Nejlepší současné kooperační hry

Mohl by mě někdo doporučit nějakou novější, komplexní, česky lokalizovanou a zajímavou kooperační hru?

Preferuju kooperační, protože jsou obvykle nekonfliktní a vyžadují spolupráci. Buď vyhrají všichni a nebo naopak nikdo, takže se nikdo nehádá, kdo byl nejlepší. Pokud hra nabízí i kampaň s možností "ukládání", ideálně i s příběhem, bylo by to super. Preferuju ameritrash, euro mě obvykle nebere.

Něco již máme nahráno a nemáme problém ani se složitější mechanikou, ale nemusí to být zrovna složitost Gloomhavenu, protože se nám poslední dobou nedostává tolik času na hraní.

Již vlastníme/hrajeme tyto hry:
Zima mrtvých
This War of mine
Eldritch Horror
Pandemic
Descent
MageKnight
Hrdinové bez záruky
Panství hrůzy
Robinson crusoe
První Marťané
Scotland Yard
Space Alert
Hanabi / the Game / port royal / palm island / the mind
Velká kniha strašlivých čar
God of war
Kronika Zločinu
Andor
+ řada escapovek.


Jedním očkem pokukuju po Mechs vs Minions a nebo Zombicide. Případně Nemesis, ale kooperační hry se zrádcem bych taky raději vynechal.
Jako menší hru ještě plánuji "FUSE", ale to je jen karetka.
25.5.2020 17:51:45 | Upraveno autorem (porovnej)

koop
Ahoj,

tak na ukladani a pribeh je asi nejlepsi 7th Continent.
Jinak jeste doporucim Gloomhaven, Tainted Grail a Arkham Horror 3edice.

25.5.2020 18:11:19 | Upraveno autorem (porovnej)

koop
aj niektora zo serie "Legendary" by mozno zaujala.. vyber zalezi na oblubenej teme napriklad

25.5.2020 18:25:41

Česká lokalizace?
A pravidla můžou být v AJ? Pokud ano, tak něco s kartami bez textu:

Bastion
Jednoduchá pravidla, rychlý setup, má to nějaké scénáře, ale ne kampaň. Ale i tak je tam variabilita slušná. Nastavitelná obtížnost. Odehráno do hodiny.

Apocalypse Chaos
Jednoduchá pravidla, rychlý setup. 7 misí v kampani. Nastavitelná obtížnost. Může se protáhnout přes hodinu.



25.5.2020 18:32:24

Pouze čj
Nebýt požadavek na čj, tak bych začal se Spirit island.

Česky bych kouknul na Plyšová hlídka/Kolonie, Zakázaný ostrov/poušť, Fallout (jako koop dle mě je fajn), Letter jam, Krycí jména: Duet, Hrdinové bez záruky

Edit:
případně počkat na české lokalizace Aeons End a Harry Potter: Hogwarts battle, které by měly vyjít od Rex her snad letos.

25.5.2020 18:52:27 | Upraveno autorem (porovnej)

koop
Jestli tě baví Panství hrůzy, tak jednoznačně Pánoprstenu: putování. Podobná apka, trochu "hladší". Pro mě o něco lepší hra než Panství a doteď asi nejlepší koop. Poslední dobou ještě dost hrajeme Marvel, ani jsem to nečekal, ale je to dost chytlavý a zábavný:)

25.5.2020 19:17:47

Doporučil bych
Jako menší bych doporučil dnes u mindoku naskladněnou hru Odysea: společně k deváté planetě

Jestli máte rádi Pandemic tak by vás mohla nadchnout Pandemic Legacy: Rok 1

Kostkovka v reálném čase nás baví Escape: Chrámová Kletba

No a samozřejmě krásný a zábavný Mechs vs. Minions

Taková lehce párty Zasni se!

případně ještě jednou časový pres a kostky Pandemic: Rychlé nasazení
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

25.5.2020 19:54:45 | Upraveno autorem (porovnej)

7th Continent
Určite popozeraj :).

25.5.2020 21:48:54

Kooperativka ...
Záleží i na tématu, které by tě bavilo ...

Pokud bys netrval na Aj, tak zkus:
- Ghost Stories (sice starší, ale super ... hlavně s rozšířením). Případně jeho nástupce Last Bastion
- Co mě poslední dobou pobavilo - Sprawlopolis (malé, ale chytré ...)

25.5.2020 22:37:52

X-COM: Deskova hra

...

25.5.2020 22:49:37

mh

T.I.M.E Stories
Lokalizovaná základní hra včetně scénáře (Sanatorium) plus dva další rozšiřující scénáře (Případ Marcy a Proroctví draků). Ostatní jsou pouze v angličtině, ale zde na ZH lze získat fanouškovské překlady některých scénářů (časem možná budou i všechny).
---------------------
Jinak zajímavé jsou i již zde zmiňované Plyšová hlídka a Kolonie.

25.5.2020 23:30:57

Cz

Jeste běsnění drakuly ( ale to je jeden proti ostatnim )
A temné znamení - pribeh v tom sice moc nenajdeš ale zase urcite lepsi kostkovacka jako fuse a napínavý to teda je.

25.5.2020 23:40:40

kooperativní hra
Pokud vás baví vyšetřovat zločiny zkuste Detektiv (případně Kronika zločinu).
Z novějších kooperativek nedávno vyšlo Kolonie. Brzo vyjde obří Tainted grail o putování temnou artušovskou legendou.

26.5.2020 10:30:21

Gloomhaven
Ale má to háček - už nebudete hrát nic jiného :D

26.5.2020 10:36:25

Nakupeno

tak prozatím to vyhrála Kolonie a Mechs vs minions, v budoucnu určitě kouknu po Tainted grail a pandemic legacy, až dohrajeme tažení v descentu :-)

11.6.2020 21:21:55

Další tipy?

Tak jsme zase něco málo nahráli a k tomu jsem načetl další informace k doposud nepořízeným deskovkám.
Ten tainted grail mě lákal, ale po přečtení recenzí ho vesměs všichni zkritizovali, jako příběh je to super, ale jako hra už to taková terno není, navíc "gamebook" variantu hry už mám u this war of mine a ta se u nás ve skupině taky zrovna moc neuchytila, skoro se hraje lépe solo...

Místo detektiva jsem raději pořídil Noir rozšíření do kroniky zločinu.

Temné znamení mě přijde tématem velmi blízko k eldritch horroru/panství hrůzy, a to už máme.

7th kontinent je bohužel jen v EN.

Zkouknul jsem taky něco o Zombicide, ale tam se mě nelíbilo střílení do vlastních řad + pro mne ošklivej art style, snad jedině Černý mor docela ušel, ale hloupé mechaniky zůstali (to by měli snad opravit v 2. edici teď na podzim)

Na ten Pandemic season 1 určitě dojde, ale zatím se poohlížím jinde, nemáte ještě nějaký tip na coop hru?

9.8.2020 23:45:23

...
Co takhle NEMESIS?

10.8.2020 00:23:12

Nevidím

Nikde nevidím Marvel Champions + chystané rozšíření Red Skull
Chystanou novou mutaci Temného znamení s X-meny (ta asi bude taky dobrá, nevzpomenu si ale na název)

10.8.2020 00:34:03

příjemný coop
Rozhodně doporučuju:
1) Cthulhu: Death May Die (hráno mnohokrát, fakt povedené)
2) Hellboy the boardgame (hráno třikrát, velmi příjemné překvapení

10.8.2020 07:28:11

7th continent
@PetrR: Zrovna u 7th Continent ta angličtina není myslím až zas tak velký problém. Na těch kartách je angličtiny vesměs poskrovnu a bez větších problému se to dá ostatním hned přeložit.

10.8.2020 07:46:12

DannyK - 7th continent
Tak to ti budu rozporovat. Textu není až tak málo, je dost důležitý. Určitě stačí jediný dobrý angličtinář, ale bylo by škoda se ochudit o doprovodné texty, které ledaskdy obsahují vodítka k řešení kletby :)

10.8.2020 07:58:20

Re: Korenar
Nemesis jako coop nefunguje dobře. Ta hra takto nebyla navržena, coop je výsledek tlaku lidí během kickstarteru.

10.8.2020 08:02:33

...

Tento týden vychází Harry Potter: bitva o Bradavice. V brzké době taky Aeon's End v CZ. Obě sice deckbuilding, ale je to co-op.
Pak má ještě vycházet Black orchestra někdy koncem roku, tak ať to máš třeba v hledáčku:)

10.8.2020 08:31:41

Ghost stories

Taky super hra, poměrně těžká, ale výzvy jsou v kooperativních hrách vítány. Jen je důležité, v jakém počtu hráčů hrajete. Zde je nejlepší plný počet, tzn. 4..

10.8.2020 08:34:49

SubTerra
- kompletní počeštěná verze zde na ZH ke stažení

10.8.2020 08:36:41

T.i.m.e stories a pan prstenu lcg
Ahoj, tyhle 2 hry jsou za me paradni. Urcite mrkni.

10.8.2020 09:20:36

Vybíráme z Bazaru

Marvel united deadpool aj
Marvel united deadpool aj
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas