rok draka

kovovy zajic nam odhopkal. doufejme, ze uz neni treba starat se o noru. uvidime jak si s nama poradi vodni drak. a my s nim

takze vsechno nejlepsi atd. a ted dva tydny oslav prichodu jara (e;
24.1.2012 00:04:05 | Upraveno autorem (porovnej)

inspiračka .-)
Tak to asi oslavíme stylově hrou od Stefana Felda V roce draka :-)

24.1.2012 09:55:43

PJ

Tak nevím...
...jestli bude rok draka stejnej jako v níže zmíněné (mimochodem skvělé) Feldově hře, tak teda potěš kvádr - navrhuji si obléct rubáše a spořádaně se odebrat ve dvojstupu na nejbližší hřbitov :o)

24.1.2012 10:34:37

to PJ
toz udajne neco takoveho nas nekdy v prosinci i ceka, nae?

24.1.2012 10:56:41

jaky bude?
jsem zvyklejsi na neco podrobnejsi predrozbory, ale zatim bude muset postacit
http://www.cinske-zbozi.cz/horoskopy-astrologie/221-rok-draka-2012-co-nas-ceka-nemine

24.1.2012 11:12:26

ndru
Já jsem teda uplný laik. Ale tomuhle průměrný středoevropan věří?

24.1.2012 11:15:35

to Elenistar
Ale to víš, že ne ;).

24.1.2012 11:24:40

to Elenistar
cemu tomuhle?

24.1.2012 11:27:18

uf
Tak jsem si oddychl. Na mne to působilo totiž jako seriozní diskuze o astrologii a horoskopech. Což mi přijde jako oxymoron. Pravda občas mám pocit, že je něco mezi nebem a zemí, ale vždycky se to ukázalo, jako náhoda. :)

24.1.2012 11:30:49

to ndru
Těm cyklům draků, zajíců, jiných potvor, horoskopům, numerologii a jejím ovlivňováním lidských osudů.

24.1.2012 11:31:42 | Upraveno autorem (porovnej)

to Elenistar
Nevidim duvod, proc by neveril. Kdyz veri na boha a co ja vim, v co vsechno ostatni veri, tak proc by nemohl na zajice, numerologii atp. :-)

24.1.2012 11:51:19

vojtík
Taky to nikomu neberu. Chraň kdokoli. To mě občas i jako zajímá, čemu lidí věří.

24.1.2012 11:57:41

Drak
Koukal jsem ve vyhledávání a když zadáte drak, dračí, dragon a podobně tak vyjede nemálo her :-) Kterou máte nejraději :-) Já asi zůstanu u toho Felda :-)

24.1.2012 12:05:42

to Elenistar
To ja ani netvrdim, ze to nekomu upiras, spis ze ses nad tim pozastavoval. :-)

Skoro ta veta na me pusobila dojmem: Pche, takovy blabol, buh to bych jeste chapal, ale nejaci draci a zajicove?

24.1.2012 12:08:00

to Elenistar
nekteri veri na nahodu, jini na Krista a jeste jini na draky. spolecne maji to, ze jim to nejakym zpusobem dava smysl

pro mne kazdopadne bylo zajimavym zjistenim, ze presny 'cinsky horoskop' (bere se v potaz rok, den a hodina narozeni) uspesne vysvetloval vic udalosti v mem zivote (vcetne mych rozhodnuti) nez treba vselijake psychologicke testy

pokud jde o cyklicnost, tak necyklicnost (resp. primo linearnost stvoreni-apokalypsa) je typicka zrejme pouze pro zidovskou (a od ni odvozene) kulturu

24.1.2012 12:10:59

Vojta
Hele musím ti říct, že máš vzácnou schopnost číst mezi řádky. :) Asi bych ale místo boha napsal, že svobodní zednáři ovládají svět. :)

24.1.2012 12:11:42

to Vojta a Elenistar
Jen taková malá poznámečka, protože to nechci tady rozvádět, aby mne tady někdo nenapadl jako posledně, že debaty o víře sem nepatří.
Ono je rozdíl mezi vírou a pověrou. Pověra znamená, že jsi přesvědčen o tom, že nějaké vnější vlivy ovlivňují tvůj život (postavení planet, datum narození, atd.). Víra je něco jiného. Víru totiž většina lidí ztotožňuje pouze s přesvědčením o existenci nějaké vyšší bytosti, vyššího principu nebo Boha. Jenže tak to není. Víra je především důvěra a způsob žití vlastního života. Není to jen jednoduché přesvědčení o Boží existenci a strach z toho, že když nebudu dodržovat tohle a tamto, tak přijdu do pekla a abych tam nepřišel, tak se musím jít vyzpovídat - takhle zjednodušeně, pokřiveně a nesprávně totiž víru chápe většina lidí. Víra, důvěra a způsob života podle víry vychází z člověka samotného, protože se tak sám svobodně rozhodl a ne proto, že mu to někdo nakukal, nebo se bojí osudu.

A tímto končím a už to nebudu dál rozvádět. Jakékoli dotazy, připomínky, nesouhlasy a kritiku směřovanou přímo mně směřujte prosím do soukromých zpráv ;).

24.1.2012 12:13:59

som

ELENISTAR
Kdepak zednáři, chyba lávky, zde, na zádech velké A´tuin vládne jedině SMRŤ (a někdy také SMRĎ).
A mimochodem, kdo četl/viděl cokoliv od Browna (Andělé a démoni, Šifra M.Leonarda,..), ví, že zednáři byli jen slabý odvar a že ve skutečnosti to jsou templáři, ale pst, nesmí se to říkat moc nahlas!

24.1.2012 12:16:13

ndru
Kdysi dělali odborníci vyzkum - korelace mezi tím jak moc krátké sukně nosí ženské a tím jak to vypadá s hospodářským růstem. Dospěli k tomu, že čím větší růst, tím kratší sukně a naopak v krizi přicházejí dlouhé sukně. Opravdu to skvěle sedělo. A teď jsme se dostali k tomu co píšeš ty. Není to, že horoskopy se trefili do většiny tvých životních osudů jen to, že jsi to v tom hledal. Stejně jako výše zmínění koumácí hledali vztah mezi delkou sukně a hospodářským růstem :-)

24.1.2012 12:19:57

ad Som
Ha, ha, ha Brown a jeho jakoby rádoby literatura faktu :D:D:D. Brown vytáhne z historie a legend tady tohleto, onde tamto, tomuhle přidá na důležitosti, tohle naopak opomene, něco pozmění, zabalí to jako hamburger udělá z toho bestseler, jednodušší lidé to berou jako literaturu faktu a spiknutí je rázem na světě ;).

24.1.2012 12:23:03

ad tarnow
Naprosto přesně řečeno. Stejně tak jako dlouhé sukně nemohou za hospodářskou krizi, tak postavení planet neovlivňuje naše osudy.

24.1.2012 12:26:02

kren
to jako vazne znas nekoho kdo Browna bere jako literaturu faktu?!?!:DD

24.1.2012 12:26:31

kren
náhodou je to roztomilý, jen to člověk musí brát tak jak to je napsané a ne jako fakt

24.1.2012 12:26:53

Sharan Newman
Skutocna historia v pozadi Da Vinciho kodu.Napisala to Americka historicka.Tam je vysvetlene vsetko.

24.1.2012 12:26:55

to Loser
To by ses divil, jak mne už vícero lidí přesvědčovalo, že Kristus byl ženatý a když ho učedníci zklamali, tak odešel do Indie žít asketickým životem a tam umřel stářím :).

24.1.2012 12:29:11

som

kren
Čo vraví? urážá nás?
:-D

(to je citát z pásma Jana Snopka)

24.1.2012 12:29:37

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu 1400
Kronika zločinu 1400
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas