rok draka

kovovy zajic nam odhopkal. doufejme, ze uz neni treba starat se o noru. uvidime jak si s nama poradi vodni drak. a my s nim

takze vsechno nejlepsi atd. a ted dva tydny oslav prichodu jara (e;
24.1.2012 00:04:05 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
no, myslím, že vzhledem k tomu,že je to tak dávno, tak to taky může být pravda
cenzura bible je velká a třeba nějakého potomka cestou utrousil ... to nikdo nemá šanci jakkoliv dokázat

24.1.2012 12:31:44 | Upraveno autorem (porovnej)

som

znovu kren
A zase vedle, nebyla to Indie ale Anglie ( vždyť přece král rybář, svatý grál, Artuš, puding z loje a jater a tak...). Jinak doporučuju Svatá krev a svatý grál (kolektiv autorů), tam to fšecko je!

Jo a mimozemšťani taky sou! Fakt!

24.1.2012 12:32:40

ano ano
Elvis Presley nezomrel a na Borneu nasli Hitlera!

24.1.2012 12:34:46

PJ

tarnow, ndru, kren, ad.
tarnow: Asi se shodneme, i když Dračí Doupě byla srdcovka ;-)

ndru: Hm... spíš než o kvalitě a moudrosti čínských horoskopů to vypovídá o (ne-)kvalitě a validitě těch psychologických testů (a pak i těch, kteří by je měli vyhodnocovat). Psychologové to ovšem často neradi slyší. Zejména psycholožky.

kren: Hele, pan David Hnědý je skělí spysovatel, tak ho tady neurášej, jynak si tje odeberu spřátel, ty jeden piškuntálku :-D

24.1.2012 12:35:37

som
Tiez som cital knihu Svata krv a svaty gral.Fakt by ma zaujimalo co nasiel Berenger Saunier ked tak zrazu zbohatol.

24.1.2012 12:39:14

brblo
a nežije elvis na Borneu s hitlerem?

24.1.2012 12:39:22

som

brblo
Tak to by mě opravdu v jakém byl stavu - předpokládám, že ála Beatles - taky už se rozpadl.

A pozor, brouky mám rád!

Ella:
myslíš jako že oni spolu to? Jako úplně?

24.1.2012 12:40:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Ella
Ano ziju aj s Viktorom Kozenym!

24.1.2012 12:44:19

to Ella
Však já to nikomu neberu a nikoho nepřesvědčuju o opaku ;).

... recenze bible je velká ... Nemyslela jsi spíš cenzura bible? Ona totiž Bible není historická kniha. Navíc je to kniha, která se skládá z mnohých jiných knih a původních svitků a v různých vydáních jsou přidávány nebo ubírány jednotlivé knihy, které nejsou součástí kánonu a slouží jen jako apokryfní texty. Navíc použití apokryfních textů je u různých církví různé. Například existují kromě základních 4 evangelií, zařazených do kánonu i další apokryfní evangelia a dokonce kromě Janova apokalyptického zjevení existují i zjevení od jiných autorů. Bible zkrátka není jeden uzavřený celek, jedna kniha s jedním výkladem. Skládá se z mnoha zdrojových textů. A to je dobře, protože to není ucelená historická kronika a jako taková nemá ani k tomuhle účelu sloužit.

Chce-li člověk jako laik Bibli číst, tak by ji neměl číst jako historii, pověsti nebo učebnici, ale každý text by měl porovnávat se svým životem a hledat zdroje a inspiraci jak obstát se svým životem ve světě, který na něj působí.

24.1.2012 12:54:15

...
jeste zacnete resit konec sveta podle mayskyho kalendare a je vymalovano :-)

24.1.2012 12:55:12

kren
jo jo cenzura rychleji píšu než myslím :-) u mě normální

24.1.2012 12:55:25 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ozzy
To víš že jo :D. Ale můžu tě uklidnit, protože konec Mayského kalendáře je naprosto jednoduše zdůvodnitelný. Toho týpka, kterej tesal dlouhou dobu ten kalendář do kamene už po nějaké době tak bolely ruce od toho dláta a kladiva, že toho měl už plné zuby a řek si, že to na těch pár tisíc let dopředu stačí a že už dál pokračovat je zbytečné, tak to utnul a šel si dát panáka. No a po pár tisícech let z toho někteří jedinci udělali konec světa :D.

24.1.2012 13:01:50

som

Mayové
Další teorie říká, že když to tesal, tak se nudil a vymyslel skvělý joke s koncem světa...

24.1.2012 13:06:09

konečně
se tahle diskuze stává seriozní...

24.1.2012 13:25:42

kren
Neblazni,myslis ze to sekal kladivkom a dlatom?Ved podla najvacsieho historika Danikena uz v tej dobe tam mali pristavacie plochy pre vesmirne koraby!Idem sa pozriet na balkon ci my tam nahodou napristalo UFO.

24.1.2012 13:26:15

..tradaaa..
dvaj draci;))
http://4.bp.blogspot.com/_Spt9h652xPQ/TFL2YmAhaNI/AAAAAAAAAqQ/Xx5idjqU2js/s1600/God-and-666.jpg

24.1.2012 13:32:35

opčík
soupeří spolu, nebo si podávají ruku?

24.1.2012 13:37:02

to PJ (24.1.2012 12:35:37)
nejak tak jsem to myslel (e;

na druhou stranu cinske systemy jsou jiz nejake to treti tisicileti pouzivany a vylepsovany (ty psychologicke rekneme tech sto let)

24.1.2012 13:37:27

kazdopadne
predne a hlavne jsem chtel poprat stastny novy rok, ktery proste slavim v jiny den

(a kdyz uvazim, co by se asi rozpoutalo, kdybych vyvadel to co ponekteri zde v auditku ohledne vanoc nebo silvestra, tak fakt nevim....)

24.1.2012 13:39:47

to Elenistar
jeden souperi a druhy podava ruku

24.1.2012 13:42:28

to ndru
Nezlob se ale ve mě vždycky vyvolá úsměv to, jak se západní civilizace snaží hledat inspiraci a zdroje ve východní filozofii a náboženství poté, co se sama sekularizovala a odtrhla od svých původních duchovních kořenů a snaží se na sílu tady naroubovat něco co se vyvíjelo po tisíciletí v jiných společensko, duchovně geografických poměrech, místo toho, aby hledala své původní duchovní kořeny, které jsou pro nás stejně hodnotné a smysluplné jako pro východ ty jejich.

V podstatě jsou mi ty mínusy celkem jedno, ale docela by mne zajímalo jestli jsou jen za ten můj úvod viz: ... ve mě vždycky vyvolá úsměv to ..., což bych i celkem chápal, protože se může cítot někdo dotčený. Ale jestli je mínus za samotný obsah celého mého odstavce, tak by mne ten důvod docela zajímal.

24.1.2012 13:49:11 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

kren
V jiném vlákně jsi (nejen) mě napomenul, že je zbytečné se dohadovat, jestli je silnější lev a nebo tygr a je zbytečné řešit, jestli jsou lepší Cyclades nebo Eclipse. Nevím, proč by se tedy měl řešit rozdíl mezi tzv. západním a východním náboženstvím, je to naprosto neporovnatelné a nechť každému, co jemu libo. IMHO za to jsi mínusován (ne mnou).

24.1.2012 14:12:14

PJ

ndru
Klobouk dolů, žes to vzal za svý. Také mě napadlo, že ten časovej rozdíl je dost neporovnatelnej; jediný, co už se tak trochu může opřít o statistiku je snad jenom Rorschach - nebo se pletu? A pak přeci jen číňané asi nezvolili pozitivistickej přístup, i když mně osobně je vlastní...

A jinak dík. I Tobě nechť se daří a úspěšně zdoláš morové rány a hladomory...

24.1.2012 14:15:14

ndru
Štastný a veselý :-)

24.1.2012 14:16:48

to kren ad minusy
tvuj problem je v tom, ze neumis psat smajliky, ktere by zomu dodali tu emocni slozku, kterou lidi pri internetove komunikaci vyzaduji. problem tech lidi, co ti davaj ty minusy je v tom, ze neumi casto poradne cist a pochopit text, rika se tomu funkcni negramotnost a lide takto postizeni bijici i vytahnou z textu jen ty do oci bijici fraze, ze kterych si vykonstruuji jimi predpokladanou myslenku, kterou si k tobe priradi dle jinych zkusenosti. jinak si ty minusy obcas take neumim vysvetlit, krom toho mi prijde srabacke davat skryte schovan za anonymitu minusy, kdyz uz nemam koule vysvetlit, co se mi na tom nezda :-)

24.1.2012 14:17:12

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror: Carcosa: Unspeakable Oath (sc. 4)
Arkham Horror: Carcosa: Unspeakable Oath (sc. 4)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas