Rozbalování Androida v přímém přenosu

Paráda, fakt jsem se kluci drakovití pobavil :)))
Kterou hru nám takhle představíte příště?

PS: kdo neví o co jde, koukněte na Dráčka Toma :)
29.4.2010 06:42:53

Chudák
nechte chudáka prebia na pokoji. Někdo se dotkne našeho poloboha syda a už je oheň na střeše. Ještě chvilku a bude moci založit nové náboženství. Jenom proto, že je vyvolený bych se ho za každé okolnosti nezastával. Už proto, že mu zase lezly trenky z kalhot.

29.4.2010 20:29:23

Myslím
že sa to tu zbytočne hrotí.

29.4.2010 20:33:23

rbx

Kardo
Jj :-)

29.4.2010 20:36:07

no a co
udělat k popisům her a jejich recenzím ještě jednu záložku s videem ke hře? Ať už představení hry, nebo ukázka komponentů či přímo ukázka jak se hra hraje.

29.4.2010 20:52:30

adalpo
Aspon si s avatárkem spojíme i obličeje ;) Stejně to každýho baví koukat na tyhle videa. :)

29.4.2010 20:54:12

rbx

Adalpo
Myslím, ze reporty k hrám jsou důležitější a je jich větší množství, takže jsou na prednejsim míste než takovéto videopokusy :-) Jenze by to asi znamenalo celkem velky zásah do systému, takže se tomu zatím Zeus úspěšně bráni :-)

29.4.2010 21:09:49

+ cosi do sudku snad..
..co mi jedine na videu prislo 'zvlastne', bol ten zaber kamery na stative.. mozno by sa zisiel z ineho uhla + maly zoom, aby to, o com to vlarne je, neslo 'pod obraz'.. aby bolo lepsie vidno, co sa rozbaluje nie len ked to drzite v rukach.. stolik, na ktory to pokladate, je mimo;))
(ak to bol umysel, je to o inom samozrejme;)

..prosim, berte to chalani len ako pokus o 'konstruktivnu kritiku' ;) fakt nic vzlom!
..a spolu s ostatnymi sa tesim na dalsie, ktore isto pridu!! I,nak skvely napad, neformalnost je imho velke plus! ..a aj kulisy v pozadi su bohatsie, ako v minulom videu:)
:)
fandim vam!

29.4.2010 21:13:39

obchod s hrama
si spojuju se stejnou atmosférou jako bordový obchod - člověk tam vleze a AHOJ, prostě pohoda a klídek, člověk může normálně pokecat poraděj mu, nenutí prostě se rád kdykoliv vrátí i když je to v garáži (a to vykám kam vlezu, ale tady mi to neva)

29.4.2010 21:24:02

ad. video
Tak lidi objednávejte, ať si mohou kluci najmout nějakého profi režižéra, herce a hérečky ... syda by mohl hrát třeba Charlie Sheen a rbx Owen Wilson...

Mě to přišlo sympatické, oskara to nedostane, ale to asi nebylo v plánu a o důvěryhodnosti obchodu jsem si udělal obrázek při nakupování v něm :)

29.4.2010 21:25:55

genialni, jen tak dal
Ja si myslim, ze to videjko je naprosto super. A na to ze to jste jenom pustili kameru a zpatra do toho kecali pri rozbalovani hry, to melo i celkem hlavu a patu a dalo se to dobre poslouchat. I jsem se obcas zasmal nad sviticima ocima nadseneho rbxe :) Presne tak jsem nadseny i ja pri otevirani nove krabice. Doufam, ze zase neco vypustite.

Skoda ze vubec neexistuji zadna videjka/videoblogy o deskovkych hrach, v anglictine je jich celkem dost. A pritom mi prijde ze ceska komunita je celkem velka. I sem premyslel, ze bych neco zkusil vytvorit, ale ztroskotal jsem u kamery :) Mozna by sme se mohli ve zdejsi komunite o neco pokusit, nad poradem v TV Noe tady proudi nadsena diskuze a to je to na uplne jinou cilovku :)

29.4.2010 22:02:18

polobuh
a to ja si myslim, ze sydo je takovy polobuh, vzdyt o nem i Lou Fananek Hagen slozil pisnicku, teda refren, ukazka:
sido(l) je vo --- da na čištění kamen
s tím kdo ji pije
s tím je navždy a --- amen
proto radši sido(l) nepiju
:)))
jo a tech trenek jsem si vsimnul taky :))

ale jinak chlapi chvalim, jednak jsem se u videjka pobavil a jednak jsem rad, ze kdyz uz jsem nemel zatim moznost potkat vas osobne (coz se doufam na zatroconu zmeni :) ) tak aspon takto jsem videl s kym komunikuji :)

29.4.2010 22:07:44

Můj názor na video (jako reakce na Prebiův názor)
Teď jsem se dostal teprve k compu (byl jsem s dětma na bazénu) a koukám, že se tady drbe o "Dráčkovském videu" :D. Nechci se nikoho zastávat a ani nechci nikoho kritizovat za jeho názor. Nedá mi to ale, abych nesdělil názor SVŮJ, protože mám názor přesně opačný než má Prebio. Video mne pohladilo po duši a vyvolalo úsměv na mé tváři po celodenních starostech. Píšu proto, že mne zarazil následující názor:

"Klidně si točte, co chcete, ale nespojujte to se jménem svého webu. Podle mě si opravdu hóóódně zahráváte s důvěryhodností vašeho obchodu."

Já to vidím zcela opačně !!!!!! Mám raději obchody a e-shopy, které vedou herní fandové, než obchody a e-shopy, které jsou sice navenek "velice profesionální", ale cítím za nimi jen chladný kalkul, a něco čím se majitelé obchodů "jen" živí. Já osobně se raději obrátím na obchod s hrami, které vede někdo jen jako vedlejšák, ale proto,že je zapálený fanda, baví ho to a o hrách něco ví, než na profesionály, kterým jde jen o to prodat co nejvíc. Takže proto mám rád a nemám nic proti takovým videům (stylu právě jsme se vrátili z hospy), protože cítím, že ti lidé jsou se mnou jakou s herním fandou na stejné vlně a že to nedělají jen pro nějakou reklamu svého e-shopu, ale proto že je to samotné baví a právě tou neprofesionalitou a amaterismem je to, co mne zahřeje u srdce a co chápu a sdílím. Chápu, že někomu se to video nemusí líbit a chápu, že se naopak někomu líbí moc. To je celkem přirozené, ale rozhodně bych to já osobně nechápal tak, že by to snižovalo důveryhodnost "Dráčka" u mne je to spíš naopak - u mne to důvěryhodnost zvyšuje, protože vidím někoho s kým si můžu sednout za stůl ke hře a ne někoho profesionálně vymakaného se superscénářem, superzpracováním, superpřipraveným nicméně ne na mé hráčsky fandovské vlně.

29.4.2010 22:12:35

rbx

Klopcik
Já k té kameře ztratil dálkové ovládání, teda pokud u toho nejaké bylo, takže na zoomy musím zapomenout. Ostatne já je rad moc nemám a raději prostrihavam na detail při pokračujícím komentáři. A aby jeden ovládal kameru a druhy tam jen staticky mluvil, tak to už jsme zkoušeli a raději to zahodili, protože to je o nicem. Pak jsem Koukal na různé věci o iPadu a zjistil jsem, ze dva jsou vice jak jeden a tím, ze spolu vlastně mluvíme cely den, takže se proste tentokrat posadime před kameru oba a dej se vule bozi. Androida jsem takto nosil do práce týden a proste jsem to nestíhali natočit. Takže ve středu, hodinu před tím, než měli všichni přijít a měli jsme to začít hrát, se to natocilo na první dobrou, protože na reparat nebyl čas a ani technicky to dost dobře nejde. No a pak jsem jen spoléhal na improvizaci. Nějak to dopadlo a taky bych si pral prostrihy na detail a jiné veci, jako třeba úvodní a závěrečná znělka. Temahle věcma jsem se několik let živil a třeba znělku Falconu v kině jsem například dělal já, takže za sebou něco málo mám. Ale i přes svůj perfekcionismus jsem dal na web raději toto, protože jinak by tam nebylo nic. Dopadlo by to stejně jako rodinné video, tedy skončilo v šuplíku. A to mi přijde líto. Třeba si příště připravíme nejaký scénář, ale zaprve nevím, co v té krabici najdeme a odhalujeme to jako slupky cibule a nevíme co je pod tou vrchní a tudíž musíme reagovat na to, co uvidíme. A zadruhé mě přijde improvizace tak nějak lepší. Je to civilnejsi, není to tak naskrobene, jako pravé TV Noe, kde si to musí hrát na serióznost. To je i důvod, proč jsem se i do TV Noe snažil vpasovat vtipek a nalezite si užil představování "Space Alert experta" krena ;-)

Ale zpět k open boxu... Jak říkala máma Forresta Gumpa "hra je jako bonboniera, nikdy nevis, co v najdeš". Tak nevím, jestli by příprava nebyla spis ke škodě věci. Uvidíme příště :-))

29.4.2010 22:27:18

tom

muj nazor
no já prebia docela chápu, ale souhlasím spíš se krenem. Video mi příjde sympatické, a prezentace eshopu stylem "jsme jedni z vás" na mě funguje. Příjemnej dojem na mne dělá i planeta, kde za tím člověk vidí nadšence co má plnej pokoj krabic (možná to tak není, ale prostě vždycky když zvonim dole na zvonek to má takovej domácí pocit :))...tak člověk rád nechá něco málo vydělat :)

Ale možná jsem právě tímhle už zdegenerovanej a člověk co se s tím nesetkal to může brát z "profesionálnějšího" hlediska..

29.4.2010 22:32:32

tom
Hezky jsi to řekl Dráčku. ;)

29.4.2010 22:47:48

jeden proti všem
už od dob svého mládí to mám rád ;-) (Elenistar díky)

Ale fakt toto jsou moje poslední slova na toto téma. Mám rád tento web, protože se tu lidi nestydí někoho zkritizovat, když si myslí, že jeho práce, která by měla šířit čest a slávu deskovek, není dokonalá. A když vidím, že někdo pod hlavičkou shopu zveřejní video, které stojí za starou belu, tak to řeknu, protože to určitě nikoho neurazí a možná si z toho i něco vezme. Vím, že nikoho ze zdejšího webu takové video nemůže překvapit, protože znáte syda a rbx hlavně ze zdejších diskusí a víte, že deskovkám rozumí, takže to působí hezky relaxačně. Ale zkuste si představit, jak takové video musí působit na člověka, který nezná ZH a chce si něco koupit na TH. Dva maníci se baví o tom jak krabice prdí, nejsou pořádně domluveni, co kdo řekne, o tom o čem mluví, mluví neuspořádaně a neúplně a ani neumí z konce videa odstranit část, kdy vypínají kameru. "Dojde mně ta hra v pořádku a co když se něco stane, nejsou zralí na krach a nemá to náhodou konkurence za podobnou, nebo ještě lepší cenu?"

Takže trvám na tom, že sydo s rbx natočili pěkné soukromé video, ale TH by se měly chytnout za nos.

Howgh

29.4.2010 23:26:08

to Prebio
Kdyby to byl standardní e-shop, jakých je na webu dvanáct do tuctu, tak máš jistě pravdu, ale "Dráček Tom" je už svým sortimentem poněkud jinak zaměřený a je orientovaný spíš na lidi, kteří o deskovkách něco vědí a orientují se na zdejším trhu. Takže si za svým názorem, který jsem napsal níže stojím a vůbec nezáleží na tom jestli Syda s RBXem znám nebo ne, protože lidi nakupující u nich vědí své a rozumí tomu co na videu vidí. Právě proto co je to za e-shop se to k tomuto obchodu hodí. A samozřejmě si nedovedu představit takové video třeba na www.modernihry.cz jak tam nějaký manažer Albi v kravatě ukazuje jak prdí krabice :D.

29.4.2010 23:39:25

Ani na mne to nepůsobilo zle, i když uznávám, že informační hodnota nebyla nejvyšší. ;) Asi nepůjde tento typ videa natočit k 10 hrám, už u druhé krabice by byla nuda, opakování. Ale pokud bych si měl vybrat, zda toto video, nebo nic, tak beru video.

Jak už někdo řekl, deskovky jsou záležitost fandů. A proto mi nevadí, když se majitelé shopu prezentují jako fandové. Android asi není masová hra, takže ztrácet čas psaním scénáře, opakovaným natáčením a stříháním profi preview by z čistého byznys hlediska prodělali boty.

Líbilo by se mi, kdyby k hrám byly ucelené videoreenze, jako od Toma Vasela. Ale kdo se do toho pustí, ten tutově zkrachuje. CZ/SK trh tohle prostě neuživí. Zvláště když TH nejsou zaměřeny na tutofky typu Carcassonne a Dominion.

Takže kluci, za mě máte palec vzhůru pánové, těším se na další nápady.

29.4.2010 23:55:12

Joe

Jo jo
Tom Vasel je king :) Ťahá to za ním Scott Nicholson (aj keď už ni tak ztuha) a potom ďalší prispievatelia - s omnoho menším záberom, ale zase v lepšej kvalite videa...

30.4.2010 01:06:31

Offtopic
Bajn:
Jenom pro upřesnění. Ta písnička je původně od Karla Kryla blahé paměti.

Karel Kryl: Potkal jsem svou tchýni

30.4.2010 06:15:51

Tak tohle mi neco pripomina
sveho casu vychazely skvele casopisy o pocitacovych hrach. Prvni z nich se jmenoval Excalibur, bylo to neprofesionalni, ale o to vice kultovni, protoze z toho bylo sakra citit, ze to delaji hraci pro hrace, clovek mel pocit jakesi sounalezitosti, Excalibur patril vsem hracum a no a co, ze recenze byly bez ladu a skladu, byly predevsim vtipne, zabavne a odrazely atmosferu popisovane hry vice nez nejaky profi suchy novinarsky popis. Pak autori Excaliburu presli do Score a po celych 30 cisel dokazali udrzovat tuto atmosferu, samozrejme se po stylisticke strance take zlepsovali. Pak prisel ale zlom. Stari hraci postupne z casopisu odpadavali a novi se snazili o total profi novinarinu a z hracskeho casopisu se stal pomalu katalog na nove hry, bez atmosfery, bez patricne stavy, pocit sounalezitosti vyprchal, casopis pro hrace se stal "reklamnim" casopisem o novych hrach a distributosrkych spolecnostech, spousta promo akci a pod.

Proc tuhle zdanlive zbytecnost tady pisu? Protoze to video je presne takove, jak ma vypadat video od hracu pro hrace. Takove domacke, uvolnene, proste jako by Sydo s rbx prisel ke me domu do obyvaku, rozbalili tam hru a delali tu prezentaci. Takze doufam, ze to nikdy nedojde do stavu profi reklamniho videa jak pozaduje prebio.

Co se tyce narazek prebia na duveryhodnost shopu na zaklade tohoto videa, tak nechapu kde na tuhle souvislost vubec prisel. Kdybych to vzal uplne od zakladu, tak dva rekneme prodavaci natocili video o jednom produktu kteryp rodavaji. Nejsou to zamestnanci firmy, ktery Androida vyrabi.

30.4.2010 07:24:50

rbx

Ringo
Teď jsi mi pohladil po duši. Na začátky Excaliburu hrozne rad vzpomínám a stejně tak i na Score s Eislerem a Anastasovem. Score pak šlo do kopru a naštěstí vzlétl z popela Level, který kupuju dodnes a i když se tam poslední dobou často střídají sefredaktori, tak si stále udržuje vysokou úroveň.
Já na jednu stranu Prebia chápu, ale naše strategie je trosku jina a radi bychom drželi spis takový neformální styl, i když i ten se dá udělat profesionalneji. Je co zlepšovat, my se z toho pro příště poucime a snad skloubime profesionalitu s civilnosti, aniž by z toho vznikl paskvil.

30.4.2010 07:35:22

video
Za sebe rozhodně super přístup. Takový domácí. Prebia nechápu. Ale kéž by se většina obchodů chovala tak příjemně a jako kdyby domácky. Velkých nadnárodních společní bez osobního přístupu mám až až. Kluci doufám, že v tom budete pokračovat častěji. Je to fakt zábava.

30.4.2010 07:50:46

prebio
jen drobná reakce na tvůj poslední přispěvěk. Ona většina lidí, kteří hraji (a nemusí znát Syda na RBX) jsou prostě trochu trhlí :-) a taková domácí práce je spíš potěší. Každý kdo někdy měl hru v ruce ví, že krabice prdí:) Osobně mám větší odpor k lidem v obleku, kteří se mi snaží vnutit něco s vymakanou PR strategií. Ale každý máme nárok na svůj názor :)

30.4.2010 08:00:12

sappho
jj, ti PRisti jsou vsichni na jedno kopyto, clovek uz pomalu nerozlisi, jestli nabizeji pojisteni, vonavku, sporeni, pripravky na hubnuti nebo politicky program, vsechno klasicky vyplach mozku:-)

30.4.2010 08:06:58

Vybíráme z Bazaru

Lancaster + rozšíření The New Laws
Lancaster + rozšíření The New Laws
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas