Wotr nebo Middle-earth Quest

Přemýšlím o jedné z těchto her a za nic na světě se nemůžu rozhodnout. Velice mě zajímají vaše subjektivní názory a zkušenosti, proč máte nebo nemáte některou z těchto her rádi a prostě, co vás k tomuto napadne...a předem díky
24.9.2010 09:46:03

ta"jemná"
U Wotra buď připravená na hardcore hru se složitými pravidly a prvních pár her bude patrně jen učebních. MEQ má skvělou atmosféru, ale přijde mi, že překombinované (i když povedené) souboje, hrouně zdržují a od atmosféry odtrhují. Ale pokud jste dva, tak to nevadí. Wotr jsem nehrál (nelíbí se mi provedení), MEQ je jeden z mých nejsilnějších herních zážitků, co se atmošky týče (i když jsem u prostojů málem umřel nudou).

24.9.2010 09:55:41

ta"jemná"
hrál jsem obojí, měl jsem doma obojí (Wotru jsem se zbavil a MEQ nedávno koupil :) ) a Wotr mi/nám moc nesedl. Hodně zdlouhavé, nic moc se neděje. Ale ti co hru hrají (např.) sappho by mě určitě poslali doprčic :), komu hra sedne a nahraje ji dost partií aby se vše naučil, tak tomu se bude líbit.

Na druhou stranu MEQ mi sedl maximálně, souboje strašně líbí, ale uznávám, že v plném počtu jsou prostoje nepříjemně dlouhé, ale ve dvojko není co řešit.

24.9.2010 10:06:40

MEQ
Po několika odehraných partiíí obou her mi MEQ sedí víc. Souboje mi zdržovací nepřijdou. A musím říct, že způsob jakým jsou vyřešeny postavy mě moc baví. Navíc hraní za Saurona je naprosto jiné, než za postavy. Mi jsme to pokaždé dohráli do 3 hodin, což u wotra rozhodně nehrozí.

Wotr je delší a je opravdu těžký. Jenom nastudování pravidel zabere spoustu času a když pak člověk začne hrát, tak pořád něco hledá. Navíc je tam na můj vkus někdy až moc kostek.

24.9.2010 10:07:34

ta"jemná"
Mám bohaté zkušenosti s oběma. Osobně bych začala MEQem a pak pokud budeš chtít další věc od Tolkiena, tak přešla na Wotr. MEQ je atomosfericky opravdu to nejlepší co jsem hrála. Nesouhlasím se Sydem co se týče boje pomocí karet. čím víc mám nahráno, tím víc se mi ten způsob souboje líbí, navíc můžeš při znalosti karet kombinovat super chuťovky na protihráče.

24.9.2010 10:14:28

sappho
Mě se souboje líbí, jen mi nesedí zrovna do této hry, která je dle mého názoru primárně o něčem úplně jiném, než jsou souboje.

24.9.2010 10:16:36

sydo
Mě přijde, že díky tomu, že se karty používají jak pro pohyb tak pro boj, tak musíš už při dobrání balíčku hodně přemýšlet, kterou kartu použiješ na co. Jak moc se vyčerpáš pobíháním po Středozemi, a jaké chuťovky si schováš na Služebníky. Kdyby se kartama pouze pohybovalo a boj se odflákl kostama za pár vteřin, hodně by ta hra ztratila.

24.9.2010 10:28:56

sappho
To máš zase recht. Mě jen ty souboje přišly hrozně dlouhé, když jsme hráli ve čtyřech, čekali, než Sauron dodělá všechny své kroky a pak ještě koukali, jak se dlouho bojuje. Ale jak říkám, je to super hra.

24.9.2010 10:32:23

sydo
U pravidelných hráčů se to hooodně urychlí. U nás je to buch buch a za 30 vteřin se Monstrum nebo Hrdina válí v kaluži krve :)

24.9.2010 10:36:12

MEQ
Já jsem teda WotR nehrál, takže o tom Ti moc neřeknu, ale MEQ je vynikající hra a ve dvou hráčích se dost stírají downtimy, které můžou být u analysis-paralysis hráčů dost dlouhé. Řešení karet pro životy i vyčerpání hrdiny je skvěle vymyšlené, za Saurona je hra strategičtější, za hrdiny zase taktičtější, takže jsou to vlastně dvě hry v jedné. Chybí mi tam trochu RPG prvků, které by hru možná posunuly ještě kapku dál v mých očích, a poměrně málo některých druhů karet (málo questů, málo misí, málo specifických perilů a encounterů, apod.). To všechno ale určitě pořeší nějaké to rozšíření, které se už určitě v Konieczkově hlavě kutí.
Ze začátku se mohou zdát hrdinové slabší, protože je třeba se za ně naučit hrát a hlavně jim pomáhá znalost Sauronových karet (hlavně Intrik), aby mu mohli úspěšněji hatit plány. Postupem času se ale hra dostává do pěkného rovnovážného stavu, i když je pravda, že v poslední době u nás dostává Sauron nějak často na zadek. Ale to je zase tím, že Saurona hrávají nezkušení hráči.

24.9.2010 11:03:15

MEQ
Máme s Kadaverem absolutně stejný názor.

24.9.2010 11:20:04

wow
tak zatím 5:0 pro MEQ, zatím všem díky moc za názory a postřehy!

24.9.2010 11:22:11

ještě dodatek
Na kvalitní hru Wotra musíš mít pravidelného herního partnera, protože vysvětlit pravidla během hodiny se prostě nedají. A i kdyby se ti to podařilo, bude to hra plná zmatků. U MEQu to přece jenom možné je a opravdu je hra super i pro dva.

24.9.2010 11:31:34

sappho
24.9.2010 11:31:34 - tak tím se začíná výběr jasněji rýsovat :-)

24.9.2010 11:35:20

jo
Už jsem po MEQu trochu koukal a po téhle diskuzi už asi neodolám. Časem určitě skončím s nepřekonatelnou trojkombinací MEQ - LotR Silver Line - LotR Card Game. A znova přečtu všechny knížky... A budu šťastný...

24.9.2010 12:07:04

omg...
bych sem neměl chodit... hrozí pak dost značně, že bych mohl umřít hladem...

ráno mně tu nadchnuli když mně doporučili Dorn a tedka ještě toto...

každopádně to WoTR nebo MEQ byl skvělej dotaz... mám jasno co dostane přítelkyně na vánoce... :D

24.9.2010 12:40:08

M.N.
ale ten DORN jí teda každopádně naděl taky, to je fakt skvost :-)

24.9.2010 12:42:48

WoTR nebo MEQ...
jinak mně to trochu překvapilo, že tak jednoznačně tu vede MEQ... ani jedno sem nehrál, ale tak podle toho co sem si o tom zatím kouknul (kromě toho tady) mně přišlo že budou všici spíš pro WoTR... ale určitě dám na rady lidí co to hráli a mají s tím zkušenosti a budu se řídit tímto...

24.9.2010 12:43:19

ta "jemná"
mám vymyšlený, neboj :D ... má totiž narozky začátkem ledna... :D

24.9.2010 12:44:41

ja jsem pro WOTR
když LOTR na desce, tak proste WOTR.

24.9.2010 12:47:31

Wotr
Wotr je taky super hra, ale pro hardcore fanoušky Toliena. A není úplně jednoduchá. Proto ji začátečníkům rozhodně nedoporučuji.

24.9.2010 12:47:50

sappho
začátečníkem je člověk jen do té doby, než se konkrétní hru naučí;-)

24.9.2010 12:53:29

Ringo
Nesouhlasím. Když pominu Carcassone, tak Wotr byl mojí první hrou,a zpětně mohu říct, že mít trošku znalosti v herních mechanizmech, v pricipu používání karet aj, by se mi při jejím studiu náramně hodilo.

24.9.2010 12:56:33

Ringo
Máš pro tvrzení: "když LOTR na desce, tak proste WOTR" nějakou opodstatněnou argumentaci?

24.9.2010 13:01:35

začátečník
Já v tomto souhlasím s Ringem - když se 13ti letý kluk dokáže naučit Battletech, proč by dospělý člověk nemohl skousnout WotR? Jasně, je to těžké a bude to chtít pár her, ale to i v případě, že ten člověk má nahráno hafo jiných her.

24.9.2010 13:01:57

Ringo
jen tak mě zajímá co tě vede k tomuto radikálnímu tvrzení :)

24.9.2010 13:02:15

Vybíráme z Bazaru

Ticket to Ride
Ticket to Ride
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas