Apel na hráče deskových her

Navzdory vládním opatřením se stále pořádají deskoherní seance, kde se scházejí lidé, kteří nejsou členy jedné rodiny. Je to vaše věc, ale prosím uvědomte si, že s ohledem na současnou situaci a šílené každodenní nárůsty počtu nakažených, je tohle vrchol nezodpovědnosti a hlavně bezohlednosti. Bezohlednosti vůči všem zdravotníkům, kteří mají díky takovémuto přístupu práce nad hlavu a hlavně bezohlednosti vůči svým spoluobčanům.

Pokud nemáte v rodině žádné spoluhráče, zkuste si zahrát něco sólo, stáhněte si nějakou deskovku do mobilu či tabletu nebo si zahrajte na tabletopii nebo board game aréně. Nebo se na nějakou dobu věnujte nějakému jinému koníčku. Tohle píšu jako člověk, kterého se to bezprostředně týká, protože v rodině žádné spoluhráče nemám.

Začněme se už konečně chovat zodpovědně a ohleduplně. A přestaňme stavět svoji zábavu nad zdraví a životy svých spoluobčanů.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
26.10.2020 05:42:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Vidis, a ja si zrovna rikal ze by vubec neskodilo mit nekde na hlavni strance banner ktery by soucasny stav nejak neprehlednutelne komentoval. Prece jen je to socialni konicek a ne kazdy si muze uvedomovat ze tim ted muze skodit ostatnim, tudiz nejaka vyzva typu "dejte si pauzu / zkuste TTS" je celkem na miste.

Tak tenhle topic je asi kompromis mezi ignoraci a edukaci...? :-)


26.10.2020 20:48:58

Borghal Rantipole
Ja myslim, ze tu je spousta jinych kanalu, ktere tuto roli na vybornou zastavaji a kdo nechce, tak to stejne nebude poslouchat a nejsem zastancem masirovat, masirovat, masirovat. Bo to pak akorat vyvolava treni.

26.10.2020 20:52:26

@Vojtech Musil
Mám pro tebe řešení: Nečti to.
Ano, takhle jednoduché to je :o)

Smazat vlákno, ve kterém se někdo snaží oslovit velmi specifickou komunitu přesně cíleným apelem? V diskuzi umístěné do sekce Ostatní témata? Vojto :o)

26.10.2020 20:57:05

@Frantisek Horalek
Rozumim, nesouhlasim. :-)

Ale jak sam vidis, nedelam tu zadne teatralni vystupy, urazeni a presvedcovani. Jen jsem mel potrebu o to pozadat. :-)

26.10.2020 21:08:25

@Vojtech Musil
Absolutně nechápu, proč by se to mělo mazat.
Týká se to deskovek a deskohraní? Týká.
Je to v diskuzi ve vlákně "Ostatní témata"? Je.
Odporuje to pravidlům webu nebo je to vulgární? Neodporuje.
Nevidím jediný důvod, proč to odstranit. Jak už tady bylo doporučeno, pokud to vadí tobě, tak to nečti. Nevím, proč kvůli tvé přecitlivělosti na tohle téma by o tuhle diskuzi měli přijít všichni ostatní, kterým nevadí.

26.10.2020 21:51:11

@kren
:-D

26.10.2020 21:54:33

Mno
Do jisté míry souhlasím. Akorát za sebe bych se klonil k názoru, že je potřeba být opatrný a chovat se rozumně. Nikoliv panikařit. ;)

26.10.2020 23:55:58

Pandemic
Vemte si příklad z Pandemicu.
Je nutno spolupracovat, táhnout za jeden provaz a dělat, co je dobré pro skupinu, aby jste porazili nemoci.
Občas to nemusí být zábavné, ale je nutné se uskromnit a dělat potřebné tahy.
Jeden blbec (ještě hůř když je to Alfa, který chce za každou cenu rozhodovat), to může všem udělat težší, ale pokud se ostatní semknout tak vyhrají.
Jenom doufat, že neotočíte špatnou kartu evidentně nestačí...
--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

27.10.2020 08:37:32

alfa blbec
A ten alfa blbec je naše vláda? To sedí ne? Snaží se rozhodovat za nás a dělá to špatně a tím demotivuje ostatní jakkoliv spolupracovat...

27.10.2020 08:43:51

Apel

No, som plne za ale....
Na Slovensku sme boli v obmedzenom stave 2 mesiace. Vtedy sme boli zodpovedný a brali sme to vážne.
Po ďalších 2 mesiacoch sme sa o to snažili ale život sa nezastaví. Chceš sa stretávať s rodinou aj priateľmi.
Ďalšie 2 mesiace sme sa pomaly vracali do starých koľají.
Čísla síce rástli ale aj tak.
A teraz sa máme zase vrátiť na 2 mesiace osamote? Nechcem žiť v strachu a keď mám zomrieť, nechcem zomrieť osamelý :) Rovnako sa chcem rozlúčiť. Tu nejde o popieračov alebo prívržencov ale ľudia sú prirodzene spoločenský. A práve na portáli ktorý sa zaoberá spoločenskými hrami, je to veľmi významné.
A apelovať aby si sa zo stola preniesol na počítač je nezmysel, pretože veľa z hráčov prešla práve z pc na stôl (môj prípad). Takže áno som zodpovedný, ale proste nechcem zomrieť sám :D

27.10.2020 09:17:12

Nekro
No ale teď se prostě stýkat nejde. Může to omezeně fungovat, když jsou nižší čísla, ale ne když máme 500K+ nakažených. Všichni máme velké štěstí, že jsme žádnou velkou krizi nezažili, nicméně rok podobných omezení by pro mnoho lidí na světě byl pořád ráj na zemi. Alternativou samozřejmě je, že do vakcíny budou možné jen život zachaňující operace, v nemocnicích bude 80% těžkých COVIDových případů (na zbytek nezbude místo) a každý den bude umírat 1000+lidí. Babičky a dědové to buď nepřežijí nebo budou v těžké depresi z izolace. Na Slovenku se ještě můžete "smát", tak si to nepodělejte.

27.10.2020 10:09:43

Simulace
Doporučuji všem si vyzkoušet různé simulace, abyste pochopili, v jaké jsme situace a jaký je třeba rozdíl mezi situací v Česku a na Slovensku:
http://epidemicforecasting.org/country-scenarios
Zde si vyberete zemi a nastavíte R value reduction. Jaké číslo tam reálně dát si můžete zkusit na této záložce:
http://epidemicforecasting.org/containment-calculator
Tam nastavíte opatření, můžete si hrát s tím, jak moc je lidi budou dodržovat a vyjde vám, o kolik jste R schopni snížit.

No a rozdíl mezi ČR a Slovenskem? Při stejných opatřeních bude u nás v půlce listopadu umírat 1000-2000 lidí týdně, u našich sousedů pod 150. Důležité je si uvědomit, že tento scénář už je prostě daný, jakákoli opatření dnes se v nemocnicích projeví až ke konci měsíce.

27.10.2020 10:18:44

simulace
Chápu situaci, ale pokud jsou ty simulace přesné, proč se nezačalo s omezením již před krajskými volbami? Hádejte proč. Jak si může někdo dovolit házet špínu na lidi, když evidentně a průkazně může za vzniklou situaci vláda? V důsledku za to co se děje, může vir a ne lidi. Viní někdo netopýry za to, že jsou hostiteli tohoto viru? Ne, protože oni za to nemohou - neuvědomují si to. A proč tedy všichni viní člověka? Chováme se přirozeně tak, jak jsme zvyklí a je to dáno evolucí. Proto neděláme nic špatného a nelze nikomu klást za vinu, co se děje. Je to to samé, jako kdybyste na jinou obydlenou planetu zanesli vir a jejím obyvatelům vyčítali že na ten vir umírají.

27.10.2020 10:48:51

celyl
Tak jiste, nikdo za nic nemuze a lide jsou jen instinktivne se chovajici zvirata, prece se od nich nemuze chtit, aby pouzivali zdravy rozum a menili vzorce chovani bez ohledu na chovani vudcu stada.

27.10.2020 11:06:05 | Upraveno autorem (porovnej)

@Celyl
"Chápu situaci, ale pokud jsou ty simulace přesné, proč se nezačalo s omezením již před krajskými volbami? Hádejte proč."

Populismus a hlas běžného lidu si to žádal.


"Jak si může někdo dovolit házet špínu na lidi, když evidentně a průkazně může za vzniklou situaci vláda?"

Viz výše + je stále spousta lidí, kterým jsou tyto nařízení u zadele. Proč? Protože je nikdo nevymáhá, nikdo nikoho netrestá za jejich porušení a nebo v minimální podobě.


"Proto neděláme nic špatného a nelze nikomu klást za vinu, co se děje. Je to to samé, jako kdybyste na jinou obydlenou planetu zanesli vir a jejím obyvatelům vyčítali že na ten vir umírají."

No vidíš, krásná analogie... a teď si v ní vyměň "vás" za anti-rouškaře, popírače a lidi neřídící se nařízeními; jinou obydlenou planetu za někoho, kdo je dodržuje, a teď jeho rodině vyčítej, že na ten vir umřel protože jeho životní rozhodnutí a že se přeci kvůli němu nebudeš omezovat :)

27.10.2020 11:26:16

Opět se ukazuje, že "diskuse" není až tak diskusí
A teď nemyslím až tolik diskusi zde na Zatrolenkách, ale spíš obecně to, co se děje ve společnosti. Zde to je ještě (překvapivě na ožehavost tématu) v rozumných intencích.

Bohužel jsou totiž nejvíce vidět extrémní názory na celém spektru "nic se neděje - konec světa". Ono mi to dává smysl z několika důvodů. Jedním je atraktivita z pohledu novinářů (kde bude nejvíce shlédnuté reklamy -> tam kde se seběhne nejvíc lidí a je vlastně jedno, jestli lidí souhlasících či nesouhlasících s textem). Druhá věc pak je, že asi je potřeba navrhovat/zavádět ostřejší opatření než jakých reálně chci dosáhnout. Aneb při vyjednávání o ceně taky začnu níže než chci koupit (resp. výše, než chci prodat).

Obecně mi přijde hrozná chyba v tom, že (aspoň mi to tak přijde z toho, jaké informace mám) se do diskusí zapojují (z relevantních profesí) epidemiologové a pak v závěsu ekonomové. Ale hodně mimo (hodně vzadu) jsou psychologové, přičemž se lidem sahá na mnohé věci (svoboda / jistoty / peníze / ...) a mám pocit, že se moc neřeší, jak to komunikovat a co dalšího udělat, aby to bylo pro drtivou většinu alespoň akceptovatelné.

A pak by to IMHO měl komunikovat ne odborník (v jakkoliv relevantní oblasti), ale leader, který dokáže motivovat, vysvětlovat a lidi budou ochotni mu naslouchat. Bohužel z mého pohledu nikoho takového kolem nejvyšších pater politiky nevidím :-(.

BTW sám se spíše přikláním k opatrnějšímu přístupu a raději se omezit víc než méně a pak se případně nestíhat divit. JENŽE:
a) mám práci, kterou je možné vykonávat na homeoffice,
b) současně práci, která není v horizontu roku (a možná i víc) ohrožená existenčně,
c) jsem spíše introvert a tak se bez pravidelného družení s dalšími dokáže po nějakou rozumnou dobu obejít.

Ale kdybych například svou rodinu živil díky své restauraci, tak bych na to určitě měl jiný pohled. A/nebo jsem viděl kolegy spíše extroverty zavřené na jaře v bytě. Ač tomu nerozumím (jako introvert to nezažívám -> aspoň ne tak brzy), tak to asi chápu a chápu, že takoví lidé se na mnohé věci dívají hodně jinak než já.

A pak je hrozná škoda, že nejhlasitější lidé (teď nemířím na nikoho zde) nejsou IMHO ochotni ani na okamžik zamyslet nad opačným názorem a důvody, proč tak odlišný názor ti další lidé mají. A jestli není možné hledat nějaké kompromisy. A pak už se opět jen roztáčí spirála. Když oni takhle tvrdě, tak já taky přitvrdím. A z toho se bohužel hrozně těžko hledá cesta.

27.10.2020 13:30:36 | Upraveno autorem (porovnej)

kompromis
Problém je, že někdy kompromisní řešení neřeší daný problém. V této situaci máme problém v tom, že 10% nakažených může za 80% infekcí. Je to jako kdyby nám hořel dům a místo, abychom ho rychle uhasili za všechny naše úspory, tak kvůli člověku, kterého se to dotkne nejvíce, ho nechali pomalu shořet.
Celá situace je velmi nespravedlivá k mnoha lidem. To není nic nového. Klesá poptávka po uhlí, o práci přijdou poctiví horníci. Babiš má preference 30% a přijde mu COVID. Budou samořiditelná auta, o práci přijdou kamioňáci. Jsi nejlepší učitel ve školce, v Praze si byt nekoupíš. Trochu obézní 60tník má před sebou pravděpodobně ještě 15let života, dostane ho COVID.
Ale od toho je společnost/stát, aby ty nespravedlnosti co nejvíce napravoval.

27.10.2020 15:49:02

Pricina a dusledek

Kdysi jsem si myslel, ze je to problem inteligence, ze lide se chovaji jako blazni a snazi se popirat realitu. Ale neni to pravda, z meho okoli je cela rada lidi z matfyzu, kteri si sami mohou sestavit matematicke modely, ktere rikaji, jak se bude vyvijet krivka nakazenych a mrtvych, a stejne se radi/radila ke skupine popiracu.

Duvodu je cela rada. Jednim z nich je kognitivni disonance. Cim vic realita nabourava nasi predstavu=bublinu reality, ktera nam poskytuje nas safe haven a ktera je pro nas vyhodna se nejak chovat, tim vice se clovek brani. Nekteri budou popirat realitu, i kdyz cestou do prace budou prekracovat mrtvoly lidi, na ktere nevysla lekarska pece.

Dale pro hodne lidi je vyhodne porusovat pravidla, protoze pomer zisku z porusovani (uzivat si ) ku pripadne ztrate (pravdepodobnost smrti nebo sankci, za poruseni je nizka) je veliky. Cast populace jsou samozrejme psychopati, kterym na jinych zivotech nezalezi. Napriklad vim o jednom cloveku, ktery prestoze byl nakazeny, tak chodil do prace, pak odjel do Chorvatska na jachtu a chodil do restauraci v pristavech a jeste daval videa na FB, jak s Babisem vydrbal. To, ze nakazil desitky lidi ho nezajima.

Zkratka, v teto chvili je treba postarat se predevsim o rodinu a o sebe. Muzeme se pokouset varovat sve pratele, ale kdo jiz chtel, tak pochopit mohl. Cesi uz prohrali a cena, za kterou zaplati bude vysoka. Do konce roku vymre minimalne Cesky Krumlov a to muzeme byt jeste radi, ze se to deje na podzim, kdy hladina vitaminu D je relativne vysoka, protoze na jare to bude mnohem horsi.

Na druhou stranu, i zde bude jista spravedlnost, protoze prubeh nemoci je zavisly od virove naloze, kterou clovek dostane, a i kdyz je clovek mlady bez komorbidit, tak podlehne nebo bude nadozivoti mrzak, kteremu bude delat problem vyjit schody. Problemem je, ze to odskace dost nevinych lidi.

27.10.2020 21:19:04

Co je vlastně pravda?
Předesílám, že se nechci klonit k žádnému názoru, nehledán řešení. Pouze vyjadřuji myšlenku, že dnes není úplně jednoduché definovat, co je pravda a jaká je realita. Proč si to myslím? Mám kamarádku, infekční lékařku. Na jaře média a politici děsili, jaká je zoufalá situace. Tak jí volám, abych měl info z první ruky.

ONA: Je nás tu 16 lékařů, staráme se o 7 pacientů. Nudíme se, ale domů nesmíme. Musíme tu být. Zrušili mi dovolenou a kolegovi taky. Sedím tady zbytečně.

Teď na podzim nás informují ve stejném duchu. Takže mohu věřit, že je tak zlá situace, když se v úplně stejné věci dříve tak lhalo? Volám jí ale znovu.

ONA: Jsme plní, morálka nula, dnes zemřeli 4 lidé.
JÁ: Přímo na covid, nebo s covidem?
ONA: Ano, přímo na covid.
JÁ: A co je jinak?
ONA: Bouchly domovy důchodců.
JÁ: A máte i nějaké mladší pacienty?
ONA: Prakticky žádné. Tedy ne s covidem. Mladší jen běžné infekční záležitosti.

Takže teď se sám sebe ptám. Jak moc mám/mohu věřit mrtvolám na ulici? V kontextu toho, jak se chová vláda. Když porušuje vlastní nařízení, je opravdu tak zle, nebo ví víc, než my? Není to jen politická hra o voliče? Strašit lidi scénářem, o kterém vím, že nenastane, následně něco udělám a pak tvrdím, že je to moje zásluha a všichni mě volte?
Když to vezmu za jiný konec; zítra vyjedou jezdci apokalypsy, země se otevře, síra se vyvalí z hlubin země a budou pršet ohnivé žáby. Ale pokud dnes všichni doplníte obrázky ke hrám, kde nejsou, tak slibuji, že udělám taková opatření, aby se nic nestalo. Vy vyhovíte a zítra bude jen pršet, což jsem podle předpovědi věděl a jsem hrdina, spasitel. Jasně, že to je příklad přitažený za vlasy. Když se vrátím do reality, DO MÉ REALITY, tak do dnešního odpoledne jsem měl ve své sociální bublině všeho všudy 2 covid případy, oba lehké. Neznal jsem nikoho, kdo by měl těžký průběh, ani jsem neznal nikoho, kdo by znal někoho, kdo by měl těžký průběh. U oběda mi přítelkyně řekla, že jedné naší spolupracovnici umírá na covid tatínek (shodou okolností ho ošetřuje ta kamarádka lékařka). Což je první případ od začátku celého tohohle průšvihu. Rozhodně nechci zlehčovat situaci. Jen si tak přemýšlím, čemu lze dnes věřit...

PS: Žiju mě městě o 30.000 obyvatelích a na jaře tady bylo nakažených asi 30 lidí. Má zkušenost se tedy může výrazně lišit od jiného města, kraje atp.

27.10.2020 22:47:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Co je vlastně pravda podruhé?
Když už se tu rozjela tahle debata, dovolte mi také trochu přispět. Stejně jako Špatňák mám zatím podobný pocit. Bydlím v obci, která má necelou tisícovku občanů a nevím ani o jednom nakaženém pacientu, který by byl v kritickém stavu v nemocnici a to máme v obci celkem hodně starších občanů. A pak si přečtu v diskusích o lidech, kteří líčí, jak kolem jejich okolí padají lidé jako mouchy.
Naopak ze svého okolí vím o lidech, ať už členech rodiny nebo kolegů z práce, že už v prosinci 2019 a lednu 2020 měli velmi nepříjemné průběhy onemocnění, kdy leželi třeba týden ve vysokých horečkách a měli komplikované problémy s dýcháním a to ještě před vypuknutím této šílenosti. Jednalo se o jedince, kteří nebyli i několik let nemocní a tohle je dost vyřídilo ještě na dlouho, takže o chřipce z Wuchanu velmi pochybuju.
Prosím, nijak se to nesnažím zlehčovat a věřím, že nás čekají krušné chvíle.
Chodím denně do práce, kde se setkávám se zákazníky a samozřejmě dodržuju vládní nařízení. Potom nechápu, proč nemají starší občané opět vytyčen nákupní čas, tak jako tomu bylo na jaře? Proč se uzavřou obchody v neděli, aby o to více se zaplnily obchody během soboty? Proč lidi jezdí na nákupy do zahraničí a nikdo je na hranicích nekontroluje jako na jaře? Jak je možné, že mohou jet do zahraničí na dovolenou a tady je vše zavřené?
Vím o domově důchodců, kde před měsícem dostali od hygieny nařízeno pacienty očkovat proti chřipce. Zaměstnanci s tím nesouhlasili, přesto museli poslechnout. Do týdne jim tam 4 zemřeli a další skončili v kritickém stavu a nevěřím, že zemřeli na covid (spíš alergická reakce vzhledem k vysokému věku).

O situaci na Slovensku a povinném testování lidí je to taky na dlouhé povídání.
O naší vládě raději pomlčím, těm vůbec nejde o lidi, jen jak si nahrabat. A jejich přístup k řešení je k pláči, místo aby měl nějaké logické kroky.
Prostě vir tu s námi bude už napořád, stejně jako ty ostatní před ním. Nevěřím, že nošení roušek po celý rok nebo vakcína je spásou.

Malcolme, něco ti řeknu. Vedl jsem 2 kroužky deskových her, jezdil jsem na herní předváděčky po knihovnách nebo obcích a všechno to bohužel skončilo. A já nevidím žádné světlo na konci tunelu, možná někdy na konci jara a to kdoví jestli. Kamarádi kolem mě se přestali setkávat při hraní deskovek, chybí mi turnaje. Zůstali mi kromě rodiny poslední přátelé, kteří se nebojí sejít na společné hraní. Setkali jsme se v neděli a zítra se sejdeme znovu. Protože hraní her je pro mě v této době jediným balzámem na duši. A očista duše je potřeba...

28.10.2020 00:08:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Mitogar
Chápu, že někomu kdo bydlí v malé obci se to zdá vzdálené, ale jestli to k vám jednou někdo zavleče, tak možná budeš mezi těmi, kdo můžou za rozšíření, a jakkoliv s Babišem nerad souhlasím, tady je docela problém, že lidi na tyhle opatření kašlou. Kdo si to promyslel do důsledků, tak se od ostatních lidí distancoval už dávno předtím, než to nařídila vláda.

Možná by to chtělo trochu introspekce a učit se být sám se sebou, než tvrdě záviset na společnosti jiných. Je to na h...ouby, souhlasím. Taky mi chybí společnost lidí. Ale to neznamená že neexistuje spousta jiných věcí, kterými se dá duševně uspokojit. Nemluvě o tom, že deskovky se už dneska dají slušně hrát po netu, a nejen ty.

Nějak si neumím představit, jak by to vypadalo, kdyby šlo o chorobu s řádově větší smrtností. Taky by tolik lidí zpochybňovalo nutnost opatření kdyby místo jednoho ze sta zemřel třeba jeden z dvaceti, deseti? Ten efekt zaplněných nemocnic ale nakonec smrtnost stejně nakonec nastane a budou umírat lidi, kteří nemuseli, jenom je ten důsledek tak pomalý, že až to tyhle pochybovače přesvědčí že se něco děje, bude pozdě na rozumná opatření. Možná v tom bodě už i pomalu jsme.

28.10.2020 00:22:52 | Upraveno autorem (porovnej)

spatnak > a cemu nerozumis, kdyz ti i kocka z nemocnice rika, ze tam lidi umiraji a doktori nestihaji? co potrebujes vic, abys pochopil, ze je to problem, kterej se dotkne potencialne i tebe?

mitogar > tady asi neni o cem - klasickej popirac, kterej si nevidi na spicku nosu jen pro to, ze v jeho vesnici jsou prece vsichni v pohode

28.10.2020 08:12:15

Hergot lidi
přestaňte do toho tahat vládu a poslouchejte to, co vám radí doktoři.

Je úplně jedno, že jste z vesnice, kde není jediný případ, ale až vám praskne slepák, budete s ním stejně muset jet do nemocnice, kde se ale může stát, že na vás nikdo nebude mít čas.

A když se doma tak strašně nudíte a potřebujete nezbytně kontakt s lidma, běžte do těch nemocnic dělat dobrovolníky, abyste se na vlastní oči přesvědčili, že je to jenom chřipečka a ti nemocní bojují o život nejspíš jen proto, že zrovna nemají nic lepšího na práci.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

28.10.2020 08:27:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Marny pokus o propichnuti bubliny
kdyz si vezmeme, ze v roce 2019 umiralo v prumeru 308 lidi denne na 10,7 mio obyvatel, dnes na koronavirus umira 100 lidi, coz predstavuje cca 1/3. Mimo jine se stal vcera \
nejcastejsi pricinou umrti v CR a predbehl kardiovaskularni nemoci. Pokud by se nic nedelo, tak to znamena, ze nakazeno z 10,7 mio obyvatel je 3,5 mio. Odhad je, ze nakazeno je 0,5 mio obyvatel, coz je 7 krat mene, toz asi tak.

Jinak aktualne ti lide umiraji i presto, ze dostavaji spickovou peci a umiraji Ti, co se nakazili pred 3-4 tydny. Tzn. v dobe, kdy byl prumerny pocet nakazenych 3000 lidi za den a 20% testu bylo pozitivnich. Dnes je 15 000 za den a pocet pozitivnich se zvysil 20% na 30%.

Nemocnice jsou na pokraji kapacit a pece pro pacienty, kteri se tento tyden nakazili a budou ji potrebovat,
se nedostane. My se pomalu vratime k jarnim cislum smrtnosti.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/onkologicke-operace-odkladame-intenzivni-pece-nestaci-rika-sef-nemocnice-126414#dop_ab_variant=0&dop_req_id=LrjofJFetb7-202010280638&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Takze Lumiriusi, takze by sis mel koupit hooodne popkornu, protoze se vezes s nami na Titanicu a ledovec uz para bok lodi. Na palube presto hraje muzika a v salech se tanci.
To co prijde, bude jednoznacne zazitek na cely zbytek zivota. Pro nektere bohuzel posledni.

28.10.2020 08:32:19

Onas
Nikde jsem nepsal nic o tom, že si neuvědomuju vážnost situace, tak mi prosím nepodsouvej že jsem popíračem. Jen jsem se chtěl také podělit o svoje dojmy.

Ale nepovažuju za problém se setkat s přáteli, kde nás bude u stolu 2 nebo 3 v místnosti, zvlášť pokud se jedná o ty jedny a samé.
Budete taky tak přísní na ty, kdo pracují denně v továrnách, kde jsou stovky nebo desítky zaměstnanců, na ty, kdo jezdí hromadnou dopravou, obden chodí nakupovat do přeplněných obchodů, mají svatbu nebo budou dnes demonstrovat?
Proto jsem se tady podivoval, že současná opatření jsou mírnější než ty, která byla na jaře i přesto, že jsou ty čísla tak vysoká. Hlavně, že víme, že můžeme po 9 hod jít vyvenčit psa, tohle je k smíchu.
Fakt si myslíte, že vás proti viru ochrání kus hadru na puse?

A nežiju sám v domácnosti, ale s přítelkyní a 2 dětmi. Jak už jsem ti řekl, dle mého názoru jsem si nemocí prošel na začátku roku, tak nevím, co mám podle vás ještě dělat, kromě všech zákazů a nařízení, která dodržuju.

A protože možná k nějaké úlevě dojde nejdříve až na jaře nebo počátkem léta, tak pokud chcete zůstat do té doby doma zavřeni, tak zůstaňte. Jen se snažím žít svůj život i nadále, i když v omezeném režimu a rozhodně nechci škodit nikomu svým přístupem. Přeju vám všem pevné zdraví a opatrujte se...

28.10.2020 10:30:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

T.i.m.e Stories: Proroctví draků
T.i.m.e Stories: Proroctví draků
Akt. cena: 969 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas