Charterstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nehynoucí král vysílá své věrné poddané na okraj království, aby zde založili nové osady. Vaším úkolem je za dvanáct měsíců vybudovat prosperující město plné života. Kronika města je nepopsaná a její stránky se budou plnit záznamy o vašich rozhodnutích a skutcích.

Charterstone je budovatelská legacy hra, ve které hráči postupně odhalují předem neznámý obsah a lepí jej na herní plochu, čímž v průběhu modifikují její pravidla. Herní plocha obsahuje na začátku jen několik lokací, které mohou hráči ve hře využívat, ale postupem času se deska zaplňuje novými podle toho, jak se hráčům ve hře daří. Nejprve je třeba odehrát kampaň složenou celkem z 12 kapitol. Po dohrání kampaně vznikne unikátní mapa města, kterou je možné využít při dalších samostatných hraních mimo hlavní kampaň.


Příprava hry:

Umístěte do středu stolu herní plán. Každému hráči přidělte jednu truhlu čtvrti, tj. samostatnou krabičku, ve které budete v průběhu kampaně uchovávat získané karty, dřevěné žetony vlivu a figurky ve zvolené barvě. Do středu hrací plochy přidejte na vyznačené místo šestistěnnou kostku s barevnými symboly. Připravte společnou zásobou surovin a mincí. Z krabičky označené jako Index vyndejte balíček karet (nedívejte se na ně a nemíchejte je). Vezměte kartu číslo 1 a postupujte podle pokynů na kartě.


Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích a mohou vykonat vždy jednu z akcí:

  1. Položit figurku dělníka na libovolnou lokaci na hracím plánu (i obsazenou)
  2. Sebrat všechny své dělníky z hracího plánu zpět do zásoby


Konec hry:

Hráči hrají tak dlouho, dokud se ukazatel na stupnici pokroku na herním plánu nedostane na konec. Poté hráči sečtou všechny body, které získali během hry, včetně bonusů přidělených podle umístění na stupnici pokroku. Vítězem se stává hráč s nejvyšším počtem bodů. Své výsledky zaznamenají všichni hráči na svoji truhlu čtvrti. Výsledné umístění v jedné odehrané kapitole může ovlivnit startovní pozici hráče při hraní dalších kapitol kampaně.

Autor: Ursulus

Vybíráme z Bazaru

Deadwood 1876 EN
Deadwood 1876 EN
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas