PC klasiky

Diskuze přesměrována z:

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/diablo-na-stole-5525/

V původním vlákně to sklouzlo trošku do OT, proto zakládám vlákno nové.
20.4.2012 17:25:03

x-com
Demo mě taky potěšilo. Sice je to trochu cartoony, ale líbí dost.

5.10.2012 00:48:00

x-com
Jinak taktická část má fungovat i jako multiplayer, ale to mě příliš neláká.

5.10.2012 01:14:59

chilly
jestli je remake UFA Enemy Unknown oproti Earth Reborn trivialni, tak to asi dost oproti puvodni verzi osekali, ne?

5.10.2012 14:59:05

ringo
Je to přesně jak říkáš, oproti původní verzi je to osekané, i když spíš by se hodilo říci úplně jiné a jednoduší.

Nemáš žádné body/time units, či jak se to jmenovalo. Vybíráš z možností - dlouhý pohyb /dva pohyby / pohyb - střelba/akce (jen toto pořadí) / střelba/akce.

Takhle to vyzní až retardovaně, ale zase to trochu nabude tím, že kromě základních akcí - střelba, hlídat, krýt se - můžou mít jednotlivý vojáci v závislosti na výcviku další - specifické. V demu byla například vidět střelba po dlouhém pohybu.

Navíc je to jen demo, ve hře to snad bude minimálně s postupem času a lepším tréninkem a vývojem bohatší.

Nicméně vypuštění těch akčních bodů znamená, že třeba vůbec nevolíš způsob střelby - aimed shot/snap shot/burst a dokonce tu ani není volba postoje vojáka - alespoň v demu si ho volí sám.

Co je zajímavé tak voják nemusí mít nezbytně při střelbě přímý výhled na cíl. Pokud je například schovaný za rohem tak v rámci akce střelba vykoukne a pokropí.

To jsem se celkem zbytečně rozepsal, nejjednodušší je stáhnout si demo a vyzkoušet. Já osobně jsem si po zklamání s Jagged alliance 3 dost zpravil chuť.

5.10.2012 15:53:53

Ringo
Jak píše chilly, to demo není zrovna moc reprezentativní. Spíš takový quick overview tutorial. Je to úplnej začátek, kde nikdo ještě nic neumí a celé je to jen o té taktické části. Ta je navíc tak hrozně krátká, že demo sice pěkné, ale je to něco jako ochutnávka v obchodě. Víte jak to chutná, ale je toho tak málo, že nemáte moc prostor udělat si názor.

5.10.2012 17:49:32

xcom
demo s jednou misí a má 5 GB, fuj, kam jsme se to dostali...

Doufam, ze pak podate report o plne verzi, jestli to za to stoji a nebo bude lepsi pockat na Xenonauty.

5.10.2012 20:02:18

georgeek
To je fakt. Kdyz si vezmu, kolik zabiral Frontier (2 diskety?), tak se clovek neubrani udivu :)

5.10.2012 22:07:18

Tak nejak jsem rad za to
ze jsem si dosud poradne nezahral a nedohral Jagged Alliance 2. Takze na me stale ceka a nemusim se zabyvat nedokonalostmi noveho UFA. A porad jeste muzu vytanout krabici s CD a manualem stareho dobreho UFO Enemy Unknown a zahrat si to poradne, ta hra se da hrat porad:-)

6.10.2012 18:21:44

ringo
Navíc Jagged Alliance se klidně dá hrát vícekráte, pokaždé je to jiné a kdo chce může si zapnout ty sci-fi potvory.

No komu je to málo - pro toho je tu Unfinished Business.

Ale to mi nezabrání zahrát si nový x-com, ten způsob jakým pojali taktickou část mi k té hře sedí.

6.10.2012 19:42:24

Xcom
Tak jsem měl včera možnost zahrát si plnou konzolovou verzi novýho Xcomu a nehrálo se mi to špatně. Původním Ufem jsem odkojený a přece se mi tohle líbilo. Sice je to jiné, zjednodušéné, ale čekal jsem to v tomhle směru horší. Rozjeli jsme to na třetí obtížnost (Easy, Normal, Classic, Impossible) a se zapnutým IronMan modem a hra nám teda nic nedarovala...příjemně nedarovala.:) IronMan mód dovoluje pouze 1 save slot a hra se savuje sama po exitu (ala Diablo)...takže není cesty zpět.:) Jinak obtížnost se dá během hry měnit (kromě IronMan modu), což mi přišlo vhod.

Jak začnou přibejvat skilly vojáků, tak to začne bejt teprve sranda. Po přechodu na další level si musíte vybrat jednu ze dvou schopností pro danou clasu - sniper, heavy, support, assault. Tak třeba na druhým levelu jsem si u snipera vybral to, že může útočit na jakéhokoli emzáka, kterého vidí kdokoli! z party a naopak přišel o skill, že sniper může útočit/hlídat i po pohybu.

Trochu mi vadila nemožnost rotovat kamerou o libovolný počet stupňů a absence fce Zoom In, ale to je prkotina. Trochu divně taky občas působila střelba skr překážky na emzáka, na kterýho voják neměl snad vůbec žádnou LOS, ale určitě to není gamebreaker.

8.10.2012 20:32:48

spellcross
A co říkáte na tuhle gamesu od našich slovenských kolegů? Nedávno jsem to dohrál v práci a nemůžu si stěžovat :) Takový osekaný ufo v netradičním prostředí.

8.10.2012 21:46:02

Lapcis
spellcross mi prisel skoro vice jako puzzle nez strategie. Pocital jsem tam kazdy krok a to me prestalo po case bavit.

9.10.2012 07:25:32

Spellcross
Výborná záležitost, dohráno až do konce bez ztráty kytičky (jednotky). Dokonce si pamatuji, jaj jsem to pařil o půnoci na Silvestr roku 2000... no co nebylo do čeho šťournout. A osekaný mi to teda vůbec nepřišlo, naopak jsem ocenil, že tam nebyly laserový či plazmový pušky, ale starý dobrý olovo, leopardy a Mi-24.

9.10.2012 07:41:34

spellcross
Tak oproti ufu ta ekonomicka cast byla dost orezana, ale takticka byla I lepsi. Kazdy ctverecek rozhodoval skrz ty protiutoky. Ale hra fakt vyborna. Ted se takovy srandy uz nedelaji.

Ted jsem rozjel Pharaoh a taky skvele:-)

9.10.2012 09:24:36

ringo
To mas recht. Bylo to fakt o nervy, ale zase to melo neco do sebe, kdyz sis musel davat pozor kam posouvas jednotky jinak sly hned pod drn;-)

9.10.2012 09:30:29

Baldurs Gate
reklamace grafické karty a napojení VGA kabelu do tenat integrované grafiky v motherboardu mě přinutilo oprášit klasiku mého dětství (1998 na pěti CD). Na Windows 7 kompatibilní (!!!) a okamžitě mě to zase pohltilo - neskutečně detailní lokace, neodolatelný pocit z průzkumu, fantastické souboje a parádní dialogy. Hodlám konečně s jednou postavou projít obě hry a jejich datadisky. Na konci to asi vážně bude, jako by mi umřel příbuzný...

9.10.2012 09:38:29

Lomikar
zajimave, to ja si kdysi po dohrani BGa IWD infinity hry zakazal a radsi se vratim k hram jako Ultima 6, 7 nebo k Dark Sunu 1, 2

9.10.2012 09:54:14

Ringo
Zakázal? to jako si lidi zakazují jíst maso a kouřit, nebo je v tom něco sofistikovanějšího ? :)

9.10.2012 09:58:37

bg
No BG jsem ted zkousel taky a po Candlekeepu jsem to vzdal. To pomale chozeni mne otravilo:-( Driv mi to nevadilo, ale ted uz to asi fakt nedam.

ale chystam se oprasit Stonekeepa ze score:-)

9.10.2012 09:59:42

Lapcis
Candlekeep je síto, které odděluje zrno od plev.

Byla to volně hratelná lokace/demo, takže tam dali spoustu malých úkolů, ale pokud to člověka nebaví tak může mazat rovnou za staroušem a hurá do světa..

9.10.2012 10:22:02

pomalý pohyb
S pomalým pohybem sem měl problém asi prvních 5 minut. Naštěstí úmoru z tohoto imho zabraňují ony neopakovatelné mapy, každej barák je jinej a občasné odměňování starého dobrého pixel huntingu. Neřek bych že úvodní Candlekeep je oddělování věrných hráčů, jako to bylo například v Daikataně, ale podle mě těch pár chybek (ano, třeba se nedá šipkama posouvat obraz) daleko lépe překonává celková herní náplň. Navíc za rohem klepe enhanced edition, kde by i tyhle detaily mohly být vypilované.

9.10.2012 10:30:51

Lomikar
Enhanced edition? Nestraš, že si to budu kupovat potřetí!

9.10.2012 10:34:32

Lomikar
Baldurové u mě patří ke špičce v žánru. Zanedlouho se dočkáme nové enhanced verze, na kterou se dost těším...

Upd.:Srry psali jsme to ve stejnou dobu.;)

9.10.2012 10:35:48 | Upraveno autorem (porovnej)

bg
Tak oddeluje:-) ja ho dohral trikrat, ale ted uz mi tne pohym fakt vadi:-( nechat stary engie a upravit par veci, tak to nevaha, rozjete znova.

9.10.2012 11:04:02

Lomikar
tak zakazal jsem si to proto, ze mi to neprislo dobre jak se rikalo a kdyz jsem rozjel BG 2 nebo dojel IWD2 do 3/4, ta kjsem zjistil, zeme to vubec nebavi. Questy ve stylu kohoutka a slepicky, respektive postacke ukoly me proste neberou.

9.10.2012 13:07:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Teotihuacan city of gods
Teotihuacan city of gods
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas