PC klasiky

Diskuze přesměrována z:

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/diablo-na-stole-5525/

V původním vlákně to sklouzlo trošku do OT, proto zakládám vlákno nové.
20.4.2012 17:25:03

klasika
tak tak, kde sou ty doby. třeba bitva o moskvu na atarku, ta se nahrával na turbu i půl hodiny:)) trafo muselo být venku aby se dostatečné chladilo nebo se vypnulo topení:)))) na amize pak princ of persia na jednu disketu (pokud si správně pamatuji) a ta měla 1,44MB! Another World, Gunship, Goblins, Desert Strike, Cannon folders, Sensible soccer................ všechny hry tehdy byly super. dnes to postrádá štávu. Nebo Comodor 64 a ty šíleně velký diskety:)))) to bylo super.

23.8.2012 22:06:27

SENSIBLE!
Sensible World of Soccer! To je nostalgie jak prase!
Nicméně ještě teď mi SWOS občas zkracuje dlouhou chvíli v práci. Jediný fotbal, ve kterém Ligu mistrů za Slavii vyhráli Ševčenko, Van der Sar, Ronaldo, Ronaldinho, Nedvěd, Maldini a Gattuso :-)

23.8.2012 22:16:53

Neverhood
dostal se mi do rukou soundtrack k týhle neskutečný pecce z dob, kdy jsem byl ještě osmileté Lomikáře. Nostalgia jak blázen a všichni neznalý by měli minimálně okusit neskutečně vtipnou hudební složku hry:
http://www.youtube.com/watch?v=Jikz_1vJb74&feature=relmfu nebo třeba http://www.youtube.com/watch?v=DXQ2lvgpHiE

28.8.2012 00:21:18

Amiga
Chlapi, na ZX Spectrum+ jsem taky zacinal - byl jsem v nasi dedine v r. 85 Boss, kdyz tatik dotahl Spektrum z NSR, jen zapomnel na kazetak, takze moje jedina smazba Manic Miner visela na sousedove navsteve ;-) Na Frantu Fuku take vzpominam, jeho neuveritelny talent v podobe skladani hudby primo ve strojaku byl/je/zustane neprekonany.
Pozdeji prisla Amiga a neuveritelne pecky, kterych byly desitky... Another World, Sensible, Duna, Agony, Utopia, Elvira, Turricane, Apidya, Lionheart, Jim Power..
Minuly mesic jsem pres WinUAe namontoval Mega-lo-maniu a prehrcel ji do posledniho kola a ted vzpominam u genialnich Utopia / K240! Stare gamesy jsou neprekonatelne!

28.8.2012 00:50:53

Lomikar
Neverhood - jedna z nejlepsich adventur sve doby, jedinne adventury stejne urovne byli Lucasartovky. Dnes uz jen par adventur dosahuje tehdejsich hodnot. A vubec, zapinam Full Trottle...

28.8.2012 01:00:05

PC klasiky
Ja se blizim konci v Ultima Underworld a je to neuveritelny, jaky design kobek ta hra ma! Bohuzel obcas zkousim i nove hry, ale vetsinou to nedopadne valne. Chudak Zaklinac neuspel v souboji se starecky typu Pool of Radiance nebo Amberstar (natoz ve srovnani s UU) :)

28.8.2012 07:44:12

Má svatá pětice
Planescape: Torment, Fallout 1+2+New Vegas, Baldur's Gate 1+2, Deus Ex, Arcanum: Of Steamworks and Magic Obscura

28.8.2012 23:00:30

Ha
Safraporte, zmínil tady už někdo DOOM ? Byla to moje úplně první hra na mém prvním vlastním PC (dostal jsem sharewarovou verzi přibalenou k počítači na 2 disketách) a co se týče 3D stříleček nesmazatelně se mi dostala pod kůži a spolu s druhým dílem jsem je prošel mockrát. A když se objevily verze s vylepšenou grafikou, tak jsem to dal znova. Další nezapomenutelný kousek Dune II, kvůli ní jsem málem prolítl u jedné zkoušky, protože jsem místo učení harvestoval koření. A někdy v té době mě také okouzlilo Simcity 2000, kvůli kterému jsem asi 2 hodiny přemlouval počitač, aby laskavě zprovoznil vyšší rozlišení (myslím že to bylo tehdy ďábelských 800/600, nebo jen 640/480? už nevím) a dlouhou dobu jsem se jen tak kochal těmi titěrnými detaily v žijícím městečku.

29.8.2012 20:08:40

Richmond
jj, ja to rikam porad, Ultima Underworld 1 ma nejlepsi leveldesign jaky kdy pocitacova hra spatrila. Nedokazala to prekonat ani vynikajici Ultima Underworld 2:-) Jestli se neco priblizilo, mozna i vyrovnalo, tak to byl System Shock. Looking Glass rulez:-)

29.8.2012 20:49:16

decka...
ja jsem v roce 90 na svem prvnim xt hral pecky jako prince of persia, loom... monitor herkules, jestli vam to neco rika... pak prisla 286 a na ni jsem to rozbalil s fate of the atlantis, f29 retaliator, prehistorika, prvni civku, larryho, monkey island... jinak u ceho jsem proparil nejvic, tak might and magic: mandate of heaven a pak gothic. dneska hraju uz jen civku 3 a minecraft :-)

29.8.2012 21:00:07

ozzy79
Paradoxne na xtecku u budouciho tchana jsem hral (take na zelenocernem herkulesu) driv nez jsem si pak za 1500 KCS poridil Didaktik Gama v domacich potrebach :)

29.8.2012 21:05:21

ozzy79
Čo titul, to perla. Moja úplne prvá hra bola zase Elite. Ešte na ZX Spectrum, niekedy okolo 1984-85. A momentálne posledná rozohraná je Fallout: Vew Vegas.

29.8.2012 21:53:07

U mě
byly začátky na Atari ST s disketovkou: Prince of Persia, Golden Axe, Lemmings 3, War in Middle-Earth.
Pak jsem chodil ke kamošovi na 386: Duna 2, Wolfenstein 3D, UFO 1,2.
Za maturitu jsem dostal Celerona 333 a nastoupily: Commandos, Baldurs Gate, Heroes 3, Diablo.
Teď už nehraju skoro vůbec poslední zavislačina byla Zaklínač 1 a Kings Bounty, ale to už je jiná pohádka :-)

30.8.2012 10:43:27

moje historie
Tak u nás se začalo v roce 88 u Commodore 128 - Zaxxon, Paradroid, Last Ninja I,II,III, Maniac Mansion, Elvira, Turricane, Hawkeye a desítky dalších supr gamesek.
Pár let na to přišla 386 všechny ty nej DOS pecky, pak Pentium 90, Celeron 333, Celeron 1300, P4 3Ghz, Core2Duo 2.8 a teď sedím u Core i5 3.8Ghz.
K tomu na vejšce přibyla PS2 a po pár letech X360...a před cca půl rokem i Ipod Touch 4g a novej Ipad. Mě prostě hraní baví.:))
Pro zajímavost, dělám si svou malou herní historii a od 88 mám na kontě přes 1800 rozehraných her a kolem 300 dohraných.

Několik mých oblíbených her a sérií --> Elder Scrolls, Diablo, NFS, Guitar Hero, Paradroid, Doom, Shadow of Collosus, GTA, Half Life, Ufo, Warcraft, Gothic, HoMaM, Fallout, Baldur's Gate, Bayonetta, Asura's Warth, Lode Runner, Metal Gear Solid, Thief

30.8.2012 17:30:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja
som zacal na 286 s Prince of Persia. Viem, oproti mnohym som tu len take ucho :)
No dalej som pokracoval s Wolfensteinom 3d, Doom, Simcity, F-29 Retaliator, Prehistorik 2, Duke Nukem 3d (ale hral som aj toho uplne prveho), The Lost Vikings,....potom dalej prisli Heroes of Might and Magic 2 ktore hravam v podstate doteraz.
Tych hier bolo ovela viac, ale nechcel som sem postnut wall-o-text s kompletnym zoznamom. :)

30.8.2012 17:40:16

Zacatky
nevim co povazovat za zacatek. Nekdy kolem roku 88 jsem chodil ke kamosovi na Atarko a tam jsem hral kdejakestaresiny, cekali az se to nahraje z kazety a proste takova ta klasika:-)

Prvni pocitac jsemdostal nekdy v roce 92 a to byla 286. Samozrejme co tam clovek prvni provaril byl Prince of Persia, CD-Man, Pierestroika, Test Drive 2, 3, CD-Man, Wolfenstein 3D, Crime Wave. Pak to ale prislo a ja se zacal zanrove vymezovat. Prvne jsem dojel bez navodu Space Quest 3 a zamiloval jsem si adventury. Nez jsem ovsem sehnal nejake dalsi, nasel jsem svuj nejoblibenejsi zanr vubec a to jsou RPG/Dungeony. Kamarad mi totiz donesl Eye of The Beholdera a toho jsem hral porad dokola. Pak prisla moje pocitacova zivotni laska mezi srategiemi - Civilization a ja se dal na tahove strategie. Zaujaly me i simulatory F15, F19, tech jsem se nalital hodiny a hodiny.

Pak uz to jelo a ja shanel kde co v mych oblibenych zanrech. Ke strategiim se pridal Master of Orion, Master of Magic, Colonization, Battle Isle 2, pozdeji Heroes of Might and Magic Ufo Enemy Unknoen, Jagged Alliance, The Setlers 1, 2, Genghis Khan2.

Sbirka Dungeonu se zacala rozsirovat io Ishar Trilogii, Lands of Lore, Ravenlofty, Dungeon Master 2, Stonekeep, Ultima Underworld 1, 2, System Shock, Wizardry 7, Might and Magic 3, 4, 5, o neco pozdeji 6, 7, 8, Anvil of Dawn, Death Knights of Krynn, Betrayal at Krondor. Z Izometrickych RPG mi ucarovaly Dark Sun a Ultima 7 (a diky tomu jak byly ty hry dobre me nikdy az tak nebraly Baldursy, IWD a, Planescape Tormenty a Fallouty, prislo mi to jako slabe odvary Dark Sunu a Ultim). Me paranske nadseni uzavrel prakticky bombasticky Albion, pak uz to slo s hrami z kopce a ja zustal u tech starych her, protoze nove me nebavily. Z novodobe herni sceny po roce 96 jsem byl tak zoufaly (naslo se jen par vyjimek jako Wizardry 8, Arx Fatalis, Anachronox a KOTORy), ze kolem roku 2000 jsem si zahral Final Fantasy 7 a stal seze me nadsenec japonskych RPG, ktere jsem hral jak na bezicim pasu prs emulatory SNESu, Megadrive, Playstation 1, pak jsem si koupil PS2 (FF 1-12, Dragon Questy 1 - 8, Xenogears, Chronotriger, Star Ocean 2, Parasite eve, Rogue Galaxy a spoustu dalsich). Zbesilost toho hrani nedavno vyvrcholila naprostym vycerpanim, unavou a navratem ke starym dungeonum na PC ktere jsem jeste nedohral jako napr. RPG z Gold Box serie od SSI, poshanel jsem si i dungeony na Amigu, ktere me tehdy minuly a pres WinUAE jsem si zahral Captive, Black Crypt, Crystal Dragon, Legend, Ambermoon, Amberstar, mam rozehrany FATE Gates of Dawn, chystam se na KnightMare.

K adventuram samozrejme pribylo taky spousta kousku ktere jsem si zahral, Space Questy, Kings Questy, Quest for Glory, Gabriel Knight, Indiana Jones 4, Monkey Islandy, Longest Journey, The Neverhood, Under a Killing Moon a na vsechny si proste nevzpomenu a bylo by to zbytecne dlouhe:-)

Ke strategiim jsem pridal spousta dalsich - doplnil civilization serii o 3 dalsi dily, Alpha centauri, vynikajici Space empires 4, Battle Isle 3, ted nedavno jsem se zblaznil do KOEI veci jako Romance of Three Kingdoms serie a Nobunagas ambition.

Ted jsem na tom tak, ze toho mam rozehraneho hodne, ale minuly mesic jsem dohral The Elder Scrolls Arenu a ted intenzivne hraji Daggerfall...uff, to jsem se zase jednou rozepsal:-)

30.8.2012 18:22:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Osobne sa mi z celej série Elders Scrolls najviac páčil Morrowind. Daggerfall ma kedysi pohltil, no postupne mi ho znechutilo to množstvo bugov. Nakoniec som sa niekde zasekol a už sa k nemu nikdy nevrátil. Stále ale s prehľadom prekonáva svoje modernejšie inkarnácie Oblivion a Skyrim.

31.8.2012 06:52:14

bragi
ja hraji posledni verzi, kterya by mela byt bez fqatalnich bugu. Jinak ja mel nejradeji Arenu, mela pro me nejvetsi kouzlo. Morrowind je kritizovan pro svoji prazdnotu a nezazivnost, ale nemohu zatim soudit, nehral jsem jej moc dlouho. U me ale po vsech strankach zatim vede ten Daggerfall, technickym zpracovanim prekonava Arenu (kdyz nepocitam zmrseny automaping) a graficky se mi z cele serie libi taky nejvice, vice nez Morrowind, vice nez Oblivion i Skyrim.

31.8.2012 06:57:40 | Upraveno autorem (porovnej)

ad morrowind
Milovaná hra mé puberty, kde jsem si ve tři hodiny ráno uvědomil, že už 120 minut jen tak chodím krajinou. Ona "prázdnota" spálené země právě pro mě měla strašnou atmosféru. Hra mi připadala místy až lucidní - závoje mlh halí několikametrové houby, u každého města se vznáší něco, co připomíná obří blechu, celé město uvnitř pěti velkých pyramid. Hlavně každý dungeon, každý interiér byl dělaný naprosto individuálně s hromadou všemožných detailů. Když někde v hloubce obrovského důlního komplexu spadne jeden do vody a na dne najde truhlici se zajímavými předměty, tak to neuvěřitelně motivuje k prozkoumávání herního světa prakticky po centimetrech. Tohle a odklon hry od klasických anglosaských fantasy mě tak uzemnilo, že jsem tehdá uprosil Ježíška, ať mi pořídí pořádnou 128MB (!) grafickou kartu, abych to mohl pořádně hrát.

31.8.2012 09:48:36

Lomikar
Hergot clovece, kvuli tobe si snad nainstaluju Morrowind s obema datadisky a pujdu to dohrat popate :D Presne jsi vyjadril me pocity.

31.8.2012 10:12:48

sydo
Jenom dodam ze spousta Mrazishu tady hani dalsi dily ale zcela neopravnene, nova serie TES je vyborna (a ja dostal chut hrat Morrowind zase) sakra pamatuju si jak na zacatku spadne kouzelnik a ma u sebe 3x svitek fortify dexterity 500 nebo tak neco

31.8.2012 10:59:46

Falco
Nene, ma u sebe svitek Feather Fall myslim :)

31.8.2012 11:09:33

sydo
to teda nema, ma presne tri svitky... jdu to vygooglit

EDIT:

AND BAM
http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:A_Falling_Wizard

Sroll of Icarian Flight, fortify acrobatics by 1000 for 7 sec


(kuafix, az prijdu domu tak si to asi nainstaluju, stejne jsem nehral rozsireni, jsem dohral zaklad a pak uz jsem nedohledal svou postavu kdyz vysel Tribunal a Bloodmoon)

31.8.2012 11:57:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Falco
Tribunal nic moc, ale Bloodmoon je parada.

31.8.2012 12:13:42

Morrowind
tak to je dobre ze slysim i kladne ohlasy na tuto hru, z nadseni z Areny a Daggerfallu jsem si pred dvemi tydny koupil Morrowind nejakou super Gold edici s obema datadisky, vyslo to na nejakych solidnich 350 Kc. Je moznost si zapnout i ceske titulky.

31.8.2012 18:30:38

Vybíráme z Bazaru

Caverna: Sedláci z jeskyní
Caverna: Sedláci z jeskyní
Akt. cena: 30 €
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas