Neposlání hry

Ahoj všem, jak se postupuje v případě, pokud jsem dotyčné zaplatila peníze za hru a ona několik dní nereaguje na zprávy a hra stále nepřichází?
2.11.2017 14:27:55

No nějak základně musí...
Protože minimálně si na daném emailu ověřila emailovou adresu. A na email se nevrátilo info o nedoručitelnosti... BTW pokud máte lepší kontakt, sem s ním.

6.11.2017 11:12:45

e-mail
Někteří z poškozených jej uvedli také, takže předpokládám, že s ní jeho prostřednictvím komunikovali.

6.11.2017 18:07:18

lucagulo
Áno, komunikovala so mnou dvakrát cez email. Dokonca mi napísala aj to, že pozerala na svoj účet a že jej stále neprišli žiadne peniaze! Zámerne hrá blbú? Alebo je to on?

6.11.2017 20:37:08

Sečteno a podtrženo 2
máme tu kompletní bilanci od všech zainteresovaných:

celková škoda se vyšplhala na 7.400,-

Ou jé...

7.11.2017 08:38:17 | Upraveno autorem (porovnej)

zdá se,
že se v bazaru celkově děje něco divného...

http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/54552/

8.11.2017 14:06:41

Pelly
Také jsem na to koukal :-)
Nevím, co si o tom mám myslet, ale třeba se prodejce pochlubí, zda mu hru vydražitel opravdu zaplatí.

8.11.2017 14:15:21

koupě
Záleží jak jsou napsaná pravidla zatrolenek. Taky se může stát že ta částka bude soudně vymahatelná.

8.11.2017 14:29:43

spíš mě to přijde
jako že někdo manipuloval s aukcí pomocí multinicku, tak se kupec domluvil s kámošem, ať mu tam přihodí absurdní částku a nemá s tím dál starosti...

8.11.2017 14:42:00

...
A jak bys to chtěl prosímtě soudně vymáhat?
"Dobrý den pane policajt, na zatrolenkách jsem vyhrál za korunu aukci na hru za 6000kč, ale Pelly mi ji nechce prodat.
Aha, a vy jste?
Cecyl.
Nashledanou."

Jen jestli by se tady tyhle rekurzivní problémy s multinickama a falešnýma příhozama nedaly vyřešit nějak lidsky a systémově, pro začátek by třeba člověk zakládající aukci zvolil minimální cenu která by byla pro ostatní nedohledatelná, ale pokud by aukce této ceny nedosáhla, tak by po ukončení aukce všechno vyšumělo a nikdo by nedostal zprávu s výhrou.

Když dražím hru, tak tak nějak nechci zpět plnou kupní cenu, ale zase nechci ať se mi kupující vysmívá do ksichtu tím, že za hru za 6000 nabídne 250 a ještě se tváří ublíženě když mu to neklapne a chtěl by to nějak řešit. Což už nění rejpnutí do cecyla, ale obecně na to že by to tady mohlo fungovat líp a nebylo by to těžké zařídit. Odpadlo by mrtě problémů.

Řekněte mi prosím co je na tomhle návrhu špatně a proč by neměl být implementován.

8.11.2017 16:20:08 | Upraveno autorem (porovnej)

minimální cena
no já nevim, není to náhodou ta cena, kterou zadávám, když dávám hru na bazar?
když jí tam dam za 1,- tak musím počítat s tím, že jí někdo za kačku koupí a já pak nebudu brečet.
když chci min. 600,- no tak si to tam nastavím,ne?

8.11.2017 16:39:03

Ale ale
mindlesSheep : Je vidět, že o problematice nic nevíš. Zkus si přečíst aukční podmínky na některých aukčních síních (s obrazy třeba) a možná budeš prekvapen ;-).

8.11.2017 16:41:10 | Upraveno autorem (porovnej)

tak klid, chlapci
Asi není důvod, abychom se tu vzájemně napadali, nehledě na to, že je to OT...

Myslím, že zdejší bazar funguje výborně a všechno podchytit nelze. Slouží pro navázání kontaktu mezi prodejcem a kupujícím, což většinou funguje dobře.

8.11.2017 17:13:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Off topic: aukce http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/54552/
Tak zde se bohužel našli dva školitelé "vybržďovači", kteří došli k závěru, že si tam někdo přehazuje své příhozy nebo snad i ve své aukci. A protože je to "přeci jasné", tak místo nahlášení podezření začali rovnou trestat/školit nesmyslnými příhozy. Zjištěno na základě toho, že jsem jim o jejich hloupím chování napsal a takto se hájí. Nicméně když jsem to kontroloval, tak ani prodávající ani ti 2 poslední (zdá se regulérní) přihazující nevykazují ani nejmenší náznak toho, že by měli něco společného. A vypadají dost reálně jako 3 různí lidé. Takže za mě je to vandalství z jejich strany a případný negativní hodnocení si plně zaslouží.

Ve své podstatě pouze dosáhli toho, že zkazili podle všeho regulérní aukci daného prodávajícího. A podle mých zkušeností prostě tato hra má teď docela vysokou cenu, protože se nedá dost dobře sehnat...

Jsem zvědat, jestli se v nich najde aspoň kousíček slušnosti, aby se za své podle mého hloupé chování omluvili... Uvidíme...

8.11.2017 19:24:06 | Upraveno autorem (porovnej)

OT
Co se té jedné konkrétní aukce týče tak chápu, že třeba může jít o různé lidi, nicméně si dokážu představit, že se může jednat o někoho jiného, kdo chce zmařit obchod druhému, protože v danou chvíli sám prodává konkrétní hru a potenciálně tak získá další zájemce do své dražby a tím i lepší cenu. Shodou okolností jsou teď v bazaru 3 různé inzeráty na tuhle hru...

8.11.2017 20:41:02

Pelly...
Ano, může... Ale právě, že jen může a pak do toho vstupuje princip "presumpce neviny", který mi přijde velmi rozumný. Jako nemám problém s tím, že někdo upozorní na podivné chování a mrknu na to, do jaké míry to vypadá podezřele. Ale aby někdo trestal sám na základě své domněnky? To tu v Bazaru budeme mít za chvíli pěkný Divoký západ.

9.11.2017 06:36:07

Jinak k původnímu tématu
Dnes se mi ozvala Lucagulo, že začíná vracet lidem peníze (sice by prý mohla hry poslat, ale v této fázi jí to už nepřijde jako vhodné řešení -> což mi smysl dává).

9.11.2017 06:36:57

Zeus je buh
Vrely dik a nejen za sebe.

9.11.2017 06:46:28

Ještě jedno OT
Když už se tady probíraly podivnosti na bazaru, http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/55093/ - není prodávání zcela vyrobené kopie hry už lehce přes čáru?

9.11.2017 08:23:40

Podvodné jednání
V první radě, mnohokrát díky za pomoc. Chápu, že se mohlo dít něco nehezkého doma nebo kdekoliv jinda a nic špatného nikomu nepeřeji, protože žádná hra nemá hodnotu ani kousku zdraví. Nicméně to pro mě vypadá jen jako výmluva, která následuje po pokusu, který se nezdařil. Protože nejen mě bylo nejednou sděleno, že se nic neděje a hry jsou na cestě. Budiž to poučení pro obě strany. Ještě jednou díky všem zúčastněným a krásné hraní. Aleš

9.11.2017 08:56:14

...
No ani já nevěřím. ..navíc,když se ozvala poslední možný den a po výhružném dopise. Byla by to obrovská shoda náhod. ..navíc to tvrzení, že některé hry byly odeslány.
Taky velké díky vám,co jste do toho vložili to úsilí věc vyřešit. Budeme tedy všichni společně doufat, že peníze dorazí: )

9.11.2017 09:03:44

Podvodné jednání
Problém se mne netýká, ale se zájmem to sleduji. Postižení dostanou své prachy zpět, ale podle mě to určitě není vaše win situace. Zmrdy je třeba potírat. Lucagulo pochopil/a, že sranda skončila, a za pět dvanáct stáhl/a ocas. Co dál? Nic, bohužel. Dá si nějaký čas pohov a příště to zkusí pod jiným nickem znova, a to už si dá sakra bacha, aby škoda nepřesáhla 5000. To jen můj názor.

9.11.2017 09:05:34

meah
Eliminuješ jednoho, a stejně ti vyraší na jeho místě tucet dalších. I kdyby se zrovna dotyčný jedinec ztrestal a poučil, že šidit někoho na online aukcích v dnešní době není zrovna nejchytřejší nápad, vzhledem k tomu, že tu zůstane tuna důkazů a pomůcek k jeho dohledání, tak se stejně najde nějaký další idiot, který to zase zkusí.
Spíš by to mělo sloužit jako poučení pro poškozené, páč při podvodu je na rozdíl od krádeže přeci jen chyba na obou stranách. Když vidím účet založený sotva jeden den, žádné reference, aukce bez fotek, za více než lukrativní cenu, a ještě s nabídkou poštovného zdarma, měla bych asi zvážit, jestli to není příliš podezřelé na to, abych takovéto osobě posílala větší částky předem na účet, místo osobního předání/dobírky/Safetrade. Samo sebou, nic proti tomu, kdo to vědomě riskne s tím, že to třeba bude fakt jen šťastný kauf, ale je v opačném případě připravený ty peníze oželet.

9.11.2017 10:32:36

máte kliku
Pokud se vám finance vrátí tak máte velké štěstí. Mě se takhle válí na stole rozsudek už nějaký čas, ale panáčka co si vzal peníze, ale hru neposlal nemůže nikdo najít, přestože mam foto jeho občanky. Poslední možnost je návrh na exekuci, ale to už něco stojí. Od této zkušenosti jsem na zdejším bazaru extrémně opatrný.

12.11.2017 20:44:25

takže prvotní nadšení
bylo jaksi liché? Nebo nějaká změna?

13.11.2017 10:21:53

Bohužel skutečně bylo...
Nicméně jsem dnes odpoledne podal trestní oznámení.

Dohromady se škoda vyšplhala na 9.200 Kč a počet poškozených na 7.

13.11.2017 18:22:39

Vybíráme z Bazaru

Mombasa (ve folii)
Mombasa (ve folii)
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas