Pomoc s výběrem Euro hry

Ahoj, asi před půl rokem jsme se s manželkou pustili do deskovek. Začali jsme s Na Křídlech, hra nás bavila, nikde žádný problém. Ten se objevil v době, kdy jsem domů přinesl Res Arcanu. Na křídlech od té doby nešlo na stůl. Pak přišlo Zombicide a teď čekáme na Cthulhu i smrt může zemřít a Marvel champions (máme děti :)). Na křídlech posíláme do světa a s tím chceme zaplnit místo nějakou euro hrou. Proletěl jsem bgg, zatrolenky a nějak si nemohu vybrat. Zjistili jsme, že nás nebaví euro hry, kde není naprosto žádná interakce mezi hráči, kde není žádné škození a hlavně hry, kde sbíráte body, sami nevíte kolik jich máte a už vůbec ne, zda jich máte víc jak soupeř (pokud to není jednoznačné). Taky máme požadavek na to, aby hra na stole vypadala hezky. Tématika klidně nějaká bojová, sci-fi, fantasy, ekonomická, je to jedno, už né ptáci a zvířátka :) .Hra nemusí a neměla by být jen pro dva hráče, ale ve dvou dobře hratelná. Zkoušeli jsme duchy ostrova a to už bylo moc vaření mozku. S přemýšlením nemáme problém, ale tohle už bylo na hraní po večerech u sklenice vína moc. Taky se musím přiznat, že s kámošema asi 10 let hrajeme osadníky z katanu s rozšířením města a rytíři a to je fakt super, ikdyž to na fóru spousta lidí kritizuje. Pořád ale v tý hře člověk přesně ví, kdo má kolik bodů a jaké jsou jeho šance, škodit se dá taky, ale ve dvou je to nehratelný (znovu hratelnost při random setupu je zde ovšem nekonečná). S res arcanou  jsme naprosto spokojení, jen bychom rádi něco většího, kde hra trvá třeba kolem 1 - 2 hodin, taky kdyby to bylo naše jediné euro, tak by se ohrála, což nechceme. Budeme rádi za jakýkoli nápad. Snad jsem se moc nerozepsal.

3.9.2022 15:57:48

@Infidus Nemyslím si že u těch Brassů by to byla taková ,,na prdel sednoucí,, změna. Mám oba, oba hraju, oba jsou skvělé ale nedokázal bych říct který je lepší a navíc až tak velký rozdíl mezi nima opravdu není. Navíc ten Lancashire je pro dva hráče lepší protože je tam designovaná mapa pro ten počet..

@jerryNBK taky vždy hledám hry které jsou dobře hratelné od dvou hráčů. Hodně dobrý Eura od dvou hráčů - Podmořská města, Great western trail, Kanban nebo On Mars, Barrage, Hrdina v kostce

nějaký víc konfliktní hry pro dva jsou super - Imperium Dějiny/Legendy, 7 Divů světa: Duel, Střet Civilizací..

Nebo kooperativní - Fallout, Kingdom Rush: Trhlina v čase..

 

9.9.2022 11:23:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@Infidus 

No nevím, zdejší komunita se zdaleka neshodne, který Brass je lepší, @Cardinalle by asi nesouhlasil, viz

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/brass-lancashire-6909/diskuse/lancashire-vs-birmingham-18250/

Doma mám Lancashire a Birmingham teprve ochutnám, ale byl bych opatrný s tím, co je lepší :)

 

9.9.2022 12:31:14

@GeneralX S těma hrama pro 2 souhlasím, jen bych tam určitě nezařadil Barrage. To je hra, která ve dvou ztrácí svoje kouzlo. Ta hra je skvělá právě kvůli te interakci a stísněnosti na ploše. 

9.9.2022 13:44:50

No nevím zda bych byl z Birminghamu víc odvařený. Třeba jo, ale já jsem to dost dlouho studoval na BGG a redditu, která varianta je “lepší” a která je více doporučovaná pro dva hráče. Z toho co jsem se dočetl, jsem vybral právě Lancashire. 

Jinak souhlas, nad 7 wonders duel přemýšlím, ale více pokukuji po nějaké CIV hře, zde jsem podrobně nestudoval, takže nevím zda Střet nebo třeba New Dawn atd….

9.9.2022 18:00:28

pro dva s interakcí doporučuji #Sator Arepo Tenet Opera Rotas nebo #Sator Arepo Tenet Opera Rotas: Malleus Maleficarum  (ta samá hra s rozšířením), teda nevím jak je to teď z dostupností, mám již delší dobu, ale ve dvou fakt super a interakce parádní, na ní je to vlastně založené

9.9.2022 18:36:06

@Infidus us ano Barrage je pak lepší ve více ale přišlo mi že dobře funguje i ve dvou, ostatně teď se doní chystá mapa čistě pro dva hráče. I když Barrage už je hodně heavy a napřed bych doporučil ty ostatní..

 

@jerryNBK New Dawn vs Střet civilizací tak tam jasně vyhrává Střet protože je to na rozdil od New Dawn vážně pořadná a vyšperkovana civilizační hra.. nic proti New Dawn ale Clash of Cultures je kultovka..

9.9.2022 19:55:40

Vybíráme z Bazaru

Scythe Titáni nebes
Scythe Titáni nebes
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas