Mačka / Zajíc - co jste ukořistili, jste spokojení?

Zdravím všechny,
Ti z Vás, kdo koupili, jak jste spokojeni s výběrem? Jaká jste měli kritéria a co jste nakonec dostali? Začnu.
Velká mačka - euro dobře hratelné primárně ve dvou, ale nárazově i ve více. Oblíbené hry Caverna, Marco polo, Mars, Blood Rage. Ráda škodím :-). Max jazykově nezávislá hra.
Výsledek:
Petrichor
The Boldest

Petrichor vypadá zajímavě, Boldest na první pohled moc neoslnil, bgg hodnocení také nic moc. Uvidíme, až vyzkoušíme. Ani jednu z her jsem doteď neznala, což je na jednu stranu fajn (mám celkem přehled a bylo skutečně překvapení), na druhou stranu to evokuje pocit, že je tato akce využita jako záminka pro pročištění skladu.
13.10.2020 07:15:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Výměna

Neplánuje někdo vymenit, něco, co dostal? Měl bych zájem o Říše příšer ????

28.10.2020 13:50:44

Janotik
A co nabízíš?

28.10.2020 22:09:06

...
Velká mačka z ihryska.
Zadání máme rádi eurovky, oblíbené hry Caverna - dřevěné komponenty, chov zvířátek a zvelebování jeskyně, Marco polo - mechanika a znovuhratelnost, Settlers - srdcovka.
Dorazilo:
Village - neznám, vypadá na těžší euro, rád zkusím
Fallout Shelter - potěšilo

30.10.2020 10:27:42

Kšefty jsou jinde
Hoši, Janotik a Duirin. K tomuhle, co tu rozjíždíte, [mrkněte na zadání] se tato diskuze nevztahuje. Jděte se mrknout na

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/nevhodny-mazlicek-aneb-vymena-macek-a-zajicu-26180/

30.10.2020 16:11:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Velká mačka

Zajíce jsme bohužel prošvihli, tak jsme se odhodlali do mačky. Zadání bylo:
- hry pro zkušenější hráče nebo hráčské hry
- většinou hrajeme ve dvou nebo v partě (4 nebo 5 hráčů, ale limit stačil pro 4)
- česká nebo jazykově nezávislá anglická hra
- přidal jsem odkaz na naší sbírku her

V krabici nám přišlo:
- Říše příšer - paráda, těšíme se, až ji rozbalíme a zkusíme
- The Boldest - nevím, co od toho očekávat, na první přečtení pravidel to vypadá zajímavě, trošku mě zaráží hodnocení na bgg, ale vyzkoušíme, snad nám sedne a bočas se na stůl dostane
- Pekelný stroj - to chápu, že byl poslední dodatek k naplnění mačky. Hra nás nezaujala a pošleme jí dále.

Ale obecně spokojenost, super akce :)

1.11.2020 21:38:14

Zajíc v pytli - druhá vlna
Zadání : hráčské hry 2-4, horor, scifi, fantazy, historie. Ne válečné hry. Seznam vlastnenych her na ZH.
Výsledek :
Říše příšer - dle popisu a recenzí se moc těšíme
První marťané - mám za sebou dvě solo hry a jsem úplně nadšený, vlastně jsem ani nevěděl že jak moc by mne takováto hra mohla bavit (a právě solo)
Coup : Noční klub - srandicka na doplneni, bohuzel 3 - 6 hracu, ale nekde nekdy ve skupine ji zkusime vytahnout.
Za mě super a díky za králíka.

4.11.2020 21:44:21

Ahoj,

tak co letošní Mačky vo vreci? Jaké bylo vaše zadání a co jste ukořistili? :-)

U nás velká mačka - zadání ...
Žánr: horrorová kooperativka
Počet hráčů: 2-5

Přišlo:
Dwarves, The
Armata Strigoi

jsme spokojeni, hlavně že jsou to hry které neznáme ... čekal jsem mainstream, třeba Arkham, Eldritch nebo Betrayal at House on the Hill ale přišly fakt hry které nejsou tak známé a hodně se mi líbí :-)

Co u vás? :-)

29.4.2021 14:39:38

U nas mini detska macka (pre dvojrocne dieta), prisla hra od Trefl, kde zvieratka putuju s cucoriedkami k zajacikovi, ktory pecie kolace. Malo by to fungovat na zaklade kocky s farbami, ale to drobec este nedava, tak sa len hra so zvieratkami, ktore papaju kolace. Plus este dostal jednu malu drevenu vkladacku. Je spokojny :)

Mala+stredna pre dospelych, poziadavka na rodinne az stredne strategicke, hratelne aj vo dvojici. Prislo:

Maharani - uspesne sme pri nom presedeli uz dva vecery. Nic extra narocne a pritom dobre funguje a dobre vyzera. Tesim sa, ked skusime vo vacsom pocte.

Walls of York - zatial nevyskusane, posobi dost jednoducho, tak uvidim, co sa z toho vykluje.

29.4.2021 14:52:06

@Longerin
Urcite sa nebude jednat o mainstream, chcu vyprazdnit sklady od hier, ktore by normalne nikto nekupil. Mozno raz za cas, aby sa nepovedalo, daju nieco znamejsie. Hral som raz dve hry z tejto "sutaze", jedna z nich bola priemer a druha bola statocna blbost. Na BGG vsetko v ranku od 700 vyssie.
-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

29.4.2021 16:19:21

@Magor - tahle "hra" asi nebude úplně pro sběratele her, co mají všechno, ale spíš pro někoho, kdo by chtěl novou hru a neumí se rozhodnout. Rozhodně mi to nepřijde jako čištění skladů, protože mě třeba dorazila hra, na kterou už jsem několikrát koukala, ale přišla mi drahá. Navíc jsem viděla nějaké fotky maček a některým teda dost závidím, co přišlo jim a kdybych to měla kam dát, tak ještě objednám :)

Objednala jsem střední mačku s tím, že budeme nejčastěji hrát já + 2 kluci 9 a 11, případně ve 4 i s tatínkem, nebo skupina dětí 8-15 let samostatně.
Dorazilo:
Escape: The Curse of the Temple + rozšíření Illusion
tzn. hra pro 1-6 hráčů od 8 let, klučíčí téma Indiana Jones :)

Velkou mačku jsem vzala s tím, že hrajeme 2-4, nejčastěji 3 a jsme všechno holky, takže něco holčičí, možná i něco kapku složitějšího
Dorazilo:
Lotos - 2-4 hráči, vyloženě holčičí jednoduchá růžovka
Parfums 2-4 hráči - téma holčičí, ještě nehráno, ale myslím, že zvládnou i děti
The Boldest - to předpokládám pasuje sem, nebo do těch dětských? Pravidla jsem zkoukla na Nithrania a už vím, že to se mnou holky hrát nebudou a na děti je to asi ještě složitý. Takže mám stále ve fólii a přemýšlím, jestli zkusit prodat nebo vyměnit, nebo počkat, až mi do toho doroste i malé dítě.


29.4.2021 17:00:49

@ivca79 nikto ti nebráni tie hry ktoré závidiš si normálne kúpiť a nie sa spoliehať na šťastie ;)
-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

29.4.2021 18:52:55

@Magor - nikdo nikomu nebrání koupit si hru, co chce a ani nikdo nikoho nenutí si koupit mačku vo vreci.

Jen sem chtěla ukázat, že mě dorazilo něco, o čem sem slyšela, líbilo se mi to, ale neměla jsem ve wish listu, protože mi to přišlo příliš růžové na to, abych to pořídila a tvářila se, že to je vlastně hra pro naše předpubertální chlapce, takže mi ihrysko udělalo radost. Stejně tak jsem na sociálních sítí viděla fotky her z mačky, na které už jsem koukala, ale vždycky jsem to z nějakého důvodu vyřadila z toho, co si koupíme, protože jsem limitovaná místem, tím, s kým hraju a hlavně asi tím, co jsme schopní doma protočit - nemám ráda hraní jedné hry dokola, ale přijde mi zbytečné mít krabici, kterou nemám s kým vyndat.

Trh s deskovkami je v ČR přesycený, prodej her je závislí na recenzích - dokonce mám pocit, že to je jediná forma reklamy, kterou deskoherní průmysl používá - někomu zdarma dodá jeden nebo 2 kusy hry, případně přihodí nějakou korunu a výsledkem je video které hru vysvětlí, pochválí, ukáže, udělá soutěž... (takže do světa pošle X her úplně zadarmo, nebo ještě s nějakou finanční ztrátou jako honorář). Díky této strategii může být jedna hra naprostý hit, který je nemožné sehnat, oproti tomu jiná hra, která nemá takový hype může ležet někdo bokem.

Mačka vo vreci je prostě jen jiný způsob reklamy jak dostat na trh hry, jejichž recenzní vzorek nedostal zrovna pan A nebo pan B, který točí YT videa a všichni ho sledují, bohužel se to dostalo pánovi C, který to totálně zhaněl v nějaké FB skupině. Pokud je distributor ochoten část těchto her prodat s minimálním ziskem, dostanou se širokému okruhu lidí a může se stát, že se začnou objevovat pozitivní recenze a nakonec se hra začne prodávat.

Zcela upřímně předpokládám, že pokud má distributor hru v nabídce, tak jí pravděpodobně věřil, že je dobrá. Bylo by značně kontraproduktivní dovážet/vyrábět něco, co od začátku vím, že mi zůstane ležet na skladě. Pokud se jí dostane správné pozornosti (čti. dostane jí člověk, kterého by mohla bavit, opravdu ho baví a napíše/natočí o tom), může se začít normálně prodávat. Stejně tak by bylo od toho obchodu naprosto kontraproduktivní cpát do krabic hry, které jim přijdou jako propadák, protože tohle by šlo udělat jen jednou.

Takže za mě - pokud to bude možné i na podzim, pravděpodobně opět mačku objednám, ale pro ségru k Vánocům.

29.4.2021 20:47:49

Celkom pobavilo, ale OK, aj taky moze byt nazor. Najdolezite je, ze ta tie hry bavia, tak preco neurobit spolu s tym radost aj obchodom, aby sa trochu vyprazdnili?
-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

29.4.2021 22:52:52


chtel jsem koop pro hru s klukem 10let a at se k nam muze sem tam zena a mam:

Lords of War - bojovka, karetka pro dva hrace. mimo zadani, ale vypada to, ze nezapadne. parkrat jsem zkousel na yucate.

Tha Boldest - zase neni koop, ale nejspis zaujalo, po zkouknuti pravidel na nithranie si nejsem uplne jist, zda je to uplne pro nas.

jsem rad, ze jsem zkusil, priste bud do toho nejdu nebo specifikuji vic konkretne.

30.4.2021 10:36:21

Dve velke, jedna mala. Zadani bylo konfliktni strategicke, 3-5 hracu, pohyb po mape, miniatury. Napsal jsem spoustu veci-zanru co bych nechtel
Dostal jsem Mezo, Immortals a tri balicky Keyforge-Age of Ascension. Immortals a karty zkousim poslat dal.
Za Mezo jsem rad, vypada paradne, neznal jsem. Immortals nezaujalo. Zklamani z tech karticek.
Zkusenost dobra, priste uz do toho nepujdu.

30.4.2021 11:49:11

Dvě velké.

První: pro malé dítě + zkušený hráč co nemá rád kostky a kooperativky :D

Doslo:
Guns and Steel - velmi dobre hodnocená
Armageddon - musím se prokousat ale dame tomu sanci
MAX, DER KATER - mini detska kooperativka co je již popsána níže takže zadání funguje.
+ 4x Rakytníček - Veganské želé pro děti s vitamínama .....

Druhá: Středbě zkušená, pro ctyri dospele

Doslo:

The Boldest - asi doslo kazdemu druhemu
ORBIS + ORBIS neopren mat (vypada zajimave)

Kazdopadne cenove to odpovídá - uvídíme po prvních hrách


Ještě poznámka na konec: Komunikace s nimi super.. Borec mi volal kvuli hře pro dítě a domlouvali jsme podrobnosti ..

30.4.2021 12:39:43


Koukam, ze pokazde v mackas dominuje vzdy nejaka jedna hra. Minuly rok to byl pulsar, ted zase boldest

30.4.2021 14:06:06

Pozadavky na hru primarne pro 2, idealne koop (jako oblibene jsem vyjmenoval jen koop hry), pristupne tema (ne valecne/ne zombie)

Velka + stredni:

My city,
Maharana,
Petrichor,
Nisyros

My City jsem mel i na bgg vyslistu, kde jsem posilal seznam her. Nisyros je zajimavy koop (zatim zkouseno jednou). Zbyle dve jsou abstraktni, kompetetivni s hezkymi tematy. Herne teprve uvidim.

30.4.2021 19:28:49

@Kanic: Zdá se, že Boldest se objevoval velmi často taky na podzim. Už jen člověk, který tohle vlákno tehdy založil, ho zmiňuje v připnutém příspěvku (a pak se několikrát objevil zmíněný i od dalších lidí). Podobně i Petrichor byl na podzim i teď.

30.4.2021 22:59:58

@Magor: v tomto pripade nejde o vyprazdnovanie skladov ihryska. Majitel (resp. sef obchodu) to vysvetloval, ako to je, co su to za hry, odkial su a preco prave tieto. V predposlednej jesennej macke islo do sveta vraj cca 2500 krabic. Vynasob si to poctom hier, cca 3 na balik. Myslis, ze ihrysko ma na sklade 7500 nepotrebnych hier? ;) Asi nie, ze?

1.5.2021 20:04:07

@MerggieMan no neviem tá hra na viacerých e-shopoch nieje dostupná. Na ihrisku je skladom. Vyprázdňovanie skladov to skôr bude, ak nie tak nezistnost tiez nie :). Všetko je biznis aj mačka vo vreci, zase nebudme najivní ze obchody pojdu takýmito akciami do straty.

1.5.2021 22:39:13 | Upraveno autorem (porovnej)


@Jahman tak jasne, ze do ztraty nepujdou. Vysvetlil jak to je, dostanou slevy od dodavatelu atd. Ale je ok, ze na tom vydelaji. Nikdo neni nucen se do toho zapojovat. Je to opravdu jen zajimaveji podany Black Friday!

A ja se na svoje macky (jednu velkou a jednu malou) fakt tesim. Jsem myslim idealni zajemce o macku. Doma moc her nemam, deskovky me brali od mala. Nicmene po te co jsem si jich par poridila a jen mi na ne sedela prach. Tak jsme je prestala kupovat, k cemu taky, parkrat jsem vytahla na nejakou akci a pak se tam treba ani nehrali.... A doma to hrat proste nemam s kym. A na cony a deskoherni setkani jsem se skrze praci a psy proste taky uz xlet nedostala. A kdyz jsem zmenila praci, abych mela cas tak bum prisel covid...

Ale koukala jsme na FB na fora lidi mluvili o macce, ukazovali hry a co chvili tam bylo, hra pro 1-4/1-6 hracu atd. Takze jsem si dala jako podminku, ze chci hry hratelné v sólo.
A protoze domam mam solo akorat Carodejky a ted nove Disover nemusim se bat, ze by mi prislo neco co mam :D
Mozna to nebudou uplne pecky, ale mozna jo. Kdo vi. Laka me i to prekvapeni, ze proste nevim co tam bude, proste koupila jsem si darek k narozeninam, ale takovej, ze proste nevim co tma bude a to je na tom kouzelne. A tim, ze dostanu hry v hodnote dvojnasobku mi trochu vykryje prokud by byli horsi.
A spalit se a koupit si spatnou hru muzu i kdyz budu vedet co kupovat, protoze proste mi nemsi sednout hra s ktere budou vsichni nadseni a naopak mi muze sednout neco co vetsina oznaci za blbost.
A nebo ji najdu nekoho komu se bude libit a vymenim za jinou...

Jen to cekani je dlouhe no :) ale kdo si pocka ten se docka.

1.5.2021 23:00:20

Kniga takže vyprázdňovanie skladov to predsa len je, len nie u ihriska :) Aby bolo jasné ja proti tomu nič nemám, ale nie som z tých čo by kupovali na "blind" hry. Kupujem to čo mám vyhliadnute a naštudované a čomu verím na 100% že ma/nás bude bavit.

1.5.2021 23:35:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@JAHMAN koniec koncov aj skladov ihriska, hry ktore nedokazu predat prihodia do macky. Ta akcia je pekna, a je urcena podla mna pre ludi, ktori su v tomto konicku kratko pripadne nie su taki narocni (ako napr. ja :) . Mne ako harcovnikovy, mi kupa macky nedava az taky zmysel. Nepotrebujem si kupovat beckove alebo ceckove undergroundy, ktore nepoznam a radsej si nieco take kupim sam. Som si ale isty, ze s tym maju prace kopec a podla poctu opakovani, pada tato akcia na urodnu podu. Ide predsa o prekvapenie. Raz som do toho isiel a viem si predstavit ako sa natrapili. Jednou hrou sa celkom trafili, druhou uz nie velmi.

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

1.5.2021 23:50:49 | Upraveno autorem (porovnej)


@Jahman ano, nez takovych akci by tech her bylo na trhu mene :D Treba na poradniky :-D
Taky to muze byt reklama pro hjry, ktere zapadly. Lidi je ted dosatnou zacnou je treba hrat a tim jim vzorste hodnoceni a dalsi lidi si je pak koupi zamerne.

A to je v poradku. Nikdo nerika, ze je macka pro kazdeho, pro spoustu lidi ej naprosto nevhodna. Ja treba nemam ted cas na nejake studovani recenzi a probirani se tu xstrankama co mi to tu vyhodi, kdyz zadam parametr, ze chci hru pro jednoho hrace. tAKZe mi macka usetri spoustu casu :)

A pro vetsinu lidi ten koncept zajimavy je.... Kdyby davali uplne propadaky tak na dalsi "rocnik/pulrocnik" budou mit mene zajemcu. Takhle urcite nurcite procento odpadne, ale spousta lidi jde do ni opakovane. Takze asi uplny salaty nedostali :)

1.5.2021 23:50:58

Vybíráme z Bazaru

Zombicide 2nd (EN)
Zombicide 2nd (EN)
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas