Tipy na hry (zaciname so stolovkami)

Ahojte,

velmi rad by som si vypocul nejake tipy od vas na hry pre zacinajucich hracov. Napisem kriteria dole kedze je ich viac a aby to aj manzelku bavilo tak to nie je jednoduche. 
 

  • nie party hry (typu aktivity, dixit a pod.)
  • idealne pre 2 hracov (mozu byt aj pre 3 pripadne 4) ale primarne pre dvoch
  • sme manzelsky par ale nemusia to byt hry pre pary - prave naopak. Hladame nieco univerzalne
  • doba pripravy (do 10minut)
  • dobra hrania do 90min(max 120)
  • mozu to byt hry proti sebe alebo kooperativne
  • tema (nie zombici, nie fantasy,) sci fi ano ale nieco co sa blizi k realite (historicke sci fi napr)
  • urcite si kupujeme Pariz - mesto svetiel a TIME Stories (toto su hry ktore by sa nam mohli pacit)

 

Vopred dakujem za tipy  prebehol som katalog ktory je tu na stranke s pouzitim filtrov ale je toho tolko ze si vlastne nevieme vybrat a pri cenach niekorych hier je to dost risk

s pozdravom

Michal 

 

 

21.11.2021 21:52:48

My vo dvojici hravame napriklad #Jaipur #Rat Hot #Patchwork #Halali! #Jurská sváča 

Vsetko su to rychlo rozlozene hry (tiez mame takmer trojrocneho).

Z tych, co nie su vyslovene pre dvojicu, hravame najcastejsie #Labužníci a hlavne #Kombo Afrika 

22.11.2021 18:32:19

My hrajeme doma poslední asi dva roky po večerech starý dobrý #Dominion . Ve dvou je to podle mého názoru nejlepší, příprava do 10 minut splňuje (my máme na stole nechané ty základní balíčky, co se používají do všech her a to je pak příprava otázkou tak 3 minut, bez toho by to bylo tak 5 minut. Téma je takové neurčitě historické (možná trochu fantasy, nebo spíš než fantasy jsou tam prvky třeba z legend a pověstí), ale není příliš důležité. Délka jedné partie je tak kolem půl hoďky.

Pokud má člověk nějaké to rozšíření, je ta znovuhratelnost fakt super - pro každou hru se losuje 10 balíčků, se kterými se hraje, takže je každá hra jiná (pokud se nesejde ta samá kombinace).

22.11.2021 21:20:05

Ja by som už tie “dve obohrané klasiky Carcassonne a Osadníkov” nebral, obzvlášť ak to má byť dobré aj vo dvojici. S tipmi ako Na křídlech a 7 Wonders Duel súhlasím. K Time Stories malá poznámka, že vo dvojici dostanete každý pomerne veľa informácií pre vyriešenie a hra dosť stráca, tam to chce fakt aspoň 3 a najlepšie 4. Aj s  Watergate by som bol opatrný, myslím, že to môže byť pre začiatočníkov trošku náročnejšie, hoci ak vás chytí téma, tak to rozchodíte. Studenú válku na začiatok nebrať určite.

My sme so ženou pri malých deťoch hrávali niekedy takmer výhradne dvaja, takže všetky hry, čo nám ostali doma, nás vo dvojici bavia a tu je zopár tipov, čo myslím, že ešte nezazneli:

Na také rýchle hranie sa nám páči rýchly konfliktný deckbuilding #Star Realms (scifi), občas vytiahneme aj starinky ako #Jambo  alebo #Řím / #Arena - Roma II   (všetko čisto dvojkovky). A mne sa veľmi páči aj nedocenená #Minutová říše: Legendy

Z abstraktných sme si nechali len #Hive Pocket  (tiež výborná dvojkovka), ale aj niektorý z Azulov alebo #Sagrada by vás mohli zaujať.

Ak by ste chceli nejakú kooperatívku, tak pomerne rýchle je aj #Temné Znamení znamení (akože horror, Lovecraftov mytos) alebo ešte rýchlejšia #Zakázaná poušť, Aj tak máme asi najradšej #Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově, ale ten má proste dlhšiu prípravu aj je náročnejší na hranie, takže skôr dobudúcna.

Ak by ste chceli nejaké stredne náročné eurko, tak nás dosť baví #Lorenzo il Magnifico, trošku dlhšie (a náročnejšie na upkeep) sú skvelé rokmi overené Feldove #Castles of Burgundy, The.

22.11.2021 23:47:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak som teda objednal

 

7 divu sveta Duel

ticket to ride : Londyn

pariz - mesto svetiel

 

uvidime ake budu dojmy ale urcite by sme casom chceli skusit bud watergate alebo zakazana poust. a urcite tiez na kridlech. 
este raz vam vsetkym dakujem za kazdy jeden tip

23.11.2021 17:20:27

Dobrá volba. A časem dokoupit všechny tři zmiňované… :)

23.11.2021 18:20:42

  • velmi, velmi dlho som sa nezapojil do diskusie, ale neodolal som. mam doma cca 200 hier, co dostatocne vypoveda o tom aky som blazon. A hravame, nic nemam zberatelsky vo folii. Moja hlavna hracska partnerka mi nedavno zomrela, ale prave preto pisem tento prispevok, ze aj v natazsich obdobiach onkologickej choroby sme skoro kazdy vecer dali partiu MARS TERAFORMACIA. Ked sa to naucite, da sa do 2 hodin, ale nie je dolezite, lebo cas nemas kedy sledovat. Mam svojich hernych milacikov, ale akonahle pride rec na dvojkov
  • ku tak mars je TOP. Este dodatocne dopisujem, ze je potrebne zobrat aj rozsirenie PREDEHRA. Inak vsetko super.

23.11.2021 18:23:09 | Upraveno autorem (porovnej)

@dedodusi Upřímnou soustrast :(

23.11.2021 18:52:39

Vybíráme z Bazaru

Final Girl + 2 kazety
Final Girl + 2 kazety
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 18 hodin

Offcanvas