Apel na hráče deskových her

Navzdory vládním opatřením se stále pořádají deskoherní seance, kde se scházejí lidé, kteří nejsou členy jedné rodiny. Je to vaše věc, ale prosím uvědomte si, že s ohledem na současnou situaci a šílené každodenní nárůsty počtu nakažených, je tohle vrchol nezodpovědnosti a hlavně bezohlednosti. Bezohlednosti vůči všem zdravotníkům, kteří mají díky takovémuto přístupu práce nad hlavu a hlavně bezohlednosti vůči svým spoluobčanům.

Pokud nemáte v rodině žádné spoluhráče, zkuste si zahrát něco sólo, stáhněte si nějakou deskovku do mobilu či tabletu nebo si zahrajte na tabletopii nebo board game aréně. Nebo se na nějakou dobu věnujte nějakému jinému koníčku. Tohle píšu jako člověk, kterého se to bezprostředně týká, protože v rodině žádné spoluhráče nemám.

Začněme se už konečně chovat zodpovědně a ohleduplně. A přestaňme stavět svoji zábavu nad zdraví a životy svých spoluobčanů.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
26.10.2020 05:42:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Popis faktů není hysterie

Epidemie je prostě realita a hledat za tím konspirace je jen snaha vypadat jakože chytře, že někdo ví něco více. Fakticky se mají lidi prostě sami zachovat jako v epidemii a nedržkovat, že to či ono jim bere svobodu, protože to není pravda. Já si pamatuji na tzv. uhelné prázdniny, když kdysi vypukla epidemie chřipky. Ale dnešní rozevlátá společnost ve smyslu "svoboda je, že si můžu dělat co chci, nehledě na ostatní" to již prakticky neumožňuje.

Stačil by tvrdý lockdown na dva tři týdny, opravdu tvrdý, bez výjimek, protože chápu, že není fér, že restauratéři musí zavřít, zatímco v jiných oborech vesele lidi šmajdají do práce a kolikrát se tam sejdou ve větším počtu než v té restauraci. Prostě by se na chvíli zastavil chod zbytných věcí. Nebourají se továrny, nesrovnává se nic se zemí. Ale boj za tzv. "svobodu - "já si můžu prskat na koho chci, hlavně ať mám své prachy, no a co že někdo umře" to u nás očividně neumožňuje.

Jinak hlášku - lidi si jdou lehnout do nemocnice, protože jim to proplatí pojišťovna jsem teda nepochopil. Jakože jsou doktoři blbci a nechávají tam sanitkami odvážet simulanty? BTW nemocnice jsou na hraně s lidskými kapacitami a myslím že velmi pečlivě zvažují, kdo na lůžko mít nárok bude či nikoliv. A přibírají dobrovolníky, takže bych pavlačovým mudrcům a najednou znalcům na zdravotnictví doporučil přijmout výzvu a jít pomoci, aby se na vlastní oči přesvědčili.

No a řeči typu 65+, kuřáci a nenažraní obézní...Hmmm, třeba astmatici od narození se asi přejídali nebo moc kouřili nebo co. A 65 letí staří asi už taky nemají nárok na případných možných 15 let života. Hlavně se neomezovat. To je diktatura.

2.11.2020 16:53:08

Ringo
"Já si pamatuji na tzv. uhelné prázdniny, když kdysi vypukla epidemie chřipky. Ale dnešní rozevlátá společnost ve smyslu "svoboda je, že si můžu dělat co chci, nehledě na ostatní" to již prakticky neumožňuje.
"

--------------------

Víš jaký je rozdíl když děti nechodí do školy 3 týdny a jeden rok? (ano dnes řekl ministr zdravotnictví že se vrátí do škol nejdříve v dubnu)..........................................................

3.11.2020 09:04:08

celyl
Hoď odkaz na zdroj, dík.

3.11.2020 09:37:32

Ad. Škola

Taky spousta učitelů zastává názor, že by se ročníky měly opakovat, s čímž souhlasím.

Některé děti mívali odklad, teď ho budou mít v podstatě všichni (pokud to tedy tak opravdu bude, což asi nebude) :)

3.11.2020 09:51:40


Veta "Taky spousta učitelů zastává názor, že by se ročníky měly opakovat" je stejne pravdiva a nevyvratitelna jako nasledujici vety:

"Spousta vedcu si mysli, ze zeme je placata"
"Spousta lidi si mysli, ze clovek nikdy nebyl na mesici"

Coz ale neznamena, ze jsou to rozumna tvrzeni. Uplne stejne muzu prohlasit "Taky spousta ucitelu zastava nazor, ze vyucovani na dalku nicemu neuskodi". A uprimne, zas takova hruza to urcite nebude. Jasny, spousta decek nebude umet psat i/y a pocitat se zlomkama, ale to neumi ani spousta lidi v me generaci (a schvalne to taky napisu jako nevyvratitelne tvrzeni bez jakehokoliv relevantniho zdroje).

Nicmene pokud nekdo delal studii o skodlivosti rocniho nechozeni do skoly, tak si ji taky rad prectu.

3.11.2020 10:15:07

Altaon
Tak pravdivá asi bude... Já to slyšel od spousty učitelů napříč různými školami i ročníky. Zas tolik učitelů neznám, ale z těch co znám (včetně jednoho ředitele) jich tento názor má hodně. A slýchám to od v podstatě nich už od začátku letních prázdnin, protože sami už tehdy nevěřili, že se školy vrátí do normálu nějak brzy. A včera jsem ten samý názor slyšel i večer ve zprávách :)

Taky jsem neříkal, že se o něčem takovém jedná nebo, že to tak bude... dokonce jsem napsal, že to tak asi nebude ;)

Je to jen vyjádření názoru / nápadu, se kterým se ztotožňuji :)

Nevím k jaké se řadíš generaci, ale pravdu máš (týká se to totiž všech generací :D ), to ale není důvod to podporovat. Je to spíš smutné.

3.11.2020 11:14:48

...
Určitě do jisté míry souhlasím s původním příspěvkem, ovšem nic se nemá přehánět.

Když se totiž sejdou lidi, kteří už několik měsíců pracují z domu, tak to osobně nepovažuji za nějak extra moc nebezpečné a pokud všichni dodržují určitá pravidla (nosí roušky v obchodech, myjí si pravidelně ruce apod.), tak v tom nevidím až takový problém. Je to určitě něco jiného, než když se sejdou sestra z nemocnice, prodavačka a pečovatelka z domova seniorů...

3.11.2020 12:12:00

2 Celyl
A proč bych ten rozdíl znát neměl? Vykašlali jsme se na tvrdý lockdown na 3 týdny, tak to bude půl roku nebo rok pozavíráno jen něco a bude z toho takový nekonečný příběh rozvolňování a uzavírání.

Co se týče vlivu na školáky, opět je zbytečné predikovat škody. Tady je najednou zase spousta psychologů a odborníků na dětský vývoj. Lidi přežili různé bídy, války a najednou je tady navždy poznamenána a závadná generace poškozena půl ročním nejitím do školy? No nevím teda :-) Pro každého má škola různý přínos, stačí chytnout blbého učitele, blbečky ve třídě, od kterých se jinak slušné dítě naučí to nejhorší a takové půlroční pobytí doma pak působí jako balzám na duši dítěte :-) Naštěstí to teda není příklad mých dětí, které jsou oba školáci ve škole, která je celkem ok, byť u toho mladšího si někdy říkám, že by se mohl kamarádit s přeci jen lepší sortou dětí :-)

3.11.2020 16:42:19 | Upraveno autorem (porovnej)

@Ringo
Prezili jsme vetsi bidy, to je pravda. Potom vyvstava otazka, proc ten humbuk kvuli "male" bide... :-)
Tento argument mi neprijde uplne na miste a zase se vracime k tomu, ze smrt na nemoc se velmi dobre kvantifikuje, ale vliv na podnikatele, studenty atp. nikoli a tudiz to muzeme hodit za hlavu, ze? :-)

A tim jsme zase jsme u te regulace, jak to udelat vlastne spravne... Lockdown nic neresi. To se budeme zavirat kazde dva mesice?

Me treba zaujalo, ze jsme se s tim popasovali nejako, ale uplne jsme se vykaslali na cizince + pracovni sila, ktera k nam dojizdi... dalsi otazkou je, kdyz jsme EU, nemelo by se to mozna resit na urovni EU?

Ale mit na jednu otazku rezolutni odpoved lockdown a na druhou argumentovat, ze kolem toho lidi najednou moc strasi a hroti to a vlastne se nic nedeje mi prijde takove zvlastni. :-)

3.11.2020 17:13:05

@Vojtech Musil
"Ale mit na jednu otazku rezolutni odpoved lockdown a na druhou argumentovat, ze kolem toho lidi najednou moc strasi a hroti to a vlastne se nic nedeje mi prijde takove zvlastni. :-)"

Jedna otázka totiž zní "necháme tisíce lidí zbytečně umřít?" a ta druhá "Může Pepíček vynechat malou násobilku (kterou se stejně doučí)?"....

3.11.2020 17:23:31

jana.maruska
Pokud vím tak jsou zavřené všechny školy a všechny ročníky ty malá Pepíčku :D

3.11.2020 17:27:10

@El Ďábel
V češtině bohužel neexistují slova, kterými bych vyjádřil, jak moc jste tu pointu nepochopil...

Jana & Jonáš

3.11.2020 17:37:04

@jana.maruska
Kazdy mame jine hodnoty a ne kazdy sdili nazor zachrany lidskeho zivota za kazdou cenu.

Pro nekoho tech "par" tisici obeti je prirozeny jev vuci tomu, co to obnasi a jaky to ma vliv.

Mimochodem ty umis kvantifikovat, jaky vliv ma lockdown a jina opatreni na neco jineho, nez je umrtnost?

Ciste hypoteticky, co kdyby ted nekdo prisel a rekl, ze namodeloval vliv lockdownu a jinych opatreni a bude to mit takovy vliv, ze tisice lidi prijde na buben. Nebudou mit z ceho zit, nebudou mit na najem, jidlo atp.
Rekneme, ze by vliv opatreni byl stejny, jako kdybychom jine lidi nechali umrit.

Jak byste se zachovali? Zmenilo by to vas postoj nebo nazor nejako nebo byste souhlasili i s postupem?

3.11.2020 17:37:14

2 Jana.Maruska
Přesně tak, nic netřeba dalšího v podstatě dodávat.

2 Vojtěch Musil: smrt je absolutní, zatímco všechny ostatní možnosti jsou otevřené. To snad chápe každý. Mrtvý člověk už nemá žádnou možnost. Živý člověk bude mít vždy možnost se živit třeba jinak než dosud. KDyž dáš jakémukoliv tvoru volbu - změna života nebo smrt, co myslíš, že si zvolí? Chápu, že se ti pohodlně volí smrt druhých.

3.11.2020 18:06:57 | Upraveno autorem (porovnej)

@Ringo
Dobre, at chapes moji pointu, tak to preformoluji. Vlivem opatreni zachranime x lidi. Na druhou stranu tyto opatreni usmrti x jinych lidi - zduraznji usmrti, at teda mame ekvivalenci.

Otazka zni, co s tim?

3.11.2020 18:33:58

2 Vojtěch Musil
Ale mě tvou pointu nemusíš vysvětlovat, já ji chápu moc dobře, jenže mrtví, o kterých mluvím já, jsou reální. Mrtví, o kterých mluvíš ty jsou jen hypotetičtí. Virus je pro mnohé smrtící, to co ty popisuješ nikoliv, je to jen hypotéza, že by se někdo mohl neuživit, přitom se ale uživí, jen třeba jinak. Zatímco toho mrtvého už nevzkřísí nic.

Uvažuješ tak trochu po Stalinsku, 10 mega mrtvých na hladomoru znamená 100 000 mega živých sovětů, pro které získal zdroj obživy. Ovšem na úkor těch 10 mega mrtvých. Kdybys byl na straně Sověta, řekneš si, ok, je to pro blaho nás všech. Kdybys měl být v pozici těch mrtvých hladomorem, tak ti to už ok nepřijde. Z jaké pozice se vlastně teď stavíš do role toho, který vir nemůže chytit a přežije to, aby mohl čerpat ekonomické výhody toho, že by lockdown nebyl nařízen?

3.11.2020 18:51:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@Ringo
Mrtvi, o kterych mluvim ja nejsou hypotetici, oni jsou neznami a to je velky rozdil.
Virus neni pro mnohe smrtici, kdyby byl, padaji lide po milionech, ne po stovkach. Tim situaci nebagatelizuji, jen ji nevidim tak apokalypticky.
Tvrzeni, ze se lide uzivi, jen jinak je trochu vytrzene z reality, takto trh prace nefunguje. Ale to se ukaze teprve a nebo mozna neukaze, protoze se to velmi tezko vycisluje a nikoho to vlastne nezajima.

Rozhodne se nestavim do zadne role. To sis spatne vylozil. Ja jen poukazuji na to, ze to je takovy smenny obchod neco za neco a neni to tak ruzove, jak to vypada. Cili my zachranime nejake lidi, ale nevim, kolik jich ztratime. Za ztratu si dosad cokoli - umrti, prohloubeni chudoby atp. protoze opet opakuji, cena, kterou nas to stoji je neznama. A me prijde kratkozrake delat lockdowny a vsechno omezovat a zastavovat. Ano, nejake opatreni ma smysl, ale ne v tomto duchu. Uz jen proto, ze jsme se z toho nic nenaucili, nevime, jake opatreni vlastne smyls maji a jake ne.

A co se lockdownu samotneho tyce, tak k tomu jsi se taky nevyjadril. Neni spatne, ze se toto resi na urovni jednotlivych statu? Nemelo by to opatreni byt sirsiho rozmeru? Kor kdyz mame EU a nebo dokonce celeho sveta? Protoze k cemu je lockdown na mesic, ktery by mel virus zahubit, kdyz k nam muze prijit nekdo z Evropy a pritahnout to sem znovu? Coz se s velkou pravdepodobnosti stalo a jsme tam, kde jsme byli.

3.11.2020 20:49:43

Vojtovo promoreni v praxi
Belgie zřídila letecký most do Německa. Nakažené vozí v plastových boxech

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/belgie-nemecko-covid-19.A201103_180711_zahranicni_kzem

Tvrzeni: Virus neni pro mnohe smrtici, kdyby byl, padaji lide po milionech, ne po stovkach.

nejenom, ze o tom moc nevis, ale jeste to ventilujes, aniz by sis zjistil relevantni informace. Na jare, kdyz se tomu dalo volny prubeh dosahovala smrtnost i 12% v nekterych statech zapadni Evropy. Svedsko, neboli zeme s polovicni hustotou obyvatel, mela 13 krat vice mrtvych za jaro, nez my. Propad HDP ve Svedsku byl vetsi nez v okolnich zemich- jako Norsko, Finsko, Dansko, ktere sahly k nejake forme lockdownu. V nekterych mestech v Lombardii meli 6 vice mrtvych nez byl standart v obdobi chripkove epidemie.

Pro Tvou informaci, mladsi generace se COVID taky tyka, umreli i hraci NBA nebo 30-lete instagramove hvezdy z posiloven. Ono nejkritictejsi faktor u koronavirove nakazy je, kolik viru dostanes. Pricemz pravdepodobnost nakazeni a vyse virove davky "viral load" se zvysuje s rostoucim poctem nakazenych. Sars-cov-2 totiz neni zdaleka tak plicni onemocneni, jak si lide mysli, ale i cevni onemocneni. Virus dokaze poskozovat cevy tak, ze se uvolnuje do reciste von Willebranduv faktor endoteliálních buněk cev, pricemz takto zasazeni pacienti maji az 7 vyssi srazlivost krve proti normalni stavu. To zpusobuje pak tromby v cevach, ktere pokud doputuji do srdce nebo mozku, tak zpusobuji infarkt nebo CMP - toto se stavalo hodne v New Yorku, kde lide dostavali vysoke davky viru. Jinak tromby nemusi doputovat do srdce nebo mozku hned, ale muzou si taky par let dat nacas, neni vyjimkou, kdy tromb doputoval i po 10 letech, protoze se uvolnil az pri nejake nestadartni udalosti. Tyto veci chces merit jak presne?

Predpokladam, ze jsi ty ani nikdo z Tve rodiny asi nemoc neabsolvovali v plne krase a potreboval bys sam promorit, abys mel poneti o co tady bezi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Von_Willebrand_factor

3.11.2020 22:29:46

@p_lichnovsky
Ok

3.11.2020 23:47:49

Malcolm
+1

Inak, keď už sme pri tom, skôr by ma zaujímalo, prečo vídať roznych deskoherných youtuberov vo videách vedla seba bez akýchkolvek opatrení (rúško, odstup, atd), keďže evidentne spolu nežijú v jednej domácnosti. To mi chcú povedať, že si robia testy pred každým videom ?

Tito ludia by mali ist prikladom všetkym. Žial je to uplne naopak.

4.11.2020 11:56:54 | Upraveno autorem (porovnej)

No
Já si myslím, že by se každý člověk měl v první řadě starat hlavně o sebe a ne o druhé...

P.S. omlouvám se že přispívám, když jsem ve svém prvním příspěvku psal, že byl první a poslední, ale regressiv mi nedal na vybranou.

4.11.2020 16:52:52

Az vy popiraci prestanete ohrozovat me a ostatni, pak me samozrejme prestanete zajimat, jako tomu bylo do coronaviru..

4.11.2020 19:50:57

Nekde jsem cetl, ze...
...opatreni v pripade epidemii, pandemii apod. jsou jen dvojiho druhu:
a) neucinna
b) nepopularni

A predem se omlouvam, ale jak nekdo neresi umrti ohrozenych lidi za cenu udrzeni nekterych restauraci apod., tak mi to nejak pripomnelo tohle
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/philip-morris-se-kurakum-omlouva.A010717_214918_zahranicni_itu

Ted asi dostanu nakladacku...

4.11.2020 20:07:03

S odstupem času
Rád bych se, s odstupem čtyř měsíců, zeptal, jak vidíte situaci nyní. Změnil někdo názor? Případně jak, proč?
Ptám se, protože naši diskuze z podzimu lze už nějak hodnotit na základě zkušeností. A protože šlo o diskuzi veskrze kultivovanou a plodnou, rád bych ty názory slyšel.

22.3.2021 00:25:10

Po čase
Jsem názor nezměnil, spíše jsem se v něm utvrdil :)

22.3.2021 02:36:33

Vybíráme z Bazaru

Watch
Watch
Akt. cena: 42 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas