Obrazky u her

Koukal sem na obrazky u Arkamu a mam dotaz? Muzu taky nafotit u nejaky hry skoro vsechny karty a dat je k naky hre abych mel tolik bodu? :)
24.3.2012 15:32:43

habrik
a jde ti o body nebo o kvalitu? :-)

24.3.2012 17:14:10

re
me o kvalitu jim o body, kterymi tu kvalitu kazi :(

24.3.2012 17:19:01

habrik
no abych byl uprimny, tak bych taky mazal, nicmene vic nez karty mi vadi takove ty udernicke serie krabic. krabice zepredu, krabice zezadu, krabice z boku, u spousty her neni vubec fotka z rozestavene partie. ale ty body jim preju, je hezke mit konicka :-)

24.3.2012 17:55:31

PJ

ozzy79
Tady bych dost protestoval, páč si to beru osobně. Já fotky rozehrané partie nadělám, protože to prostě hru hraju a nemám čas ani náladu něco fotit. Většinou na to ani nemám dobré podmínky. Naopak když fotím jen materiál, mám na to čas, připravím si to, nasvítím, udělám kompozici, rozložím si statívek, atd.

Krabice... trochu demagogie, co píšeš, lze vyfotit pouze krabici zezadu, ostatní fotky rbx maže. Jednou jedinkrát jsem vyfotil krabici z boku, ale jen proto, že na ní byl napsaný příběh, a to mně přišlo zajímavé. Vnitřek krabice může být dekorativní, ergonomicky promyšlený nebo naopak totálně odbytý, to vše mi připadá zajímavé. Jinak zadní stěny krabic fotím z toho důvodu, že je tam právě ona fotka rozestavěné partie.

Jinak body nemám moc zapotřebí honit...

24.3.2012 18:20:58

PJ
tak to sorry, ale když jsem to psal, tak jsem vůbec nepomyslel na tebe. na focení krabic a jiných ptákovin tu považuju za experta jiný lidi. a to s tím focením rozehraný hry je zase trošku demagogie od tebe, protože když jdu fotit ten materiál, tak přece není problém udělat nějakej menší setapouch, aby se vědělo, jak to plus mínus vypadá při hře samotné, což si myslím, že je nejdůležitější. že si to bereš osobně je mi fakt líto, jak jsem napsal v první větě :-)

24.3.2012 18:29:02

rbx

Habrik
Fotky samotných karet se az na výjimky neschvaluji. Ty výjimky jsou začátečníci, jako třeba ted Martinaaa u karetních Osadníků, kde uz jsem ji na to upozornil, protože to nevedela. Ji zmiňuji jen pro příklad, protože ted dost fotí a nechtěl bych, aby se po ni někdo vozil. A takto to říkám kazdemu. A kdyz to třeba někdo udělá, tak muže byt ta fotka sebelepsi a stejně za ni dostane 1 bod, aby se to ve výsledku v tom množství co nahraje, zprumerovalo.
Stačí takto?

24.3.2012 18:29:34

to rbx
Takže teď už není žádoucí nahrávat fotky/skeny komponent jako jsem třeba nedávno posílal skeny pár karet do Wiz-War? Mě třeba obrázky komponent zajímají nejvíce + neopovrhnu nějakou fotkou rozehrané hry, ať se vidí, jak to vypadá v celku.
Jen ať vím pro příště, co posílat a co ne.
EDIT: U Arkhamu jsou fotky oficiálních barvených figurek, takže pro lidi, kteří by si je chtěli pořídit všechny nebo jen některé, to může být zajímavé. Já už je mám všechny, tak pro mě to zajímavé není, ale jsem spíše ojedinělý případ v naší malé zemi.

24.3.2012 18:44:16 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Kadaver
Ne, to jsi me pochopil špatně. Fotky komponent jsou prave ty nejžádanější a nejlépe hodnocene. Co ale neschválím je fotka kazde karty ve hře ve stylu jedna karta=jedna fotka.

24.3.2012 20:54:33

re
Diky, jen me to zajimalo, proc je tam tolik figurek a karet

25.3.2012 11:47:09

habrik
je tam 48 figuriek, aby boli všetky, pretože ich kvalita resp. ich namaľovanie je od lepšieho priemeru k horšiemu podpriemeru a nekupujú sa len celkovo všetky (dá sa aj tak), ale samostatne. Tak nech každý kto má záujem (vyplynulo to z diskusie) vidí, do čoho ide alebo nejde.
dúfam, že tvoje protesty ohľadom kvality a honby za bodmi neboli v tomto prípade mierené na tie figúrky.

25.3.2012 23:17:19 | Upraveno autorem (porovnej)

nazor
ted nic proti nicemu a uz vubec proti nikomu, ale napadlo me tu napsat k tomu nazor.

Me osobne prijdou nezajimave fotky dvojiho typu -

1. plata s nevyloupanymi zetony (opravdu nic proti nikomu, delaji to i lide ktere tady povazuji za pratele, ale prijdou mi proste takove fotky hodne nezajimave).

2. snaha vyfotit kazdou komponentu u hry zvlast (nepredpokladam, ze nekoho zajima, jak vypada na jedne fotce detail figutky pesaka, na druhe fotce detail jezdce a pod, mnohem zajimavejsi je postavit vsechny vedle sebe a vyfotit najednou:-).

Co se tyce foto tech figur u Arkhamu, tak bych pochopil stylistickyou zajimavost dat figuru pred statistickou tabulku postavy s portretem, ale udelat to uplne u kazde figurky, hmm, to se priznam, ze u pate figurky me to prestalo bavit. Bylo by mnohem zajimavejsi ty figurky postavit do nekolika rad a vyfotit je najednou. ale to je jen muj nazor.

25.3.2012 23:32:38

Ringo
Trochu mi přijde, že si oba body trochu protiřečí. "zajimavejsi je postavit vsechny vedle sebe a vyfotit najednou" = téměř to samé jako "plata s nevyloupanymi zetony".
Mně osobně se plata s nevyloupanými žetony líbí hodně u wargames. Třeba u Arkhamu, Descentu aj. uznávám, že je to slabší.

25.3.2012 23:43:44

Ringo
"Šlo by to", ale chcel som, aby vedel každý, ktorá figúrka je ktorá a videl ako sa líšia. To by sa pri naštýlovaní dokopy stratilo. Skúšal som to aj tak, ale bola to len kopa figuriek, resp kopa farebného plastu. Sú docela malé, majú hádam 3,5 cm...

a áno, stačilo by ich 5-10 možno, ale neboli by všetci detektívi. (inak na BGG ani nete detailné fotky tých figúrok nie sú, takže by človek mohol byť rád, že sú práve na zatrolenkách).

edit: majú aj rôzne polohy voči podstavcu, takže niektorým by boli vidieť nohy, iné by boli celé, niektoré čiastočne a niektoré by mali nafotené len vlasy,hlavy. Preto som volil unisono štýl každý ku karte a aj tak sú rôzne ponaklápaní.

25.3.2012 23:44:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock, miso
ja nemyslel uplne vsechny na jedne fotografii, to by fakt vypadalo jako plato nevyloupanych zetonu. Myslel jsem je treba nejak sikovne postavit a vyfotit treba po osmi na jedne fotce. Ale jak jsem psal nize, je to muj osobni nazor a vase postupy nijak nekritizuji, jinym se mohou libit.

Me treba plata s nevyloupanymi zetony neprijdou zajimave proto, ze to je neco, co vidim, kdyz otevru krabici. Mnohem vice se mi ty zetonky libi rozlozene v akci na hernim planu.

26.3.2012 00:35:50

ringo
ja úplne rozumiem ako si to myslel. ber ich ako "produktovú fotografiu" v ktorej ide o detail, ktorý sa po 8 alebo inom počte kusov na jednom obrázku stráca, nie o estetickosť. Aj katalóg s mäsom je nuda, ak je človek vegetarián:D

26.3.2012 00:55:04

Ringo
No, já se z 99% koukám na komponenty her, které nemám. Pak mi vyhovuje, když je tam celé plato žetonů a jsou vidět i jednotlivé rozdíly různých jednotek. U her co mám pak taky radši kouknu na probíhající hru. To souhlasím.

Abych dal příklad, tak třeba tohle se mi vyloženě líbí a rád si je prohlížím detailně.

http://cf.geekdo-images.com/images/pic1066040.jpg
nebo
http://cf.geekdo-images.com/images/pic127591.jpg

26.3.2012 01:09:10

Havelock
ja to chapu, vypada to hezky, skoro jako podklad pro homemade:-)

26.3.2012 08:26:13

rbx

Ringo
Plata s nevyloupanymi zetony jsou dobre třeba na to, aby si podle nich mohli lidé zkontrolovat, jestli maji ty svoje ok. Nebo taky aby kdokoliv měl přehled, co přesně hr obsahuje. Nebo kdyz se něco ze hry ztratí, tak jde odkontrolovat, co se přesně ztratilo a díky tomu vznést konkretni požadavek. Takže důvodu je víc. Ze tobe se to nelíbí je věc druha, ale neni člověk ten, aby se zavdecil všem.

26.3.2012 08:38:47

rbx
vsak jo, ja to beru

26.3.2012 08:41:15

.
Chcel by som sa opýtať koľko to asi trvá kým sa obrázok schváli. Keď som vkladal fotografiu tak tam bolo napísané že sa schvaľuje do 24 hodín, no a ja som nejaké foto poslal už pred 12 dňami, tak teraz neviem či som niečo zle urobil, či tie fotografie vôbec prešli, či ich nahralo.

26.3.2012 20:06:18

rbx

Springb
cau, je to mozne, ted jsem toho poschvaloval hodne, jake hry se to melo tykat?

26.3.2012 20:19:33

Re
Super farmár, GO, neskôr Džungle a potom Zlodej z Bagdadu , neskôr ešte 3 rozšírenie k Alhambre.

26.3.2012 20:57:26

springb
V klidu, u mě to trvalo asi 15 dní :)

26.3.2012 21:08:28

Re
No veď jasné ,nie sme na pretekoch :-) len keď tam píšu do 24 hodín tak si potom človek mysli ,že niečo zle urobil.

26.3.2012 21:15:31

springb
Jé a já pořád koukala, kde se tvoje fotky objeví. Už jsem si myslela, že jsi je tam nakonec ani nedal :)
No tak už je to na dobré cestě :)

26.3.2012 21:30:54

Vybíráme z Bazaru

Agricola
Agricola
Akt. cena: 25 €
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas