Bazar

vše o věcech, týkajících se zdejšího bazaru a aukcí.
18.5.2010 07:50:13

to pecobvarhy a sappho

Pokud se jedná o dobře mířený střep, tak čelní sklo v autě nižší střední třídy 12000 Kč a operace na neurochirurgii nebo plastika tak měsíc.

27.5.2010 14:37:14

ať to nezlehčuju

Ale jinak pocitově jsem zcela s Ringem - byla bych maximálně otrávena...

27.5.2010 14:39:24

Sodovka, Ringo a sappho
Súhlasím, ja mám takisto z celého opisu situácie zreteľný pocit, že dotyčný je neseriózny človek a jeho výhovorky nie sú vieryhodné.
Len ma zaujalo to dávanie súvislosti hmotnej škody na veci (auta) a zdravia živého tvora (človeka).
Myslím si, že stačí byť nepripútaný a aj náraz v malej rýchlosti bez zjavnej škody na aute dokáže tie naše mäkké schránky poriadne preveriť...
Prípadne, naopak, 20 ročné auto s hodnotou dajme tomu 15 tis. je totálne rozbité (vodič zázrakom vyviazne s mesačnou PN) a šrotovisko ho speňaží na 3 tisícky. Potom je čistá škoda 12 tis....
Ale to sú len také reči. Celkovo som rád, že aj dotyčný žije (a nebude nikým z prostredia MSH lynčovaný :-)) a aj Ringo má späť hru v uspokojivom stave.

27.5.2010 15:03:29

kdo by nevrátil ...?
Také myslím že je to více než jasné - tady se objeví jeho jméno a adresa, Zeus mu dá decentně najevo že ví podle IP adresy kde pracuje.... To by asi zareagoval i otrlejší jedinec :))

27.5.2010 15:10:32

a nebo..
ale taky souhlas co psal Vlaada. Člověk se nebude registrovat na serveru o hrách kvůli sedmi stovkám a když už, tak udá stejně nesmyslné údaje a veřejný mail. Možná to tedy bude spíš lajdáckost. A nebo napsal pravdu a jen to tak blbě vypadá :)

27.5.2010 15:14:39

Vlaada

to Ringo
Já ho nehájím, a dokonce ani netvrdím, že říká pravdu. Přesto to nutně neznamená úmyslné jednání už v době, kdy si hru kupoval...

Podělat se toho v životě může spousta... možná ti to Ringo přijde z tvého aktuálního pohledu nemyslitelné, ale když vezmeme v úvahu, že okolnosti mohou člověku změnit žebříček hodnot i natolik, že si sáhne na život, tak se někdo jistě může dostat i do stavu, kdy nesplacených osm stovek neznámému člověku na internetu je pro něj ten nejmenší problém... bez ohledu na to, zda boural, utekla mu žena, nebo třeba jen propadl depresi... nějaké objektivně sice spravedlivé, ale z jeho pohledu ne zas tak urgentní mejly pak člověk může ignorovat, zvlášť, když se míchají s nezaplacenými složenkami, či dokonce výhrůžkami exekucí... ale když je věřitel persistentní, tak mu aspoň pošleš zpátky tu hru, protože na hraní v nejbližší době rozhodně nebudeš mít ani pomyšlení...

---

Já ho rozhodně nehájím, jen podotýkám, že je možné, že to fakt nebyl úmysl a že za jiných okolností by se to nemuselo stát.

Na druhou stranu, celkem pravděpodobné je i vysvětlení: koupíš si sice s úmyslem zaplatit, ale ono se dá zaplatit zrovna tak dneska jako zítra, a moc se do toho nehrneš, protože hru máš doma, a teď vlastně zaplatíš a už za to nic nedostaneš, a když zaplatíš později, tak se nic nestane... V tom případě je to hajzlík, ale to je to jen do absurdity rozvedené uvažování: "zatím si nainstaluju cracknutý windows/program/hru, a časem si je i koupím..." Jenže ono to funguje i bez toho, a za své peníze už si koupíte jen čisté svědomí... ať hodí kamenem, kdo je starší 30ti let a v životě neměl na kompu nic nelegálního :)

---

Jak jsem psal, nehájím ho (ale ani nesoudím, když neznám fakta)... tohle jsou spíš nějaké možné odpovědi na otázku: "Jak může někdo něco takového udělat?"

27.5.2010 16:03:48

Vlaada
tak prvni vec kterou si urcite nemyslim je to, ze se tu zaregistroval, aby lohnul sedm stovek. Druha vec je, ze si taky nemyslim, ze si chtel hru koupit a od pocatku mel umysl nezaplatit. Co si myslim na 90% je to, ze si to koupil a pak si to rozmyslel, kdyz uz bylo pozde a tak hledal dlouhou dobu, jak z toho ven a udelal to tim nejhorsim moznym zpusobem. Vzhledem k tomu, ze jsem mu duverive hru poslal jeste nez mi zaplatil, shledavam v jeho chovani predevsim neserioznost. Neobvinuji jej, ze je zlodej, chran buh (jestli kren promine tenhle vyraz;-) Ja jej obvinuji ciste a jen z nesplneni danych obchodnich podminek danych mezi nami dvemi a poskozen se citim z nekolika duvodu. Fajn, hru mam doma, jenze: 1. znehodnoceni - cenu jsem mel na urcite urovni a pred mesicem a pul to mohl koupit a opravdu zaplatit nekdo jiny. 2. Hra tim padem prosla vicero rukama nez jen myma, proto musim kazdopadne i z techto duvodu jit do prodeje s nizsi cenou, kdyz to bylo jen v mych rukach, mohl jsem garantovat stav jako novy vcetne krabice. Ted je na rozku krabice sram, ktery tam pred tim nebyl. Pro nekoho prkotina, pro puntickare jako ja vada snizujici cenu. Za treti, stalo me to nejake nervy.

27.5.2010 16:14:05

Můj pohled
Já se domnívám, že ten člověk je neseriózní a využil toho, že Ringo hru odeslal aniž by měl peníze. Tak si hru vyzkoušel a hle, zjistil, že to není to pravé ořechové. Hm, no a co teď, budu platit nebo jak z toho. On místo toho, aby hru poslal dál (prodal) a zaplatil ji Ringovi, tak ji vrátil. Tedy to nejhorší možné. Toť můj názor.

27.5.2010 16:41:36

Osobně bych bral, kdyby tu do vlákna napsal sám. Jelikož komunikuje spíše z donucení (reaguje jen na přímé výzvy), spíše bych se klonil k tomu, že se na to jednoduše vykašlal. A teprve po zveřejnění se to rozhodl narychlo zamést pod koberec. Neříkám, že je to zrovna chlapské řešení, ale beru, že aspoň hru vrátil.

Kdyby přibalil stovku na poštovné a rukou napsané SORRY, bylo by to mnohem lépe vnímáno.

Kdyby kápl na někoho jiného, tak po vrácení hry by celá debata nejspíš utichla. Tím nechci Ringovi brát právo to tu rozebírat. Ale přijde mi to, že v tuto chvíli to už teď nemá žádné řešení. Jestli chápu správně, Ringo, tak nejde ani tak o to poštovné, jako o ten přístup a ten už prostě zpět nevezme.

27.5.2010 21:46:24

...
Tak už toho nechte ...

27.5.2010 23:36:07

husak
jasne, ze ted uz to nema reseni, ale ten pristup - kdyby narazil na nekoho jineho, tak debata utichla, ale mel tu smulu, ze narazil na Ringa...no teda sorry.

28.5.2010 10:26:45

...
mohli by tam nabizet vic znamějších her a levnějších

19.11.2010 23:55:05

namor
No, to je věc každého prodejce, nemyslíš? Můžeš začít a hodit tam něco známého a levného, třeba se ostatní inspirují :)

20.11.2010 00:19:29

namor
Popravdě řečeno, tahle poznámka mně tak uzemnila, že jsem dlouho nevěděla, co odpovědět. Ale možná vysvětlit princip bazaru. Bazar,ať už tento nebo jiný,funguje tak:
Pokud máš doma nějakou hru, kterou chceš prodat, můžeš ji nabídnout v bazaru.V bazaru potom pochopitelně nabízejí jen tu hru, kterou jsi tam přinesl ty, nebo někdo jiný. Těžko si můžem stěžovat na to, že naši kolegové, kteří prodávají něco v bazaru, nemají doma něco známějšího na prodej.
Řešením je vložit si svůj inzerát, že sháníš levně tu a tu hru.

20.11.2010 08:07:14 | Upraveno autorem (porovnej)

namor
přesně tak. Nečekej na nabídky a poptávej se. Já jsem taky rozhodil sítě. Ptal jsem se asi po 4 hrách a rázem mám dvě doma. Mnohdy hráče nenapadne nějakou hru prodat. Ale když se po ní přímo někdo poptá, tak jo.

20.11.2010 09:10:50

reakce
Souhlasím s Ringem a vůbec se mu nedivím, že na dotyčného (to snad ani nejde nazvat, aby mi ten příspěvek nesmazali) tak nadává. Nesouhlasím s husákem, že kdyby narazil na někoho jiného, že by debata nejspíš utichla-stát se to mě, nejspíš dotyčného veřejně pranýřuju taky.
Což vede k opatrnosti i z druhé strany, já si s posíláním peněz předem kupoval leda nějaký knížky (a měl jsem štěstí), ale když jsem zjistil, že jsme ze stejný(ho) obce/města, připadal jsem si jak blbec, že jsme se nedohodli na osobním setkání.

20.12.2010 14:39:57

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas