pán prstenů

Do dneška jsem si říkal, že jsem celkem znalý skutečností, týkající se problematiky Tolkienova světa. V 9:30 jsem si pujčil v knihovně knížku "Tolkien - kniha kvízů" 1200 otázek o díle a životě J.R.R. Tolkiena. A zjistil jsem že jsem schopný odpovědět asi na 20 - 25 %. V ústřední toho maj ještě pár kousků. Pokud vás tohle téma zajímá, doporučuji. Napsal to Andrew Murray.
27.5.2009 11:17:05

PJ

sydo
Ano, také dobré. S&S v LV napsal kdo? Knížku bych si se zájmem přečet'.

A kromě Gimliho a Smisáka jsem zapomněl na další úraz: entové, vznešení staří.... pastýři stromů... ti to ve zfilmovaném Prstenu taky pěkně chytili :-/

10.9.2009 07:38:24

Bourne
Když jsem se koukala na film a pak jsem četla knížky, tak jsem byla poměrně v šoku, jaký je to rozdíl.
U Pána prstenů ani nemluvím, hlavně první díl, těšila jsem se jak malý děcko, jak budou utíkat z Roklinky a puf a nic tam nebylo kromě jednoho pavouka :-(

10.9.2009 07:51:06

filmový LotR
Já se teda zas musím filmu zastat. Myslím, že mohl dopadnout tisíci horšími způsoby. Ať už šetřením na animacích, nevěrohodným scénářem, nebo DiCapriem (a spol) v hlavních rolích. Nejsem žádný filmový odborník a jelikož jsem o P.Jacksonovi slyšel prvně, tak jsem se bál že to zpacká.

Bijte mě, ale výsledek JE důstojným pokračováním JRRT.

10.9.2009 07:55:51

PJ
Hunter S. Thompson. Johnny Depp k němu prý půl roku chodil na návštěvy a ve filmu přesně kopíroval jeho pohyby :) To se mi na tom líbí nejvíc - že tahle absurdita je autobiografická, všechny ty bejkárny se fakt staly. Nejlepší film všech dob a Deppův mistrovský výkon :)

Ella - absence mohylových vrchů je hrdelní zločin, ale aspoň tam i s vrchy zmizel Tom Bombadil, to je postava, kterou opravdu z duše nenávidím. A Arwen - ze submisivní a pasivní pipiky udělali ve filmu válečnickou princeznu, aby genderoví fašisti neprotestovali.

10.9.2009 07:55:52

husak
Souhlas, o moc lépe to asi udělat nešlo, jinak by to bylo moc dlouhé, ale ty úlitby mainstream publiku mě osobně vadí, jakkoli uznávám jejich nezbytnost pro komerční úspěch (viz srandovní Gimli a "cool" Legolas.

10.9.2009 07:57:26

...
husak:
Jj, to máš pravdu a souhlasím, mohlo to dopadnou ještě hůře. Jen jak jsem psal, že mi to shlédnutí filmu zbortilo moje představy a teď se mi při znovu čtení knih vkrádá na mysl spíše visuální podoba filmu, což je asi normální jev, že si člověk spíše vryje do paměti něco co vídí na vlastní oči.

PJ:
Jj, Gaimana mám taky moc rád, dobře se čte a má dost originálních nápadů. Jak vyjde nová kniha, hned musí být v knihovničce ;-)

sydo:
Klub Rváčů a SaS v LV jsou geniální filmy! Ostatně mám rád většinu filmů s Johnny Deppem, to je pro me pan herec,... taky mám hodně oblíbený horror Sleepy Hollow od Tima Burtona, kde JD hraje vyšetřovatele, visuální podoba toho filmu je úžasná.

10.9.2009 08:31:35

Pippin
Nikdykde od Gaimana je krásná pohádka, mám tuhle knihu moc rád.

10.9.2009 08:48:29

PJ

sydo
Zkus také Hvězdný Prach nebo Coralinu (oboje pěkně zfilmované, hlavně Coralina je vynikající loutkový animák).

Jinak nej jsou Američtí bohové a v tandemu s Pratchettem napsal Dobrá znamení, vynikající.

10.9.2009 09:20:16

sydo
Nikdykde byla jedna z prvních knih co jsem od něj četl a taky mě co učarovalo. Knihu jsem pak půjčoval i několika lidem co tento žánr nečtou a vraceli jí vždy s kladným ohlasem a chtěli další knihy od Gaimana.

Mám rád jak Gaimana, tak Pratchetta, ale Dobrá znamení mě moc nezaujala :-(, až jsem se tomu sám divil...

Líbí se mi od Gaimana také jeho sbírky povídek, jako Křehké věci nebo Kouř a zrcadla. Naposledy jsem četl Knihu hřbitova, což je taky spíše taková pohádka na motiv Knihy džunglí, ale jak název napovídá z prostředí hřbitova ;-)

10.9.2009 09:30:05

scifi
Máte nějaké tipy pro scifi? Já s ním začal relativně nedávno a od té doby jsem přečetl první 3 Vesmírné odysey od A.C.Clarka, Setkání s Rámou (Clarke), Nadaci (Asimov), všechny díly Gateway (Pohl) a pochopitelně náročnýho Neuromancera.

10.9.2009 09:30:09

Richmond
Za mě doporučuji od P.K.Dicka Sní androidi o elektronických ovečkách aka Blade Runner, Star Wars od Steven Zahna a Stroncium od Kulhánka:) A samozřejmě jakýkoliv Warhammer 40K

10.9.2009 09:34:20

Pippin
Pippin: No mně ta tvá reakce přijde pozitivní. Kdyby ten film byl úplně blbý, asi by ti při čtení vyskakovaly vykřičníky. Pokud to do knihy zapadá, tak je to další pocta autorům filmu. A navíc dle nicku jsi to zažil na vlastní kůži, tak můžeš udělat recenzi "Jak to bylo ve skutečnosti". :D

Sydo: tak nám dle předpokladů smazali konfliktní téma. Jak jsi dopadl po incidentu ve Stromovce? Drželi tě v Bartolomějské dlouho? :D

10.9.2009 09:43:47

Richmond
Taky bych doporučil Blade Runner, nebo co zkusit Dunu? Ta se mi vždycky moc líbila. Některé knihy od Heinleina jsou také povedené. Adams a jeho Stopařův průvodce po Galaxii.

Jaká byla Nadace od Asimova? Koukal jsem, že nyní začala zase vycházet v pěkné úpravě od Arga,...

10.9.2009 09:44:15

husak
Hehe, "zažil na vlasní kůži", to se ti povedlo ;-). No s tím nickem se to má tak, že tak mi začali říkat už na základce v ranném věku, kdy věřím, že nikdo neměl ponětí o žádném Pánu Prstenů a když jsem pak pár let na to zjistil, že nějaký Pippin opravdu existuje a ještě ke všemu v tak nádherné knize, tak už jsem si ho nechal ;-), hehe.

10.9.2009 09:48:22

husak
no smazali jsem se už ani nepodíval jestli byly nějaké reakce ne muj vzkaz

10.9.2009 09:54:44

Fr3NZyY a Pippin
Jo v tom výčtu jsem zapomněl i Dunu (moc se líbila) a četl jsem i Blade Runnera (a od Dicka i Muž z vysokého zámku).

10.9.2009 10:00:22

Nadace
Jo Nadace se mi hodně líbila. Od tchána jsem si půjčil i Předehru k Nadaci. Ale mám v plánu koupit všechyn díly Nadace v tom novém balení.

10.9.2009 10:01:27

Richmond
Nevím jestli si četl, ale k Blade Runner vyšly ještě 2 pokračování, sice od jiného autora, ale někdo to chválí víc jak původní dílo. Sic to mám doma, tak jsem to ale ještě nečetl :-(, tak sám nemůžu říct.

10.9.2009 10:52:11

Pippin
No povídej! Mi se kniha moc moc MOOC! Líbila stejně jako film! Prostě bomba..takže jak se to jmenuje a od koho jsou ty další díly? Pls:)

10.9.2009 10:56:36

Fr3NZyY
Kewin Wayne Jeter
Blade Runner 2 - Hranice lidskosti
Blade Runner 3 - Noc replikantů
nakladatel "AF 167"

10.9.2009 11:06:57

Pippin
Dííky!

10.9.2009 11:27:49

rbx

...
Nadace je skvela vec! Ale nej scifi, co jsem kdy cetl je Enderova hra. to me dostalo.

10.9.2009 11:29:00

rbx
Nj. na Enderovu hru jsem úplně zapomněl! Nečetl jsem, ale rád bych sí jí jednou pořídil, slyšel jsem na ní jen výborná doporučení a dokonce u nás vyšlo i kvaltním vydání.

10.9.2009 14:00:34

sci fi a fantasy
Ak sci-fi doporucujem klasiku od Isaaca Asimova (napr. Ja robot) ak fantasy, vyborne su 2 knizky od pomerne neznamej polskej autorky Ewy Bialoleckej: Tkac Iluzi a Kamen na vrcholu (to je pokracovanie). Su este lepsie ako Terry Pratchett :)

10.9.2009 19:14:47

2Richmond
zkus od R. Heinleina "Muž v labirintu" úžasná věc, a "Job aneb komedie spravedlnosti" skvělá proticrkevní sci-fi (promiň krene, ale je to fakt dobrý:-))

10.9.2009 19:17:12

Vybíráme z Bazaru

Zoo New York (CZ)
Zoo New York (CZ)
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas