Trollí Aréna IXX - Titan vs. Space Hulk

Devatenáctá trollí aréna je po dlouhé době tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pondělí hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Devatenácté kolo je zde:

Titan vs. Space Hulk!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
22.3.2010 11:48:34

sappho
Sorrrry za OT, ale co je DUPY a nebo DUPA?:-)

24.3.2010 18:04:31

Boldrick
Hehe, mne nasilne hry nevadi a kdyz je hraju, tak ne primo kvuli mnozstvi prolite krve. Ale diky za podporu, uz jsem se bal, ze jsem zvrhlik, ktery povali primo do pekla kvuli nekolika nevinnym vtipkum. Proste spanelska inkvizice v praxi :)

24.3.2010 18:45:55

ještě malá poznámka k brutalitě, když už jsem to rozpoutal
1.) Zdá se mi že se v diskuzi nerozlišoval vztah a působení na dospělé, kteří jsou už svým způsobem duševně a duchovně do jisté míry zformovaní - tam chápu, že pro někoho je to zábava (jako pro Drussbarba) a někdo k tomu má odpor (jako třeba Ringo nebo já) a tam je to každého věc. A pak působení na nezformovanou a teprve hledající dětskou duši a tam proti tomu budu velice radikálně.

2.) Možná tady zapadla ta má, podle mne důležitá, poznámka ohledně přímého naturalistického zobrazení. Dnešní doba je vizuální a čím lepší a působivější efekty působící na naše živočišné smysly, tím líp. Od počítačových her, přes filmy až k reklamám. A jaksi se ztrácí prostor pro vlastní fantazii. Všecko je člověku předkládáno v předpřipravené konzumní formě, nad kterou se nemusí příliš myslet a od fantazie a duchovna se to přesouvá do čistě fyzického zážitku působícího na naši živočišnější rovinu.

A nakonec neodpustím si připomínku k Boldrikově rýpnutí, ale ne proto, že bych chtěl obhajovat nějaké lidi co zneužívají děti nebo instituce, které to zakrývaly, toho jsem dalek. Ať už jsou to kněží, učitelé, nebo psychiatři.
A ta moje připomínka je, že tohleto rýpnutí je nejčistší příklad demagogie ve své křišťálové formě. A na každou takovou demagogickou poznámku bych mohl uvést stejně demagogické dvě protipoznámky. Ale na téhle rovině nemá smysl vést diskuzi nebo někoho napadat.

A sappho slibuju, že už se k tomu nebudu v tomhle vláknu vracet. Jen jsem chtěl strukturovat problém ať se nemíchají jabka s hruškama. A kromě Boldrickova rýpnutí nikomu jeho názor neberu a respektuju každého postoj.

24.3.2010 22:00:23

Sydo
Schvalne secti krome hlasu pro oba puvodni aktery i pocet topicu nazvanych Ringo, Druss, Kren atd. Myslim ze to budou zajimava cisla a mozna bude vitezem areny nekdo jiny. Konecne clovek zvitezi nad hmotou. :D

24.3.2010 22:24:35

to husak
tak to pozor :). Mě do toho nemontuj. Já mám od svého hlasovacího příspěvku ze 70 příspěvků mimo mísu asi jenom 5 nebo 6. To jsou tady jinačí experti :D.

24.3.2010 22:45:03

potrefená husa...
až se ucho utrhne

24.3.2010 22:56:27

husak
no, me potom taky ne, ja jen asi 8:-)

24.3.2010 22:57:08

to marvin OT
Tak nevím jestli ten dotaz na Sappho byl myšlen vážně, ale pokud ano a jsi z jiného kraje, kde ten výraz neznáte, tak dupa je krajový název pro místo na těle kde záda v dolní části ztrácejí už své slušné pojmenování :).

25.3.2010 00:34:13

Husak
Ufff, ja jen taky 8 (ted 9), a to mam jeden prispevek o Titanu/Runewars/Heroesech. Takze jestli jsem nejvetsi carodejnice, nejsem jedina :)

25.3.2010 08:10:41

to all
Řekl bych, že tady spousta lidí až moc slovíčkaří. Každý máme svůj názor, který není vždy je jednoduché prezentovat tak,aby byl správně pochopen a spousta lidí se pak chytá kdejaké nitky. Připadá mi to až moc malicherné, Druss se pokusil o vtip, který pravda asi nikdo z nás nepochopil, ale hned se proti němu začalo brojit,jako by byl nějaký kacíř, místo toho,abychom jej nechali svoje myšlenkové pochody vysvětlit.
Buďme vůči sobě více tolerantní, já taky s postoji některých lidí tady nesouhlasím, ale raději si to nechám pro sebe, protože mi nepřijde vhodné řešit osobní pocity z lidí, které neznám na webu, který se zabývá úplně něčím jiným, než jsou lidské vztahy :-)

Nicméně, abych přidal trošku moralismů do debaty, která absolutně není tím, čím měla být, tak z mého pohledu nemá násilí v hrách, ať už deskových, nebo PC přímý vliv na psychiku dítěte. A je úplně jedno, jestli je zobrazeno naturalisticky, nebo jinak.
Jde vždycky v první řadě o rodinu jako celek a rodiče jako prvek, který nejvíc formuje dětskou mysl. Jestli budu na svého syna kašlat a nechám ho koukat na krváky, hrát "zvrhlé" PC, nebo deskové hry, tak se pak nebudu divit, až mi jednou v noci uřeže motorovkou palici :-)
Mojí prvotní povinností jako rodiče, je zabránit dítěti, aby se k takovým zážitkům vůbec dostalo a když už se to přece jen stane, tak mu hlavně musím vysvětlit, že to je jen hra a že v realitě nic nezávisí na nějaké kostce, kartě, nebo lékárničce, kterou najdu někde na chodbě!!!

25.3.2010 08:42:50

Loselfos
mas recht, nekdy je to tu o tech v diskusich o mezilidskych vztazich tak nejak uz moc prilis:-) Mimochodem mas tam trochu protimluv. Na jednu stranu rikas ze hra jako takova dite neovlivni, na druhou stranu rikas, ze kdyz jej ty hry nechas vesele hrat, tak se budes divit, az ti jednou motorovkou urezou palici. Ja to vidim takhle - dite se k temto vecem drive ci pozdeji dostane tak jako tak, nezabranime tomu, muzeme to stimulovat zakazy, ale vime jak to chodi see zakazanym ovocem. Dite je chytre a tak se k tomu vypracuje. Podle me zalezi nejen na vysvetlovani, ale taky dost na tom, v jakem prostredi celkove dite vyrusta. Pokud jde o pohodovou laskyplnou domacnost, neni se ceho obavat. Pokud je to domacnost, kde je dite spise prekazkou a obtizi, psychika ditete na to muze zareagovat nejakym zkratem a ty hry ne ze zavini nejakou tragedii, ale treba jen spusti to, co by bylo spusteno tak jako tak. Me docela irituji spojitosti - vrazdil - protoze hral nasilne pocitacove hry. Ono je to prece ale opacne, psychicky postizeny jedinec hral ty nasilne pocitacove hry protoze ho to uspokojovalo, vrazdil by tak jako tak.

25.3.2010 08:52:27

kdybych měl RSS...
tak roluju jako husak :)

...sakra tohle už jsem někde psal...:))

25.3.2010 08:57:54

kren OT
Díky, fakt jsem to neznal:-)

25.3.2010 09:01:30

Ringo
Vystihnul jsi to dokonale a vlastně tak potvrdil to co jsem se snažil ze sebe vypotit. Jednak to,že se tady až moc slovíčkaří,na což poukazuješ tím, že si sám protiřečím, ale taky to že je někdy těžké se vyjádřit přesně tak jak člověk chtěl, což se mi přesně s tím protiřečením podařilo :-)
Prostě a jednoduše, to co jsi o vlivu rodiny atd napsal je to co jsem chtěl říct i já, jen se mi to tak dobře jako tobě nepodařilo :-)
Já třeba vyrůstal na Carmageddonu, znamená to snad, že bych si dnes cestou z práce jen z cviku "rozšmelcoval" smykem pár lidí??? Nemyslím :-)

25.3.2010 09:09:53

Kedrigern

Zajímavé
lidi, když jsem tak projížděl tento post, tak jsem si myslel, že jsem v úvaze o nákupu deskových her a až po sléze jsem zjistil, že čtu arénu TITAN X Space Hulk.
Nechci nic říkat, ale zajímalo by mě, kdy se tu dá najít vůbec nějaké hlasování (možná první stránka? ;-))

25.3.2010 09:14:11

:-D
no Sydo si to užije až bude sčítat

25.3.2010 09:25:12

Kedrigern
co si tak vzpomínám, tak první tři příspěvky jsou k hlasování, ale už je to dávno
:-D

25.3.2010 09:57:18

Loselfos
ja vim ze jsi to tak myslel, proto jsem ten protimluv dovysvetlil;-) Prisli by mozna totiz dalsi slovickari mimo me, kteri by na to mohli zacit upozornovat:-)

25.3.2010 10:01:23

Boldrick
Je mi to jasný ;-)

25.3.2010 14:09:06

Space Hulk
Rychlá, nenáročná hra, která navíc pěkně vypadá (uznávám, to je trochu laciný argument). A dokonce mi tady nevadí ani role náhody, přestože zaseklá zbraň je na rozkousání kostek :-)

A ještě trochu offtopiku. Hry jsou především hry. Nikdo by je neměl brát příliš vážně. A právě to by měli rodiče dětem vysvětlit. Teď jsem to samozřejmě trochu zjednodušil, ale nechtěl jsem svými rozumy zahlcovat již tak zahlcenou diskuzi :-)

26.3.2010 09:23:58

to Marvin OT
To mi připomíná, že kdysi dávno někde v rádiu běžel krátký kurz Ostravštiny ala kurz němčiny z Alles Gute. A teď, když už víš, co ta "dupa" znamená, tak bys to mohl pobrat :-)
"Kaj je fornefla? - Kde je naběračka?
Kaj je fornefla? - Kde je naběračka?
V dupě! - Nevím.
V dupě! - Nevím." :-)

28.3.2010 11:24:29

Titan vs. Space Hulk - 19:8
TITAN:
elenistar
parxel
ringo
andik007
ella
balorok
elissa
richmond
drussbarb
raven
aneken
beholder
radim
kody
voloda
sszgsa
kren
husak
stevenson junior

SPACE HULK:
loselfos
boldrick
eyron
kosibratr
tangram
deth
marvin
vinassolamnus

No, takovýhle masakr jsem nečekal, ale jsem rád, že má druhá nejoblíbenější hra obstála :) pokud jsem ve sčítání na někoho zapomněl, omluvte to, v tom bordelu se to blbě sčítalo :) Nicméně pěkná aréna, dobrá diskuze (až na ten konec).

29.3.2010 09:39:09

PJ

sydo
Koukám, že hlasy eurogamerů se nepočítají. :o)
Na bordel v diskuzi se nevymlouvej, hlasoval jsem jako úplně první ;-) ne že by to ve výsledku něco změnilo. Asi si budu muset prodloužit nick, protože jsi mě přehlíd už podruhý :o)

29.3.2010 10:23:56

PJ
Jo tady jsou eurogejmři tradičně braný na hůl!! :))

29.3.2010 10:30:21

PJ
Ajaj, přitom na tom papírku, kam to vypisuju tě mám :) To je svět tohle!

29.3.2010 10:32:06

Vybíráme z Bazaru

Zahrada
Zahrada
Akt. cena: 570 Kč
Končí za: 2 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas