Neposlání hry

Ahoj všem, jak se postupuje v případě, pokud jsem dotyčné zaplatila peníze za hru a ona několik dní nereaguje na zprávy a hra stále nepřichází?
2.11.2017 14:27:55

...
Tušil jsem,že to tak dopadne. ...díky za podání, snad to k něčemu bude, i když myslím, že peníze už neuvidíme. ..snad jí/ ho alespoň chytnou, aby neměla choutky na nic podobného. ..

13.11.2017 18:31:03

Ze by ona a/nebo sousedka?
https://vary.idnes.cz/podvodnice-podvod-prodej-internet-zbozi-policie-f6o-/vary-zpravy.aspx?c=A171113_144555_vary-zpravy_ba#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

14.11.2017 10:18:17

Jak to dopadlo?
Jsou nějaký novinky?

23.11.2017 14:36:44

Zatím nevím...
... Policie mi musí dát vědět do 30ti dnů od podání trestního oznámení. Tak pak dám vědět.

29.11.2017 12:16:16

Nějaké novinky?
?

22.1.2018 08:50:41

Reklamování platby u banky
Jen bych si i pro příští generace dovolil uvést na pravou míru nesmysly, které tu někteří naplácali o reklamování převodu z účtu.

1) provedený převod nejde stornovat - stornovat lze zadanou, NEzrealizovanou platbu, tedy takovou, která z vašeho účtu ještě neodešla. Provedenou platbu není možné zrušit. Můžete si představit stejně jako, že jste dali někomu do ruky peníze a on s nimi odešel.

2) můžete se na banku samozřejmě obrátit s tím, že jste provedli platbu chybně. Některé banky od vás budou chtít napsat čestné prohlášení o tom, že jste platbu skutečně provedli omylem. Následně za vás banka napíše tzv. vyžádací dopis, kterým banku příjemce vyzve k tomu, aby příjemce požádal o navrácení zaslaných peněz. Za to si některé banky účtují poplatek v řádu desítek až stovek korun. Následně se banka příjemce pokouší spojit s příjemcem a vyžádat od něj souhlas s návracením peněz. Lhůtu si banky stanovují různě, může to trvat od dvou týdne po 2 i 3 měsíce. Pokud se ve stanovené lhůtě bance nepodaří příjemce kontaktovat a souhlas získat, máte ze zákona nárok banku požádat tzv. o identifikaci příjemce. Banka vám sdělí jméno a adresu příjemce.

3) příjemce může a nemusí dát souhlas s navrácením prostředků. Pokud tak neučiní, nebo ho banka nezastihne viz výše, pak po identifikaci je vhodné se obrátit na policii. Ta by dotyčného měla pozvat k podání vysvětlení a u toho většina filutů vyměkne a peníze vrátí.

4) pokud ale skutečně řešíte mylnou platbu (ne jako zde pokus o opětovné nabytí podvodně vylákaných peněz) tak většinou příjemce nemá důvod souhlas s vrácením prostředků nedat.

**********************
Autor hry Čtveráček
**********************

*******************************************
Jednou sem na Planetě her nosil krabice
*******************************************

***********************************
Bývalý moderátor Deskozrout.cz
***********************************

******************************************
#uz_me_nenapada_zadna_dalsi_blbost
******************************************

***************
#just_kidding
***************

****************
Tádydádydááá
****************

23.1.2018 20:49:58

novosti

A jsou teda v této kauze nějaké novinky? Pokud to tedy není tajemství proutěného hlavolamu...

9.2.2018 09:18:14

Permonick

A jak je tedy možné, že to takto šlo?
Nebavili jsme se o stornování platby, ale reklamaci :)

Třeba to má každá banka jinak, ale vícero známým tento postup vyšel a i při hledání na internetu jsem našel stejnou radu vícekrát (na vícero stránkách).

Mě se to naštěstí ještě nestalo, tak vlastní zkušenosti nemám. Ale nevidím důvod proč by si to kdokoli vymýšlel, tím spíše kamarádi a známí :)
Možná, že i podepisovali nějaké čestné prohlášení, ale to je detail a nevím o tom. Třeba se jen nezmínili...

9.2.2018 09:38:39

Peet
Sorry, ale podle mě motáš dohromady dvě rozdílné věci.

To co tvoji kámoši nejspíš řešili je reklamace platby kartou. To je úplně jiná věc, řídící se úplně jinými pravidly. A ano, v případě kdy kartou zaplatíte za zboží, které vám prodávající prokazatelně neposkytl, tak v naprosté většině vaše reklamace bude úspěšná. Pro zdejší případ je to ale zcela irelevantní.

Pro převod z účtu platí to co už jsem psal.

**********************
Autor hry Čtveráček
**********************

*******************************************
Jednou sem na Planetě her nosil krabice
*******************************************

***********************************
Bývalý moderátor Deskozrout.cz
***********************************

******************************************
#uz_me_nenapada_zadna_dalsi_blbost
******************************************

***************
#just_kidding
***************

****************
Tádydádydááá
****************

12.2.2018 09:35:56

Reklamace platby převodem ...
... banka přece nemůže přebírat zodpovědnost za každého joudu, který pošle někomu nějaké peníze a nic za to nedostane. Smluvní a právní vztahy mezi takovými jedinci nemají přece s bankou nic společného - banka slouží jenom jako služba pro převedení peněz a je jí srdečně jedno jestli někdo něco za takhle poslané peníze dostane nebo ne.

12.2.2018 10:07:14

Peet
Ale abych z tebe jen nedělal vocasa :-P tak jsem ještě přemýšlel, jak by tebou popisovaná situace u "reklamace" převodu z účtu mohla nastat a teoreticky to možné je... jednoduše banka tvých kamarádů provedla celý proces, který jsem popisoval, tj. vyžádala vrácení platby, banka příjemce získala jeho souhlas a peníze vrátila, no a banka samotná se pak kamarádům pochválila jak vyřešila jejich reklamaci, ačkoliv o reklamaci vůbec nešlo a pokud by příjemce souhlas nedal, tak by bylo po "reklamaci" :)

**********************
Autor hry Čtveráček
**********************

12.2.2018 19:42:21

Permonick
No vždyť jsem říkal, že banky si to už údajně vyřešili samy mezi sebou :) Kámoš co mi to právě říkal se mnou maká, tak jsem se ho ještě ptal a prej podepisoval nějáké čestné prohlášení, že špatně zadal číslo účtu a částku, o kterou se jednalo a to stačilo. Takže to asi bude jak říkáš.
Ale kdyby "špatný" příjemce teda nesouhlasil, tak by nastal asi zádrhel no...


PS.: Každopádně já bych byl s takovým postupem naprosto spokojen :) To ať se banka klidně pochválí :)
Jo a platil 100,- za to, ale jednalo se o větší částku, tak se mu to vyplatilo, asi teda "naštěstí".

12.2.2018 19:58:38 | Upraveno autorem (porovnej)

jak to dopadlo
ahoj, pokud to neni drzej dotaz, nebo neodporuje GDPR a co ja vim, rad bych se zeptal, jak to dopadlo?

9.10.2018 16:50:25

Jak to dopadlo
Ahoj, zatím něják a myslím, že už to jinak nebude.

17.10.2018 19:31:41

Vybíráme z Bazaru

Stezky slávy
Stezky slávy
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas