Trollí Aréna VI: Battlestar Galactica vs. Space Alert

Přináším vám pátou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Šesté kolo je zde:

Battlestar Galactica vs. Space Alert!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
16.10.2009 09:58:21

fu, tak to mi je teda dilema
nyé!!! moje top hry sa musia akurat bit )-*:
:D

16.10.2009 10:25:49

PJ

Space Alert
+ přístupnost, lokalizace, cena
+ všeobecné SF téma, netřeba znalostí reálií TV seriálu
+ Chvááááááááátil, Čechy, patriotismus
+ kratší herní doba
+ grafický odkaz na GT (pro někoho nevýhoda)
+ originalita: hraní v real-time

16.10.2009 10:29:38

BSG
Bez rozmýšlení :)) Možnost, že je někdo Cylon a tváří se jako kamarád, nenapodobitelná :))

16.10.2009 10:29:51

Joe

BSG
Aj pre mňa!

Nehral som ani jednu :), ale BSG má omnoho väčšiu atmosféru (pre mňa).

16.10.2009 10:37:58

BSG
Ani jednu z nich sice nevlastním, takže je nehraju pravidelně, ale obě hry jsem měl možnost vyzkoušet a otestovat. Zatímco ve Space Alertu se naše hraní změnilo v chaotické pobíhání od ničeho k ničemu (tím ale neříkám, že je tato hra špatná, jen bych potřeboval více času a více odehraných her k jejímu prokouknutí) tak u první partie BSG jsme se po počátečních rozpacích do hry "dostali" a dobře jsme se bavili a vůbec nám nevadilo, že jsme ze seriálu neviděli ani minutu. Prostě ten první dojem z první hry byl lepší u BSG. Navíc, když jsme ty záškodnické Cylony tak pěkně zlikvidovali :-) Takže asi tak.....

16.10.2009 10:48:02

PJ
vacsina tvojich plusov pre SA co si udal, by som rad aspon scasti nesuhlasil :D
Pristupnost? Obe hry su u nas dostupne, aj bsg rozsirenie, uplne v phode. Alebo si myslel inu pristupnost?:P
Cena? u nas 200sk za BSG navyse, ked uz clovek zaplati 1300, nie je ktovie aky skok
Vseobecne SF tema? ále, BSG sa da hrat v klude bez akejkolvek znalosti serialu, poznam pripad kedy hra podmietila cloveka k serialu(: povedal by som ze je to pre nu plus, ze BSG scifi tema ma vacsiu hlbku ako len štít, pulzne delo a vesmirne priserky :P a ten kto to chce jednoduche ma to ludia vs zly roboti(:
Kratsi herni doba? ostal si niekedy len pri jednom lete?:P to sa ani neoplati vybalovat, hehe, my sme mali vzdy minimalne 4, max bolo 10 zasebou(:
Graficky odkaz na GT? irelevantne :D nastastie, lebo GT ma nebavi

16.10.2009 10:50:16

sydo
nechtěl bys ty ankety začít raději od nějakých profláknutěchších kousků ? - je to sice hezká myšlenka ale skoro všechny ankety tu jsou tak hry většina respondentů nezná a rohoduje podlě nějakých svých doměnek a předsudku. To můžeš rovnou projít wishlisty co je tam víckrát a máš odpověd na Arenu.

16.10.2009 10:56:49

Battlestar Galactica
dokud jsem nezjistila pro kolik je hráčů chtěla jsem si ji koupit - o SA jsem ani neuvažovala - nezaujala mě.
BG jsem v životě neviděla, ale Big Bang Theory je super - takže Cykloni do toho :-D

16.10.2009 10:58:47

rbx

BSG
nehral jsem Space Alert, protoze me odpuzuje jeho graficke zpracovani. BSG jsem hral jednou a hrozne me to bavilo. Ma to skvelou atmosferu, zpracovani a to podeziraci tema tam je perfektne zpracovano. O hodne lepe, nez v Camelotu.

16.10.2009 11:03:06

paladin
No, zrovna tyhle hry nemají malý počet hodnocení, tak jsem si říkal, že by bylo zajímavé zjistit, jaký přístup k scifi kooperačkám s elidem líbí víc. Ale na příště mám vymyšlený mainstream battle, podobně jako byla Agricola a PR.

16.10.2009 11:03:23

paladin91
V tomhle se tebou nesouhlasím, to už by se pak mohlo v aréně utkávat člobrdo s piškvorkama. Obě hry jsou poměrně známé, s tím, že hráčská obec v našich luzích a hájích není tak rosáhlá, aby se zde mohli vyjadřovat pouze fundovaní a znalí hráči, asi bohužel nic neuděláme. Ale aspoň se tak rozšíří obzory...

Sám znám pouze Space Alert, leží mi doma na poličce (a padá na něj prach, chybí spoluhráči =(), BSG pouze z doslechu (seriál mám zkouknutý). Proto radši ani nehlasuji.

16.10.2009 11:04:44

Space Alert
Dost zalezi od nalady, ci mam chut hrat nieco rychle a funny, alebo nieco pomalsie a intenzivnejsie. Plus u oboch je ze su kooperativne a so scifi tematikou. Ale ked si musim vybrat, SA o kuusok vitazi, pravdepodobne kvoli faktu, ze som ho zatial hral viacej krat a na bsg nie su ludia. Ale casom sa to mozno zmeni, lebo BSG je super tiez!!! ach moj chudacik bsg bez hlasu(-´:
Space alert->
+ vlastne ani nema kolegu medzi hrami, je unikatny svojim realtime nápadom, co je pre mna velke plus a osviezenim do herneho vyberu
+ oproti BSG som si zatial nasiel viacej ludi ochotnych ju hrat, s cim bude spojene aj to, ze SA je kratsi, aj ked nikdy neostane pri jednom lete(: takze ponuka za podobny cas viacej mensich zazitkov, kde jedna prehra netrva 2h
+ je to proste sranda pozerat ako ste to o kuusok pokaslali, alebo naopak o vlas prezili! a mne sa paci aj ten chaos a beznadej ked sa objavi vesmirny krab s nejakym extremynm vnutornym nepriatelom :D áááá
+ troska to nauci cloveka sa koordinovat, rychlo premyslat a vyhodnocovat a robit viacej veci naraz! (:au)
+ vlaada a jeho sikovnost!
- stresova hra a ludia so stresovou robotou si pri nej neoddychnu a teda ju ani nechcu hrat
- potrebny prehravac a tak nemozete hru napriklad na klube vybrat s tym ze "ide sa hrat", ale je potrebna predpriprava-doniest notebook alebo sa dohodnut ze sa to bude hrat

BSG->
+ tema a jej hlbka a dalsie plus pre tych ci serial aj poznaju
+ vacsia intenzita pocas hrania, z pohladu vnutorneho prezivania. Ked som bol cylon bolo to super, snazit sa byt utajeny a striehnut na tu pravu chvilu kedy uderit!
+ vitazna strana sa tesi ako male deti a ta satisfakcia!
+- kto ma rad hru pri ktorej sa moze vykecat, zavadzat a byt zlyy, tak je to pre neho. V skupine tichych ludi by to nestalo za nic :P
- nie vsetci zvladaju anglictinu

16.10.2009 11:11:58

hmmm
Zdá se mi to, nebo se arény mění na utkání Chvátil vs zbytek světa? :-)

16.10.2009 11:15:57

Battlestar Galactica
není o čem přemýšlet, četl jsem pravidla Space Alertu, viděl herní prvky a to mi postačilo k tomu, abych věděl, že si jej nikdy nekoupím.
BG mám doma, je to velice pěkná hra za málo peněz, když si koupíte německou verzi a přelepíte českými popisy. Určitě je lepší znát seriál, potom bude zážitek ze hry mnohem silnější. No a kdo se mnou nesouhlasí, tak je stejně Cylon a pak je to jedno :-))) .

16.10.2009 11:16:06

Merlin
taky mě to napadlo

16.10.2009 11:24:17

Space Alert
Nejsem fanouskem serialu a proto pro me BSG nema kouzlo jako pro ostatni, SA je chytra kooperativka, kde se Vlaada vyporadal s tim, ze tezko jeden muze urcit, co maji ostatni delat, bo na to nema cas:)

16.10.2009 11:28:00

Ad Chvatil versus rest of the world
Proc ne, meli bychom byt hrdi na to, ze mame takoveho designera:) A pomerovat jeho hry se zbytkem sveta mi prijde zajimave. Patriotismus v mem hodnoceni nehraje roli, i kdyz Vlaadu znam osobne a to mozna drobet jo:) Ale snazim se byt maximalne objektivni:)

16.10.2009 11:29:41

PJ

lubbo
(1) přístupnost - distribuční. Space Alert vydala Albi, která má na tuzemském trhu mnohem lepší distribuční cesty; BSG je nutno si počídit z eshopu, který vozí hry pro nadšence - takže řeč je o tom, jak často a kde může na hru normální smrtelník narazit.

(2) přístupnost - tematická. Na TV nekoukám, seriály mě nebaví a nemám potřebu hrát podle nich deskovky. Pro mě osobně je tedy Space Alert tematicky přístupnější.

(3) Cena - v mém případě by byl cenový rozdíl cca 40%, to není zanedbatelné.

(4) Kratší herní doba. Na Zatrolenkách pro některé příznivce dlouhých her zřejmě nepochopitelný argument :o) max. dva lety a jiná hra. Nemám tolik času a mám rád pestrost.

(5) Grafický odkaz - že je irelevantní pro Tebe ještě neznamená, že je to všeobecný fakt. Mně se to třeba líbí, stejně jako GT. Je to takové naladění na stejnou vlnu. Proč se asi dělají hry z určitého tématického prostředí?

16.10.2009 11:31:10

PJ

lubbo
(6) přístupnost - jazyková. Ale to už jsi naopsal sám :-)

16.10.2009 11:34:52

to aneken
Skutečně? To je možná tvůj názor, pro mě je jméno Chvátil na krabici spíš znamením, abych dal ruce pryč (i když výjimky se najdou, viz civilizace, i když ani tam to není bez vážných výhrad)...

16.10.2009 11:48:29

BSG
BSG

16.10.2009 12:53:21

Merlin
proc tolik jedes proti Chvatilovi? Pro me neni sice 100% zarukou kvality, hodne me znechutil Proroctvim, nicmene Arena, TTA a pocitacova hra Original War, to jsou proste pecky. OW dokonce povazuji za nejnapaditejsi RTS vsech dob, TTA je zase co se deskovek tyce hodnocena nejlepe ze vsech Civilization her a Arena je proste klasika:-)

16.10.2009 12:55:22

Chvátil je BOREC!!!
Já naprosto souhlasím a Anekenem. Chvátila osobně neznám, ale znám osobně jeho hry (Arena, Proroctví, Galaxy Trucker, Though the Ages ) a když vynechám Proroctví, tak všechny tyhle hry jsou pro mě prostě perly v naší sbírce. Proroctví už sice v naší sbírce není (možná mi to je teď trochu líto), ale základ se mi líbil, měl jsem tam pár oblíbených karet setkání, předmětů, artefaktů, příšer, postav atd. a vzpomínám na něj jen v dobrém. Dračí říše hru natahovala a už to nebylo ono, ale vodní říše byla super. No a teď jsem hrozně zvědav na Dungeon Lords...Ale to hlavní co tímhle off topicem chci říct. Opravdu nechápu ten Merlinův odpor k Chvátilovi, jsi ty vůbec čech? :)) (neber to osobně, některé tvé názory respektuji, občas se i s tebou shodnu, ale občas absolutně vůbec - ale to je samozřejmě normální). Já jsem hrdý, že máme takového designéra, který je ve světě známý a jsem hrdý na to že jmeno Vlaada Chvatil je známka dobré hry a ví to hráči i mimo ČR.

Nicméně v téhle Aréně hlasovat nebudu. Protože jsem Space Alert nehrál (ale někdy bych rád určitě vyzkoušel). BSG jsem hrál jednou, bylo to fajn, ale potřeboval bych ještě pár her abych si byl názorem na hru jistý. Bavil jsem se u ní, ale moc jsem nevěděl co dělat a hrál jsem to ve skupince, kde jsme se skoro nikdo neznali, takže mi to ani nepřišlo, že hraju kooperativku :). Na seriál mám rozpačité názory (viděl jsem ho celý), takže raději prostě nehlasuju :)...

16.10.2009 13:03:58

Battlestar Galactica
Jde o skvělou hru.. Space Alert jsem nehrál a ani mě neláká.

Space Alert
Neláká mě jak zpracováním tak i myšlenkou. Jestli se pletu, tak mě klidně opravte ale mít deskovou hru s cédéčkem mě spíše odrazuje. Vím, že jde CD nahradit kartama ale slyšel jsem , že je to už slabší.

BG
U nás v bandě jde o velice oblíbenou hru.
+ Skvělá atmosféra
+ Silný příběh
+ Komunikace u hry a naprostá podezřívavost na jiné hráče
+ Zpracování hry je špičkové a umocňuje atmosféru
+ Provázanost se seriálem.. ( je to jasné ale hodně to potěší )
+ Rozhodně kvalitní rozšíření
+ Řekl bych i pěkná cena
+ Jazyková přístupnost... ( nemyslím si, že by byla aj těžká )

Jinak chci aby všichni věděli, že z neznámých důvodů je snad 90% cylonů při našich hrách pilotem. Tzn. že když na mě zbude pilot.. jsem už automaticky Cylon... :) Což by ještě šlo, ale když se pak mrknu na svou kartu a tam je You are Cylon, tak už se tomu nejde nesmát.

16.10.2009 13:04:52

Merlin
No je to clovek, ktery v deskach dokazal prorazit z male, velice rozvojove a nevyznamne zeme celosvetove, prece jen ma tri hry v TOP100 na BGG a jednu v TOP5. To samo o sobe znamena dost. Treba TTA nepovazuju za total best, pro me je best AH Civilization. Ale porad si myslim, ze vytvari dobre hry a mysli si to spousta dalsich lidi. To ze nekomu nesedi, je vec jina, neni cloveka, ktery by se zavdecil vsem;)

16.10.2009 13:09:47

Vybíráme z Bazaru

Chartered: The Golden Age (kickstarter edition)
Chartered: The Golden Age (kickstarter edition)
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas