítele nepovažuji. Kdyby to bylo na tobě tak bych asi byl v koncentráku nebo gulagu… Nebo se pletu?

Porušil jsem snad diskuzní pravidla?

Víš i lidé s odlišným názorem mají rádi deskovky a rádi taky přispívají do společné komunity.

A já ti přeji stejně jako každému člověku, zdraví, hodně úspěchů a lásky.

Jsem vděčný za tvou adminskou činnost pro zatrolenky stejně jako u dalších tvých kamarádů kolegů.

 

A přeci jenom si malinko rýpnu. Ruské taky a vrtulníky má naše armáda ve výzbroji. Náhoda? Nemyslím si… ;)

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.2.2022 17:28:49

jps

@Zeus také připojuji svůj podpis.

@Honza S. jenom dotaz? Jak vnímáš vlasovce a hiwis? Nebo kozácké vojsko na německé straně za II. světové války? Anebo estonské armádní jednotky (nemluvím o jednotkách SS, resp. Estoncích v jednotkách SS)? Historie není jenom černobílá…

24.2.2022 17:29:47

Prosím o pridanie podpisu na podporu Ukrajiny.

 

Ďakujem.

24.2.2022 17:31:05

@Zeus Chci přidat podpis. Díky.

 

24.2.2022 17:32:16

@jps  jako osoba nebo v historickém kontextu?

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.2.2022 17:33:07

Chci přidat podpis. Děkuju

24.2.2022 17:35:27

Ukrajina si podporu zaslouží. Takže adminům palec nahoru. A prosím přidat.

24.2.2022 17:38:29 | Upraveno autorem (porovnej)

jps

@Honza S. Jako osoba, protože osobní hodnocení vždy vyplývá z nějakých vlastních zkušeností, které jsou ovlivněny historickou zkušeností a rozhledem.

24.2.2022 17:39:16

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu slovní napadání (zesměšňování, dehonestace atp.) osoby či skupiny osob.

24.2.2022 17:39:26

To, že tu propagujete politiku, je za mě palec dolů. Každý má na to svůj názor a doufal jsem, že aspoň někde se to řešit nebude…

24.2.2022 17:39:46

Takže od teď se tu budeme za jiný názor nazývat špínou? Tak to je super.

24.2.2022 17:45:44

Vybíráme z Bazaru

Heldentaufe
Heldentaufe
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas