Trolli arena 33: Arkham Horror vs Mansions of Madness

Parxel mi pripomnel, ze uz arena dlouho nebyla a navrhl mi vyse uvedeny matchup. Takze tady mate arenu v "Kristovych letech" s cislem 33.

Jak hlasovat: Do predmetu prispevku uvedte nazev hry, pro kterou hlasujete, do tela pak veskere komentare a duvody. Kazdy muze hlasovat pouze jednou! (Debata ovsem neomezena). Pokud mate pocit, ze jsou hry nesrovnatelne, pak si tento pocit nechte pro sebe, diky. Hlasy budou secteny pristi patek.
18.8.2011 07:53:27

Ringo a od 2. odstavce tak obecně
A není to tak trochu podobné situaci, kdy někdo okřikne člověka, který vyřvává v knihovně? Nebo jako vyjádření nesouhlasu s chováním někoho, kdo v tramvaji mluví s kámošem a nebojí se používat ostřejších výrazů. Osobně mi takové chování nerespektující ostatní fakt vadí (mě je fakt jedno, jestli je to u někoho doma normální, pro spoustu ostatních to tak být nemusí).

Prostě diskuse na ZH jsou veřejný prostor, kam chodí fakt hodně lidí (na ZH celkově každý měsíc zavítá 18.000 unikátních návštěvníků), a já z nich rozhodně neplánuji udělat místo pro 100 lidí, kteří se navzájem dobře znají a díky tomu si mohou dovolit vůči sobě ostřejší diskuse. Jsem přesvědčen, že tím mohou velmi snadno odrazovat jiné v zapojení se do komunity.

A opravdu mě mrzí, že takové chování na veřejných diskusích ZH musím řešit. Místo toho, abychom se navzájem respektovali a snažili se hraní přiblížit dalším... Takhle se komunita fakt jen uzavírá a odpuzuje další od jejich zapojení.

A testování hranic pravidel vtípky typu "jsi troska (bez urážky)" mi taky přijde jako další boj a vymezování si nějakých hranic. Místo toho, abychom nějak fungovali společně, tak se snažíme zjistit, co ten který ještě skousne. A mě takové chování přijde hloupé a fakt mě nebaví, když se mě někdo snaží takto tlačit ke zdi (ať to dělá vědomě či nikoli). Protože pak buď můžu rezignovat na kvalitu a přátelskou atmosféru (i z pohledu dosud nezapojeného návštěvníka) diskusí nebo přitvrdit v moderování (a to již po cca 5ti smazaných příspěvcích za 5 let existence webu jsem označován za cenzora). Nebo poslední, o čem přemýšlím čím dál častěji (a je zajímavé, že vždy v kontextu diskusí), prodej webu. Berte to jen jako veřejné přiznání toho, co mi tak různě běhá hlavou...

Ufff... Tak jsem se zase rozepsal víc, než jsem chtěl :-)

1.9.2011 17:12:59

a máte to, vy elitáři :))
Na zatroconu ani jiné podobné zatrolenecké akci jsem zatím nebyl, ale jelikož jsem pravidelný návštěvník ZH nějakých 2,5 roku, tak jsem tu srandu pochopil. Na druhou stranu chápu Dia, že tohleto se sem asi už v tuto dobu nehodí, protože ZH už asi opravdu nebude web pro pár lidí, jako býval na začátku a lidi co sem chodí jen pro pravidla a karty v češtině, ale do diskuzí se nezapojují nemuseli tuto "bezurážkyshow" pochopit :). Sám bych si to neuvědomil, to číslo 18.000 mě celkem šokovalo.

Takže bych tímto příspěvkem navrhl Diovi další featuru a to jest nějaké kvalitní počítadlo typu kdo je online, počítání návštěv, počítání kolik nás tu je registrovaných, apod...

A pro mě to je další důvod proč se tu věnovat jen hrám, názorům na hry a dotazům k pravidlům. Není nad komunikaci face to face s přáteli (myslím s opravdovými přáteli ne "facebookovými" přáteli)...

1.9.2011 17:32:17

Zeus
Jen posledni poznamka- to bez urazky neni testovani hranic, zminil jsem to proto, ze uz se mi to tady v diskuzi stalo, ze jsem byl oznacen hned nekolika nelichotivymi vyrazy na jednou a ten clovek kazdy svuj invektiv zakoncil slovy "bez urazky" a nic se mu nestalo. Takze tyto hranice uz jsou otestovane jinymi :)

1.9.2011 17:46:44

Zeus
Nelze ti nerozumět.

ZH jako bezplatně informační server nicméně podle mě do jisté míry těží právě z té komunity několika desítek jedinců co sem dobrovolně přispívají překlady, recenzemi, hodnoceními, zasvěcenými komentáři, radami apod., čímž se stránky stávají veřejnosti atraktivní.

Sám jsem vedoucím dost dobře našláplý kapely, ale protože vím, že za úspěchy vděčím mnohem víc jim jako celku než sobě jako individualitě, nenapadlo by mě je okřikovat, když se začnou i na veřejnosti nebo před organizátorem chovat jako ... standardní partička muzikantů:-) ... a to je přitom poměrně dobře platím. Jde mi o to, aby nám spolu bylo dobře a mohli jsme v naší práci svobodně, s chutí a respektem pokračovat. Ochotně, rádi a sami od sebe... A naopak jsem byl svědkem několika situací, kdy se slibně rozjíždějící projekty kvůli nedodržování tohohle principu, že je důležitější co se děje uvnitř než navenek, v podstatě komplet utopily.

Nebudu ti do toho kecat, ten modrej pruh jsi tam nechal, takže na mě stejně nedáš:-). Ani nevím, jestli je můj postoj natolik univerzální aby šel aplikovat i na takovouto situaci, ale přece jen jsem v tom zahlédl určitý záblesk analogie, tak jsem se chtěl podělit o svou zkušenost a býti jí eventuálním přínosem...

1.9.2011 18:27:28

2 ZEUS
ale jo, ja Te chapu, ze Ti prislo tohle vlakno najednou jako urvane z retezu. Trochu to ted vypada, ze za to zase muzu ja, kdyz jsi me oslovil jako "Ringo a obecne", pritom jsem k tomu celemu tady napsal jen par vet, ktere do niceho v podstate nezasahly. V podstate jsi me oslovil v otazce minusovani a plusovani, coz asi zrovna ted tady neresis a pro me je tato featura proste spatna jiz z mnoha duvodu, ktere jsem tady psaval. Pokud chce nekdo nekoho okriknout,necht to udela. A ne ze v hloucku schovany nenapadne anonymne pipne - hele, to byste nemeli - lup tam minus.


Co se tyce cele te srandy tady, tak ja bych ji osobne nezakazoval. Pokud by to mohlo zpusobit nejakou skodu v jiz rozbehnutem vlakne, mohlo to byt udelano mene nasilne. Treba presunutim do jineho nejakeho offtopicoveho vlakna "pokec ZatroConcu" s poznamkou, bavte se tu dobre. Proste takove poslani za dvere z knihovny dejme tomu do mist, kde je tenhle typ zabavy vhodnejsi. Ja jsem asi fakt divny typ internetoveho diskutera, ale me ta diskuse tu po dlouhe dobe proste pobavila a velmi jsem se zasmal a ja se rad smeji. Jasne, kazdy se smejeme necemu jinemu. Kdyby ta diskuse neprobehla, nenasmal bych se. Me to proste prislo od Elenistara, Falca, SSZGSA a Syda jako takove srandovni predstaveni, u ktereho jsem se po dlouhe dobe na ZH proste prijemne pobavil.

1.9.2011 18:36:06

Ringo...
Neee... Tak to se omlouvam, jestli to tak na tebe zapusobilo... Spis jsem ten prispevek zacal psat jako odpoved na tvuj, proto to uvedeni "Ringo"... A pak jsem to tak jako neadresne rozvedl. Rozhodne jsem nechtel, aby to vypadalo jako ze hlavne cely prispevek adresuji tobe...

1.9.2011 18:42:31

Sydo...
OK, ani mé oči vševidoucí nejsou holt vševidoucí, takže určitě uvítám, pokud k něčemu takovému dojde, když mě na takovou věc upozorníte...

Vycházím i z úvahy (a počítám, že ne mylné), že společenské hry jsou určené i dětem a proto bych zdejší diskuse chtěl hodně slušné (a nějaký ten šlauch jsem sto tolerovat ;-).

1.9.2011 18:45:18

Polylux1
Neboj, tohoto si jsem vcelku vědom, ale zase nehodlám kvůli pár jednotlivcům nechat dění volný průběh. Zvlášť když se vydá směrem, který se mi absolutně nelíbí. Popravdě budu mít radši komornější web, na který můžu být hrdý v každém ohledu, než jít cestou třeba Idnes, jehož diskuse považuji za neuvěřitelnou žumpu (ale holt jim to dělá velkou návštěvnost, hodně pageviews a tím i lepší výdělky z reklamy).

A k tomu modrému pruhu. Je mi to líto, ale kdybych změny dělal pouze po jejich sválení všemi uživateli ZH, tak se nikdy nic nezmění. Protože vždy se najde člověk s názorem jiným než má nějaká skupina (a globálně je to dobře, ale 100% demokraticky se s tím pracovat moc nedá). Takže promiň, ale snad zase někdy v budoucnu udělám nějakou změnu, která se bude líbit tobě a zůstane tu, i když někdo s ní nebude třeba spokojený :-)

1.9.2011 18:52:36

Zeusova modrá
Jasná, peace :-)

1.9.2011 18:57:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus
zakazat mi slauch, tak se mi zborti svet! :)

1.9.2011 19:28:16

sydo
tak jsme dostali přes prsty v ředitelně a mužem jít zase sekat latinu. :)
btw. mně se ten modrej pruh taky nelíbí ;)

1.9.2011 19:34:11

ad Zeus
Jsem rád, že tady konečně zaznělo (a ne ode mne), že to není web pro pár zkušených a znalých z nějaké Zatrolené komunity, ale že sem chodí tisíce jiných, třeba i náhodných návštěvníků.

1.9.2011 19:43:38

Sydo
ale ty balancujici zetony na bradavkach, to bych ti fakt zatrhnul, kdo vi kam az by to mohlo zajit:-D

1.9.2011 19:47:36

Arkham
Protože pokud si bduu chtít zahrát Mansion, tak je to fajn ale DrD v podání Mansion je lepší :-)

Arkham v DrD neuděláš, Mansion ano.

2.9.2011 00:48:14

Jarwiks
pozde :)

Kren: nikdo tady netvrdil, ze je to web jen pro par zkusenych, pouze bylo poukazano na to, ze bez tech par zkusenych by tady ty tisice nahodnych nic nenasly. Za svuj prispevek se tedy omlouvam, pokud nekoho urazil, ale prirovnavat to ke strelbe na ulici zase urazi me. Snad se tak moc nestalo, vulgarni jsem nebyl.

2.9.2011 06:56:40

to sydo
Já už si ten můj post vyříkal Elenistarem v soukromé poště. Vůbec to nebylo namířeno proti tobě a Elenistarovi, nebo proti vaší crazy diskuzi, kterou jsem si mimochodem přečetl celou až poté co mi Elenistar soukromě napsal. Reagoval jsem jen a jen na Ondrův post, který jsem jako jediný původně četl. Měl jsem tím mým postem na mysli jen to, že když jsem dříve tady prosazoval nějaká zjednodušení, vychytávky a pomůcky pro širší navštěvnickou základnu, tak jsem býval umlčován výrazy jako, že bych chtěl každého vodit za ručičku a kdo se o to zajímá, tak, že si cestu najde. Takže tak. Pokud jste si to vzali osobně, že se ten můj post týká vaší debaty, tak se omlouvám, ale fakt s tím neměl nic společného.

2.9.2011 07:46:42

Jarwiks
To je DrD tak špatně navrženy, že v něm něco udělat jde a něco ne? :)

Jinak chválím volbu, i když přišla pozdě :).

2.9.2011 08:08:27

Tangram
Nechcu se zaplétat do systémů RPG, DrD je můj nejoblíbenější systém a jde v něm udělat v podstatě cokoliv. Akorát prostě Arkham netuším jak bych udělal v DrD aniž by byl potřeba PJ. A Mansion stvořím rychle. Místo mečů (které se mohou taky objevit) si vyhodím tabulku předmětů. Vytvořím CP. Dobrodružství, dám hráčům nepřesnou mapu a jedem (jen obrysy místností v domu, který někdo v mládí navšívil). Postavy hráčů se nahážou normálně možná se nějaká ta vlastnost bude muset a bonusy/minusy budou základ kostek na akce. Tento nápad už asi tak 2 měsíce nosím v hlavě a snad ho na podzim aj z realizuju a případně překopám. U Arkhamu fakt netuším jak to spáchat, aby tam nemusel být ten PJ.

2.9.2011 09:46:39

Jarwiks
Rozumím. Já jsem právě nevěděl, v čem je problém. No samozřejmě DrD bez PJ je nesmysl. Ale Arkham s PJ bych si dokázal představit. Ono PJovat se dá všechno, to je podstata rpg. A když je dobrá parta a dobrý PJ, tak i Arkham by byl skvělý.

2.9.2011 10:01:19

Tangram
Jasně, AH kdy jeden bude PJ, starat se o karty mýtů, popisovat co se děje a spol. To chceme taky zkusit :). Ono vůbec ten zatracený nedostatek času, člověk by chtěl zkusit tolik věcí...

2.9.2011 12:43:00

Jarwiks
On zase ten nedostatek času zachraňuje většinu zde přítomných od osobního bankrotu.

2.9.2011 12:53:49

Jarwiks, chilly
Jarwiks - Ano, nedostatek času ... co k tomu dodat.

chilly - ano, ještě že to tak je :)

2.9.2011 12:59:11

Vybíráme z Bazaru

Mini Express ve folii
Mini Express ve folii
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas