Nejlepší současné kooperační hry

Mohl by mě někdo doporučit nějakou novější, komplexní, česky lokalizovanou a zajímavou kooperační hru?

Preferuju kooperační, protože jsou obvykle nekonfliktní a vyžadují spolupráci. Buď vyhrají všichni a nebo naopak nikdo, takže se nikdo nehádá, kdo byl nejlepší. Pokud hra nabízí i kampaň s možností "ukládání", ideálně i s příběhem, bylo by to super. Preferuju ameritrash, euro mě obvykle nebere.

Něco již máme nahráno a nemáme problém ani se složitější mechanikou, ale nemusí to být zrovna složitost Gloomhavenu, protože se nám poslední dobou nedostává tolik času na hraní.

Již vlastníme/hrajeme tyto hry:
Zima mrtvých
This War of mine
Eldritch Horror
Pandemic
Descent
MageKnight
Hrdinové bez záruky
Panství hrůzy
Robinson crusoe
První Marťané
Scotland Yard
Space Alert
Hanabi / the Game / port royal / palm island / the mind
Velká kniha strašlivých čar
God of war
Kronika Zločinu
Andor
+ řada escapovek.


Jedním očkem pokukuju po Mechs vs Minions a nebo Zombicide. Případně Nemesis, ale kooperační hry se zrádcem bych taky raději vynechal.
Jako menší hru ještě plánuji "FUSE", ale to je jen karetka.
25.5.2020 17:51:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Mice & Mystics
Za mě naprosto nádherná, atmosféricka hra, která chytne snad každého. Dneska už jsou snad všechny scénáře i doprovodné texty přeloženy do CJ, zde na ZH.

10.8.2020 12:36:03

Ďábelský profesor a Citadela času
Toto ještě nikdo nezmínil :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

10.8.2020 13:56:37

7th Continent
@peca007: Ono ho tam není málo, ale pořád zanedbatelné množství oproti Tainted Grailu. Když už tam nějaký text je, tak je to jedna dvě větičky obvykle, a pak jen generické texty akcí, u kterých se stejně obvykle řídí ikonografií.

Jediné, kde je více textu je úvodní dopis a hlavní místa kletby. Úvod do kletby si člověk v pohodě může připravit, a pak tu jednu kartičku s delším textem už zvládne přeložit někdo za pochodu při hře :)

10.8.2020 21:28:54

DannyK
Lenže Tainted Grail vyjde v CZ že áno. A bola jasná požiadavka na CZ hry. Potom mu tu niekto doporučuje Hellboy a Cthulhu :).

10.8.2020 21:52:12 | Upraveno autorem (porovnej)

aha CZ :)
tak sorry

10.8.2020 22:18:22

ups CZ
@JAHMANsvk: Aha, toho pozadavku jsem si nevsiml :D

11.8.2020 10:12:20

O nějaký čas později
nějaký čas uplynul a můžu přidat další zářezy.

Pandemic Legacy se nám na poslední chvíli ještě podařilo nakoupit před vyprodáním, takže na ten letos také dojde.

Pán Prstenů: Putování po Středozemi mám aktuálně na stole a užívám si ho, patrně dojde na rozšíření Stínové cesty, i když příběh je v podstatě neexistující a s pánem prstenů toho moc nesdílí, ale o tom jsem věděl už z recenzí, škoda tohodle aspektu.

Letos určitě koupím Gloomhaven: Lví chřtán a pokukuju po české verzi Spirit islandu, ale ten euro nádech mě dost odrazuje.

Ve hře Tainted Grail: Pád Avalonu jsme v půlce kampaně a je to fakt super, hledám nějakou další podobnou příběhovou kooperačku v češtině, nevyšlo něco, co jsem třeba přehlédl?

a v půlce roku ještě očekávám kickstarter zásilku Frostpunku :-)

21.1.2021 01:08:06

...
za mě funguje dobře i Nemesis čistě v kooperaci, navíc jako plus tam je přeložená čistě kooperativní kampaň.
dále jsem chtěl napsat Pán Prstenů: Putování po Středozemi, ale to koukám že jdu s křížkem po funuse :D
Z únikovek je za mě jednoznačně top Útěk z blázince
Dále bych mohl doporučit Charterstone,sice to není úplně kooperativka, ale konfliktní rozhodně není a kampaň je za mě taky fajn (akorát je to euro)
A na zahrání (nejen) s dětmi je super Plyšová hlídka

23.1.2021 23:15:36

PetrR
"Letos určitě koupím Gloomhaven: Lví chřtán a pokukuju po české verzi Spirit islandu, ale ten euro nádech mě dost odrazuje."

Mám obojí v AJ.. a upřímně Gloomhaven: Lví chřtán je pro mě větší euro než Spirit Island. Ve Spiritovi topím, zapaluji, kouřem vyháním... mám tam u každé karty to téma. U Lvího chřtánu dělám "attack +3" -> ale samozřejmě je to hodně individuální. (u mě asi dáno tím, že ve Spiritovi ty karty mají ilustrace)

24.1.2021 00:04:02

Moje top kooperativky
(bez nutného pořadí)
Odysea: Cesta k deváté planetě
Spirit Island
Pandemic:Season 1
Gloomhaven:Lví chřtán
Kitchen Rush
Krycí jména: Duet

---------
Oddělené (hraji méně často)

Zakázaná poušť
Robinson: Tajemství prokletého ostrova
Letter Jam
Fallout (s koop house rules)
Hanabi

24.1.2021 00:08:05

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu
Cesty osudu
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas