Polda

Poradite prosim hru? Již předvybráno... :-)

Ahoj,

chtěl bych se s vámi poradit. S přítelkyní si občas něco zahrajeme, ale je to většinou z mé iniciativy. Jí to příliš nebaví. Mám Carcasonne (už dlouho zaprášený), o vánocích jsme si koupili Agricolu (bezva hra, ale je celkem náročná na přípravu a přítelkyni "psychicky vyčerpává".)
Abych ji neodradil úplně, bude to chtít nějakou spíš oddychovku, u které se nemusí moc přemýšlet a u které jde hlavně o zábavu.
Třeba dračí srdce se setkalo s kladnou odezvou (krátká, svižná hra...).

Takže požadavky: nenáročná na přípravu (třídění kartiček, žetonů.....), spíše kratší (do hodiny), zábavná, ne příliš strategická, náhoda bude evidentně lepší element.. A téma by také nemělo slečnu odradit :)

Už už jsem chtěl koupit Dominion, ale před dovolenou byl v obchodě vyprodaný.. A moc toho nelituju. Nejsem o něm úplně přesvědčený. Asi mi chybí větší prvek náhody a příběh...

Počet hráčů: nejčastěji 2, možná občas až 4. Ale je to primárně pro 2.

Jazyk: spíš čeština.. S angličtinou nemám problém, ale přítelka jí zrovna nevládne (ale učí se!)

No a můj výběr:

3 mušketýři: zatím vede asi tato. Ve více lidech to musí být fakt sranda, ale co. Ve dvou to taky vypadá zajímavě :)

Smallworld: dlouho můj favorit, ale některé recenze nejsou úplně jednoznačné (předvídatelnost při obsazování území.. co chci to prostě s určitým počtem jednotek obsadím) a toho tématu se také trochu bojím. Ale pořád nad ní přemýšlím :)

Tales of Arabian nights: tohle vypadá super. Možná by byl problém s anglinou, ale zase se na tom dá procvičovat, ne? :) Snad jen hrací čas..

Arkham horror: No asi někdy příště, už jen kvůli délce.. Ale zas bych ji mohl hrát sám :)

Nexus Ops: asi by téma bylo problém, ale hlavně ji asi neseženu..

Dominion: no po tom co jsem zjistil co se všechno dá koupit mě příliš neláká, i když všude píšou o přístupnosti pro skoro každého...

Děkuji pěkně předem :-)
8.8.2010 11:11:35

Polda

All
ja vím, trosku jsem to prekombinoval. Každopádně co jsme se s přítelkyni bavili, Kyklady by mohly bavit a nejaké zaskodnictvi problém asi nebude. Proste půjdeme do krámu, a co se bude líbit nejvíc, odneseme :)
Jinak děkuji všem za čas a trpělivost :)

9.8.2010 10:31:45

Polda
písal si že si z prahy nie? Tak prečo nevezmeš priatelku do neakého klubu si to tam vyskúšať a ked to bude baviť potom to kúpiš. Vieš čoby som dal ja za to keby som z prahy a mohol si ísť zahrať do klubu? Ja som zo slovenska z Dubnice a tu hrávam iba ja, moja priatelka a jeden kamarát. A poviem ti že hry som vyberal čisto iba ja a vždy si zahráme na čo máme chuť. Som prekvapený že moja priatelka má najradšej asi Doom-a. Takže kúp čo sa ti páči a ono to pôjde už samo :)

9.8.2010 10:42:45

Ella, ad Poker
how dare you!!! Shame on you!!

9.8.2010 12:55:02

Beholder
když oni tam nejsou ani obrázky :_(

9.8.2010 13:09:11

Ella
existujú aj obrázkové karty :)

9.8.2010 13:53:15

:-)
musím přijít hře na chuť, jinak budem doma akorát na sebe koukat. Jeden bude mít kufřík s pokrem a druhej bude dloubat do figurek od nějaké hry

btw. nevíte někdo nějaké chytré stránky, kde bych mohla nastudovat pravděpodobnosti apod. ať u toho trošku zapojím hlavu?

9.8.2010 14:01:33

Ella
No jestli hrajete Poker jen ve dvou a bez peněz, tak to bych se asi taky unudil k smrti :). Ve 4+ lidech a s nějakým menším startovným (třeba 50Kč na hráče) to už je jiná ;)

Stránky:

http://www.pokerman.cz/
http://www.poker-online.cz/

9.8.2010 14:09:14

neboj
všechno bude už kouká koho by nalákal :-)

9.8.2010 14:14:31

Beholder
a od kdy ty hrajes poker???

9.8.2010 14:50:46

Ringo
Ani se nedá říct, že hraju poker, ale párkrát do měsíce když se nás sejde vhodný počet a máme všichni dost času, tak si zahraju. Před několika měsici, kámoš koupil kufřík, takže to je čerstvé

9.8.2010 15:57:47

Beholder
kdyz uz takhle ryzi karty, tak ja jedine teda Marias.

9.8.2010 16:03:46

Ringo
to je buda, je to strašně omezené. V Pokeru můžeš vyhrát i když nemáš na ruce nic :), když ti to ostatní hráči sežerou. Blufování, riskování, ale i vzdání se ve vhodný moment, to je adrenalin. Mariáš je pro dědky v zaplinavném pajzlu :). Snad jsem nikoho neurazil :D

9.8.2010 16:13:15

edit
buda=nuda

9.8.2010 16:16:13

Beholder
vidim ze o Mariasi nevis vubec nic, tak to nebudu rozpitvavat dale:-)

9.8.2010 16:27:09

Ella
Poker je nahoudou luxusni hra, hlavne No Limit Texas Holdem;) Pokud bych mel mit top10 svych her, urcite tam bude. Ostatne ve spouste her narazis na situace podobne pokeru;)

9.8.2010 16:30:13

vrrr
mariáš jsem hrála celou středku a nemá chybu

9.8.2010 16:50:59

Ella
ok, tak 1:1 :)

9.8.2010 16:53:37

rbx

aneken
je fakt, ze na Late Night Poker z Las Vegas koukam moc rad. Je super studovat ty hrace. Jen nevim, jestli by mi nehrablo z toho neustaleho cvakani, jak si lidi v ruce prehazujou chipsy, kdybych tam sedel :-)

9.8.2010 17:03:19

rbx
Kvůli tomu to dělají, aby z toho hráblo soupeřům, popř. aby jim místo na hru koukali na ruce, jak s těma chipsama vyváděj :)

9.8.2010 17:04:21

rbx
jj late night poker in vegas je super, akorát je to fakt late night :(

9.8.2010 17:49:24

opravdu finalni resume
Takze vcerejsi/dnesni navsteva jednoho nejmenovaneho obchodu prinesla celkem zasadni zvrat. S pritelkyni jsme stali nad Smallworldem a Cyclades.. nad kterymi jsem vahal, zatimco pritelkyne jen krcila rameny. Kluci mezitim okolo nas behali a predhazovali dalsi a dalsi hry... Me to az tak nerozhodilo, protoze jsem mel predvybrano :) Ale najednou Radek pribehnul s Pandemic..
Pritelkyni se nahle rozsvitila v ocich svetylka a sama navrhla, ze bychom vlastne mohli odnest dve a ne jen jednu hru.. Takze.. Panove.. tohle je reseni. Nabidnete drahe polovicce hru, ktera je zaujme a jakozto protivahu vam pak snese cokoliv :-) Tohle reseni bylo primo genialni a obema "kolegum" jeste jednou moc dekuji.

Zatim jsme odehrali jednu hru Pandemic, kde jsme sice udelali par zasadnich chyb, ale byla to prvni hra.. a my za 5 sekund dvanact vyhrali! (v dobiracim balicku nebyla uz zadna karta!!! a stupen pandemie byl 7 z 8). Takze svet zachranen a muzem jit spat.

Oba nas to moc bavilo a opravdu tuhle hru doporucuji lidem v obdobne situaci jako ja. Tema je holkam blizke, napeti se stupnuje, herni princip je velice jednoduchy..

Zitra konci sranda a nastupuji Cyclades :)

10.8.2010 00:49:57

hm
tak zrovna Pandemic se u nas moc neohral, po par hrach nam to prislo jako strasna repetetivni abstraktni nuda. Arkham Horror je proste Arkham Horror a jina kooperativka u nas nema v podstate sanci:-)

10.8.2010 06:30:07

rbx

Ringo
Arkham je Arkham, ale do hodiny se proste nevleze. A pokud ma slecna svemu partnerovi ve hrach tendenci spise pomahat, tak se mi to jevilo jako dobra volba, zvlast kdyz hraji primarne dva.

10.8.2010 08:52:03

Máme za sebou i Kyklady
Tak jsme včera dohrali i Kyklady a musím říct, ze i to mělo relativne úspěch. Sice jsem tak trochu hrál sám proti sobě (a prohrál jsem :)  ), ale další partie už bude více samostatná. Navíc se hra líbí i přítelkyni, zvlášť po jeji invazi na můj ostrov s metropoli a jeho zabrání :))

Pandemic mi abstraktní nepřijde vůbec. A pro nehrace mi přijde velice napínavý. 

BTW: stejne se pro ten SmallWorld vrátím ;) Dřív nebo později..

11.8.2010 12:11:45

rbx

Polda
:-)) vidis, a tady se zdalo, ze by ani mouse neublizila. A ted ti sproste zabere cely ostrov.:-)

11.8.2010 12:17:39

Vybíráme z Bazaru

Old London Bridge cesky
Old London Bridge cesky
Akt. cena: 267 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas