Uz i tady

Hele jdo tam dal ten modro zluty flek co zakryva pravy horni roh?

 

24.2.2022 13:20:02

@Mirda55 Vzhledem k tomu kolik procent v ČR dostává SPD a podobní, tak budem další na řadě koho bude Putin chtít odnacifikovat.

24.2.2022 15:51:59

Jj, chci pridat podpis

24.2.2022 15:52:54

Jo a pokud někdo chce svůj podpis připojit k podpoře ruské invaze, tak prosím vás, na Pražském hradě už ne. Tam prej zavřeli petiční stánek. Kolaboranti se prý mohou pro instrukce hlásit přímo na ruské ambasádě, dostanete notičky a můžete recitovat jak @Honza S. 

 

24.2.2022 15:53:00

Distancování se od politiky je přeci také politické vyjádření … snad to lidé konečně pochopí.

Je mi z toho smutno a ví, že tento čin odsuzuje i spousta Rusů, tady už pomůže jen revoluce, nebo reskin Atentátu na Hitlera.

24.2.2022 15:58:52

f0x

Mecenáš trolíků

@Zeus, chci přidat podpis

díky

24.2.2022 15:59:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Posílám palec nahoru za symbolické vyjádření podpory a celý adminský tým má u mě plus. Díky za to. 

---
Time Slug Studio

24.2.2022 15:59:49

@Honza S. Opravdu je to adekvátní argument? Opravdu nutně znamená podpora Ukrajiny v okamžiku, kdy je napadlo Rusko, zpochybňování jiných historických událostí? Mě přijde, že klidně je možné odsuzovat Ruskou invazi a současně i masakr ve Volyni.

Protože pokud ne, tak většina států za sebou má nějaký průšvih a pak by to znamenalo, že si zaslouží napadení/obsazení/zničení někým jiným. Minimálně do doby, než se jako celem omluví? A kdy omluva stačí (protože se vždy IMHO najde nějaký nacionalista, který bude daný čin glorifikovat, nedejbože i u moci nebo aspoň v parlemanetu)

24.2.2022 16:01:32

Operovat banderovcema mi prijde dost mimo. Taky by se ze me asi stal fasoun, kdybych prezil genocidu hladem

24.2.2022 16:01:35

@Honza S. Neschvaluju, stejně jako neschvaluju třeba toto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vys%C3%ADdlen%C3%AD_N%C4%9Bmc%C5%AF_z_%C4%8Ceskoslovenska Přesto bych byl rád, kdyby mi kvůli hříchům našich dědů nelítaly kolem hlavy vrtulníky.

24.2.2022 16:02:11

@Honza S. Bože můj, jak může být někdo tak zblblý …

Já jsem zažil, když naší ulicí jely sovětské tanky a rodič brečeli, že bude válka. Pak jsem zažil celou normalizaci a to mi úplně stačí. Několikrát jsem byl v Rusku a setkal jsem se tam na horách s kluky, co bojovali v Afghanistánu. Vím, co si mám o Rusech a jejich mentalitě myslet a po pravdě mám z Ruska strach. Není to o Putinovi. Rusové v celých svých dějinách nezažili nikdy demokracii a naprostá většina z nich si myslí, že to, co žijí, je jediné správné a západní mentalitu nikdy v životě nepochopí.

… a dávat nějaké odkazy na různé masakry v dějinách je naprosto irelevantní. Takhle bychom mohli pokračovat přes ruský masakr v Katyni až hluboko do středověku a pořád argumentovat tím, že vy jste mi zabili strýčka, tak já vám za to zastřelím synovce - takový přístup nikam nevede. 

24.2.2022 16:02:55

@Miner Ne děkuji, já si na vše dělám vlastní názor, nepotřebuji noty jako naše vláda. A označení kolaborant si vyprošuji, osobně mě neznáš a absolutně nevíš nic co jsem já pro naší společnou vlast dělal nebo dělám. Neznáš ani mě ani mou rodinnou historii. Takže buď prosím tak laskav a neurážej mě. Děkuji

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.2.2022 16:03:23

@Radim No vidíš to, ale je to pouze důsledek tohoto (https://cs.wikipedia.org/wiki/Vyhn%C3%A1n%C3%AD_%C4%8Cech%C5%AF_ze_Sudet_v_roce_1938) a toho co následovalo v dalších letech.

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.2.2022 16:07:17

Chci přidat podpis

díky

24.2.2022 16:08:29

Chci přidat podpis. 

24.2.2022 16:14:03

chci přidat podpis

24.2.2022 16:15:50

@Honza S. Pravda je, že tě neznám, ale vidím, co děláš pro vlast mnimálně v téhle diskuzi - relativizuješ vinu Ruska a obhajuješ jeho agresi. A vzhledem k tomu, že my jsme jedním z dalších případných cílů, jak sám putin (ano, s malým p) řekl (resp. ve Vrběticích už jsme tím cílem byli a v rámci dezinfa už nějakou dobu jsme), to bude chtít, aby sis teda zase trochu máknul, abys to odčinil. A teda dělat takové argumentační fauly jako historik, to je trochu moc i na mě jako na přírodovědce. Pokud budeš chtít, pošlu ti nějakou literaturu na dostudování si.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

24.2.2022 16:16:00 | Upraveno autorem (porovnej)

@Honza S. - Ty nejsi žádný historik, to co tu předvádíš je pravý opak toho co by historik dělal. Ano, neznám tě a hodnotím tě jen podle toho jak se tu předvádíš a to se nijak netýká historie, ani tvé rodiny, o té bych si mluvit nedovolil. Ale tvé chování zde zhodnotím bez problémů.

24.2.2022 16:20:59

@Honza S. No vidíš a právě proto je nesmysl vytahovat staré spory, obzvlášt po 80 letech.

24.2.2022 16:25:18

@Zeus chci přidat podpis. 

24.2.2022 16:27:51

@Radim Ale naše vláda neglorifikuje nikoho kdo při zaslouženém odsunu němců na nich páchal zločiny. Banderovci jsou na ukrajině národními hrdiny. Vidíš ten rozdíl? Zajímavé je že když budeš u nás hajlovat a chválit jak nacistické německo "pomáhalo" lidem tak se dopouštíš trestného činu ale když tohle uděláš na ukrajině tak jsi frajer. Proto je třeba se z historie poučit, národ co se nepoučí je nucen si ji zopakovat.

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.2.2022 16:30:51

@Kew s tvým názorem na “agresi” a klauniádu vrbětice nesouhlasím. Tvou nabídku literatury bych ovšem rád využil, pokud jsou patřičně zdrojované a autoři se neutápějí v emocích milerád si přečtu, prosím napiš mi. Myslím to vážně, já literaturou nepohrdnu.

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.2.2022 16:33:34

Joe

Prosím o pridanie podpisu.

-------------------
Prekladateľ Joe

24.2.2022 16:38:57

@Zeus chci také přidat podpis.

24.2.2022 16:40:14

Prosím o přidání podpisu, díky.

24.2.2022 16:40:34

@Honza S. Já teda podle Wikipedia zas tak jednoznačné hodnocení Banbery nevidím. Z toho, co jsem si načetl, tak západní Ukrajina ho vnímá skutečně spíše pozitivně, střed a východ ale spíše negativně. A celkově pozitivně Banderu chápe kolem 15% obyvatel Ukrajiny, zatímco 45% negativně (a z toho ⅔ velmi negativně). Nicméně mi to stejně přijde jako zajívý diskurz, ale mimo téma (což vlastně sám o sobě diskurz je :-).

Zdroj: Wikipedia a http://www.cpsa-acsp.ca/papers-2010/Katchanovski.pdf

Možná bych ještě dodal, že jsem teda koukal na vnímání napříč společností, nikoli na vládu a tak. Protože bych si nerad třeba za sebe dělal názor na Česko dle p. Okamury nebo z dob dřívějších relativně hlasité Dělnické strany.

24.2.2022 16:40:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Válka v Říši divů CZ
Válka v Říši divů CZ
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas