PC klasiky

Diskuze přesměrována z:

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/diablo-na-stole-5525/

V původním vlákně to sklouzlo trošku do OT, proto zakládám vlákno nové.
20.4.2012 17:25:03

beholder
A hned navážu....

Beholdere, všimni si, že jsem nikde neřekl na Diablo křivého slova. Mě osobně se ta hra nezalíbila z důvodu, které jsem popsal. Ale nikde jsem neřekl, že to je špatná hra. Ve své době (a i dnes) byla prezentována jako akční RPG a tento žánr byl nový. Já to vyzkoušel a nebavilo mě to, toť vše.
Největší problém je, že hra je spíš akční než RPG, ale i přes to je prezentována jako nejlepší RPG všech dob. A to nepřeháním, protože shodou okolností jsem si zrovna dneska všiml reklamy na těchto stránkách kde stálo: "Již brzy vyjde pokračování nejlepšího RPG všech dob - Diablo III".
Tím chci říct, že jsem neměl v plánu "trapně rýpat" a rozhodně "nefňukám". Jak jsi poznamenal celé desetiletí diskuzí a flame o Diablu mě minulo a pokud tebe ne, jak jsi sám řekl, a tyhle diskuze tě nebaví a rozčilují, tak se jich jednoduše neúčasti a nepřilívej olej do ohně zbytečným napadáním

20.4.2012 17:37:08

KsM
Píšeš, že klasické RPG je mrtvé. Zahraj si Legend of Grimrock a povíme si pak. Ale uznávám, že je to světlá výjimka a současné hry jsou přizpůsobeny a zjednodušeny pro masy. Vždycky si představim, jak nějakej klučík s kalhotama u kolen a rovnym kšiltem přijde domu, hodí skejta do kouta a jde zabíjet ve Skyrimu všechno, co dýchá a jímá mě z toho hrůza kam to spěje...

20.4.2012 17:40:44

Havelock
Jasně, že se určitě najdou vyjímky. Bohužel v dnešní době je malá šance, že taková hra bude mít větší komerční úspěch. Navíc PC scénu fakt nesleduji a nové hry už ani nerozjedu... mám 10 let starý počítač :).

Když mám chuť si jednou do roka něco zapařit tak nainstaluju HoMM III Complete, nebo asi před půl rokem jsem si zahrál Wizardry VIII.
Dneska jsem si trošku zavzpomínal a dostal jsem chuť na další výbornou klasiku Commandos (samozřejmě 1. díl :))

20.4.2012 17:48:04

Commandos
Zmínka o této hře mě zahřála u srdce, a jakmile dokončíme TotAN, tak si je naistaluji a jako první hru po cca 10letech pauzy zahraji. Samozřejmě, že ve stylu stealth a ne Rambo :-)

Aha, tak jsem záhy zjistil že nezahraji... Commandos nejsou spustit na win 7, tedy co jsem alepoň vyčetl z jednoho fóra....

20.4.2012 18:05:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Soubojové mechanismy v RPG
Beholder psal, že real time souboje měly i jiné hry než Diblo. Pravda, ale to je právě ten důvod proč mě žádná z těchto her neoslovila a přestaly mě celkem rychle bavit.
100 lidí 100 názorů.

Mě se třeba hodně líbily souboje ve Stínech nad Rivou. Když došlo na souboj, tek se z first person 3D přeplo na izo 3D s výřezem aktuální oblasti rozdělenou na čtverečky (takové bitevní pole) a člověk si v klídku mohl rozvrhnout kdo co bude dělat.

Hodně mě bavil Albion, i když tam byly souboje jednodušší - bitevní pole bylo vždycky stejné y*x polí (už nevím kolik přesně). Ale co se týče atmosféry a příběhu, tak naprostá bomba.

Z těch akčnějších a real-time RPG mě bavil Ghotic a pak ještě Morrowind. Na Morrowindu se mi hodně líbil systém vylepšování postavy, ale po čase mi přišly questy a celkově hraní dost stereotypní. Obě hry jsou first person 3D.

20.4.2012 18:06:44

klasiky
Já si nedávno znovu nainstaloval Star Wars:Knights of the old republic. Výbornej kousek. Když má člověk chuť na slušnou rpg a chce se zbavit fantasy prostředí, je to kromě Falloutu ideální řešení.

20.4.2012 18:26:59

PC klasiky
me celkove na PC uz nebavila ta nova vlna - Fallout, - BG - IWD - Diablo + klony a vsechen tenhle izometricky podivny styl, ktery byl ve vsech hrach skoro jak pres kopirak. Jestli me nekdy bavily izometricke RPG (ted nebudu zminovat japonske, to je preci jen trochu jinak pojaty styl), tak me bavila hodne adventurni Ultima 7, ta je takovy muj druhy domov a pak Dark Sun od SSI. Ten kdyz si i dnes pustim a zahraji, tak vsechny BG a Diablo klony jsou z meho uhlu pohledu proste sragorky.

20.4.2012 19:10:18

moje 4 klasiky
Heroes of Might and Magic III Complete
NHL 2004
Hitman 2
Diablo II LoD

20.4.2012 19:14:44

Fallout
Už byl několikrát zmíněn a teď kdy ho zmínil Ringo, tak jsem si uvědomil, že to bylo jediné izo 3D RPG, které mě fakt chytlo. Ale pokud se nemýlím, tak tam byly souboje taky tahové.

20.4.2012 19:24:10

tak ja to vezmu pěkně od podlahy. Moje klasiky na PC/AMIGA (na poradi nezalezi):
Ultima IV, V, VI, VII complete
Champions of Krynn, Death Knights of Krynn, Dark Queen of Kynn
Pool of Radiance, Curse of Azure Bonds, Secret of the Silver Blades, Pool of Darkness
Gateway to the Savage Empires, Treasure of the Savage Empires
Amberstar, Ambermoon, Albion
Eye of the Beholder 1, 2, 3
Dungeon Master I, Chaos Strikes Back, II
Black Crypt, Crystal Dragon
Ishar I, II, III
Might and Magic III, IV, V, VI, VII, VIII
Realms of Arkania I, II, III
Lands of Lore
Ultima Underworld I, II
Wizardry VI, VII, VIII
Betrayal at Krondor
Stonekeep, Anvil of Dawn
Stone Prophet I, II
Dark Sun I, II
Fate - Gates of Dawn
Captive, Knightmare
Shadowlands, Shadowworlds
Legend I, II
Evils Doom

Civilization I, II, III, IV, Master of Magic, Master of Orion I, II, Alpha Centauri, Colonization, Civ IV Colonization
Space empires IV
Galactic Civilizations II
Battle Isle I, II, III, Historyline 1914-18, Incubation
HoMaM I, II, III, IV, V
Ufo Enemy Unknown
Jagged Alliance I, II
Gengis Khan II
Romance of Three Kingdoms II, III
The Settlers I, II
Dune, Dune II
Starcraft
Simcity, Simcity 2000
Railroad Tycoon, Transport Tycoon

A kdyby to nekoho bavilo cist, muzu v pristim postu jeste vyjmenovat adventury a japonske RPG:-)

20.4.2012 19:35:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Kafe s mlinkem
souboje byly tahove, to bylo v poradku. Fallouta I jsem dohral, bavilo me to, dokonce jsem ho nedavno naklikl i na GoGu, kdyz ho nabizeli zdarma (Level CD z ktereho jsem to mel jsem asi nekde uz poslal dal). Nebylo to spatne, ale uz to melo spoustu neduhu, ktere mi zavcly na hrach tak nekde kolem roku 97 - 98 vadit. Sterilni grafika, sahodlouhe rozhovory, ktere nekdy byly spise mlaceni prazdnou slamou no a samozrejme spousta bugu a u Falloutu mi vadila i jakasi prazdnota. Proste to nemelu to stavu jakou mel treba Albion.

20.4.2012 19:38:16

Ringo
Dík za tvůj dlouhý post. Jsem vždycky rád, když potkám někoho kdo u počítače zabil víc času než já.

20.4.2012 23:09:31

Elenistar
já zase když čtu ,co dneska lidi hrají, tak jsem rád, že mě ty nové hry, až na pár vyjímek spočítatelných na prstech jedné ruky, vůbec nebaví a mohu si pořád užívat těch klasik:-)

20.4.2012 23:18:28

ringo
ani mi nemluv.... já jsem na počítačovou hru nesáhl ani napamatuji... :)

ale k těm klasikám... já třeba jako malej zbožňoval stíny nad rivou... hrál jsem to aspon třikrát... ale koukal jsem, že to ve svém výberu nemáš... nelíbilo?
Tak už to vidim... jsem to přehlédl.. .vídím, že jsi hrál všechny tři díly... byly taky dobré? ty první dva?

20.4.2012 23:21:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
ale mám, je to Realms of Arkania III:-) Nicméně z této série jsem všechny díly jen zkoušel, ale nedohrál žádný z nich, je to teprve v plánu:-) Ne úplně vše z těch her, co jsem napsal, mám dohrané. Některé mám teprve za úkol. Např. Ultimu 4, 5, 6 a datáč k sedmičce.

První díl ROA mi příjde značně těžkopádný, savy za expy jsou sviňárna, ale líbí se mi na něm, že je krokovací. A maá super atmosféru.

Druhý díl ROA mi přišel super, ale hodně těžký, ale jinak mu kromě příšerného cestování po chaotické mapě s nadefinovanými cestami nemám co vytknout.

20.4.2012 23:27:12 | Upraveno autorem (porovnej)

ringo
dík... jenom myslím, že bych už to asi dneska po všech těch oblivionech a zaklínačích nestrávil... ale nevím

20.4.2012 23:43:12

Elenistar
:-) To ja zase neuumim stravit vsechny ty Zaklinac a Obliviony a hraji prave ty staresiny, ktere me dokazi vzdycky uchvatit a pohltit

20.4.2012 23:59:32

Ringo
Ja jsem taky hral stary hry a mam je rad ale nejsem takova konzerva a najdu si dobry novejsi hry :).

Nicmene musim ohlasit ze na steamu vysli dve hry za pet dolary ktery stojej za to.
Monkey island 1/2 grafickej remake
a druha je
Superbrothers:Sword & Sorcery (vypada to hodne zajimave a tesim se az vyzkousim.

Jinak super je v jinych forech uz opevovany Legend of Grimrock a Rogue rpg s radnou davkou humor Dungeons of Dremnor

21.4.2012 00:38:08

ad.Diablo
Hrál tu vůbec někdo Diablo I ?
Nemůžu nostalgicky zapomenout když jsem na tuhle pecku narazil na jednom s prvních čísel časopisu Level,na zadní straně jako prewiev pro příští číslo.Když jsem pak poprvé zahrál tuhle novátorskou věc se skvělým soundtrackem,nekonečným levlováním a nekonečným klikáním myši do ranního rozbřesku,byl jsem minimálně na rok stracen :-)

21.4.2012 01:57:14

ad Diablo
Jistě že pamatuji, je to moje nejlepší hra na PC. Tedy až po Diablu 2. Zrovna asi před třemi lety jsem ji stáhl z netu i s datadiskem Hellfire a za mnicha dopařil. I po těch letech je to furt skvělá zábava. Teď hraji dost aktivně Dungeon and dragons online, takže Diablo 3 bude muset chvíli počkat - stejně na něj nemám dostatečně vybavenej stroj.

21.4.2012 07:44:23

kody
jj, diablo jedničku jsem jednou hral s postavou asi čtyřikrát.... to už jsem pak jenom tak probíhal... :D do dneška si pamatuju na nějaky ubermeč Godfather... aspon myslim, že se tak jmenoval... měl jsem plný náměstí věcí rozházenejch po zemi....

21.4.2012 07:53:31

kody
Diablo? Na to bych nesahnul ani zeleznou tyci:-)

21.4.2012 10:31:15

Ringo
ja hlavne myslim ze bys mel vlizt do vsech for tady a rict ze diablo je spatny :)

Kazdopadne Diablo 1 super :D, pamatuju si extremy zabijeni diabla pestma, save load na elixiry co permanentne pridavaji staty.
Taky jedna z prvnich rpg co jsem hral coop po siti a najednou obtiznost pritvrdila jako prase :D

21.4.2012 11:08:27

tak môj názor na ringa
považujem ho za úplného internetového trolla.

21.4.2012 11:16:26

tak môj názor na ringa
považujem ho za úplného internetového trolla.

21.4.2012 11:16:30

Vybíráme z Bazaru

Zajíc a želva
Zajíc a želva
Akt. cena: 369 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas