Marvel Zombies: Odboj superhrdinů

Marvel Zombies: Odboj superhrdinů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
CMON Limited
Guillotine Games
Portal Games
Spin Master Ltd.
Autoři: Fabio Cury
Michael Shinall
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zombie nákaza se rozšířila po celé zemi. Ale až když nákaze podlehli i někteří ze superhrdinů, lidstvo začalo ztrácet veškerou naději. Obyčejné zombii se s vypětím všech sil ubránit (nebo utéci) dá, ale superzombíkovi, jako je Kapitán Amerika nebo Iron Man? Naštěstí je ještě pár superhrdinů, kteří nákaze vzdorují a dokáží se postavit i svým dřívějším parťákům.

Marvel Zombies: Odboj superhrdinů je další samostatnou hrou z rodiny Zombicide. Oproti ostatním hrám, které se soustředí na víceméně tradiční prostředí současnosti (vůbec první hra z celé rodiny), fantasy středověku či sci-fi (a je variant ještě více), se Odboj superhrdinů věnuje současnosti říznuté světem Marvelu.

 

Privátní: mz.game.setup.png

Při hře se tak až 4 hráči vtělí do rolí přeživších superhrdinů, kteří se v rámci zvolené mise snaží splnit její cíle, aniž by některý z nich podlehl hordám zombií.

 

Příprava hry

Na začátku Odboje superhrdinů si hráči zvolí, jakou misi budou hrát (v pravidech hry jich je 9 a další by se měly postupně objevovat online). Popis mise určuje, jak sestavit herní plán z čtvercových desek, které představují malé části města, jako ulici a různé domy. Mise také udává přesné rozmístění různých herních prvků jako jsou například:

 • cíle, které musí superhrdinové vyzvednout, aby misi vyhráli
 • místa, na kterých ožívají zombíci v průběhu hry
 • pomocníci, kteří se na mapě skrývají před zombíky, a které mohou hrdinové zachrátit (a získat tak jejich speciální vlastnosti).

A dále pak mise může popisovat různá speciální pravidla, která pro danou misi platí navíc k běžným pravidlům.

Dále si hráči rozdělí 4 superhrdiny (v běžně dostupné verzi hry mohou vybírat z šesti hrdinů: Hulk, Spider-man, Black panther, Winter soldier, Wasp, Vision) a vezmou si ke každému odpovídající figurku, kartu s vlastnostmi a kotouče zkušeností. Zkušenosti hrdinové získávají v průběhu hry hlavně za porážení zombíků a nebo plnění některých cílů mise (dle speciálních pravidel mise), a tím mohou zvyšovat své schopnosti v rámci 4 úrovní.

Privátní: mz.heroes.png

Karta superhrdiny popisuje speciální vlastnosti, kterými hrdina disponuje v závislosti na své úrovni, a také má 2 stupnice. Jednu pro evidování počtu životů, které hrdinovi zbývají, a druhou udávající, kolik superenergie hrdiná má pro aktivaci různých vlastností a schopností.

Ještě se připraví balíčky několika typů karet, z nichž nejpodstatnější jsou:

 • karty Oživení - tyto karty na konci každého kola určují, kde se herní mapě oživí kolik zombií a jakého typu (od obyčejných chodců, přes rychlé běžce a robusní ranaře až po nejobávanější superzombií).
 • karty Hrdinských vlastností - tyto karty si mohou hrdinové dobírat do ruky a při hře pak používat jejich speciální efekty (po použití se odhazují a často pro aktivaci vyžadují superenergii).

 

Průběh hry

Odboj superhrdinů probíhá na kola, která jsou rozdělena na 2 hlavní fáze.

Fáze hráčů

Na začátku celé fáze všichni hrdinové získají jednu superenergii a následně se v libovolném pořadí prostřídají v tazích. Na ten dostane každý ze superhrdinů 3 akce (na vyšší úrovni má o akci navíc). Ty může téměř libovolně využít pro tyto činnosti:

 • Pohyb/přesun - za jednu akci se přesunout o jednu zónu na herním plánu.
 • Otevření dveří - přičemž otevření prvních dveří do dosud zavřeného domu způsobí odhalení zombíků v každé místnosti/zóně otevřeného domu.
 • Získání vlastností - dobrání si karty Hrdinské vlastnosti z balíčku. Hrdina smí mít v ruce maximálně 2 tyto karty současně, takže při dobrání třetí musí pak jednu odhodit.
 • Útok - zaútočení na zombíky v jedné celé zóně (někteří hrdinové disponují útokem na blízko = zóna, ve které stojí, jiní mohou útočit i na zónu sousední).
 • Záchrana pomocníka - když se v zóně s hrdinou nachází pomocník (a žádní zombíci), může hrdina pomocníka zachránit a tím získat jeho/její kartu se speciální schopností pro další hru.
 • Posílení - doplnění si zásobu superenergie o 2.
 • Interakce s cílem - dle speciálních pravidel mise plnění různých úkolů pro zajištění vítězství ve hře.

Privátní: mz.bystanders.png

Fáze nepřátel

Poté, co odehrají svůj tah všichni superhrdinové začíná fáze nepřátel, která se skladá ze 2 kroků:

 1. Aktivace nepřátel - zombíci na herním plánu provedou své akce (většina má 1, ale běžci a superzombíci mají 2). Ty využijí buď k útoku na hrdiny a pomocníky (když se nachází ve stejné zóně), nebo k přesunu k nejbližšímu hrdinovi/pomocníkovi.
 2. Oživení nových zombií - pro každé místo, kde se oživují zombíci, otočí hráči vrchni kartu Oživení z balíčku, a ta určí, kolik zombií jakého typu se v daném místě objeví. Kromě karty také záleží na úrovních superhrdinů (čím jsou mocnější tím více se oživuje i zombíků).

Privátní: mz.superzombies.png

 

Konec hry

Hra končí ve dvou situacích. Buď okamžikem, kdy padne první ze superhrdinů - v takovém případě Odboj superhrdinů skončil neúspěchem a hráči prohráli.

Nebo se hráčům podaří splnit všechny podmínky mise a uniknout přes zónu úniku (označena žetonem Exit).

Autor: Zeus

Rozšíření hry (1)

Marvel Zombies: A Zombicide Game – Galactus the Devourer (2023)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 1 - 6 hráčů od let

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Další názvy této společenské hry

 • Marvel Zombies: Heroes' Resistance
 • Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów

Vybíráme z aukcí

Alias - souboj generací
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas