obecně o miniature wargaming - teda doufám

trochu se v tom ted hrabu, takze misto pro srovnavani, nazory, napady, objevy

PS: pokud by se nasel nejaky cesky slangovy nazev bylo by to super. polsky bitewniak proste nema chybu (alespon proti miniature wargaming)
23.1.2012 13:20:12

Hybrid
Tak to jste mě zase dostali ... neměl sem tušení, že něco takovyho existuje ... a teď přemýšlím, jestli do toho jít nebo to rychle radši zapomenout.

24.1.2012 22:29:11

Hybrid
Docela blbě se shání. A popravdě řečeno alespoň mě z hlediska pravidel nijak extra nenadchl. Figurky a zbytek krabice úžasný, ale jinak...

24.1.2012 22:51:47

Hybrid
Jo, graficky to vypadá moc pěkně ... tak trochu to celé připomíná Earth Reborn ... předpokládám, že herně to bude asi něco podobného, ale mnohem jednoduššího.

24.1.2012 23:19:46

Hybrid
U Hybridu je hlavně zločin anglická verze pravidel, která utrpěla otřesným překladem z francouzštiny. Kdysi jsem si k tomu musel na fórech nastahovat několik stránek oprav a dovysvětlení...
Ale jinak na Hybrid nedám dopustit. Nicméně je třeba přiznat, že u mě jde hlavně o armosféru, fluff. Pravidla a systém, pokud mě vyloženě neirituje a nerve žíly, jsou až na druhém místě.

25.1.2012 11:22:48

Ex illis
ja se take musim zasat ex illis, sice jsem zatim hral jen sam se sebou a malovani vazne, nicmene super hra. Na webu lze kadou jednotku vybavit, prerozdelovat velitele a vsechny jednotky dostavaji zkusenosti a maji vlastni skill tree.
Na systemu se mi take libi ze lze hrat pekny mod kdyz max lvl je urcen slabsim hracem, tudiz zadne trapne nevyrovnane souboje. Mno a figurky jsou luxusne, kdyz jsem videl jednotku andelu tak jsem si sel vymenit trenky.

25.1.2012 18:56:05

Ex illis
Mě na tom vadí právě nutnost počítače. Principielně nejsem proti využití počítače ve wargamingu (díky tomu by se daly dělat podstatně složitější výpočty a do jisté míry i přesnější simulace), ale krapet mě děsí nutnost online připojení (pokud vím, tak minimálně na vytvoření nebo úpravy armády). Nebo existuje i offline verze?

Jinak figurky jsou taky krásné.

25.1.2012 19:19:15

aradraug
dokonce i ke hrani je potreba, ale pri dnesnich internetech, kazdy ma doma wifi, nevidim problem. Oficialni offline verze neexistuje.

25.1.2012 19:47:47

Ex Illis
Figurky Ex illis Archangels nemají chybu, jednou je koupím a zařadím do heroscape :).

Ale hra samotná mě neláká právě taky kvůli nutnosti mít u toho počítač. Notebook nemám a nedokážu si představit, jak přenáším comp kvůli hraní jinam. Pro mě nepřijatelný princip. A prostě by mi tam chyběl ten pocit kostek v hrsti, které rozhazuju po stole.

25.1.2012 19:48:37

Tangram
jojo kostky hodne srabku odradi :P. Nicmene na kostky zase muzu hrat jine hry. Jsem zvedavy ne Merc az vyzkousim. Obrovska vyhoda ze nabarveni 6ti figurek neni zdaleka tak hrozne jako 100 figurek. :)

25.1.2012 19:58:19

Falco
Rozhodně souhlasím. Co se týče malování miniatur, tak namalovat celou armádu je něco jiného, než namalovat malou squadu. Z toho důvodu taktické věci, jako necromunda, mordheim, ERko, Ron & bones jsou přístupnější. Pro mě je zatím problém namalovat i Space Hulk nebo Dreadfleet. Ale k wagamingu to malování patří, kdo to nemá rád, pro toho wargaming asi není ... já se k tomu zatím nemůžu časově dokopat ... proto si radši postavím terén heroscape a vytáhnu figurky, ktery už barvit nemusím :).

25.1.2012 20:04:23

Falco
On právě ne každý má doma net (natožpak wifinu). A kromě toho, občas by člověk chtěl hru někde odprezentovat nebo tak. A IMHO zrovna tahle aplikace by byla vhodnější jako offline, nejak tam nevím o ničem, co by ospravedlňovalo nutnost použití netu v průběhu hry.

Po MERCs jsem koukal, ale nakonec jsem sáhl po Infinity.

25.1.2012 20:08:05

aradraug
ja to mel naopak :D malem jsem koupil Infinity ale pak jsem vzal merc

Jo taky si myslim ze offline mod by byl lepsi. Myslim ze by to slo o obejit stylem zacnes hru a pak se odpojis. Jedinne co se loaduje je tvoje armada co mas pres webove rozhrani pripravenou, takze to tak horke neni. Pak dalsi vec je tablet pro ktery je to jak delany.

Mno s tim netem jenom dodam ze kdo ho nema doma za tech par supu co dneska je tak rozhodne nebude kupovat wargaming. (wifi routery jsou take za par supu dneska).

EDIT: uznavam ale ze proste tim ze neni offline mod tak to na chatu nevemes, to je naprd. (asi, mozna nejaka offline varianta je, ale nesbiras expy nebo tak neco. Nezkoumal jsem to do hloubky)

25.1.2012 20:26:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Infinity
Mě od MERCs odradila jediná věc - dostal jsem pozdě mail z obchodu, že mají skladem i víc věcí, než co mají na webu. Jinak by to byli žoldáci...

25.1.2012 20:32:51

Ex-illis
Ale takhle to funguje! Internet je třeba jen k přihlášení, pak ho můžete odpojit. A navíc, zůstáváte přihlášení i po vypnutí hry (pokud se sami neodhlásíte). Takže se můžete přihlásit, odpojit, zahrát 10 bitev a až se znovu připojíte, připočtou se vám na účtu za ty odehrané offline bitvy peníze a expy! A na bezPC verzi se momentálně pracuje. Jde to ale ztuha, jelikož Bastion se skládá ze čtyř lidí - Boss (ten dělá tu bezPC verzi), programátor, Bonifác (který vymýšlí nové jednotky atd.) a Wallace, zajišťující spojení s herní komunitou.
K figurkám - Nejlepší jsou Franc Chevaleurs. Montjoie! Saint-Denis!

25.1.2012 20:39:17

speedy
To je dost zajímavá informace. Takže se přihlásím do aplikace, natáhnu tam svoji armádu, vypnu net a můžu hrát? A po odehrání x bitev se připojím k netu a aplikace automaticky (předpokládám díky datům v nějaké cache) provede update jednotek?

Jak se to vlastně dělá, když spolu hrajou dva lidi (což je asi běžné :-)) - musí se v aplikaci přihlásit každý z nich? A když jsem bez netu a chci změnit soupeře?

25.1.2012 20:44:39

aradrauq
Přesně tak. Po opětovném připojení se stačí jen znovu přihlásit v aplikaci a na ex-illis.com a všechny zkušenosti i bedny za odehrané offline bitvy přijdou (chvilku to trvá).
Ano, v aplikaci se musí přihlásit každý. Může to být třeba 10 různých hráčů. Bez netu se ale přihlásit nejde, takže musíš hrát jen s těmi, co už přihlášeni jsou.
Jen si dávejte pozor, aby váš uživatelský účet na PC neobsahoval diakritiku. Hra to potom nerozpozná a když odehrajete nějakou bitvu, nezapočítá se vám (několikrát se nám to stalo).

25.1.2012 20:58:24

ex-illis
Musím říct, že tenhle systém mě naprosto odrazuje. Na co hýbat figurkami po plánu, když stejně musím všechno naklikat ještě do počítače.

25.1.2012 21:00:43

chilly
To jsem si říkal taky. Ale jak tu někdo psal - hraju hry kvůli příběhu a fluffu. A Ex-illis... Filipu IV. Sličnému a středověké Francii prostě nešlo odolat! Všechny historické události se tam nacházejí, jen mírně pozměněné (např papež Bonifác nebyl Guillaumem z Nogaretu vyfackován, ale rovnou zabit). Stojí za to si o tom počíst, i když se to nechystáš hrát :-).

25.1.2012 21:05:35

chilly
ale on je for v tom ze treba samotne na pocitaci se to dobre hrat neda, nemas prehled o celem bojisti, teren poznas az na miste. Tudiz jedno bez druheho nejde. Tu aplikaci si muzes samotnout vyzkouset a uvidis ze je to k prdu. Samozrejmne element barveni a vizualna kdyz vidis bojiste je dalsi vec, ale to je samozrejmne u vsech tehle her.

25.1.2012 21:09:25

Falco & speedy
Nevím, to už bych si prostě raději zahrál pořádnou PC hru.

25.1.2012 21:24:08

chilly
to muzes rict o vsech deskovkach :)
ale je pravda co kdysi prohlasil rbx (aspon myslim) ze tahle hra bude mit spoustu milovniku a odpurcu :)

25.1.2012 21:42:47 | Upraveno autorem (porovnej)

falco
To sice můžeš, ale u většiny si všimneš rozdílu :)

25.1.2012 21:53:19

Assault on Hoth
Trochu z jiného soudku ... i když pro většinu z nás asi naprosto nedostupné:
http://boardgamegeek.com/image/283764/assault-on-hoth-the-empire-strikes-back

25.1.2012 22:05:13

rbx

chilly
a to si chces veskerou ekonomiku a vyvoj jednotek drzet nekde na papirkach? To dost dobre nejde. Navic to ma vyhodu v tom, ze si muzes jednoduse naproxovat jednotky a zkouset si to na pocitaci. Ale jak jsem rekl, ma a bude to mit spoustu odpurcu, ale i privrzencu. Me treba nebavi listovat v knihach a porovnavat tabulky a podle toho urcovat hody kostkou. Ex Illis je pomerne slozita figurkovka, ktera je ale pristupna jakemukoliv zacatecnikovi, protoze vse nezazivne za nej odpracuje pocitac.

26.1.2012 10:54:35

obecně o miniature wargamingu - snad ještě ne off topic :-)
praxi mám jen s hrami od GW, ale za to docela bohatou, takže budu vycházet pouze z nich.
miniature wargaming mě baví, a to hodně moc :-), ale mám radši menší jednotky, kde se potenciál m-wargamingu dá využít víc (Necromunda, Mordheim). Ve chvíli kdy k m-wg potřebuji herní plán ve smyslu čtverečků, hexů apod. nebo by se figurky dali nahradit ve větší míře žetony (samozřejmě, to jde vždy, ale někde by to prostě nebylo ono), tak už to nepovažuju za m-wg.
K tomu, bohužel, mají sklon všechny bitvy větších armád. To už si radši zahraju ASL nebo AaA, apod.
Pro mě osobně má největší kouzlo W40 do cca dvaceti/třiceti figurek a Necromunda (mám radši sci-fi). Tam ještě zvládáte figurky jednotlivě.
A nejdůležitější je samozřejmě terén. Jestli se dvě armády setkají na poli, tak tam v podstatě figurky nepotřebuju, ale v městské zástavbě s troskami tři patra vysokými, to je něco jinýho :-)

26.1.2012 11:47:08

Vybíráme z Bazaru

Century všechny 3 vydání
Century všechny 3 vydání
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas