nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Sator Arepo Tenet Opera Rotas

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, logická
Čeština: není
Vydavatelé: Scribabs
Autoři: Enrico Pesce
Federica Rinaldi
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V antické knihovně, uvnitř jámy hříšníků se skrývají prokleté svazky, kacířské knihy, pojednání o čarodějnictví a černé magii i vzácné knihy kabaly, mnohé z nich napsané v podivných a dávno zapomenutých jazycích. Pomocí náročných magických rituálů byla každá kniha umístěna na přesné místo v jámě tak, aby jejich konstalace bránila příchodu chaosu z temných hlubin. Klíčníkovi je svěřen úkol z nejdůležitějších. Neustále cestuje labyrintem a pomocí moci ukryté v knihách se snaží udržet v propasti ztracené duše, jež se snaží proniknout na svět.

Ve hře Sator Arepo Tenet Opera Rotas se přeneseme do prastarého kláštera, kde se v knihovně vznášejí nad bezednou jámou lávky, po kterých si pohybují mniši ve snaze zabránit průniku zla na náš svět. Ti z vás, kteří pamatují film Jménu růže, si jistě vybaví knihovnu a bludiště různě přestavitelných schodišť a mostků.

Každý hráč představuje jednoho z mnichů, který se snaží nalézt všechny čtyři knihy, které mu svěřil Klíčník (vždy 4 knihy mají barvu jednoho z mnichů). Hráč, kterému se to podaří jako prvnímu, se totiž stane novým Klíčníkem. Nad jámou hříchů je složitý labyrint tvořen závěsnými lávkami a chodníky, které lze přesouvat pomocí soukolí ozubených kol a řemenic. Lávky se mohou otáčet či posunovat tak, aby vytvořily bezpečnou cestu nad propastí, po které se mohou mniši pohybovat. Chce-li mnich s lávkami pohybovat, musí si přečíst příslušnou pasáž v prastaré knize „Incertus Movet in Aero Sospeso“, což je manuskript, kde je vysvětleno, jak s lávkami a průchody manipulovat. Kromě toho má každý z mnichu k dispozice svůj vlastní  „ Liber Fidei“, soubor modliteb, myšlenek a asketických knih, pomocí níž může vykonávat zdánlivě nemožné věci (například manipulovat s časem a prostorem ...)

Příprava hry

Na začátku hry se rozloží nad jámu knihy – pro každého hráče 4 v jeho barvě. Poté hráči umísťují nad jámu lávky různých tvarů a z různých materiálů.  Na konci této fáze vznik na herní ploše labyrint, všechny knihy nalézají na nějakých lávkách a mniši mohou vyrazit je sbírat.

Průběh hry

Pak začíná vlastní hry. Každý hráč má k dispozici v každém kole 6 akčních bodů. Ty může utratit za různé činnosti:

 • Výměna karet
 • Manipulace s lávkami pomocí karet „Rotas“ a „Moves“ (otáčení a pohyb jednotlivými lávkami tak, aby si jednak přisunul knihy k sobě, jednak aby se k nim co nejblíže dostal sám).
 • Pohyb svého mnicha po lávkách (1 bod = pohyb o 1 pole).
 • Zahraní karet modliteb, které mu umožňují dělat speciální akce – dojít dále, posunovat více lávek najednou, blokovat mnichy protivníků, ničit lávky apod.

Navíc může hráč v každém kole provést jednu další akci zdarma - pohyb lávkou nebo pohyb svým mnichem.

Konec hry a určení vítěze

Hra končí v okamžiku, kdy některý z hráčů posbírá všechny 4 knihy své barvy. Tento hráč se také stává vítězem hry a novým Klíčníkem.

 

Obsah krabice

 • herní  plán
 • 24  dílků lávek – 4 sady, rozdělené podle typu (materiálu) , každá sada se skládá z 6 různých tvarů
 • 4  figurky mnichů v různých barvách
 • 4 figurky Gargoylů  v různých barvách
 • 16 ztracených knih (4 od každé barvy)
 • 32  karet modliteb „Liber Fidei“ (4 sady 8 karet,  jedna  sada pro každého hráče)
 • 78  karet „Incertus Movet in Aero Sospeso“

Autor: tomasV

Vybíráme z aukcí

Gladiator: Quest for the Rudis, nová
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>