Neuvěřitelné praktiky poštovních doručovatelů

Nedá mi to abych to tady nevyventiloval. Objednal jsem si z Francie hru pocket rozměrů. Udávám adresu do práce - areál s vrátnicí, krde se na vrátnici nacházejí poštovní schránky jednotlivých firem (samozřejmě udávám přesnou adresu přímo do budovy). A představte si jak ta kráva z České pošty řešila doručení. Nejdříve se snažila nacpat krabici se hrou v obálce do té poštovní schránky, což mělo za následek pouze dobití krabice. Načež poté co se to tam nacpat nepodařilo, nechala ji ležet na poštovních schránkách a odkráčela. Hra tam samozřejmě zmokla a je v podstatě náhoda, že si jí tam všimla asistentka a donesla mi jí.

Máte- li podobné zkušenosti s tímhle prýma podnikem, sem s nimi. Alespoň se mi uleví.
8.11.2010 20:27:20

ndru
To víš, že jednou dorazí, až to budeš nejmíň čekat :D

No já jen, abychom tu poštu nepřechválili. Aby si kluci nemysleli, jak se pošta na Vánoce vycajchnovala. Přitom posunují jen některé balíky a na ostatní sedá prach. :)

23.12.2011 07:15:13

pokracovani 4 a 5
dorazil balik. v mezicase jiz vyreklamovany (stihli i vratit penize z pojistky). tyden na to dorazil i dalsi pohresovany. obe dve krabice byly notne pohmozdene. uvnitr dikybohu vse v pohode

10.1.2012 14:15:03

ad Česká pošta
objednala jsem si knížky. Jeden den napsali, že balík posílají, další den dopoledne SMS od pošty, že bude balík ten den doručen, odpoledne telefonát od doručovatele s dotazem, zda jsem doma, že je s balíkem do 30ti minut u mě. Během 15ti minut dorazil. Naprostá spokojenost :-) Osobně ohledně doručování od ČP jsem naprosto spokojená :-) ...nebo spíš mám fakt štěstí.

10.1.2012 21:31:30

ta"jemná"
Jestli ty nečteš příliš tu sci-fi literaturu :) Když jsem byl malý takhle nám říkali že bude fungovat svět po roce 2000. Jo a ještě taky vznášedla

10.1.2012 22:20:04

panzer
u nás to tak funguje kupodivu taky. A to bydlím jen kousek od ndru :-)

10.1.2012 22:35:16

panzer
Me vola postak vzdycky a to jsem v dost odosobnele Praze. A dvakrat, kdyz sem nebyl doma, mi nabidl, ze se klidne ten den stavi i podruhe, kdy se mi to hodi;)

10.1.2012 23:54:11

aneken, aradraug, ta"jemná"
"balíkáře" na vás ! (viz můj příspěvek 20.12.2011 12:14:36).
To byste rychle vystřízlivěli.

11.1.2012 00:47:19

panzer
Hovoří z tebe čirá závist :-)

Nicméně když si můžu při dopravě vybrat, beru poštu. PPL a Toptrans nic moc (poblémy s voláním a ochotou), DPD trošku lepší.

11.1.2012 02:11:02

...
tak mě teď poprvé od pošty došla smska, že mi doručí balík... jen mi ho tak nějak doručovali o den později než tvrdili v té smsce :D

11.1.2012 11:57:57

CP
Je to urcite dle mista a lidi tam zamestnanych - taky jsem dlouhou dobu zastaval nazor, ze CP je obecne, statni zlo, ktere nam lidem skodi, ale nekteri jejich zamestnanci tuhle spatnou reputaci pomalu vylepsuji. Snad to nezakriknu a sam nam preji jen lepsi a lepsi zkusenosti, protoze holt nekdy neni vyber a CP, jako defaultni prepravni spolecnost, musi byt zvolena.

11.1.2012 12:09:16

Permonick
To je nějaká nová služba ČP a musí to odesílatel spešl vybrat a zaplatit. Takže nepočítej s tím, že ti odteď budou chodit SMSky ;)

11.1.2012 13:45:40

to ikri
jj. a kdyz nepriplati dost tak sms dojde pozdeji nez balik (e;

11.1.2012 14:01:36

ikiri
Není to speciální služba za příplatek, ale je to služba poskytovaná ke všem balíkům české pošty. Tedy nově od začátku roku. Došlo u nich ke změně druhů zásilek. Pak už je jen důležité, aby odesílatel vaše mobilní číslo uvedl. Případně e-mail.

11.1.2012 16:53:15

sappho
Tak to nevím, mě takhle přišly loni asi dva balíky, ostatní normálně.
A letos mi přišly už tři balíky bez SMS, přestože moje číslo znali. Tak o tom asi ještě nikdo neví. To jsem teda zvědavá, co si s tím náš pan balíkář počne. Protože dosud vůbec balíky nerozvážel...

12.1.2012 13:25:53

pošta
Co vim tak v loni to zkoušeli a ladili. Takže u vás očividně špatně:)

12.1.2012 13:33:49

sappho
Toz to by me zajimalo.

Mi vcera prisel balik z Planety a prestoze na nem bylo telefonni cislo na muj mobil a spravne jmeno a adresa, tak u nas nikdo nezazvonil, nikdo nam nic nehodil do schranky a nikdo ani nezavolal, aby zjistil, jestli jsem treba nepreslechl zvonek, nebo me proste jen informoval, ze moje zasilka nedorazi.
Takze jen diky tomu, ze balik mel moznost sledovani zasilky, jsem zjistil, ze uz lezi na ukladaci poste "po neuspesnem pokusu o doruceni" (predstavuju si to tak, ze ho postak vzal do ruky, zjistil, ze na nej nema naladu a tak ho prevezl na ukladaci postu).
Dneska mi volala pritelkyne, ze ji sousedka z vedlejsiho vchodu prinesla k nam domu oznameni o ulozeni (ktere mela ve schrance) nebo tak nejak. Takze az zjistim, jak to presne bylo, tak uz se tesim, jak mi odpovi pracovnici posty na par otazek ohledne svych sluzeb.

12.1.2012 13:48:50

Kew a ostatní
Vždyť vám to říkám. Za všechno můžou balíkáři ! To je ta verbež co kazí ČP jméno

12.1.2012 16:15:04

Kew
Já teda nijak extra na poštu nadávat nemůžu, ale docela běžně se mi stává, že balíkář, když nestíhá, tak to prostě odveze na poštu a druhej den ráno hodí pošťačka oznámení o neúspěšném doručení...

12.1.2012 17:12:23

je to o lidech
toz u nas to balickar zarucene neni. klucina se snazi jak to jen jde. postacka je ponekud zmatenejsi, ale uz to oni vime, takze jsme pripraveni. nejvetsi pruser je zrejme prerozdelovna (ve meste), kde cas od casu baliík priradi k roznasce spatne osobe

12.1.2012 18:45:08

panzer, Eyron, Kew...
Máte všichni pravdu. U nás je listonoška dobrá, nikdy jsem ji nepřistihla, že by nezazvonila. Zato balíkář vozí balíky ROVNOU na poštu a ne jen když nemá čas. Druhý den hodí listonoška oznámení o nezastižení. Jenže to už většinou balík mám, protože si jako poslušný zákazník pošty pro něj doklušu (sleduju na netu). Eyron má holt štěstí, že jejich balíkář má aspoň občas náladu.
Takže Kewe, není to osobní, balíkáři nedoručují skoro nic :)
Mně loni přišlo zhruba 40 - 50 zásilek a balíkáře jsem viděla asi třikrát - vždycky dumám, co ho zrovna ten den přimělo k tomu, aby dělal svou práci :D
Proto jsem zvědavá, co si s tím počne, jestli se opravdu stanou zvykem ty SMSky. Ten musí bejt pěkně namíchnutej :)))

12.1.2012 20:16:19

souhlas
Takhle to funguje asi všude v ČR.
Úplně stejný scénář-čekám balík-žádný zvonek,ani lístek ve schránce o nezastižení,ale druhý den se objeví výzva :-)

12.1.2012 20:21:41

ikri
Je pravda, ze mi nechodi tolik baliku, abych mohl delat statistiku :)
A kdyz uz, tak jsem se snazil vyuzivat PPL, protoze volaji a vetsinou s nima neni problem.
S CP to vidim hodne lokalne - doma v Ostrave neni problem (rodine chodi baliky celkem dost a rekl bych, ze vetsina primo domu). A postacky tranzit vidavam pred panelakem stat hodne casto. Taky se muzu pridat k Ikri s tim, ze pani postacka je vpoho.
To doma v Olomouci se kuci uvedli pekne, no. No co, aspon vim, co cekat, a ze asi priste jit rovnou ze skoly na postu. Jen tim padem uvazuju, jestli tu "balikari" nahodou uz nevymreli a nezbyli tu jen ridici a prevoznici...

12.1.2012 20:51:12

Kew
No, na tu cestu ze školy bacha :D Musíš tam jít až večer, protože přes den se balíky vozí někde po městě, nebo se nacházejí neznámo kde :D
Nám už se např. stalo, že jsme přistihli balíkáře před domem, a můj balík s sebou vůbec neměl. Mám podezření, že je ani nevozí. Že celý den dělá bůhví co a večer je převeze z jedné pošty na druhou.
Řekla bych, že je to typická zkušenost z velkých měst, menší města jsou na tom často líp. Zřejmě to v těch větších městech fakt nestíhají, tak se naučili dělat to trochu jinak :D Dokážu pochopit, že se dodávka zpozdí, ale že z nás dělají blbce a ani se nenamáhají to doručit, přestože to mají zaplacené, to mi vadí. Jestli to nestíhají, tak ať to nahoře zorganizují jinak. Jestli se dá ČP vůbec nějak organizovat...

12.1.2012 21:00:06

ikri
no na ty smsky bych zas tak nespoléhal, jak jsem psal, sms mi sice došla, ale stejně mi to dovezli až o den pozděj, a to to ještě bylo malý, bejt to něco většího, tak si nedělám iluze :)

13.1.2012 00:25:06

kniha
dodam ze pravidelne objednavam knihy z bookdepository, dnes locke and key - hardbook. Nas*****rano ve schrance jako toaletak. Nechapu, uz jsem si stejne zacal objednavat veci do prace ktere si vyzvednu na recepci ale stejne, postacka moc rozumu nepobrala.

13.1.2012 01:08:17

Vybíráme z Bazaru

Nebe v plamenech
Nebe v plamenech
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas