Zasni se! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–8
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alexandre Droit
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Společně s kamarády snílky splétejte podivné a ztřeštěné sny a snažte se vaše zážitky zapamatovat, ty dobré i ty špatné. Čím vyšší bude vaše skóre, tím lépe se ráno budete cítit!

Cílem kooperativní hry Zasni se je vymýšlet sny a ty si zapamatovat. Čím více si zapamatujete, tím vyšší bude vaše skóre.


Příprava hry:

Tři bodovací karty a časovač se umístí stranou. Karty snů se zamíchají a uprostřed stolu se vytvoří lícem dolů otočený balíček. Každému hráči se rozdají tři karty snů z vrchu balíčku. Určí se hráč, který začne - kdo měl poslední opravdu živý sen. I když je tato hra kooperativní, nesmí si hráči ukazovat své karty!


Průběh hry:

Každé kolo hry je rozděleno do dvou fází:

  1. Fáze snění: První hráč si lízne vrchní kartu z balíčku a položí ji lícem vzhůru vedle balíčku. To je hromádka snů. Pak použije obrázek na této kartě a začne vyprávět svůj sen. V této chvíli se otočí dvouminutový časovač - snění začíná. Každý hráč (nehraje se dle pořadí) může ihned zahrát kartu snu ze své ruky a položit ji lícem vzhůru na hromádku snů. Kartu popíše libovolným způsobem, ovšem příběh musí navazovat na předchozí kartu. Jakmile hráč položí svou kartu na hromádku snů, ihned si lízne novou z balíčku (vždy musí mít v ruce tři karty). Fáze snění končí, jakmile vyprší čas.
  2. Fáze vzpomínání: Všichni hráči odhodí všechny karty, které mají v ruce. Pak vezmou tři bodovací karty a položí je do středu stolu. Poslední hráč, který přidal kartu na hromádku snů, vezme celou tuto hromádku a otočenou lícem dolů ji podrží (první karta daná při hře na hromádku bude nahoře). Stává se tak aktivním hráčem. Nyní se musí snažit vzpomenout, jaká karta je na hromádce první. Převypráví první část snu a odhalí vrchní kartu z otočené hromádky. Nestačí si vzpomenout pouze na kartu, je třeba si zapamatovat celý příběh! Pokud si hráč vzpomene na další část snu bez pomoci svých spoluhráčů, umístí kartu snu lícem vzhůru k samostatné bodovací kartě a celý tým obdrží 2 body. Pokud aktivní hráč potřebuje pomoc, může o ni požádat jednoho spoluhráče. Pokud si vzpomenou správně, umístí kartu snu lícem vzhůru ke společné bodovací kartě a celý tým obdrží 1 bod. Pokud si aktivní hráč na další část snu nevzpomene, umístí kartu snů lícem vzhůru k chybové bodovací kartě a celý tým ztrácí 2 body. Jakmile aktivní hráč umístí kartu snu k příslušné bodovací kartě, předá celou hromádku karet snů hráči po své levici. Ten se tak stane aktivním hráčem a musí si vzpomenout na další část snu. 

Konec hry:

Jakmile jsou všechny karty snů umístněny na bodovací karty, je třeba sečíst body a zjistit tak, jak dobrou máte paměť. Výsledky bodování jsou rozděleny do 5 hodnocení (do 15 bodů, 16 - 30, 31 - 45, 46 - 60, 61 a více bodů). Např. ti, co mají 15 a méně bodů, tak si sny nepamatují vůbec (v pravidlech je napsáno: „Jakmile se probudíte, obrazy vašich snů se rychle rozplynou. Zbytek dne strávíte hloubáním v neurčité snové mlze“).

Autor: Majdina

Další názvy této společenské hry

  • Dream On!
Offcanvas