MS v hokeji

zdravim bratia cesi, aj sa z vas niekto k nam chysta? alebo si zapasy vychutnavate v obyvacke s piveckom v ruke, alebo v preplnenom pube? ja budem dnes vecer nasim fandit a uz sa tesim na druhu fazu turnaja, ked sa spolu stretneme. to zas budu diskusie :-D
zisla sa nam cela generacia starych harcovnikov, ak neziskame tento rok medailu, tak potom uz nikdy. slovensko do toho!!!
29.4.2011 15:39:05

dajo
Nelamentuj! ...dobru:))

3.5.2011 22:39:35

ad vasekre
Souhlasím s Ringem, fotbal mne taky vůbec nebere. Obrazně řečeno než přeběhnou z jedné půlky na druhou tak je jeden poločas a než přeběhnou na druhou půlku je druhý poločas a někdy ani gól nepadne :D. Takže jestli hraje Barcelona nebo Kotěhůlky je mi jedno :). Hokej mne bere mnohem víc. Je to rychlá hra plná okamžitých zvratů a co platilo před dvěma vteřinama už může být v následujících vteřinách jinak. Jsem v kolektivních hrách takový laik, že to beru takhle jednoduše selsky a koukat se jak si někdo dlouho běží s balonem přes celé hřiště, aby mu ho pak někdo sebral a běžel stejně dlouho na druhou stranu mne nebaví. Největší utrpení pro mne bylo, když jsem při minulém mistrovství světa ve fotbale ležel v nemocnici a musel jsem vytrpět všechny fotbalové zápasy, na které se mí spolubydlící dívali.

4.5.2011 08:49:32

Slováci
No zápas s Ruy jsem nakonec neviděl, páč mne rodina přehlasovla a dívalo se na jiný program, tak sem to jen přepínal. Ale z toho co sem viděl, to nebylo tak špatné. Navíc si myslím, že jste postoupili a i když jste bez bodu, věřím tomu, že se mužstvo vzchopí a začne bojovat a že se nakonec utkáte v boji o medaile. Tak hlavu vzhůru..... :-))

4.5.2011 09:23:07

ringo, kren
jako bych slyšel nějakou blondýnu jak říká svůj názor na fotbal :)

jste barbaři :)

navíc takhle pomlouvat El Clásico (já vaska chápu)

4.5.2011 09:50:32

kren
presne, kdyz se zeptam fotbaloveho fandy, co na tom vidi, tak mi zacne vypravet - tys nevidel tu krasnou paradicku, klicku, jeslicky, nahravku, tu situaci, jakou si vytvorili...a me nezbyde nez smutne zakroutit hlavou - jo, vsechno jsem to videl, ale k cemu to, kdyz o ten balon nakonec prisli jednim hloupym odkopnutim souperova obrance:-) Prijde mi to jako kdyby komentovali katu v karate a zvedali nad hlavu cisilka pri kazdem povedenem pohybu, ktery se hodnoti. Akorat ze ten fotbal se preci jen hraje taky na goly. Kdo si budepamatovat, ze am nejaky hrac udelal nejakou paradicku uprostred hriste. Me z toho vzdycky vyjde strasne nezazivna nudna podivana.

4.5.2011 09:55:07

Beholder
nevim co s tim maji spolecneho blondyny, ale budiz

4.5.2011 09:56:18

Ringo
taky tomu houby rozumí :)

4.5.2011 09:56:55

Beholder
myslim, ze na fotbal nikdo nepotrebuje nejakou univerzitu, dyt to zvladne hrat kdejaky cernoch z Uruguaye.

4.5.2011 09:58:35

fotbal x hokej
Tak u mě zase vede fotbal :) MS ve fotbale je pro mě největší spotovní svátek a MS v hokeji nemá se svou každoroční periodou konání, kdy o titul bojuje defacto jen 5-6 týmů, šanci :) Nicméně neznamená to, že každý fotbalový zápas je víc než hokej, včerejší El classico třeba pro mě nic neznamenalo, protože o nic nešlo.

4.5.2011 10:04:13

Zelená je tráva, fotbal to je hra :-)
Slováci podle mě doplatí na to, že hrají doma. Hrozně moc se od nich čeká, hrozně moc chtějí, jsou přemotivovaní a proto hrají takový ten hurá hokej a to je dvousečná zbraň.

Ad fotbal -VS- hokej:
Já jsem kdysi hrozně žral hokej (sbíral jsem kartičky a tak). Jenže po střední se to úplně obrátilo a hokej se přesunul na druhou kolej za fotbal.
Na fotbale mě především fascinuje, že Ronaldo udělá kličku, Beckham změní účes a tři čtvrtiny planety jsou z toho na větvi, zatímco Jágr, Crosby a spol. prakticky nikoho nezajímají.

4.5.2011 10:07:09

VinasSolamnus
no, ono to bude taky tim, ze fotbal byl koncipovan jako zabava chudych, mas neco kulateho, dve strany a muzes hrat. Proto je to masova celosvetova zalezitost a Ronaldo asi bude mit na pocet vice fandu nez Jagr. ale zase ze by Jagr nikoho nezajimal, to je asi pitomost, ne?

4.5.2011 10:14:21

Já blondýna :)
Abych uvedl na pravou míru svou osobu. Mne obecně neberou vůbec kolektivní sporty. Nikdy jsem je nehrál a ani je příliš nesleduju. Na hokej se rád podívám, ale jednou za rok, když je mistrovství. Na fotbal vůbec. Takže nějaké poháry vítězů pohárů, ligy, extraligy, ligy mistrů, O2 ligy, gambrinus ligy jdou mimo mne. Pokud jsem se věnoval sportu, tak to byli vždycky individuální sporty jako kanoistika, rogallo, paragliding a horolezectví, takže nejlíp mi bylo, když bylo kolem co nejméně lidí a když úspěch nebo neúspěch záležel na co nejméně lidech, buď na mě nebo ještě maximálně na mých kamarádech. A o diváky už jsem nestál vůbec a sám jako divák jsem nikdy na žádné sportovní akce nechodil.

4.5.2011 10:20:58

kren
jsem na tom podobne, ale nedelal jsem ani ty individualni:-) Co se tyce hokeje, tak tam jsem proste fanda reprezentace a libi se mi par dalsich tymu na MS, takze to vzdycky sleduji pokud mozno vsechny zapasy. Co se tyce nasi extraligy, tak tam si vzdycky pockam az na Play Off, tam to teprve zacina byt zajimave. Kdyby bylo vice casu, tak bych mozna sledoval v TV i NHL, ale je to spise takove podivani na krasu hokeje, ne ze bysch to nejak zral. to si spise radsi zahraji NHL na PC:-)

4.5.2011 10:26:40

kren
To jsem na tom stejne :)

A v souboji fotbal vs. hokej mam radeji fotbal, na pohled mi prijde hezci (pokud hraji machri a ne ceska liga).

4.5.2011 10:28:40

rbx

Liga mistru vs. MS v hokeji
Jak jste se tu bavili, ze ČT odsunula fotbal na vejdlejsi kolej, tak treba me to vubec nevadi, i kdyz zrovna tento zapas by mohl byt atraktivni. Kazdopadne kdyz rikali, ze zapas Slovaku s Nemci mel o 200.000 divaku vetsi sledovanost, nez minuly zapas mezi Barcelonou a Madridem, tak asi nebylo o cem premyslet. I jejich druhy zapas byl sledovanejsi nez onen fotbalovy zapas, myslim o 50.000 lidi.

4.5.2011 10:35:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Hokej vs Fotbal
Tak Jágra budou znát v Severní Americe a Evropě (a to ještě ne všude), zatímco Ronalda bez přehnané nadsázky všude.
Mimochodem, tohle je dobré místo na otázku, proč u nás hokej (reprezentaci) sledují i lidi, které za normálních okolností jiný sport nezajímá.
Můj názor, navzdory tomu, že fotbal mám radši, je takový, že to je proto, že fotbalisti jsou podvodníci a simulanti. Co vy ostatní?

4.5.2011 10:38:23

A ještě jeden názor ...
... a pak už tady přestanu opruzovat.

Co mne na těch masově oblíbených kolektivních hrách nejvíc vadí, tak to jsou ty peníze. Že nelze říct tohle mužstvo je nejlepší, nebo lepší než to druhé, ale tohle mužstvo má dost prachů, aby si mohlo koupit jlepší hráče a sestavit lepší tým. Takže skutečně nějaké ligy a fandění jde mimo mě, protože jeden rok nějaký hráč hraje za Spartu, příští rok za Bohemku a další rok za někoho jiného. Všechno jsou jen peníze a možnost nakupovat hráče a udržet stadion, který splňuje nějaké parametry diváckých tribun. Jak dojdou peníze, tak už pro takový tým není v nějaké lize místo. Takže o čem to je? Rozhodně ne o týmovém sportu. Je to jen a jen sport individualit, které jdou tam, kde mají peníze a jen během sezóny se hráči tváří, že jsou srdcem sparťané, slávisti atd. atd. A o tom co takovýhle rádoby sport přitahuje do tribun za týpky už škoda mluvit.

Já celkem chápu, že je to zaměstnání těch hráčů, jako jiný člověk je programátor a jiný učitel nebo prodavač. Co ale nechápu, tak to je to fandovství nějakému konkrétnímu týmu nakoupených individualit. Klasický příklad byly Drnovice - kde jsou peníze jde všechno a je to kvalitní tým, jak peníze dojdou je po týmu. Chápu fandovství individuálním sportovcům, kteří taky sportují za prachy, protože prachy sice potřebují ke svému sportu, ale vystupují a podávají výkony pouze samy za sebe.

A proto když fandím, tak jedině reprezentaci při nějakém mistrovství a pak je úplně šumafuk z jakého týmu ten který rok do reprezentace hráči přišli.

4.5.2011 10:41:00 | Upraveno autorem (porovnej)

to kren
prave proto mame okresni prebory (e;

4.5.2011 10:45:19

kren 4.5.2011 10:41:00
no, tak tady bych rekl ze to neni az tak jednoznacne. Jasne, ze tym s lepsimi hraci muze mit vyhodu a tady ty penize tedy roli hraji. To je sice fakt, ale uspech toho tymu opravdu zavisi na tym a ne na individualitach. Samozrejme ta zrucnost tam hodne hraje roli. ale jak je to bez pozitivni chemie mezi jednotlivimi hraci a bez tymoveho ducha, tak takovy tym moc uspechu nezaznamena a spise propadne, protoze hrajici individuality hraji za sebe a zbytek hracu nechavaji za sebou nebo je ignoruji. Samozrejme kazdeho fandu nastve, ze jeho oblibeny tym, ktery si treba oblibil kvuli hracum, pak ti hraci opusti a jdou jinam. To mi vadi taky:-)

A hlavne reprezentaci fandim taky, nemam duvod fandit nejakemu tymu v nejakem sportu treba ve Spanelsku. Kdyz hraje reprezentace, tak ja treba koukam i na ten fotbal. I kdyz to byva obvykle hodne zalostne:-) Kdyz hraje Cesko, tak mam jistotu, ze tam proste budou ti nasi hraci. Jake maji jien angazma jindy v nejakych ligach, to je mi sumak, at cvrnkaji klidne nekde kulicky:-)

4.5.2011 10:47:04 | Upraveno autorem (porovnej)

malovany mic
http://en.wikipedia.org/wiki/Giant_Killing

4.5.2011 10:50:41

VinasSolamnus
jo, Jagra budou znat v Americe a v Evrope. Potrebuje byt znamy jeste i jinde? Co z toho, ze ho bude znat nejaky Papuanec? To je podobne asi jako koukat na ty fantasticke paradicky, ktere ale stejne treba hodinu k nicemu nevedou:-) Ale je to proste u kazdeho jinak, co bavi jednoho, nemusi to bavit druheho a nejake udajne rozumeni nebo nerozumeni v tom jaksi nehraje vubec zadnou roli. Sport je proste o bavi, nebavi. Kdyz nebavi, tak je nejjednodussi pouzit hospodsky argument - rozumis tomu jak blondyna. A ona tomu ta blondyna paradoxne muze opravdu rozumet a mozna i lepe, jen ji to treba nebude bavit, to je cele:-) A proc hokej pritahuje i ty, co se o sport v jinych hlediscich nezajimaji? Podle me proste proto, ze je to proste dynamictejsi, rychlejsi hra, ktera ma spad a porad se neco deje. A hlavne jsou tam fantasticke zvraty a prekvapeni.

4.5.2011 10:52:27

Joe

Čo ma nevýslovne štve na terajších majstrovstvách...
Čo ma nevýslovne štve na terajších majstrovstvách je, že hľadisko pri súperovi Slovenska píska...

Kurňa, tak sledujem dobrý zápas, alebo "neznášam" súpera?

4.5.2011 10:55:23

Joe
me prijde hodne trapny vyber pisnicek, ktere pousteji v pauzach. Vsude pousteji klasicke svetove pop hitovky na uvolneni, ktere znaji na celem svete a na soucasnem MS slychavam Ondrackovou, Michala Davida, Jozo Raze. A pak mam pocit, ze se pokouseji i o provokace. Kdyz treba hrali nasi, tak kdyz jsme davali goly, pousteli Sladke mameni, kdyz dostavali nasi vyklep, tak pousteli melodii ze Slunce Seno, jako by nam chteli pripomenout, ze patrime do te zahnojene dediny na kterou se bude svet chodit divat jako na skanzen. Podobne to delali i pri utkani Kanada Svycarsko Svycarum. Mozna ze to ted tak nejak vice vnimam, ale nevsiml jsem si jna jinych MS, ze by treba ve Finsku pousteli finske lidovky a pod.:-) O hymne Slovenskoo, Slovenskoo, to ani nemluvim. Privadi me do rozpaku a kdo vi jestli ne Slovenske hrace taky:-)

4.5.2011 11:06:16

Ringo/Joe
Ringo: Však já se tady nikoho nepokouším odloudit od hokeje k fotbalu :-)

Joe: Pískání je v pohodě, alespoň soupeř ví, kdo hraje doma. A furt lepší než nadávání...

4.5.2011 11:08:49

ad Ringo
Rozdíl mezi nacionalismem a patriotismem je v úrovni sebevědomí a komplexů.

Nacionalisté jsou na svou zemi hrdi, ale ze svých neúspěchů obviňují všechny kolem dokola a neustále se v těch neúspěších nimrají.

Patrioti jsou na svou zemi hrdi, neúspěch hodí za hlavu a snaží se být úspěšní.

4.5.2011 11:11:53

Vybíráme z Bazaru

Golfie
Golfie
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas