Trollí Aréna VI: Battlestar Galactica vs. Space Alert

Přináším vám pátou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Šesté kolo je zde:

Battlestar Galactica vs. Space Alert!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
16.10.2009 09:58:21

seriál
No já se začal na seriál BSG dívat až díky deskovce a ač nemám rád scifi klišé, tak tohle mi vyrazilo dech. Především úvodní film (či miniseriál?) je opravdu výborný. Časem se sice seriál celkem "rozplyzává", ale i tak, je to pro mě skvělá věc (narozdíl od Star Treku nebo zhůvěřilosti Star Gate).

20.10.2009 12:22:16

kren
tak ja se dodival, protze jsem chtel vedet, jak to nakonec dopadne, protoze jak rikam, namet dobry, provedeni mnohdy priserne beckove. Takze nedivat se neni uplne tak nejjednodussi;-)

20.10.2009 12:24:15

Eyron
no flame, ale mohl bys mi prosím definovat co je to sci-fi klišé? Nejlépe třeba na tom ST.

btw na SG se taky někdy chystám, láká mě to, ale není čas :)

20.10.2009 12:24:18

PJ

Ringo, kren
Co píše Ringo je přesně věc, které jsem se obával jen jsem viděl ty obrázky postav: limonáda v kosmu. Vztahy OK, filozie strojů super, otázky o Bohu vynikající, ale když jsou hlavní představitelé sterilně fešáčtí jak lahve od okurek a třetinu se tam řeší kdo/s kým/kde/a proč, tak mě to prostě odrazuje, viz sydův post.
Škoda, že neexistuje opravdu kvalitní scifi kde by nešlo o efekty a vyfešákované hvězdičky, ale o kvalitní příběh, třeba i o vztazích mezi lidmi, ale který by hlavně před diváka stavěl otázky a zápletky právě toho rázu, jež je možný jen v SF prostředí - tj. jak by se lidi chovali kdyby existovalo to či ono a bylo možno tohle či támto.
Jen taková moje úvaha. Sorry za OT :-)

20.10.2009 12:27:13

ad Star Trek
Star Trek je sci-fi, nekdy hodne vedecky propracovane (samozrejme fikcne), smisene s nadsazkou, vtipem, nekdy az komedii. Klise typu - ach jo, kalsicke sci-fi klise kterych tu bylo uz desitky - jsem na ST nejak nenalezl, mozna jsem jeste asi teda prilis moc mlady na to, abych dokazal dohlednout pred Star Trek a desitky jeho predchudcu, z nichz ST pouziva ty otrepane klise;-) Samozrejme i v ST jsou naznaky milostnych zapletek, ale vetsinou e u nich zasmeji, neotrepavam se rozpaky typu - jezisi to je trapas.

20.10.2009 12:32:54

Bezy

Firefly
Jen tak mezi nama nejlepsi sci-fi serial je podle me jednoznacne Firefly...

20.10.2009 12:33:05

PJ
ona BSG nema spatny mamet, pribeh a stezejni zapletku. Bohuzel ta je vsak velmi casto utopena do nesmyslu o tom jak delnici chteji pomrit hlady proto, ze museji maknout na tom, aby meli potravinarske lode palivo a podobne. MYslim ze to je mozna realie nasich fabrik soucasnosti, ale aby tohle nekdo ventiloval do sci-fi serialu, kde se tohle bude resit asi tezko, kdyz jde fakt o kejhak, to bylo proste na me prilis.

20.10.2009 12:34:55

Bezy
že je firefly nej scifi beru od tebe s rezervou, ale rozhodně se na něj taky chystám, jeden kámoš to hodně vychvaluje, tak jsem zvšdav

20.10.2009 12:36:02

souhlasím s Ringem co se týče ST
možná, že jsem v tom nepochopil tu ironii, ale tipuju, že ST těch předchůdců mít moc nebude (jestli vůbec :) ), první díl je z roku 1966 :)

20.10.2009 12:38:47

ale jo
nepochopil jsem, jedná se o ironii :)

20.10.2009 12:39:35

slo samozrejme o ironii
kazdy jeden a pulty muj prispevek je ironicky a jizlivy:-) Prekvapilo me, ze to tam nebylo ted uplne zrejme, budu priste muset pritvrdit, asi nejak vychazim z formy:-DDD

ST samozrejme tech predchudcu moc mit nebude, tudiz v jeho pripade rici neco o Sci-fi klise je docela zvlastni. Klise je neco, co se opakuje, porad, nikoho neprekvapi, da se predvidat, ocekavat a pod. To u ST nehrozi. Sakra ja musim najit cas a zkouknout to uplne vsechno:-)

20.10.2009 12:45:35

Ringo
no ST je láska na celý život :) (hafo a hafo dílů). Mám zkouknuté celé ST: Original series s Kirkem a Spockem (jé to hodně staré, ale mě se to hodně líbilo, má to 3 série) a teď jsem u Next Generation s Picardem a spol. u 3. série ze 7 :) a kolik toho mám ještě před sebou :). Jo a ještě 11 celovečerních filmů. Btw samozřejmě znám spoustu dílů z čt1, ale chtěl jsem to vidět všechno postupně, tak jsem si to asi před rokem nebo dvěma všechno postahoval :)

20.10.2009 12:53:38

to PJ
Můj poslední příspěvek, protože to sem nepatří.
- Jestli BSG něco určitě není, tak to limonáda v kosmu
- Hlavní představitelé teda mají hodně daleko do fešáků - to teda nevím kde jste to vzali
- Že je tam hodně sexu a kdo s kým je pravda, ale je samozřejmé, že na malém prostoru lodi se zbytky lidstva bez naděje se někde usídlit je to podle mne naprosto přirozené a zapadá to do příběhu
- Že jsou některé díly rozvláčné a bez šťávy je pravda, ale u kterého seriálu nejsou.
- A reálie současnosti, které tady odsuzoval Ringo se mi právě na tom seriálu líbí. Že se tam neřeší nějaká tajemná záření neznámého původu a stovky různých forem života jak ve startreku, ale běžné potřeby, starosti, život a problémy zbytků lidstva shromážděných na relativně malém prostoru, který není nějak vyšperkovaný klasickými scifi atributy, ale pouze interiéry strohé vojenské lodi, kde si musí lidé své soukromí tvrdě zasloužit. Takže k tomu patří i starosti o suroviny, těžba, vězeňské vzpoury, nedostatek potravin, epidemie nemocí, nenávist k jiné rase a třeba i ta běžná výroba.

20.10.2009 13:01:07

kren
me tam vadi ta srasna naivita radoby reseni dulezitych veci a pritom se tam resi prkotiny. Uz bych chtel na vesmirne lodi videt delnase, ktery rekne, dejte mi petikilo navic, nebo vam to palivo nenatankuji a klidne zemru hlady, protoze diky tomu mi nedovezete jidlo (je to sice tezce realisticke a aplikovatelne na dnesni dobu, ale podle me absolutne mimo misu v situaci, v ktere se nachazela flotila)...a takovych veci je tam strasna spousta. Nerikam ze se tam resi jen prkotiny, docela me zaujal ten grebenickovsky xichtik teroristickeho vudce - necist kdo jeste nevidel a ma to v planu videt!!!!:ktery se nakonec stal viceprezidentem a na zaver se pekne vybarvil, jak komous v rijnove revoluci a nechal tam vystrilet cely snem:-)


Nebyly tam vsehcno uplne spatne momenty, to jsem urcite nerekl, ani nezamyslel rici.

20.10.2009 13:08:47

BSG vs. SA - 16:11!
BATTLESTAR GALACTICA:
sasa
joe
hammer
ella
rbx
deth
ringo
sszgsa
zeus
kadaver
merlin
kren
siaron
speedy
balduin
drussbarb

SPACE ALERT:
lubbo
aneken
elissa
jendator
boldrick
kalif
voloda
adalpo
loselfos
eyron
elenistar

26.10.2009 09:17:58

PJ

Zapomněli na pídžeje :'-(
Héj a kde je můj hlas pro SA? Ne, že by to něco změnilo...

26.10.2009 09:45:09

BSG vs. SA - 16:12
safra, promiň, jsem tě přehlédl. Díky za upozornění.

26.10.2009 11:12:15

Vybíráme z Bazaru

Agricola
Agricola
Akt. cena: 25 €
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas