Naj solo hra

Ahojte!

Ktorá je podľa vás naj sólovka? Zatiaľ som sólo nehral veľa a niektoré ma nebavili vôbec. Skúšal som:

Nemesis - fajn

Říše příšer - vôbec sa mi nepáčila

Gloomhaven Lví chřtán -  vôbec sa mi nepáčila

Tiny epic adventures - dlho mi trvalo, kým som sa naučil hrať, ale potom fajn

Scythe - fajn

Arkham horror - za dve postavy - nepáčila sa mi (stráášne dlhé)

 

28.12.2023 17:29:52

Nezkoušel jsi zadat “sólo” ve hledání v diskusích? Už tu několik vláken je, popis her a doporučení myslím s velké části platí i dneska bez ohledu na stáří hry. A každopádně by bylo dobré trochu blíž specifikovat, jaký žánr bys preferoval, už podle toho Tvého seznamu mi přijde, že zkoušíš všechno možné, a to se potom těžko něco doporučuje.

28.12.2023 17:47:30

Můžeš to ještě nějak specifikovat? Žánr? Herní doba? Nějaká oblíbená mechanika - netřeba odborně, ale jestli spíš hraní na hrdiny a boj s nepřáteli nebo něco budovat? Raději si vaříš hlavu nebo když je ve hře náhoda? Nebo např. co tě bavilo na té Nemesis nebo na Scythe? Musí být v ČJ nebo zvládáš EN? Kampaň může být nebo raděj ne?

Aktuálně je např. na trhu pár her, které jsou pouze sólo a dobré:

#Comanchería: Vzestup a pád říše Komančů 

#Nebe v plamenech 

#Vzdor!  

Osobně za tutovku považuji #Duchové ostrova - aktuálně jsou sice vyprodaní, ale dotisk tu má být cobydup. 

Mému osobnímu letošnímu žebříčku sóloher kralují:

#Marvel Champions: Karetní hra v ČJ k sehnání už pouze na bazaru a vyšlo pouze jedno rozšíření, kdo chce víc obsahu musí do EN verze.

#Tetrarchia malá hra s velkým prvkem náhody, někdy se stane, že je moc lehká a někdy naopak skoro nehratelná, ale je krátká, tak to zase tolik neva…

#Marvel Zombies: Odboj superhrdinů - nutno hrát za čtyři postavy

#Cthulhu: I smrt může zemřít - to je pecka, ale náročná, je těžké vyhrát. Na některé scénáře je podle mě potřeba zvládat ovládat víc postav. 

28.12.2023 18:11:37 | Upraveno autorem (porovnej)

priprav si penezenku

https://boardgamegeek.com/geeklist/324731/2023-peoples-choice-top-200-solo-games-1-200

29.12.2023 08:07:17

Proč se ti hry nelíbily? Pomohlo by to s doporučováním dalších. 

29.12.2023 14:52:50

Za mě:

Tapestry, Archa nova, Gugong, Concordia (samozřejmě s rozšířením)

 

29.12.2023 16:36:46

@Juanitos 

Absolutní souhlas, podepisuji v plné výši. Ještě bych přidal Mage Knighta, nicméně v každé z těchto 4 her mám 50+ partií a jsou prostě boží (a všechny jen v sólu). 

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

1.1.2024 09:37:54

Euthia se dá sehnat asi jen přes KS, že? 

2.1.2024 14:54:20

Ano, ale už jen v angličtině. Česká se dá sehnat na bazaru za hroznej randál.

2.1.2024 15:04:20

Celkem mě překvapuje, že tu nejsou #Spící bohové 

3.1.2024 08:08:44

Vybíráme z Bazaru

Euphoria cestou k lepší dystopii
Euphoria cestou k lepší dystopii
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas