Najlepšia kooperatívna hra?

Podľa mňa Gears of War, čo myslíte? :)
9.1.2012 00:38:07

to .opčík
Tak teď už tomu tedy vůbec nerozumím. Myslel jsem tím to, že když hrají dva hráči proti sobě, tak je snad zbytečné psát, že se v tomhle případě semikooperativní hra chový jako kompetetivní - proto se mi to zdálo absurdní uvádět. To snad pochopí i naprostý laik, když dva hrají protui sobě, že nespolupracují, ne. Ale jakmile je na nějaké straně už víc jak jeden hráč, tak už spolu spolupracují, to je tak polopatistické, že nevím, proč ten příklad dvou Polylux uváděl.

A co jsi tím svým postem chtěl říct ty, tak to už jsem vůbec nepochopil. No nic, jdu si raději něco zahrát ...

10.1.2012 16:38:51

PJ

Pánové...
...mějte trochu ohledy k těm, co to po Vás mají číst :-( Když už se tak mermomocí chcete hádat o terminologii, založte si na to vlastní vlákno.

Tohle je mohl být docela pěkný přehled kooperativek a stal se z toho guláš (takřka zabijačkový).

Jo a nezajímá mě, kdo s tím začal, občanku si vezmu od každýho ;-)

10.1.2012 16:44:47

Kren
...protoze kdyz budu chtit kooperativni hru pro dva a dostanu MEQ s tim, ze semi-kooperativni a kooperativni je jen zbytecne skatulkovani, tak zaplacu. Ten priklad jsem uvadel jen proto ze je tam ten problem nejnahatejsi. Pri trech hracich hraji dva proti jednomu, pri peti je to ctyri na jednoho. Sice hraju "s nekym" ale taky porad hraju "proti nekomu". V kooperativnich hrach tohle proste neni a v tom je to jejich jedinecne specifikum....

a to jsem jeste nezminil pohled nebozaka Saurona/Cylona/Draculy/Keepera/Overlorda a spol. Ti si veru kooperace mnoho neuziji :-)

PJ: sorry, ale mel jsem furt dojem ze je to k veci... Zpochybnujeme-li rozdil mezi kooperativnim a semi-kooperativnim, zpochybnujeme tim krom existence vesmiru i puvodni otazku tohoto vlakna :-)

10.1.2012 16:54:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Nejlepsi kooperativka
Globalne to asi bude nektera z tech co jsem jeste nehral, hadam ze Arkham, D'n'D nebo Gears. Z tech co jsem hral me v parte nejvic bavi Elder Sign, s Ghost Stories se pak konecne tesim az se dostanem ke spolupraci s jednim obcasnym "siaronoidnim" spoluhracem, jinak se sam obtizne zbavuju vudcovskych ambici a vic me to bavi solo...

10.1.2012 20:15:07

All
Pokojne by som bral aj semikooperatívne hry. Najskôr som sa rozhodoval medzi Elder Sign a Mansions of Madness (MoM je semi, pokiaľ sa nemýlim), kvôli tomu, že som bol ovplyvnený Arkhamom ako mojou jedinou kooperatívnou hrou. Potom som vylúčil obe. MoM kvôli tej "nedokonalosti" hry. Neviem nakoľko je to pravda, ale na iných weboch a hlavne tu prichádzali názory na nehrateľnosť niektorých scenárov. Okrem toho nemám skúsenosti s hraním hier podľa scenárov, preto som taký opatrný aj s GoW. Elder Sign som po prečítaní pravidiel zhodnotil ako naozaj jednoduchší, kompaktnejší a modernejší Arkham Horror a nemyslím si, že chcem "ďalší" Arkham Horror, to už radšej rozšírenie.

Teraz by som naozaj potreboval, čo najlepšiu kooperatívnu/ semikooperatívnu hru, bez ohľadu na jej cenu, či obtiažnosť alebo čokoľvek iné. Musí to byť hra, ktorá vyvolá efekt "wooow", keď ju rozbalím a začnem hrať. Preto som premýšľal nad GoW, lebo ma zaujala.

Pokojne by som aj počkal na nejakú, ktorá má ešte len uzrieť svetlo sveta niekedy v najbližšej dobe. Možno hľadám niečo, čo ani neexistuje, lebo si predstavujem úplne dokonalú hru. Ďakujem vám za rady.

P.S.: Spoločenské hry sú tu pre zábavu a všetko s tým spojené tiež (aj tento web). Vykašlite sa na vojnu pojmov a pod. ;)

10.1.2012 20:28:24

Santorrinni
U mě vyvolal wow efekt určitě Descent (velmi dlouhá semi-kooperativka). Ale asi se v tuto chvíli vyplatí počkat na 2nd edition.

Pak MoM, z toho jsem se bez nadsázky posadil na zadek. Dostal mě jak svým zpracováním, tak svojí atmosféru. Co se týče nedokonalosti a nedohratlnosti scénářů, tak to se týká výhradně rozšíření Forbidden Alchemy (které už ale lidi z FFG dávají do pořádku)

A nesmím zapomenout na BSG. Ta se mi tenkrát, jak jsem ji hrál poprvé, taky hodně líbila.

A nakonec zmíním karetní rychlovku, výborně hratelnou jako solo (ve více lidech u ní extrémně hrozí to, že hru bude řídit nějaký tahoun) Death Angel.

10.1.2012 20:39:45

v tom prípade
ak mám hovoriť za seba, čítal som si kadečo o Gears od War, pozeral som si pravidlá a myslím si že to bude pre mňa viac menej istotka úspechu ( idem si to kúpiť). Ak dokážeš si aj počkať a nesúri ťa to dáko, teraz koncom mesiaca by mal byť descent: journeys in the dark druhá edícia.. Vylepšená ( ževraj, čomu neverím ) so skrátenou hernou dobou.

HAHA BEHOLDER si ma predbehol :))

10.1.2012 20:43:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Santo - semikooperativni hry
Tak to je jina. Jestli ti jde fakt o ten wooow efekt predevsim, tak urcite Middle-Earth Quest. Pokud bys chtel vetsi znovuhratelnost a byli jste ochotni obetovat studiu hrdinske strategie nejakou tu hodku lozeni netem, doporucuju svuj oblibenej Descent, u jeho rozbalovani jsem si malem cvrknul (pripadne pockej na pristupnejsi druhou edici v horizontu par mesicu). O defektnosti MoM zakladni hry toho moc nevim, opravdu zasadni prusvih byl az rozsireni, bacha abys neco spatne nepochopil a zbytecne hru nezavrh...

10.1.2012 20:52:20

Takže...
...Descent, Gears of War a Mansions of Madness. Descent sa mi páči, je to iný odvar ako MoM, GoW a AH...

10.1.2012 20:52:39

Santorrinni
pre aký počet hráčov by to malo ideálne byť?

10.1.2012 20:57:00

stOKYi
Väčšinou nás je 5-6, no občas by som si rád zahral aj vo dvojici.

10.1.2012 21:00:09

fú..
tak v 5 je asi najlepšia Battlestar galactica.. na descent sa mi to zdá byť veľa ( nech sa vyjadria takí čo to v tomto počte hrali ) a v dvojke sa dá ( ideál je imho traja-štyria), ale v dvojke asi fakt ten GoW. A MoM som nehral, ale čo mi vravel kamarát, tak je tiež najlepší vo väčšom počte.

Čiže najlepšie mi v tomto vyšiel descent, keďže GOW si v piatich nezahráš, tam je max. 4 hráči..

10.1.2012 21:20:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Santo
Descent je supr ve dvou i peti...dokonce bych se nebal zkusit to i v sesti (vim ze to tak nekdo na geeku hraje), nekladlo by to pak mozna takovy naroky na synchro hrdinu, ale buh sud...

10.1.2012 21:28:30

...
Ten MoM musím ešte prehrabať, lebo naozaj ju nechcem zavrhnúť len tak. GoW je so svojou max hrateľnosťou vo štvorici presne takým problémom aký máme so Sidovou Civilizáciou. Ale keďže Fame and Fortune pridáva piateho hráča, tak podľa mňa FFG sa zachová do roka rovnako aj s GoW (je to len osobný predpoklad). K tomu mi hneď napadli dve otázky. 1. Aké je hranie so scenármi (najmä ma zaujíma znovuhrateľnosť)? 2. Keď som už spomenul Fame and Fortune (viem, že to sem nepatrí), aké máte skúsenosti s tým, že po kúpe tohto rozšírenia (týka sa to aj rozšírení AH a iných hier) v ENG by som si nechal vytlačiť a nalepiť CZ prelepy kariet, ktoré sú tu na ZH? Nezničia sa tie karty rýchlo? Ako prebieha taká výroba?

10.1.2012 22:17:09

kto chce, tak nájde
Proroctví bola naša prvá hra, /je to naozaj dosť rokov/,preto mám snahu stále túto hru zjednodušovať , romantizovať a urobiť ju rodinne zábavnejšiu. Táto hra sa momentálne u nás hrá ako číslo jedna / samozrejme, že po mojich výmenách figuriek, zavedení pár nových žetonov, upravenia herného plánu, zavedenia questov a malých urýchlovacích questov na začiatku hry, výrobe fixných podložiek pod postavníky a karty rás - aby to bolo na stole stabilizované, a žetóny nepoletovali / Mám obe rozšírenia , ale do hry ich dávame len čiastočne. Už som to napísal v inej diskusii, prepadla tomu aj moja žena, baví to aj moju sedem ročnú vnučku. A k samotnej téme - zahrali sme teraz dva krát vo dvojici kooperatívnu hru / a som presvedčený, že by to šlapalo aj v trojici -štvorka odhadujem, že už trošku dlhšie /- a ...neuveriteľne vynikajúce. V dnešnej dobe , kto trochu chce, nemá problém prelepiť si samolepkou trapnú gildu a lesný tábor, kúpiť pár figuriek dnd minis, vyrobiť pár žetónov, stiahnuť si karty questov/ tu / - a má novú špičkovú rpg hru . Za mňa teda do tejto témy o najlepšiu kooperatívnu hru smelo dávam Proroctví / podmienka questy , a trojica - v štvorke sa bojím o čas / . A k samotnej hernej dobe , so ženou to stíhame ako agrikolu - dve hodiny. Partie v trojke nepredĺžili herný čas viac ako o pol hodinu .A čo je teda najviac prekvapivé, hrá to s obrovským nadšením moja žena, ktorá ma už síce prekvapila s Nexusom / jej top bola agricola a notre dame /, ale s tohoto zanietenia pre proroctví mám pocit , že pri dobrom nabudení sa dá do chlapčenskej hry natiahnuť aj dievčatá/ prípadne trojnásobné babičky /. Takže po malých homemade úpravách za mňa momentálne najlepšia kooperativka Proroctví.

10.1.2012 22:40:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Santo
1) Scenarovy hrani bejva pro znovuhratelnost prinosem (u MoM to znamena aspon nejakou znovuhratelnost, ale i tak to dle obecneho konsenzu neni hra na caste hrani)

2) u GoW bych na pridani pateho hrace nespolehal. Konieczka si v rozsireni vseobecne moc nelibuje, k MEQ rozsireni stale odmita (primej dotaz z posledni doby pro nejakej casak "proc stale neni zadna zminka o rozsireni pro MEQ" oznacil za "prilis tezkou otazku, na kterou radsi nebude odpovidat" :-)), k RuneWars delal rozsireni nekdo jinej a patyho hrace stejne nepridal, ackoli to byla ke hra zasadni vytka ... historie tvemu predpokladu prilis naklonena neni:-)

10.1.2012 23:18:01

Polylux1
Len som si myslel, že FFG bude chcieť z takej značky ako je GoW vyťažiť, čo najviac. Bral som to ako pohľad FFG a nenapadlo mi pozerať sa na autora. Možno keby bol tvorcom K. Wilson.. :D

10.1.2012 23:49:16

Santorrinni
Jestli je vas 5-6, tak hod oko na Stanici Paranoia, ktera bude v unoru. Nechci nasilne propagovat vlastni hru, ale je to ve slovenstine, za par penez a je to delane primo pro pocty hracu, co hrajete;) A casove o dost kratsi nez Galactica. Jen ve dvojici si to urcite nezahrajes, ale to ani tu Galacticu ne...
Jinak muj dalsi tip je Ghost Stories, s tim novym rozsirenim je to pro pet a pak rozhodne Mousquetaires du Roy, jsou to sice vsichni proti Mylady (ne cisty koop), ale me ta hra desne bavi...

10.1.2012 23:59:23

aneken
Propagácia od REXhry mi nevadí, práve naopak. :) Je to moje obľúbené vydavateľstvo. Sám by som rád venoval spoločenským hrám nielen na hráčskej úrovni, ale aj pri jej utváraní. Neide mi ani o peniaze, len o ten pocit prinášať ľuďom do ich domovov hry, resp. ich preklady. :) Lenže som Slovák a na SR nie je vydavateľstvo, pre ktoré by som rád pracoval. Už sa teším na Paranoiu aj Revolver. Sú to hry, bez ktorých by som sa nezaobišiel.

11.1.2012 00:29:19

ad 5. hráč v GoW
Přidání pátého hráče do GoW by byl podle mě trochu problém a nemyslím si, že se do toho bude FFG moc hnát. Volných mariňáků je v sérii ještě dost, tam problém není, ale horší by to bylo s komponentami. V rozšíření by museli přetisknout všechny malé karty lokací (navíc se na ně už nic víc nevleze, tak by spawny pro 5 hráčů museli dát asi na další řádek a ukousnout z nákresu dílku a popisu speciální schopnosti, na což už tam moc místa není) a museli by dodat další miniaturky potvor ze základu, protože už ve čtyřech hráčích není problém je mít na plánu všechny. Tím by museli ještě přidat žetony zranění a karty některých zbraní, protože by jich bylo ve hře více (základních zbraní i zbraní Locustů).
Když tak o tom přemýšlím a vzpomenu třeba na Starcraftí Brood War, tak toho zase tak moc není a asi by neměli takový problém to udělat, ale testování hry pro 5 hráčů určitě zabere hafo času a u tolika hráčů už si nejsem úplně jistý plynutím hry, protože se prodlužují prostoje. Takže za sebe bych s rozšířením GoW pro 5 v brzké době moc nepočítal. Ale nikdo neříkal, že bych se nemohl mýlit (a velmi rád bych se mýlil :-) ).

11.1.2012 08:37:01

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions MS. Marvel
Marvel Champions MS. Marvel
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas