Neposlání hry

Ahoj všem, jak se postupuje v případě, pokud jsem dotyčné zaplatila peníze za hru a ona několik dní nereaguje na zprávy a hra stále nepřichází?
2.11.2017 14:27:55

banka
ano jde to, nevim tedy od kdy. Vim, že dříve jste nic vracet nemuseli (pokud vám přišly peníze omylem - případně pokud jste poslal omylem jinam,tak dříve nebyla povinnost je vrátit a tudíž jste o ně přišly pokud vám je nevrátili "dobrovolně").

Dnes je naštěstí situace už jiná :)

3.11.2017 16:17:45

ucet
nejsem si ted jistej, ale kdyz posilate penize na jinej ucet, neukazuje se pak ve vypise jmeno vlastnika uctu? nebo to plati jen kdyz vam penize prijdou?

3.11.2017 16:24:05

účet - jméno
Já třeba v tomto případě jméno nevidím, vidím jen číslo účtu.

3.11.2017 16:25:44

pilchowski
ten systém je dost náhodný - u cca třetiny účtů, co mám v historii, jméno vlastníka nevidím, u zbytku jo - a mám pocit, že to ani nezávisí na konkrétní bance...

3.11.2017 16:29:27

banka - vrácení penez
Ted jsem volala do banky a pokud peníze odešly, není stornování možné. Je však ale možné zajít do banky a vyplnit reklamační formulář a banky by to měly mezi sebou nějak vyřešit..

3.11.2017 16:36:55

banka
Já to napsal obecně,tak jak ti to řekli ,tak to funguje.

3.11.2017 16:46:21

Banka
Jo,ja to napsala,ze se to bude hodit i ostatnim,tsk aby presne vedeli,co a jak.

3.11.2017 17:22:47

banka
Ono to nebude tak jednoduché s tím vrácením, banka jen požádá klienta, aby peníze vrátil. Pokud peníze nevrátí, musíte dokazovat, ze jste peníze poslali omylem a pořád bude záležet na dotyčném,jestli on peníze vrátí. Pak už jen žaloba. Navíc si banka za tento úkon bere poplatek (i 300).

3.11.2017 18:09:36

hracik
Tak to není. Dotyčný si ty peníze nemůže nechat(trestný čin/přestupek).

3.11.2017 18:28:29

ales
Ahoj,
Dotyčná mě má v přátelích, ale bez mého vědomí, vůbec se neznáme. Já jsem ji posílal 1950 za dvě hry včetně poštovného.

Aleš

3.11.2017 18:32:01

Bastacka
to ano, ale on už trestný čin způsobil, proto asi nebude řešit ani tohle, jiná situace je, když omylem pošleš peníze někomu cizímu, kdo ti ty peníze neukradl.....navíc my jsme peníze posílali dobrovolně, nebyl to jen omyl...

3.11.2017 18:32:29 | Upraveno autorem (porovnej)

zatím
Tak pokud se nemýlím, tak to máme dohromady zatím za 4100. Teď ještě jestli napíše, kolik poslal fifipirko a jestli se ještě někdo neobjeví....to by mohlo těch 5000 dát co?

3.11.2017 18:37:09

hracik
Tak jsem trochu hledal a u nás je to trošku jinak:
https://m.penize.cz/osobni-ucty/298577-poslali-jste-penize-na-spatny-ucet-poradime-jak-je-dostat-zpatky

Já mám zahr. banku a jednou se mi stalo ,že jsem platbu poslal dvakrát.
Zjistil jsem to až po nějaké době,kdy se příjemce neozval a banka za mě vše zdarma vyřešila.



3.11.2017 18:38:19

Lucagulo
Také jsem koupil od této osoby hru na "kup teď". Příslib s posláním na mou adresu a že o poštovné se nemusím starat, mě trochu zarazil (přeci jen je to trochu neobvyklé). Naštěstí jsem počítal s dobírkou, takže částku na účet jsem nezasílal. Prodejce (teď přehodnocuji na slovo "zloděj") pak přestal komunikovat.

Všem poškozeným držím palce ať to dobře dopadne a svoje peníze dostanou zpět.

3.11.2017 19:34:47

Bazar
Držím vám palce a přeju aby se vám peníze vrátily.
Pokud se nepletu, tak dotyčný/á měl/a akci i na Záchranáře za 600,- (kup teď) a málem jsem kolegu z práce přesvědčil, aby si to koupil (chtěl je vyloženě v češtině). Teď jsem rád, že jsem mu nakonec řekl, že to je nový uživatel a je to riziko posílat předem peníze.

3.11.2017 19:55:43

fufníky
tady se to pěkně rozjelo...
já poslal 600. domloual jsem se, že dalšách 600 až po přijetí hry, jelikož je na ZH nová....pouční pro příště. u nových vše až potom :).
zkusil jsem napsat do banky, tak uvidíme.

3.11.2017 19:58:39

bazar
Tak teď jsem se díval na ty inzeráty a bylo jich +- 15 ,celková částka určitě přes 10000.

Blood Rage Cz - 1300
Mage Knight Cz - 1500

3.11.2017 20:01:34

Taky jsem nakoupil...
Star Wars: Rebelie, ale celkově mi ty dražby přišli až podezřelé, všechno kup teď za poměrně pěkné ceny, takže jsem se domluvil na Zasilkovně na dobírku a zatím taky nic. Nemám v tom peníze, takže u mě nic. Ale jsem dalši zákazník, se kterým nekomunikuje a Zásilkovna mi nepsala o převzetí dodávky.

3.11.2017 20:05:45

Castka
Takze zatim se zde nas prihlasilo za 4.700?

3.11.2017 20:36:18

Myslim, ze aukci bylo vice
treba tady:
https://www.google.cz/search?q=Lucagulo%2Bbazar+site:zatrolene-hry.cz

Muzes zkusit kontaktovat jeste dalsi prihazujici.
Tak at vam to dobre dopadne.

3.11.2017 21:05:56

Sečteno a podtrženo
Včera jsem prostřednictvím SZ kontaktoval poškozené (díky lackymu za odkaz na google, tohle by mě nenapadlo), z nichž většina se už stejně přihlásila zde a neprovedených transakcí je minimálně 10, minimální způsobená škoda je celkem 5600 Kč.

Podezřelou ještě naposledy kontaktujeme e-mailem a v mezičase se již připravujeme na podání trestního oznámení.
Děkujeme všem zapojeným uživatelům za spolupráci a za vzniklou situaci se omlouváme.

Zvažujeme zpřísnění podmínek pro obchod na bazaru, aby se podobné situace již neopakovaly nebo alespoň co nejméně. Mezitím apelujeme na uživatele, aby nezapomínali na možnost SafeTrade a v podobných případech (nulové hodnocení na bazaru, čerstvě registrovaný uživatel) se jej aktivně dožadovali. Věříme, že desetikorunový poplatek nikoho nezabije.

6.11.2017 09:20:03

a už se smyčka utahuje...
Děkuji adminům, že se do toho vložili. Už se do toho vložil i Zeus.

Věřím, že teď už je to na dobré cestě.

6.11.2017 09:25:38

Souhrnná informace
Ahoj, v prvé řadě musím říci, že me nastálá situace mrzí. Věřím ale, že to dobře dopadne, protože minulá podobná situace se po zásahu Policie (té všechna čest) vyřešila, takže věřím, že to dopadne stejně.

Abych mohl podat trestní oznámení, dávám dohromady podklady a jeden z nich je veřejně sdílená tabulka, kam bych prosil doplnit všechny zůčastněné informace (nějaký stručný popis typu "poslal jsem ABC Kč na účet XYZ dne A.B.2017 a i přes ubezpečování prodávající pomocí soukromých zpráv na Zatrolených hrách jsem hru dosud neobdržel").

Tabulka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-G60Tm7I58sKvj08aFG08hDdyArh3K4i54ASyBGOkLY/edit?usp=sharing

V té tabulce jsou všechny inzeráty, které na Zatrolených hrách vytvořila.

Další postup bude, že ji napíšu dnes poslední výzvu k nápravě situace a pokud nevyřeší do středy, podaláme trestní oznámení (věřím, že to zvládnu já, ale kdyby se našel někdo, kdo by to spáchal budu rád). Podklady připravím, postup zjistím od uživatelky, která si to vzala pod svá křídla před těmi cca 2ma roky.

6.11.2017 09:30:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Poslední varování uživatelce odesláno...
"Poslední" = poslední před případným trestním oznámením. Na což jsem ji v emailu jako na nejzazší řešení, kterému bych se rád vyhnul, upozornil. Dal jsem jí čas na řešení situace do středy (8.11.) a pokud se nic nestane, další krok bude to trestní oznámení. Do té doby bychom měli mít obdobný rozsah informací jako posledně, kdy to bylo úspěšné...

6.11.2017 09:48:56

pro jistotu
a víme, že uvedený e-mail funguje? Komunikovala s někým prostřednictvím tohoto e-mailu, nebo jen formou SZ?

6.11.2017 10:14:19

Vybíráme z Bazaru

Power Grid: The Card Game (EN)
Power Grid: The Card Game (EN)
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas