nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Neposlání hry

Ahoj všem, jak se postupuje v případě, pokud jsem dotyčné zaplatila peníze za hru a ona několik dní nereaguje na zprávy a hra stále nepřichází?

2.11.2017 14:27:55

Jak to dopadlo

Ahoj, zatím něják a myslím, že už to jinak nebude.

17.10.2018 19:31:41

jak to dopadlo

ahoj, pokud to neni drzej dotaz, nebo neodporuje GDPR a co ja vim, rad bych se zeptal, jak to dopadlo?

9.10.2018 16:50:25

Permonick

No vždyť jsem říkal, že banky si to už údajně vyřešili samy mezi sebou :) Kámoš co mi to právě říkal se mnou maká, tak jsem se ho ještě ptal a prej podepisoval nějáké čestné prohlášení, že špatně zadal číslo účtu a částku, o kterou se jednalo a to stačilo. Takže to asi bude jak říkáš.
Ale kdyby "špatný" příjemce teda nesouhlasil, tak by nastal asi zádrhel no...


PS.: Každopádně já bych byl s takovým postupem naprosto spokojen :) To ať se banka klidně pochválí :)
Jo a platil 100,- za to, ale jednalo se o větší částku, tak se mu to vyplatilo, asi teda "naštěstí".

12.2.2018 19:58:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet

Ale abych z tebe jen nedělal vocasa :-P tak jsem ještě přemýšlel, jak by tebou popisovaná situace u "reklamace" převodu z účtu mohla nastat a teoreticky to možné je... jednoduše banka tvých kamarádů provedla celý proces, který jsem popisoval, tj. vyžádala vrácení platby, banka příjemce získala jeho souhlas a peníze vrátila, no a banka samotná se pak kamarádům pochválila jak vyřešila jejich reklamaci, ačkoliv o reklamaci vůbec nešlo a pokud by příjemce souhlas nedal, tak by bylo po "reklamaci" :)

**********************
Autor hry Čtveráček
**********************

12.2.2018 19:42:21

Reklamace platby převodem ...

... banka přece nemůže přebírat zodpovědnost za každého joudu, který pošle někomu nějaké peníze a nic za to nedostane. Smluvní a právní vztahy mezi takovými jedinci nemají přece s bankou nic společného - banka slouží jenom jako služba pro převedení peněz a je jí srdečně jedno jestli někdo něco za takhle poslané peníze dostane nebo ne.

12.2.2018 10:07:14

Peet

Sorry, ale podle mě motáš dohromady dvě rozdílné věci.

To co tvoji kámoši nejspíš řešili je reklamace platby kartou. To je úplně jiná věc, řídící se úplně jinými pravidly. A ano, v případě kdy kartou zaplatíte za zboží, které vám prodávající prokazatelně neposkytl, tak v naprosté většině vaše reklamace bude úspěšná. Pro zdejší případ je to ale zcela irelevantní.

Pro převod z účtu platí to co už jsem psal.

**********************
Autor hry Čtveráček
**********************

*******************************************
Jednou sem na Planetě her nosil krabice
*******************************************

***********************************
Bývalý moderátor Deskozrout.cz
***********************************

******************************************
#uz_me_nenapada_zadna_dalsi_blbost
******************************************

***************
#just_kidding
***************

****************
Tádydádydááá
****************

12.2.2018 09:35:56

Permonick


A jak je tedy možné, že to takto šlo?
Nebavili jsme se o stornování platby, ale reklamaci :)

Třeba to má každá banka jinak, ale vícero známým tento postup vyšel a i při hledání na internetu jsem našel stejnou radu vícekrát (na vícero stránkách).

Mě se to naštěstí ještě nestalo, tak vlastní zkušenosti nemám. Ale nevidím důvod proč by si to kdokoli vymýšlel, tím spíše kamarádi a známí :)
Možná, že i podepisovali nějaké čestné prohlášení, ale to je detail a nevím o tom. Třeba se jen nezmínili...

9.2.2018 09:38:39

novosti


A jsou teda v této kauze nějaké novinky? Pokud to tedy není tajemství proutěného hlavolamu...

9.2.2018 09:18:14

Reklamování platby u banky

Jen bych si i pro příští generace dovolil uvést na pravou míru nesmysly, které tu někteří naplácali o reklamování převodu z účtu.

1) provedený převod nejde stornovat - stornovat lze zadanou, NEzrealizovanou platbu, tedy takovou, která z vašeho účtu ještě neodešla. Provedenou platbu není možné zrušit. Můžete si představit stejně jako, že jste dali někomu do ruky peníze a on s nimi odešel.

2) můžete se na banku samozřejmě obrátit s tím, že jste provedli platbu chybně. Některé banky od vás budou chtít napsat čestné prohlášení o tom, že jste platbu skutečně provedli omylem. Následně za vás banka napíše tzv. vyžádací dopis, kterým banku příjemce vyzve k tomu, aby příjemce požádal o navrácení zaslaných peněz. Za to si některé banky účtují poplatek v řádu desítek až stovek korun. Následně se banka příjemce pokouší spojit s příjemcem a vyžádat od něj souhlas s návracením peněz. Lhůtu si banky stanovují různě, může to trvat od dvou týdne po 2 i 3 měsíce. Pokud se ve stanovené lhůtě bance nepodaří příjemce kontaktovat a souhlas získat, máte ze zákona nárok banku požádat tzv. o identifikaci příjemce. Banka vám sdělí jméno a adresu příjemce.

3) příjemce může a nemusí dát souhlas s navrácením prostředků. Pokud tak neučiní, nebo ho banka nezastihne viz výše, pak po identifikaci je vhodné se obrátit na policii. Ta by dotyčného měla pozvat k podání vysvětlení a u toho většina filutů vyměkne a peníze vrátí.

4) pokud ale skutečně řešíte mylnou platbu (ne jako zde pokus o opětovné nabytí podvodně vylákaných peněz) tak většinou příjemce nemá důvod souhlas s vrácením prostředků nedat.

**********************
Autor hry Čtveráček
**********************

*******************************************
Jednou sem na Planetě her nosil krabice
*******************************************

***********************************
Bývalý moderátor Deskozrout.cz
***********************************

******************************************
#uz_me_nenapada_zadna_dalsi_blbost
******************************************

***************
#just_kidding
***************

****************
Tádydádydááá
****************

23.1.2018 20:49:58

Nějaké novinky?

?

22.1.2018 08:50:41

Zatím nevím...

... Policie mi musí dát vědět do 30ti dnů od podání trestního oznámení. Tak pak dám vědět.

29.11.2017 12:16:16

Jak to dopadlo?

Jsou nějaký novinky?

23.11.2017 14:36:44

Ze by ona a/nebo sousedka?

https://vary.idnes.cz/podvodnice-podvod-prodej-internet-zbozi-policie-f6o-/vary-zpravy.aspx?c=A171113_144555_vary-zpravy_ba#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

14.11.2017 10:18:17

...

Tušil jsem,že to tak dopadne. ...díky za podání, snad to k něčemu bude, i když myslím, že peníze už neuvidíme. ..snad jí/ ho alespoň chytnou, aby neměla choutky na nic podobného. ..

13.11.2017 18:31:03

Bohužel skutečně bylo...

Nicméně jsem dnes odpoledne podal trestní oznámení.

Dohromady se škoda vyšplhala na 9.200 Kč a počet poškozených na 7.

13.11.2017 18:22:39

takže prvotní nadšení

bylo jaksi liché? Nebo nějaká změna?

13.11.2017 10:21:53

máte kliku

Pokud se vám finance vrátí tak máte velké štěstí. Mě se takhle válí na stole rozsudek už nějaký čas, ale panáčka co si vzal peníze, ale hru neposlal nemůže nikdo najít, přestože mam foto jeho občanky. Poslední možnost je návrh na exekuci, ale to už něco stojí. Od této zkušenosti jsem na zdejším bazaru extrémně opatrný.

12.11.2017 20:44:25

meah

Eliminuješ jednoho, a stejně ti vyraší na jeho místě tucet dalších. I kdyby se zrovna dotyčný jedinec ztrestal a poučil, že šidit někoho na online aukcích v dnešní době není zrovna nejchytřejší nápad, vzhledem k tomu, že tu zůstane tuna důkazů a pomůcek k jeho dohledání, tak se stejně najde nějaký další idiot, který to zase zkusí.
Spíš by to mělo sloužit jako poučení pro poškozené, páč při podvodu je na rozdíl od krádeže přeci jen chyba na obou stranách. Když vidím účet založený sotva jeden den, žádné reference, aukce bez fotek, za více než lukrativní cenu, a ještě s nabídkou poštovného zdarma, měla bych asi zvážit, jestli to není příliš podezřelé na to, abych takovéto osobě posílala větší částky předem na účet, místo osobního předání/dobírky/Safetrade. Samo sebou, nic proti tomu, kdo to vědomě riskne s tím, že to třeba bude fakt jen šťastný kauf, ale je v opačném případě připravený ty peníze oželet.

9.11.2017 10:32:36

Podvodné jednání

Problém se mne netýká, ale se zájmem to sleduji. Postižení dostanou své prachy zpět, ale podle mě to určitě není vaše win situace. Zmrdy je třeba potírat. Lucagulo pochopil/a, že sranda skončila, a za pět dvanáct stáhl/a ocas. Co dál? Nic, bohužel. Dá si nějaký čas pohov a příště to zkusí pod jiným nickem znova, a to už si dá sakra bacha, aby škoda nepřesáhla 5000. To jen můj názor.

9.11.2017 09:05:34

...

No ani já nevěřím. ..navíc,když se ozvala poslední možný den a po výhružném dopise. Byla by to obrovská shoda náhod. ..navíc to tvrzení, že některé hry byly odeslány.
Taky velké díky vám,co jste do toho vložili to úsilí věc vyřešit. Budeme tedy všichni společně doufat, že peníze dorazí: )

9.11.2017 09:03:44

Podvodné jednání

V první radě, mnohokrát díky za pomoc. Chápu, že se mohlo dít něco nehezkého doma nebo kdekoliv jinda a nic špatného nikomu nepeřeji, protože žádná hra nemá hodnotu ani kousku zdraví. Nicméně to pro mě vypadá jen jako výmluva, která následuje po pokusu, který se nezdařil. Protože nejen mě bylo nejednou sděleno, že se nic neděje a hry jsou na cestě. Budiž to poučení pro obě strany. Ještě jednou díky všem zúčastněným a krásné hraní. Aleš

9.11.2017 08:56:14

Ještě jedno OT

Když už se tady probíraly podivnosti na bazaru, http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/55093/ - není prodávání zcela vyrobené kopie hry už lehce přes čáru?

9.11.2017 08:23:40

Zeus je buh

Vrely dik a nejen za sebe.

9.11.2017 06:46:28

Jinak k původnímu tématu

Dnes se mi ozvala Lucagulo, že začíná vracet lidem peníze (sice by prý mohla hry poslat, ale v této fázi jí to už nepřijde jako vhodné řešení -> což mi smysl dává).

9.11.2017 06:36:57

Pelly...

Ano, může... Ale právě, že jen může a pak do toho vstupuje princip "presumpce neviny", který mi přijde velmi rozumný. Jako nemám problém s tím, že někdo upozorní na podivné chování a mrknu na to, do jaké míry to vypadá podezřele. Ale aby někdo trestal sám na základě své domněnky? To tu v Bazaru budeme mít za chvíli pěkný Divoký západ.

9.11.2017 06:36:07