PC klasiky

Diskuze přesměrována z:

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/diablo-na-stole-5525/

V původním vlákně to sklouzlo trošku do OT, proto zakládám vlákno nové.
20.4.2012 17:25:03

Lapcis
Tak Stonekeep se mi ve skrini schovava v krasne velke krabici s manualem a novelou Terra Awakening. Jednou to taky oprasim, az dohraji tech 50 her, co mam jestev planu dohrat:-) zase me nejak chytly SNESovky, tak jsem si postahoval asi 5 JRPg, na ktere mi kdysi nezbyl cas. Takze sechystam na Romancing SaGa 3, Treasure of Rudras, Treasure Hunter G, Live A Live, mozna Terranigmu a abych zkompletoval tu SaGa serii, tak jsem si prave na eBayi zakoupil na PS1 SaGa Frontier 1 a 2:-) Ale jinak se chystam oprasit hafo starych dungeonu od Lands of Lore po Ultimy Underworld a dalsi a chystam se na tu tunu dungeonu, ktere mi zbyvaji dohrat na Amize (Knightmare, Captive, Crystal Dragon, Legend 1 a 2, Shadowlands, Shadowworlds a pod.)

9.10.2012 13:11:48

Krabice
jinak se nemuzu nepochlubit svymi krabicovymi originalkami

http://www.oldgames.sk/collection/?user=Ringo&view=0&name=&platform=0&extype=0&condition=0&page=2&orderby=date_create&orderdir=DESC

dole je tlacitko na listovani, ktere prepina stranky z 41 - 49 na 21 - 40 a 1 - 20:-) Jeste tam nekdy musim doplnit svou sbirku RPG na PS1 a PS2 a ty hromady PC her co mam v retail boxech:-)

9.10.2012 13:15:35

Ringo
Slušná zbierka. Gratulujem a ticho závidím :-)

9.10.2012 21:48:23

Project Eternity
Tak toto vyzerá nádejne:

http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity

Neveril som, že sa ešte dočkám nového izometrického RPG. God save the Kickstarter :-)

9.10.2012 22:03:07

bragi
co se tyce novych izometrickych RPG, tak ja vkladam nadeje do Avernumu, ktere prochazeji ted remakovanim prvnich dilu do podoby nejnovejsiho Avernumu 6. Prvni dil uz je remaknutya vypada to vsechno paradne. Krome toho jsem si na GoGu koupil Geneforge 1 - 5. Sakra, kdy ja se k temhl hram dostanu, malo casu:-) Jinak zestejne produkce nedavno vysla hra Avadon.

10.10.2012 00:19:40

Ringo
Ten Avernum som prehliadol. Vďaka za tip. Len ten čas...

10.10.2012 08:57:52

RPG kedysi a dnes
http://www.geekstir.com/wp-content/uploads/2011/03/rpgs.jpg

:-)))

10.10.2012 08:58:30

to bragi
To je tak, když něco porovnáváš s nejukecanějším RPG všech dob :-)

10.10.2012 10:14:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
Možná nejukecanější, ale možná taky nejlepší... no minimálně v mý top5.

10.10.2012 11:04:24

to Morthe
Podle Tvého nicku by měl být top 1 ;-)
Samozřejmě jsem myslel nejukecanější v tom nejlepším smyslu slova. U mě je minimálně v top 3 vedle Baldur's Gatů.

10.10.2012 11:36:42

.
Link nna mobilu neotevru, ale predpokladam ze se jedna o planescape?:-)

10.10.2012 11:54:17

top
Jinak u mne je bezkonkurecne top Fallout 1,2. Skvely humor, dialogy, pribeh,atmosfera a hlavne funkcni system, kdy si fakt kazdy nasel svou cestu. Takovou hru uz nikdo neudela:-(

10.10.2012 11:56:59

Kadaver
Však hodně dlouho byl (společně s Falloutem)... teď se to dorovnalo obouma zaklínačema, ty jsou taky nadstandardně luxusní (první souboj s Lethem bude mojí noční můrou po zbytek dní, tolik loadů jsem neudělal ve všech ostatních hrách dohromady).

10.10.2012 12:18:41 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lapcis & Morthe
to Lapcis: Máš dobrý odhad, je tam opravdu porovnání ukecanosti Planescapu s dialog wheelem Dragon Age 2. A sakra, spoiler :-)

to Morthe: S novým Zaklínačem jsem bohužel neměl tu čest a pokud nevyjde na PS3, tak ani nebudu. Na PC už skoro vůbec nehraju a pokud jo, tak nějaké krátké intenzivní záležitosti, což se o RPGčkách moc říct nedá (alespoň to krátké, intenzivní bezesporu jsou).

10.10.2012 13:08:53

Morthe
Priznam se, ze me prvni Zaklinac moc k srdci nepritostl. Vubec se mi nelibily souboje a prislo mi to hodne poslickove bez nejakych moznosti zakysnout, resit nejake hadanky apod. ale dohral jsem to, takze zas tak spatne to nebylo :)

10.10.2012 13:57:15

Ukecane RPG
tak kdyz jsme teda u tech ukecanych RPG, tak u me vede na 1. miste Ultima 7, na 2. Albion, na 3. Dark Sun 1, na 4. Ultima 6 a na 5. Dark Sun 2:-) Volil jsem jen z Izometrickyh RPG na PC, na tech prvnich trech mistech jsem se velice obtizne rozhodoval, ktere dat jako prvni a neresil jsem JRPG ani ciste dungeon kobkariny,i kdyz i u nich by se ukecanost nedala nijak upirat, takova Ultima Underworld byla docela ukecana, stejne tak Chronotrigger, i kdyz nijak rozvlacne kosate, coz ale naopak nebylo na skodu, protoze nemam moc rad, kdyz je hra ukecana zpusobem, ze se mlati pradna slama a postava mi potrebuje povypravet, jak se v noci vyspala a co se ji zdalo zajimaveho, abych to pak stejne jen odklikal, abych se dostal k tomu, co je dulezite pro hru. Do te prvni petky se mi ty Fallouty, BG, IWD ani Planescapy nejak ne a ne vejit:-)

10.10.2012 14:28:26

to Ringo
Planescape je rozhodně mnohem ukecanější než Albion nebo nedej bože Chrono Trigger (Ultimy a Dark Suny jsem nehrál), a rozhodně si nemyslím, že se tam mlátí prázdná sláma.

10.10.2012 15:18:58

albion vs planescape
No albiona jsem dohral cca pred pul rokem a co se tyka mnozstvi textu, tak se na PT fakt nechyta:-) PT je fakt jedina hra, u ktere jsem po hodine cteni v kuse musel dat pauzy. Nejdelsi pokec ve hre byl s tou ozivlou kamennou hlavou v te zdi ci co to bylo. Tam jjsem si musel dat prave ten oraz:-)

10.10.2012 16:06:30

kadaver
Tak odhad. Spis indicie ukecane rpg + morthe :-)

10.10.2012 16:09:29

Kadaver, Lapcis
me to v Planescape prislo az na skodu, nebavilo me to, o cem tam ty postavy mluvily a ony mluvili fakt prilis, tak jsem to zacal pak i odklikavat a vlastne nebavila me cela hra. Zatimco Albion jsem zhltnul jednim dechem. Kvantita neni vzdy kvalita. Chronotrigger na pocet znaku opravdu neni tak bohaty, ale tematicky je bohaty nadmerne. Neni to vzdy o poctu napsanych znaku. Ale nechci se jako hadat, jednomu se libi to, druhemu ono. Me proste Infinity a vubec vetsina tech izometrickych her, ktere se po roce 97 zacaly mnozit jak houby po desti, nesedly.

10.10.2012 19:23:45

to Ringo
Já to mám právě opačně - Planescape jsem hltal jedním dechem a Albion mi moc neseděl (ani jsem ho se mi zdá nedohrál, ale skončil jsem někde kousek před koncem). A Chrono Trigger mě taky nějak extra neoslovil, na to jaké kolem toho bylo haló. Prostě jsou mi stylem vyprávění i herními principy bližší Black Islovky, které mi přesně padly do noty. Ale jen dobře, že každý má své specifické chutě, jinak by tu byla nuda na tom světě.

10.10.2012 22:20:37

Planescape: Torment
Torment je herný klenot. Jeho krása je práve v tej ukecanosti. Obsahuje také množstvo textu, že sa takmer ponúka porovnanie s literárnym útvarom. Hrať Torment je ako čítať knihu a zároveň ju mať vo farbách (aj keď farbách značne ponurých) na monitore pred sebou. Ale samozrejme, že to nemusí vyhovovať každému.

10.10.2012 22:25:06

Kadaver
jj, kazdy to mame jinak, ja bych se klidne nestydel posadit Albion na trun vsech RPG na PC a Chronotriggera na trun vsech JRPG. Zato infinity RPG, z nichz jsem nektere i dohral, jsem poprodaval a na rozdil od Chronotriggera ci Albionu si je uz nikdy nezopaknu a v mem zebricku oblibenych RPG se vubec nevyskytuji:-)

10.10.2012 23:35:53

bragi
ovsem nutno podotknout, ze literarni dilo specifickeho zanru, ktery opravdu nemusi bavit kazdeho. Me ty texty treba prisly tak nezajimave, ze me je proste cist nebavilo a nejak me nedostavala ani ta ucelova morbidnost, z niz podle me ta ucelovost primo salala. Kdyz jsm cetl detailni popis odstrihnuti ocniho nervu, tak sjem csi rikal, csss, jak lacinne. Kdyz k tomu pripoctu nedokonale souboje, ktere malinko od realtimovosti zachranuje pauza, nicmene to zabiji stupidni pathfinding jako takrka u vsech her s timto soubojovym systemem, dale velice sterilni grafika, kterou zachranuje maximalne asi jen to, ze mi prisla ze vsech infinity her u PT nejlepe udelana, tak te hre chte nechte davam maximalne 6/10 a to jeste proto, abych jako neurazil, kdyz je to pro mnohe absolutni TOP hra:-) Priznavam, ze jsem v tomto nazoru prakticky osamocen a neznam moc lidi, kteri na tu hru koukaji tak kriticky jako ja. Znam prakticky jen jednoho a ten to jeste nevidi az tak moc cerne:-)

10.10.2012 23:41:31

Ringo
Súhlas. Brané čisto objektívne nie je P:T vyvážená hra a má svoje slabé miesta. Ale jej naratívna zložka je natoľko intenzívna a výrazná, že tieto slabiny potlačuje. Takže buď sa necháš pohltiť príbehom a nedostatky ignoruješ, alebo ťa osud Bezmenného nezaujme a o to viac tie chyby vyniknú. To je ale už o osobných preferenciach.

11.10.2012 00:11:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Farmerama
Farmerama
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas