Trollí Aréna VI: Battlestar Galactica vs. Space Alert

Přináším vám pátou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Šesté kolo je zde:

Battlestar Galactica vs. Space Alert!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
16.10.2009 09:58:21

BSG
Protoze ... ma to hejbaci kolecka :)

19.10.2009 13:46:00

ad Siaron
... jasně, máš pravdu. Na to jsem ve svých plusech úplně zapomněl ;-)))

19.10.2009 15:20:07

to Křen
S mínusem u SA "náročné se to naučit" si dovolím nesouhlasit. Samozřejmě předpokládám, že jsi myslel slovíčko "naučit" v kontextu hrát dobře, abychom přežili a nasbírali co nejvíce bodů (narozdíl od hrát správně, tedy podle pravidel). Jak už jsem psal ve svém příspěvku, SA jsme hráli několikrát a samozřejmě jsme začínali od simulačních a výukových letů. Už od začátku jsme ale hru poměrně v pohodě zvládali a jen opravdu malinké procento her jsme nedoletěli. Pro mě a naši skupinku je hra velmi jednoduchá. Buď jsme dobře sehraní a nebo je to způsobeno tím, že naše herní skupinka je převážně sestavena z vysokoškoláků, takže nám to asi moc pálí :-) Samozřejmě jsem si říkal, že to nemůže být v pořádku a ještě raději zkontroloval pravidla. Zjistil jsem ale, že všechno hrajeme dobře. Snad to trošku spraví rozšíření, které je plánované snad na začátek příštího roku.

19.10.2009 15:52:48

Space Alert
Sydo, Sydo, co mi to děláš, ty kluku nezvedená... U tohohle hlasování to byla fakt schizofrenie, řvali ve mě dva pumprlíci, ale ten co řval "spejs aléért", řval o malinko víc...
Důvod je tontokrát nanejvýš subjektivní: U SA jsem si hraní víc užil, víc se nasmál... Už bude to rozšíření? ;-)

19.10.2009 16:36:33

Eyron
bohuzial nebude, pre blizsie info kuk do SA fora (;

19.10.2009 18:06:19

to Kadaver
Máš pravdu. V tomto případě jsem nemyslel naučit se pravidla ale naučit se tu hru hrát. Měl jsem spíš napsat hru zvládnout. Ona by byla i celkem zvládnutelná v pohodě, kdyby člověk nebyl konfrontován s nezvyklým tlakem u deskových her rozhodnout se rychle pod časovým presem. Z toho důvodu mám taky třeba problém s Ubongem, které je naprosto primitivní.

19.10.2009 18:26:25

Eyron
ja mel stejny problem pri minule Arene:-)

19.10.2009 18:26:53

kren - ubongo
ani nemluv, hrál jsem to jednou a připadal jsem si u toho jak trotl. Hráli jsme ve 4 v korunce s delim. já si po hodu kostkou sotva vzal ty správné dílky a Deli už hulákal UBONGOO :). Ale na druhou stranu, po natrénování několika dejme tomu desítek her bych tipoval, že se to naučí každý (ale u sebe si nejdem jistý).Ale tohle není hra pro mě. Potřeboval bych ke každé partii 2 kopie hry, jedna by vždycky letěla z okna :D

19.10.2009 18:33:22

BSG
Space Alert mi přišel takový chaotický, ale nehrál jsem ho zase tolikrát. BSG jsem hrál jednou, a bavil mne od samého začátku, je to takový drsnější SoC.

19.10.2009 19:27:07

BSG
Obě tyto hry jsem hrál a Spce Alert mne moc nezaujal, protože jsme vtom měli zmatek. BSG jsem hrál jednou a hra byla super! nasednout do stíhačky postřílet nepřátelské vesmírné lodě,řešit politiku (to mne moc nebaví), snažit se splnit úkol aby se nubraly zdroje, takže hlasuji pro BSG. (Určitě ji chci někdy koupit)

19.10.2009 19:36:14

BG
ciste kvuli nechuti vuci hram od Vlaaaadi :)

20.10.2009 08:21:11

Space Alert
BSG jsem nehrál ani neviděl seriál. A space alert se mi celkem zamlouval. Pokud by však chtěl někdo změnit můj názor ohledně BSG tak sem s tím. Moc rád si to zkusím.

20.10.2009 09:07:16

PJ

Elenistar
To je v podstatě i můj názor. Pokud by byla BSG v češtině a s nějakým zasvěcením do reálií a výtahem děje seriálu na jednu dvě stránky - tak by mě ta hra lákala.

20.10.2009 09:57:20

to PJ
BSG je tady ke stažení kompletně v češtině. Navíc jsem na zadní karty postav na rozdíl od originálu zpracoval charakteristiku jednotlivých postav ze seriálu. Seznámení s dějem je možné nalézt na dobře zpracovaných českých fandovských stránkách k Battlestar Galactice http://www.bsg.cz. Poslední řada BSG poběží na jaře opět v českém dabingu na Nova Cinema.

20.10.2009 10:22:22

český dabing
NEEEEEEEEEE! časy Filipovského, Moravce a Krampola jsou definitivně pryč a český dabing mi teď dokáže znechutit i sebelepší film :( Zlatý Funes a Belmondo dřív.

20.10.2009 10:27:01

sydo
A Fišer jakožto Clouseau nebo Fantozii :)

20.10.2009 10:31:59

dvd
od té doby co vymysleli DVD jsem snad neviděl film v češtině. Vyjma klasik zde uvedených. A jaká je ta BSG - seriál ani hru vůbec neznám. Nevím vocogo.

20.10.2009 10:38:36

Časy
jsou zlé, Kamile :(

20.10.2009 10:43:07

PJ

kren
Ano, koukal jsem na to a z Tvojí strany je to profesionální práce. Klobouk dolů. Ale aby to nějak vypadalo, tak profi tisk a co s kartičkami? Přelepky, což nesnáším :-(

Jinak co jsem se koukal, tak ty reálie na mě působí hrozně béčkově. Třeba tomu křivdím, ale nevím, jestli bych tomu přišel na chuť. SF mám rád, ale tohle mě prostě neláká, už jenom když vidím, jaké herce tam obsadili (mladí & neklidní). Mám raději S, kde je hodně toho science a míň toho show :o)

20.10.2009 10:55:07

PJ
"Mladí a neklidní" přesně to mě na tom vadí, nemám náladu na BH90210 ve vesmíru. Maldý pilot, mladá pilotka "rebelka", prezidentka, aby feministky neprskaly...

20.10.2009 10:57:17

PJ
Já taky pořád říkám že Star Trek je nej sci-fi seriál :))

20.10.2009 10:57:33

sydo
tyyjo, než jsem přišla na to BH90210, tak mi to chvíli trvalo a to pouštěli, když jsem byla na základce :-D

20.10.2009 10:59:03

to PJ
Můžu ti říct, že SF mám taky hodně rád a mám hodně nakoukáno. Ale Battlestar Galactica se vymyká všemu co jsem doposud viděl a to v dobrém. Uznávám, že nemusí každému sedět, protože to není takové typické scifi, ale je to spíše o reálných vstazích mezi lidmi zbytku lidstva o filozofii o chování lidí v kritických situacích. O tom, že nikdo nemá jen světlou nebo temnou stránku o vývoji charakterů. A ty reálie nejsou opravdu béčkové jsou hodně vymakané, ale tak do obyčejna jestli chápeš co tím myslím. Prostě žádné scifi pozlátko budoucnosti, ale obyčejná vojenská loď a její interiéry, jako třeba na nějaké pozemské námořní lodi jen občas s novými technologiemi. Natočeno je to super a to i včetně vesmírných bojů. Na televizní seriál je to rozhodně nadstandart a rozhodně bych řekl, že je to lépe natočeno a reálnější než televizní Startrek. Reálná atmosféra z toho přímo dýchá a charaktery až na pár nepodstatných výjimek jsou hodně uvěřitelné. Jsou tam i zajímavé filozofické debaty mezi lidmi a Cylony, kteří mají také svého Boha.

20.10.2009 11:35:47

serial a hra
hra me laka, protoze nektere realie serialu byly dobre a patrani po Cylonech velmi zajimave a to odrazi predpokladam i hra. Co se tyce toho ostatniho, tak mnohdy s velkymi rozpaky jsem sledoval nektere naivni sceny - dil, kde Chief zarve - jsme ve stavce - nenavidim ze vsaeho nejvice. Ruzne zapletky mezi postavami pusobily fakt dojmem beckove telenovely a ja bych estrihal cely sertial, vsechny serie tak na 1/3. Pak by to mozna byla hodne kvalitni sci-fi. Nicmene namet je zajimavy, proto me zajima i hra. Mimochodem vesmes ve vsech sci-fi filmech hraje lidska osobnostni stranka znacnou roli, i v tom ST. Sposuta situaci je vlastne jen o tom jak se kdo zachova a jak na to zareaguji ostatni.

20.10.2009 12:06:22

ad Ringo
Jak jsem řekl seriál není pro každého a kdo to považuje za béčko, tak není nic jednoduššího se na to nedívat ;-).

20.10.2009 12:18:41

Vybíráme z Bazaru

Klub dobrodruhů
Klub dobrodruhů
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas