Rat Hot - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: Michael Schacht
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Je to hra pro dva hráče, kteří se tváří jako obchodníci s kořením. Nechci odradit mládež, ale ve hře jsme pořádkumilovní obchodníci, kteří chtějí mít v svém skladu vše na svém místě. To znamená, že zboží ukládáme k sobě podle svého druhu. Zároveň dáváme pozor, aby se nám ve skladu nerozmnožily krysy. Samozřejmě, tím, že hrajeme proti sobě, staráme se o pořádek svého zboží a těšíme se když se soupeři rozmnoží krysy.

Příprava a průběh hry

Hráči si vyberou svou barvu koření (červená/zelená). Startovací proužek s obrázky koření se položí lícem nahoru doprostřed stolu. K němu se začnou přikládat další proužky. Všechny ostatní proužky se zbožím se dají na společnou hromádku lícem dolů. Z ní si hráči střídavě berou a snaží se přikládat proužky k sobě tak, aby vznikaly v jejich barvě skupiny stejného koření. Za vytvoření dvojic, trojic atd. dostávají hráči body.

Proužky se dají v rámci pravidel překrývat. Je to důležité, protože když má hráč na konci svého tahu na stole 3 krysy, předčasně prohrál a hra končí. Krysy třeba proto zakrýt. Krysy (červené/zelené) se dostávají do hry náhodně, protože jsou také zobrazeny na proužcích se zbožím.

Normálně však hra končí, když dojdou všechny proužky se zbožím. Potom proběhne ještě závěřečné bodování. Zvíťězí hráč, který dosáhne na konci více bodů.

Důležité upozornění: Pokud má hráč na konci svého tahu odkryté 3 krysy okamžitě prohrál, i když měl v tom momentě více bodů. Hra trvá 15 -30 minut.

Autor: andreasss

Další názvy této společenské hry

  • Rattenscharf

Vybíráme z Bazaru

Zelená planeta CZ + deluxe komponenty
Zelená planeta CZ + deluxe komponenty
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas