Wotr nebo Middle-earth Quest

Přemýšlím o jedné z těchto her a za nic na světě se nemůžu rozhodnout. Velice mě zajímají vaše subjektivní názory a zkušenosti, proč máte nebo nemáte některou z těchto her rádi a prostě, co vás k tomuto napadne...a předem díky
24.9.2010 09:46:03

Beholder
No má pravdu v tom, že žádná jiná hra není tak věrná celé literární předloze - MEQ je mimo knihu Kniziův LotR je jen o hobitech.

24.9.2010 13:05:11

sappho
ja zase šel opačnou cestou a trochu si to vyčítám. Kupoval jsem začátečnické hry a teď lituji, že jsem si rovnou mohl koupit ty velké rakve se složitějšími hrami. Jsem toho názoru, že hry nejsou pro začátečníky a pokročilé. Jsou jen hry jednodušši a složitější. Ale nikomu nebráni nic v tom si domu jako první hru koupit WOTR a klidně mít a hrát jen tuto jednu hru, když je to v jeho enormním zájmum a nechce se věnovat hrám jiným. Prostě nesouhlasím s tím, že aby člověk mohl začít hrát hry jako WOTR, Arkham Horror, Titan, Pax Romana a jiné, potřebuje nejdříve prubnout pár partií v Carcassonne, pak Osadnících, Puereto Ricu, Pandemicu a nakonec v Agricole či Caylusu, aby se mohl vrhnout na WOTR a podobné složité hry. Chci-li hrát šachy, budu hrát šachy a naučím se je nehledě na to, jestli jsem před tím hrál Člověče, mlýn, dámu a pod. chci li hrát WOTR, pořídím si WOTR, prokoušu se pravidly, naučím se to. Pokud to ani pak nebudu chápat, je tu tenhle web, kde mi poradí hráči, kteří už to umí. Dost pochybuji o tom, že třeba Avalon Hills vydali svou brutální složitou Civku s doporučením na krabici, že nejdříve je třeba odehrát sérii jiných her. Prostě udělali tu Civku pro ty , kteří chtěli hrát Civku:-)

24.9.2010 13:07:01

Beholder
pro to tvrzení mám opodstatněné tvrzení. Už to nastínil Sydo. Jinak LOTR je epika sama o sobě jako celé Tolkienovo dílo o Středozemi. A WOTR to prostě odráží nejlépe a to i epicky a jedním z mých největších snů je např. zabojovat si v Helmově Žlebu.

24.9.2010 13:11:12

souhlasím se sapho
My jsme s wotrem začínali jako s naší první větší hrou a dneska už bych do toho znovu nešel. Raději bych si našel hru snadnější na pochopení než wotr.

Když jsem se wotra učil, tak jsem tady na ZH, také pořád četl, jak dali všichni hned celá pravidla najednou, tak jsem to pak zkusil. Pravidla jsem četl 10 hodin a pak jsme hráli do půl druhý do rána. Pořád jsme něco dohledávali prostě hrůza.

24.9.2010 13:16:43

Ringo
Ona ta Civka od AH neni ani tak slozita:) Je jen pekelne dlouha;)

24.9.2010 13:17:24

Parxel
O to nejde, jde o to, že teď, když máš za sebou víc jiných her, myslíš, že by ti jejich znalost pomohla pochopit WotR? Podle mě ne, stejně bys dohledával a prokousával se pravidly.

24.9.2010 13:18:57

Parxel
z toho co pises mi prijde, ze ti hra nesedla. Ale hypoteticky - nemam zadnou hru, libi se mi LOTR, mam prectene vsechny knihy a rikam si, jak ja bych se do toho sveta rad ponoril a pobavil se v nem v nejake hre s dalsimi hraci? Proste zahrat si na LOTR. Co udelam? Ja osobne pujdu a koupim si WOTR a je mi fuk jak je ta hra slozita a jestli se ji budu ucit 10 nebo 20 hodin. Prece kvuli tomu nepujdu a nezacnu hrat nekde Carcassonne, kdyz mym cilem je hrat LOTR, ne? Ostatni mi je proste buřt:-) To je jako kdybych v 7 letech prisel za dedou a rikal, dedo, ukaz mi ty sachy, chtel bych se to naucit hrat a on mi na to rekl, hele, tohle je moc slozite, mam tu damu, zahrajeme si nejdrive 20 partii damy a pak prejdeme na sachy.

24.9.2010 13:20:12

Ringo, sydo
Tak já jsem naopak rád za to, že MEQ "nekopíruje" knihu a odehrává se v jiném čase. A co se týče epičnosti, tak MEQ je imho daleko více epičtější než Wotr.

Ale co se týče složitosti Wotru...vůbec to není o nechápání pravidel, je to o celé škále možností, které jdou ve hře dělat, o tom správně zareagovat na jakoukoli kombinaci akčních kostek která padne atd. a pokud to člověk vytáhne občas, tak se v tom děsně ztrácí a hra se neuvěřitelně natahuje, ale v podstatě se na plánu nic extra neděje. Navíc vyčítám Wotru nepřehlednost mapy a různorodost velikosti regionů, takže manipulace s velkým množstvím figurek je dosti neohrabaná.

24.9.2010 13:20:13

Anaken
kazda hra je svym zpusobem jednoducha, jen na to prijit jak ji hrat. Ja to uvadel hlavne spise jako takovy priklad. Proste hrac by mel jit hrat to, co chce hrat, co ho tematicky naplnuje, co chce prozit a pod. a ne jit podle nejakeho mustru a rozskatulkovani na jednoduche, slozite a nejslozitejsi hry. O tom to snad prece vubec neni.

24.9.2010 13:22:05

Beholder
No však já jsem též rád, že se MEQ odehrává jinde a nedělá to, co už tu xkrát bylo. Ale Ringo psal, že pokud LOTR na desce, pak WOTR a WOTR má s LOTRem společného mnohem více, než MEQ.

24.9.2010 13:25:04

Beholder
no vidis, me treba zase MEQ nicim nezasahl, necitim zadnou touhu po teto hre, zatimco u WOTR neskutecnou. A o tom to je:-) Mam sve duvody.

24.9.2010 13:25:05

btw
Zkratka LOTR je super :)

24.9.2010 13:26:40

...
ok, pokud bylo tím LOTR myšleno konkrétně knižní trilogie LOTR, tak to jo, já to bral jako Tolkiena obecně...

24.9.2010 13:38:35

Beholder
M2 se na MEQ taky právě líbí, že se věnuje méně známým partiím knihy, člověk má pocit, že nejde proti předloze a neznámý hrdinové tomu pomáhají.

24.9.2010 13:39:56

sydo
přeně tak...putování Froda a Sama k Hoře Osudu už je přece jen dost profláklé. MEQ na to šel jinak a mě to zasáhlo daleko více

24.9.2010 13:48:33

WOTR
Ale teda zejména za rozšíření Battles of Third Age. Základní hra je fajn, ale dokázal jsme ji zahrát jen 3x v životě a dohrát jen 2x:-)

MEQ jsme nějak nedošel na chuť. Přišlo mi, že všichni jen děláme kulisy aby si Sauron zahrál:-D

24.9.2010 13:56:16

BEHOLDER
co je na cestování Sama a Froda k hoře osudu profláklého? Je to v knize a hra se tím inspirovala. Děláš, jako by ses s tím setkával v každé druhé hře a v každé třetí knize.

24.9.2010 14:06:20

Ringo
No bohužel u her tomu tak je, pořád vycházejí nové a nové, jakoby designéři nemohli vymyslet něco originálního. Když nevíš co za téma - šup tam s LOTRem :)

24.9.2010 14:11:43

Sydo
no jo, ale cestovani Sama a Froda k hoře osudu je prostě v knize a pokuds se ma hra WOTR válkou ve středozemi v daném období zabývat, nemohu od ní čekat, že se vyhne tématu za každou cenu. Já znám o Frodovi a Samovi 3 hry, z toho mě zajímá jedna a o ostatní jsem se nezajímal a ani nezajímám, takže pro mě to teda profláklé není. Nevím s kolika takovýma hrama se setkal Beholder, že vyloženě hleda v tomt osměru tématicky něco konečně už jiného než Frodo a Sam k hoře osudu po tisícděstěpadesáté:-) Já to znám především z knihy a rád bych to na stole na základě té knihy, protože se mi kniha moc líbila. to že toto téma zprofanoval nějaý (byť hodně dobře udělaný) film pro masy mě nějak už nezajímá, já četl LOTRa někdy v roce 1993.

24.9.2010 14:16:18

Ringo
No tak to je jak kdybys řekl, že Yesterday od Beatles není profláklé, protože posloucháš všechny ostatní písničky, jen Yesterday tě nezajímá :)

24.9.2010 14:25:01

Beholder
aha, chápu, ty se nejdříve pídíš po tom, jestli je to profláklé nebo ne a podle toho se pak řídíš. Když uslyším píseň Yesterday 50x, tak pro mě bude profláklá. Když ji budu poslouchat po prvé, tak mi je jedno, že ji nějaký Franta poslouchal už 100x a že to denně hrají na nějakém rádiu, které já neposlouchám a považuje ji za profláklou. Já si hru podle LOTR kupuji především proto, že se mi líbila kniha a když má hra mechanismy dle mých představ, nebo je to prostě strategie simulující válku o Středozem, tak mě to prostě zajímá proto, že se mi to líbí a je mi jedno, že puboši jsou z toho na větvi, protože ty woe super film, jak ten Legolas jel na tokm štítu z těch hradeb:-)

24.9.2010 14:29:46

Ringo
já jsem to o té profláknutosti řekl jen tak btw, ty zas z toho klasicky děláš vědu...:)

24.9.2010 14:32:18

Beholder
jen tak mimochodem, Dominion, ten ti profláklý nepříjde? Mě to příjde jako totálně profláklá mainstreamová záležitost pro masy. Máš jakýsi zvláštní dvojí metr.

24.9.2010 14:32:25

Ringo
mě Wotr nesedl z úplně jiných důvodů než téma, nebo délka a složitost pravidel

24.9.2010 14:33:15

Beholder
já z toho vědu nedělám, jen mě zaráží, že ti příjde profláklé něco, co jsi hrál jednou zkušebně a pak prodal na Aukru:-) Takže věda to není, je to především nesmysl:-)

24.9.2010 14:33:41

Vybíráme z Bazaru

ROOT
ROOT
Akt. cena: 888 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas