Wotr nebo Middle-earth Quest

Přemýšlím o jedné z těchto her a za nic na světě se nemůžu rozhodnout. Velice mě zajímají vaše subjektivní názory a zkušenosti, proč máte nebo nemáte některou z těchto her rádi a prostě, co vás k tomuto napadne...a předem díky
24.9.2010 09:46:03

Ringo
ok stačilo, začínáš to zavádět úplně někam jinam...

24.9.2010 14:34:18

Ringo
hrál jsem to 1x zkušebně a 2x normálně do konce, kolikrát ty? :)

24.9.2010 14:35:27

Beholder
nic nikam nezavádím. Když napíšeš, že je téma Froda a Sama profláklé, tak mě docela zajímá, co tu profláklost u tebe způsobilo. Zda to, že jsi už o tom hrál desítky her, nebo jsi četl desítky knih s obdobným motivem a už tě unavuje, nebo jsi shlédl desítky filmů které z tohoto čerpaly....

24.9.2010 14:40:19

Beholder
ani jednou - má to nějaký vliv na to, jestli je to profláklé nebo ne?:-)

24.9.2010 14:41:05

Beholder, Ringo (oslovuju dle abecedy, nikomu nestraním)
Sorry kluci, že Vám zasahuju do vaší kratochvíle, ale tohle na diskuzi ke hře nepatří resp. jí to dost znepřehlední, takže prosím pište si přes soukromý zprávy. Díky.

24.9.2010 14:45:04

Chase
máš recht, nechal jsem se hloupě vyprovokovat zase nějakým nesmyslem:-)

24.9.2010 14:54:28

to Ringo
Já jsem taky četl knihy kdysi dávno a Tolkienův svět mě tak nadchnul, že jsem si přečetl i Silmarillion a Nedokončené příběhy. A právě proto, že mě ten svět tak nadchnul, tak mnohem více oceňuji přístup MEQa, který mi přibližuje další kousek historie toho světa, který v podstatě v knihách skoro vůbec nebyl, kromě nějakých zkazek.
A btw, pokud už je jedno téma zpracované ve třech hrách, tak už se i mi zdá mnohem profláklejší, než téma zpracované v jedné hře. (Btw těch her je kapku víc než tři :-) )

24.9.2010 15:33:32

sydo
Já si myslím že na tom hodně záleží. Když máš víc zkušeností a znáš víc her, tak pak plno věcí chápeš líp a hru se naučíš mnohem rychleji. Růyné věci dohledáváš vždy, ale minimálně máš už tu zkušenost s dlouhýma hrama a víš do čeho jdeš a to já u wotra rozhodně neměl.

24.9.2010 15:36:11

Ringo
Teda ta cesta od Wotra ke Carcasone to byl skok na medaily. :)

24.9.2010 15:38:15

Kadaver
ale ja MEQ nic neupírám. Chápu že Beholder tu chtěl především ode mě slyšet, že MEQ je nejlepší hra na téma LOTR, což já jsem ale nenapsal, protože pro mě je deskovka na motivy LOTR především WOTR a pak až ty ostatní. Docela přesně jsem tušil, kdo na můj první post a jak zareaguje a proč. Co se týče té profláklosti, tak dneska je bezpečně profláklé úplně všechno, takže na soudy - tohle je profláklé, nebrat, tohle je originální a neotřelé, to je kvalita, jsem kapku alergický. Kdybych to měl brát takto, tak bych se i na MEQ mohl dívat skrz prsty, protože využívá profláklého Tolkienova světa jako lákadlo a přitom je příběhově jinde (nevytýkám to té hře, ale kdybych chtěkl být jízlivý, tak ji to vytknu). Vytýkat WOTR, že je profláklý, protože je plno her o Samovi a Frodovi a jejich cestě k hoře osudu, to mi příjde zcela zcestné. Těch her je možná více, ale za to WOTR nemůže, stejně tak jako Tolkienův příběh o Samovi a Frodovi na cestě k hoře Osudu a docela by mě zajímala taková hra, která se WOTR podobá, že je to už tak profláklé. Až budu mít z této tématiky za sebou 10 různých her, tak ano, můžu říct, to už mám probrané ze všech možných úhlů, chci něco jiného. Což není můj případ.

24.9.2010 16:00:02

Ringo
za a) vůbec jsem od tebe nechtěl slyšet že MEQ je nejlepší, proč bys to říkal, když jsi tu hru nehrál

za b) chtěl jsem slyšet, proč jsi si tak jistý, že když LOTR tak jedině Wotr, když jsi nehrál ani jednu, protože jsem si neuvědomil že tím LOTR myslíš konkrétně knižní trilogii Lord of The Rings. Prostě jsem s mezi tím udělal rovnítko LOTR=Tolkienův svět.

za c) to že je námět LOTR (tedy konkrétně trilogie LOTR) ve hrách profláklý je prostě fakt a nejsem sám toho názoru (teďka z patra si vybavím minimálně 5 her, ale když si napíšeš do BGG Lords of the Rings, tak ti jich vypadne mnohem více). ALE HLAVNĚ! napsal jsem to jen tak mimochodem a nemyslel jsem tím nic hrozného, ani jsem neříkal nebrat apod, jen to, že MEQ z LOTR nečerpá a je to prostě něco jiného, přitom jde stále o Tolkienův svět. Tak nechápu proč ses toho tak chytl a rozjel tady tenhle offtopic. Sám se třeba těším na LOTR LCG, takže tak.

za d) znovu, vytýkal jsem Wotru úplně jiné věci, které se mě osobně nelíbí

za e) nechápu proč bych musel mít odehrány všechny hry zabívající se tématem LOTR abych moh tvrdit, že je to profláklé téma

za f) sorry za tenhle offtopic plný LOTRů, FOTRŮ a kdoví čeho ještě, ale chtěl jsem to ujasnit :)

24.9.2010 17:28:28

edit
...zabývající

24.9.2010 17:31:10

Beholder
no, nebudu to rozdmýchávat dále. Ja to považují celé za lacinné pozérství, ať už je o licence přejaté z PC her, nebo témat přejatých z knih, kterého se zásadně nezúčastňuji a nějak nespatřuji žádné negativní vlivy nějaké ať už domnělé či faktické profláklosti v dílech, které se proslavily a tudíž se taly tzv. profláklé.

24.9.2010 17:49:01

MEQ
tak už je objednanej...
Včera jsem se začetla do pravidel (Sappho + polovičce velké díky za bezvadně odvedenou práci). Pravidla jsou přehledná jasná a mj. také čtivá. Teď už se těším až bude překlad všech karet a půjdu do toho - a hrozně se těším!

30.9.2010 10:41:09

ta"jemná"
Rozhodně se máš na co se těšit. :)

Nám se tahle hra také moc líbí a máme jí jako další v seznamu.

30.9.2010 10:50:37

Parxel
včera jsem si ta pravidla četla na dobrou noc a pak jsem z toho vůbec nemohla spát :-) Fakt se těším, protože většina her je mnohem pestřejší, zábavnější a hratelnější než lze vyčíst z pravidel a tato pravidla se mi tak líbí už dle pravidel, že si vůbec nedovedu představit, co potom ta hra sama :-)

30.9.2010 11:00:42

ta"jemná"
ja som tiež mesiac pred tým, než MEQ dorazil poštou, čítal pravidlá namiesto hrania :)

30.9.2010 11:45:33

Vybíráme z Bazaru

Duchové ostrova - Promo 1 + 2
Duchové ostrova - Promo 1 + 2
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas