obecně o miniature wargaming - teda doufám

trochu se v tom ted hrabu, takze misto pro srovnavani, nazory, napady, objevy

PS: pokud by se nasel nejaky cesky slangovy nazev bylo by to super. polsky bitewniak proste nema chybu (alespon proti miniature wargaming)
23.1.2012 13:20:12

kampan?
vasena nazory a zkusenosti ohledne systemu, ktere nabizeji/umoznuji hrani kampani

mne osobne docela ted zaujal system ktery se rysuje u Neuroshima Tactics. zacina se to tvarit tak trochu jako liga w bloodbowlu (e;

23.1.2012 13:21:35

ndru
Necromunda je vyloženě tak trochu jako liga v bloodbowlu.Na konci hry dostaneš prachy,nahážeš co se stalo necromunďanům,dokoupíš nějaké harampádí nebo nového necromunďana, pokud si teda dost solventní , a jedeš dál.

23.1.2012 13:36:02 | Upraveno autorem (porovnej)

D.N.A
Neznám všechny hry od GW detailně, ale mám pocit, že takhle fungují všechny jejich kampaně.
Mě osobně se líbil svého času Mordheim, fantasy verze Necromundy.
No a momentálně hodně hraju heroscape a hodně uvažuju o WH40.

23.1.2012 14:21:53

Tangram
jo,jo.Mordheim a necromunda je až na pár drobností prašť jak uhoď.

23.1.2012 16:18:10

Mordheim a Necromunda
Hrál jsem celkem intenzivně obojí, Mordheim mi přišel lepší - hlavně díky menší náhodě při povyšování maníků.
Teď se mi dost líbí Infinity, ale ta zatím nemá ofiko kampaně (mají letos vyjít) a pravidlově je taky dost jinde, než hry od GW. GW a Infinity je jako šlapací autíčko proti BMW...

Jinak tuším něco jako kampaň má i Hybrid (ale tam to jsou spíš jen navázané mise), Descent, WH Quest (dost příšernou)...

23.1.2012 17:29:29

ako začať ?
Má tu niekto skúsenosti s miniature wargamingom typu Warhammer 40k, Warhammer FB a LOTR ?

Ako som začal maľovať miniatury k svojim hram tak ma to začalo baviť a pokukujem práve po hore uvedených hrách - z toho dôvodu že by som si zaobstaral nejakú tu figúrku a namaľoval si ju. No kedže sa jedná aj o hru s týmito figúrkami tak sa zaujímam čo to hranie obnáša ??? nemáte tu s týmto niekto nejaké skúsenosti ? v tomto som totiž úplný zelenáč

24.1.2012 10:14:11

Faarha
1) Určitě se dá začít tím, že si prostě koupíš figurku nebo pár figurek a namaluješ. Minis Wargames je hodně, jsou i takové, které jsou už s namalovanými figurkami.
Ale pokud Ti jde o malování, pak asi buď něco od Games Workshop nebo Confrontation od Rakhamu (ti mají nejúžasnější figurky, co jsem viděl - pořád je obdivuju).
2) Pokud jde o hraní, pak je potřeba si asi vybrat podle vzhledu figurek a podle tématu, co se Ti bude líbit - sci-fi, fantasy, historie - a prohlídnout konkrétní figurky daných her.
3) Kapitál - je potřeba si stanovit kolik peněz a času chceš do hry investovat. Náklady jsou velké. Zpočátku je potřeba se krotit, začít třeba starterem WH fantasy, nebo WH40, nastudovat pravidla, otestovat hraní. Předvést hru potencionálním spoluhráčům.
4) Hráči - zjistit, zda někdo v okolí nehraje nějakou z těchto her. Je nejlíp to totiž vidět naživo, pak Tě to buď chytne jako horečka a infekce se budeš těžko zbavovat, nebo Tě to naopak vystřízliví a pustíš to z hlavy. A bez nadšených hráčů tohle moc hrát nejde a pak je to ztráta peněz a času ... ledaže zůstaneš jenom u toho malování ... ale pak stačí se držet jednotlivých figurek - shánět se dají jako kusovky asi nejlépe tady: http://www.maelstromgames.co.uk/index.php (tady najdeš asi maximum, pokud ne všechny).

Tolik na úvod :)

24.1.2012 10:28:23

strop
ja mam momentalne strop nekde u mano a mano. tedy nejake potycky, prestrelky mensich vojenskych utvaru, gangu apod. spis jen liduchove a liduchoidi nez tanky, letadla, apod.

24.1.2012 13:41:45

to Tangram
A jeste jsi zapomnel dodat, ze at si pripravi pekny balik penez. Nevim teda jak ted, ale co vim, tak armady techto her nestaly zrovna malo penez a tim malo myslim 5k+.

24.1.2012 13:58:46

to Vojtech Musil
rekl bych ze Tangram to ma v bode 3) Kapitál

24.1.2012 14:01:07

jezisi :-/
Tak to se moc omlouvam... nejak jsem tento bod uplne minul

24.1.2012 14:02:46 | Upraveno autorem (porovnej)

offtopic
ndru

Tak mě napadá, že bychom mohli prubnout tu Earth Reborn, která se mi doma už nějaký ten pátek válí.

24.1.2012 14:06:28

to chilly
kdo vi jestli offtopic. prave uvazuju jestli takove dust tactics, incrusion nebo tannhauser jsem zapadaji ci nikoliv

urcite muzeme zahrat. z aradraugem jsme planovali nejake to figurkove hrani (zatim mame za sebou Okko). je trochu na pytla, ze docela dost tehle her je asi primarne pro dva. kazdopadne figurkovym orgiim se nebranim

24.1.2012 14:09:29

ndru
Právě ten Earth Reborn je i pro tři (i pro čtyři).

24.1.2012 14:11:56

chilly
Já myslím, že sem ERko patří, stejně jako StarWars Minis, D&D minis, Heroscape, Heroclix, Dust Tactics, Mercs, Infinity, Okko a spousta dalších.

Musíme se nějak odlišit od žetonkářů a dát najevo ten požitek, že je za co chytit :).

24.1.2012 14:23:36

rbx

miniatures
sleduju dost, take prave kvuli me vasni v barveni figurek, takze mam MERCS, Incursion, Ron and Bones. A muj zajem je prave opacny, nemam rad armady a spis se zameruji na boj jednotlivcu, tedy takticke boje. Smula je, ze moje odehrane partie s miniaturami se daji spocitat na prsty obou ruk :-(

Na Okko jsem uplne zapomnel, ale to tak nejak nepocitam mezi miniaturovku.

24.1.2012 14:26:22 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
No já bych Okko nezmiňoval, ale je fakt, že těch pár miniaturek - myslím ty skutečné kovové modely, ne ty papírové - je moc povedených ... jenom sem neměl odvahu si je za ty peníze pořídit :(.

Ron & Bones mě lákají taky ... tohle je prostě moc široká kategorie.

A co třeba Sergeants? : http://www.boardgamegeek.com/boardgame/101929/sergeants-miniatures-game :)

24.1.2012 14:32:28

rbx

Tangram
jj, na Sergeants jsem koukal, libi se mi to, jen me tam strasne odpuzuje ten Comic Sans. To fakt nekdo neodhadl, rvat na karty komixovy font a jeste zrovna takovyto.

24.1.2012 15:01:53

to chilly
no je i neni (e;

24.1.2012 15:24:27

to rbx
tak s tim bojem jednotlvicu jsme na tom podobne, ne-li stejne

24.1.2012 15:25:11

boj jednotlivců
Začínal jsem bojem armád (WHFB) a momentálně jsem na jednotlivcích. Přijde mi, že hra s jednotlivcema umožňuje podstatně víc taktiky a je variabilnější. Na druhou stranu bývá ale víc závslá na hodecho kostkou - míň kostek většinou znamená větší rozpětí.

chilly - ER může být.

Tangram - Confrontation už je bohužel OOP. Ale byly to ty nejkrásnější figurky, jaké jsem měl v pracičkách (a pár jich doma taky mám :-))

24.1.2012 15:38:10

Confrontation
Confrontation mě naprosto nadchla a mám k ní doma snad 40 figurek...
Naštěstí jsem měl alespoň tolik rozumu, že jsem si pořizoval takové figurky, které jdou využít u Hybridu (pro neznalé: něco jako Descent :-)

24.1.2012 18:01:07

Confrontation
No jo, to jsou fakt nádherné figurky. K Hybridu šlo, pokud vím, použít griffiny a drizty (základ) a pak k nim povycházely v cry havocu karty a mise na použití alahanců a cynwall elfů.

Dodnes si pamatuju jak jsem byl nadšený, když jsem si přinesl domů pár keltských fian (http://www.coolminiornot.com/170880?browseid=232824 - není to mnou namalované, jen pro info, jak model vypadá) a alahanské valkýry. Jen to malování a hraní pak vázlo...

24.1.2012 18:16:21

Confrontation
Budete se možná divit, ale na rozdíl od ATčka, Confrontation přežila pád Rackhamu: http://at-43.understairs.nl/forum/viewtopic.php?f=5&t=602
Tyhle hry byly prakticky identické, jen je smůla, že část práv ATčka drží FFG, která je samozřejmě nepustí, jelikož jejich Dust: Tactics Atčko nehorázně kopíruje, a konkurenci by si přece nemohli dovolit... Jak už jsem někde psal, za tohle FFG nenávidím.
No a s pádem ATčka jsem se dostal k EX-illisu. Tam sice nejsou kampaně, ale je tam levelování jednotek, kupování výzbroje, rozšiřování a budování panství, spousta frakcí a hlavně se teď Bastion zase zvedl, je naplánována spousta nových figurek.

24.1.2012 21:35:55

Dust Tactics
No já sem se poměrně fanaticky pustil do Dust Tactics, i když ze začátku jsem to ani neměl s kým hrát, tahle hra mě prostě chytla tématem i provedením... k barvení jsem se ale zatím nedostal...
Pro nováčky je imho důležitý si uvědomit jestli v tom opravdu chtějí utopit peníze, protože většina miniaturovek je fakt finančně náročná... mě v tom už leží taky nějakých pár tisíc...

24.1.2012 21:56:22

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Akt. cena: 600 €
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas