Trollí Aréna 27 - Twilight Imperium 3 vs. Dune

Dvacátá sedmá trollí aréna je tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští neděli hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté sedmé kolo je zde:

Twilight Imperium 3 vs. Dune

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
29.8.2010 14:09:31

Ella
Mně se třeba Atreidí prequel líbil víc než Duna :)

30.8.2010 09:41:02

Ringo
všechny jsem je nečetla pouze Lovce Duny a Červy Duny

30.8.2010 09:47:40

TI3
bo jsem hrál jen tu a bylo to super

k zdržení: mě to přijde taky hloupý, líbí se mi to, že žádný argument není slabý, viz. něčí hlas proti starcraftům, že je na počítači hrál jeho otravný kamarád a tak je nemusí, mě se to líbilo.
když se chci zdržet tak prostě nepřidám příspěvek, jako minule

30.8.2010 10:07:59

to ringo
určite si prečítaj aj ostatné knihy...so základnou šestkou je to do tejto doby 17 kníh a ďalšie dve sú na ceste...ja sám mám ešte čo robiť, ale svet duny vyslovene zbožňujem...v sci-fi pre mňe nikdy nebude nič viac ako herbert a jeho duna...tak nadčasové geniálne dielo sa už nenapíše...a čo kvalita kníh jeho syna a toho druhého je na veľmi vysokej úrovni...nemá to síce ten hlboký filozofický rozmer franka, ale aj trošku viac akcie nezaškodí, však? a čo je dôležité - je to písané podľa majstrových poznámok, takže minimálne základná línia je originálna....ak si naozaj tvrdý fanúšik sveta duny (ako ja), tak by si tie knihy mal prečítať...

a čo sa týka tejto arény, som s názormi s tebou :-D ja pre istotu dopíšem, že obe hry som nehral ale aj tak som hlasoval za dunu, lebo ten svet milujem a navyše som pravidlá hry čítal viac-krát, tak isto ako pravidlá TI, tak isto ako aj komentáre a diskusie a z toho mám pocit, že by ma duna bavila viac :-) a navyše si ju už dlhšie chcem vyrobiť, len nemám peniaze, lebo potrebujem kúpiť ešte 8 vysnívaných hier...hádam to stačí ako dôvod môjho hlasovania :-D peace! :-)

30.8.2010 10:08:39

sci-fi
jj, souhlas, vyslo spoustu krasnych sci-fi zalezitosti, ale Duna je ze vsech nejlepsi.

30.8.2010 10:24:03

TI 3
Dunu jsem nehrál, ale TI bych si stejně. S rozšířením je to ještě větší bomba :-).

Jediná nevýhody: dlouhá herní doba 6-8 hodin minimálně a
"kostkově" řešené souboje.

30.8.2010 10:52:35

Dune
Bo bagr!
Tomu sa nedalo odolať :-)

30.8.2010 10:53:06

rbx

Ringo
a četl jsi Enderova hra?

30.8.2010 11:05:55

rbx
necetl, kdo to napsal?

30.8.2010 11:12:11

kniha
Orson Scott Card :-)

30.8.2010 11:33:54

Orson Scott Card
Tomu říkám geek jméno! Chtěl bych se jmenovat Tomáš Six Sided Die!

30.8.2010 11:36:56

duna
ano, zcela iracionálně neb jsem ani jedno nehrál. ale dunu jsem studoval a přemýšlel o home made verzi a celkově je mi bližší. ten vesmír je prostě skvěle promyšlený. TI3 mě jaksi nechalo chladným (i když obří herní krabice mě většinou magicky přitahují).

30.8.2010 11:48:03

TI3
Dovolím si hlasovat, i když jsem Dunu nehrál a jen po ní mlsně koukám. Je to z toho důvodu, že TI3 je pro mě srdcová záležitost. Žádnou jinou hru jsem nehrál tak dlouho v kuse, byla to moje první "rakev" od FFG, moc se mi líbí svět TI, zpracování, množství variant, vynikající rozšíření...

30.8.2010 11:59:39

Ringo
Tak abych vysvětlil své N/A. Já jej v žádném případě nedal jako nějaký protest proti něčemu. Jako vcelku pravidelný účastník hlasování v arénách jsem dal vědět o tom, proč se nemohu zůčastnit této arény. Rád hlasuji, byť klidně i jen z důvodu, že by se mi líbila třeba krabice, ale tyto dvě hry mi neříkají vůbec nic.
Rád se zůčastním příštích arén :-), kdy snad budu hry aspoň trošku znát.

30.8.2010 12:03:15

Deth
to nebylo nic osobniho, jen jak to zacalo pribyvat, tak se mi zdalo ze to zaclo nabyvat nejake trendovosti, ktera by zdejsi areny casem uplne znicila. Ja Areny beru jako srandu. Nikoliv jako nejaky zavazne informacni prostredek, kde budu chtit znat pricinu kazdeho hlasu a budu rozjimat nad jeji relevantnisti a pokouset se poucovat, kdy by clovek hlasovat mel a kdy ne. Nerikam ze tento pristup je zrovna tvuj.

30.8.2010 14:41:51

TI3
Protože nevlastníc ani jednu hru, k TI3 mám blíže a s blížícím se stipendiem ještě blíže... :-)

30.8.2010 15:15:28

TI3
Dunu jsem nehrál.

30.8.2010 15:26:56

to Sydo
To bych nebral, pak by Ti Amíci říkali: "Dear Mr. Die!" a Ty bys nevěděl, jestli Tě jenom oslovují, nebo Ti vyhrožují :-)

30.8.2010 15:36:47

Kadaver
:-D

30.8.2010 15:42:26

Kadaver
No jo no, ale zase naopak, někdo se ti představuje:

On: "Smith"
Já: "Die"

:D

30.8.2010 15:45:59

to Sydo
Pokud bys byl nějaký dobře vycvičený Hitman, tak by to zajisté bylo velmi efektní, ale takhle... No nevím, nevím :-)

30.8.2010 16:00:38

Duuna
TI3 jsem sice nehrál, ale Dunu jsme si s Jirgem vyrobili sami, takže je to srdcovka a musím dodat, že je to navíc veeeeelice dobrá hra. Vřele doporučuji :)

30.8.2010 21:02:56

ot
sydo, kadaver.. fuu..doteraz som som bol v tom, ze DIE je na tej karte preklep od DICE..tak som si to teraz klikol (napr. http://en.allexperts.com/q/General-Writing-Grammar-680/dice-vs-die.htm ) nez vas tu zacnem poucovat:P ..no a zas viem cosi nove..huh, doteraz som bol nejak tom,ze je to pomnozne..
D.
:))

30.8.2010 22:57:33

Twilight Imperium 3 vs. Dune: 11:9
Nneí čas lámat si hlavu, kdo je kdo a počítat hlasy, hlavně, že to nebyl nějaký očividný propadák. Do večera vymyslím další arénu :)

8.9.2010 12:46:00

sydo - nová aréna
... a co takhle zkusit udělat arénu na téma blížících se vydání nějakých her. Prostě nikdo to nehrál, ale každý bude mít určitě k nějaké hře své sympatie na základě uveřejněných skutečností.
Ovšem musím se přiznat, že mě samotného rozumné hry do takové arény nenapadají.

8.9.2010 15:31:09

Vybíráme z Bazaru

Successors III edice s CZ kartami.
Successors III edice s CZ kartami.
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas