Mačka / Zajíc - co jste ukořistili, jste spokojení?

Zdravím všechny,
Ti z Vás, kdo koupili, jak jste spokojeni s výběrem? Jaká jste měli kritéria a co jste nakonec dostali? Začnu.
Velká mačka - euro dobře hratelné primárně ve dvou, ale nárazově i ve více. Oblíbené hry Caverna, Marco polo, Mars, Blood Rage. Ráda škodím :-). Max jazykově nezávislá hra.
Výsledek:
Petrichor
The Boldest

Petrichor vypadá zajímavě, Boldest na první pohled moc neoslnil, bgg hodnocení také nic moc. Uvidíme, až vyzkoušíme. Ani jednu z her jsem doteď neznala, což je na jednu stranu fajn (mám celkem přehled a bylo skutečně překvapení), na druhou stranu to evokuje pocit, že je tato akce využita jako záminka pro pročištění skladu.
13.10.2020 07:15:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Zajíc
Koupili jsme velkého - preference pro 2, strategická, bez náhody a nekooperativní. Dostaly jsme Indian Summer a Pulsar 2849. Zatím se seznamujeme s létem a je to roztomilá hra s jinou herní mechanikou než jsme zvyklí.

15.10.2020 18:14:26

Střední zajíc
Tak mé hlavní parametry byli:
- Čeština
- 2 až 5 hráčů
- pro 2 hráče spíš rodinného tipu, pro 3-5 spíš náročnější hra
- téma... hlavně né Fantasy
- a samozřejmě něco co nemám ve sbírce

Výsledek:
Lotos
Master of Orion: Desková hra

Takže v celku spokojenost

______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

15.10.2020 18:38:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Magor, Swapler
No zajímavé na tom je, že Ex Libris není ani moc ležák. V mačkách a zajícich jich šlo dohromady tak 150 a cca stejný počet máme na skladě, což znamená, že se 700 prodalo úplně v pohodě. Ale je to taková univerzální pěkná hra pro zkušenější rodinu či pár, tak ji dáváme. Nerveme ji ale na sílu všude;). A když koukám do dat, tak není ani nejposílanější hrou u nás v zajíci ;).
Ležák jsou za mě dost nezaslouženě Marťani, tam se to od začátku svezlo s tou negativní pověstí anglické verze, která šla ven nedopečená. A ještě daleko větší ležák je třeba Honba za prstenem, kterou naopak dáváme dost opatrně a šlo jich jen pár. Ale už máme dva ohlasy, že jsme i tu Honbu trefili... ;) A teda i jeden, že ne.
Obecně je to vybírání na základě dotazníků jedna z nejtěžších věcí, co jsem za 13 let v tomhle byznyse dělal. Až mě to dost překvapilo. A těší nás, že je naprostá většina s výběrem spokojená, protože jedině tak to za nás dává smysl...


CEO REXhry a PlanetaHer.cz

15.10.2020 20:47:08

Dostali co chtěli
Přijde mi super, jak ohlasy jsou z naprosté většiny pozitivni a všichni píšou, jak dostali co jim přesně sedlo. Trochu mne mrzí, že jsem se nezúčastnil. Moje představa by byla asi taková: (i) hra přesně pro dva hráče (ii) oblíbené téma investigativní žurnalistika (iii) ideálně hra tematicky zasazená do 70. let minulého století a (iv) jsem velký fanoušek Richarda Nixona. Zajímalo by mne, co by mi přišlo...

15.10.2020 20:55:46

Aneken
Osobně jsem právě čekal, že Honba za prstenem se bude objevovat častěji. A celkem mne překvapilo, kolikrát jsem viděl Detektiva a hlavně počet Ex libris.

Každopádně já jsem spokojený a pokud bude zajíc i příští rok, tak do něj půjdu. I když mne moc nenapadá, co dalšího by se tam dalo dávat ????

15.10.2020 21:40:25

Adams
No Watergate bychom ti jako áčkový titul od lišky poslat nemohli, tam se fakt nevejdeme marží ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

15.10.2020 21:48:55

kubeckam
Za mě je spíš zásadní problém to, že o to je tak velký zájem. Nám to reálně na týden vyřadilo několik lidí jen zpracováním zajíce a hrábli jsme si na dno a to jsme to po pár dnech pozastavili... Navíc ano, vše tam dát fakt nemůžeme...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

15.10.2020 21:55:01

Aneken
A letos jste to už definitivně zastavili? :-(

15.10.2020 22:54:28

Zajíc
U nás bohužel zklamání.

Dostali jsme sice velkou hru Vengeance a v pasti.
V pasti asi rozbalíme za pár měsíců a zkusíme(možná), ale Vengeance se vůbec netrefila do našeho v kusu.(mechanika a hlavně tedy téma). Tak je na prodej a snad se podaří jí zbavit aspoň za tolik, abychom koupili něco co nám víc sedne.

Zajímavostí pro nás bylo to, že o den dřív měli doma zajíce přátelé, které bych s nima klidně vyměnil, přesto, že jejich byl levnější :D (asi jsem špatně popsal náš vkus). Dost přemýšlím, zda bych do toho šel znova a a doporučil to někomu.

Osobně bych možná spíše ocenil, nějaký seznam možných her, na které může člověka narazit a vlastně mně nevadí, že jsou to ležáky, nebo aspoň nějakou kategorizace her, ze které by člověk zvolil a věděl, by že třeba aspoň jedna má šanci být něco, co by fakt ocenil i když by jiná byla trash.

15.10.2020 23:29:36 | Upraveno autorem (porovnej)

RaBsarge
No jenže kdyby byl nějaký seznam, tak už by to nebyl zajíc v pytli, že ano? :-)
To už by spíše byl více takový Albi box, kde jsou vypsané hry, které se tam objeví.

15.10.2020 23:35:08

aneken
Mně přijde naprosto super, že to berete takto zodpovědně se zaměřením na zákazníka a není to jen "zbavíme se bordelu a něco jim tam náhodně našupeme". Za mě obrovský palec nahoru! Díky

Ad Ex Libris - tak nějak jsem zapomněl, že ta hra existuje, když jsem vyplňoval formulář. Ehm, jestli je ještě máte, nechcete mi to do mého zajíce šupnout taky? :-)

Je mi jasné, že si nemůžu takto přímo vybírat, proto ani nepíšu číslo objednávky, to by pak dělal každý. Každopádně, kdyby se mi tam Ex Libris objevila, palec by byl ještě větší.

15.10.2020 23:55:03

RaBSarge
Koukám na to, no tady byl problém, že jsme to museli dělat jen podle seznamu her a počtu hráčů. Viděli jsme tam oblibu her s figurkama, jsou tam i nějaké AT hry a chtěli jsme dát pořádnou velkou hru. Jestli jsme se netrefili, tak mě to mrzí, ale tady jsme museli fakt dost dedukovat... V konečném důsledku můžeme být jen tak dobří, jako je zadání... :(


CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.10.2020 06:27:18

Sakalik
Ještě chceme pustit do světa něco příští týden, ale bude to určitě početně omezenější než první vlna, nějaké nižší stovky, protože jsou z toho všichni už fakt unavení... Ale slíbili jsme to a dodržíme to ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.10.2020 06:29:24

Ellenar
No to proto, že máme hry fakt rádi. Nemělo by smysl je někomu posílat tak, aby je nehrál... A zajíc dává možnost dostat kokrétní hry ke konkrétním lidem, kterým by mohly sednout, za pro ně výhodnou cenu. Jen je to holt děsně pracné... ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.10.2020 06:34:39

Honba na zajíce
Já už jsem vás párkrát chválil z výběr, ale musím i tady.
Chtěl jsem hru, o které se nemluví/není slyšet, ale mělo by. (pun intended).
Dostal jsem Masters of Orion a jako hlavní lahůdku Reavers of Midgard. Reavers jdou dnes na stůl, tak doufám, že to bude tak dobré, jak to po přečtení pravidel vypadá.

A to, že se neprodává Honba za prstenem, well... ;-)

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

16.10.2020 07:08:20

aneken
Ano přesně tak - můžete být dobré jen tak, jak je dobré zadání... Viděl jsem na FB plno nespokojených lidí, že dostali něco co už mají a nebo co nechtěli. Jenže za to si většinou můžou sami tím, že nemají kompletní seznam apod...

každopádně mám dotaz - Jak moc jste se dívali třeba na seznamy na BGG? Dívali jste se třeba i na seznamy přáním, odehrané hry apod. a nebo jste šli vyloženě po seznamu her a snažili k nim najít alternativu, která tam není a splňuje zadání?

16.10.2020 07:10:48

Spokojenost
Chtěli bychom s manželkou ocenit borce z Planety - obsah Zajíce se nám perfektně trefil do vkusu a to jen na základě BGG seznamu a velice krátké odpovědi v dotazníku.

Dostali jsme Covert (neznáme, ale oba se moc těšíme na první hru a téma nám moc sedlo), Detektiv: L.A.Stories (základní hra projeta a považujeme za jednu z nejlepších her vůbec, takže bomba) a Discošváby (sami si nezahrajeme, ale s kamarady radi).

Měl jsem z toho docela obavy, ale poprali jste se s tím fakt dobře. Jde vidět, že se vyznáte. Manželka komentovala, že to je jako dostat vánoční dárek od někoho, kdo vás moc dobře zná :-)

Mějte se fajn a odpočiňte si :-)

16.10.2020 07:11:53

zajíc v pytli
zadaní: rodinná hra, pro 4 hráče, ale aby byla i dobře hratelná ve dvou, prostě abych měl co hrát s přítelkyní ai s rodič, když dojedou na návštěvu, pravidla spíše jednodušší.
Pokud budou ve hře zvířátka tak je to bonus navíc. Přiložen seznam her zde ze zatrolenek.
Došlo + vyjádření:
Time-line - už jsme zkusili vyzkoušeli a pěkná oddechovka, takže splněno
Diskošváby- ano jsou tam zvířátka, splněno
Lotus - ještě nedokážu posoudit, ale o5 jsou tam zvířátka, uvidíme jak bude bavit, splněno
Představ si - první skutečný zajíc v pytli, párty hra a na krabici od 3 hráčů, vzhledem k tomu, že hru znám tak ve dvou by to hrát asi jde ale ve více lidech to je lepší
Carcasone - safari - no tady mám smíšené pocity, jelikoš doma máme klasické Carcasone , tak si planeťáci moc netrefili i když podmínky splnily, je to prostě skoro stejná hra v jiné grafice - asi půjde z domu

Jinak celkové hodnocení, spokojenost.

16.10.2020 07:36:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Velký + střední zajíc
Za mě nadšení veliké. Mým tajným přáním bylo, abych ze zajíců byla překvapená :). Do formuláře jsem klukům poslala svůj seznam aktuálně či v minulosti vlastněných her, a protože jich tam bylo přes 150, tak jsem jim to nechtěla ztěžovat a uvedla už jen, že chci hru primárně pro 2, ale pokud možno hratelnou i ve 3, s angličtinou max. v pravidlech a že moc nemusím válečné hry. Chtěla jsem buď hry vyloženě pro zkušené hráče nebo pro "pokročilejší rodiny" s tím, že mi bylo vlastně jedno, co z toho dostanu - já chtěla hlavně to překvapení :)

A dorazilo:
Mangrovia - o hře jsem nikdy dřív neslyšela,
Gnomopolis - z celé hry znám pouze název, jinak nic,
Indian Summer - herně vím, o co jde, ale nehrála jsem a vím, že mamka z toho bude rozhodně nadšená,
Diskošvábi - ty beru, že jsou spíš do počtu, ale příležitostně zahrajeme na dovolených

Překvapení tedy obrovské, přání splněno!! Klukům děkuji, jdu kuchat krabice :))

16.10.2020 10:19:59

Velky
Za mě taky spokojenost. Chtěl jsem náročnější hry, primárně pro dva, aj pravidla. Preference byly koop a eura. Výsledek: Pulsar a Rise to nobility. A to jsem ani nenapsal, že mám hodně rád diceplacement, což obě splňují, hustý.

16.10.2020 11:56:50

OT
anupinka> Já právě myslím, že čím víc vodítek uvedeš, tím víc to ulehčíš ;)

Typická předvánoční scéna:
- "Prosím tě, poraď mi nějakou dobrou hru jako dárek."
- "A o čem by tak měla být? Nějaký oblíbený mechanismus, téma?"
- "No, to je jedno, prostě něco dobrého."

...

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

16.10.2020 13:36:17

Macky

Objednali sme macky za 85 E, zadanie bolo rodinne az mierne hracske, 3 baby 9-14 rokov + 1-3 ks dospelaci, tema zvieratka/rozpravky/prisery, prednostne dreveny material, variabilny herny plan, pekna grafika/ pribeh, moze byt aj koop., ak je hra jazykovo nezavisla, AJ, NJ pravidla nie su problem.NIE party, vzdelavacie, historicke, push your luck, appka, cisto abstraktne hry
Zadanie splnili dokonale, ci sa trafili do nasho vkusu budem vediet posudit az po Vianociach :-D
Vybrali nam : Petrichor – na wishliste ju mam uz dlho a planovala som vypytat si ju od Jeziska, takze parada :-D
Dream Catchers – na pohlad vyzera nadherne, ak by aj decka nahodou nebavila, dam si obrazky zaramovat :-D
Solenia, Feuville, Gingerbread House a Parfum – podla videi co som si k nim zatial pozrela vyzeraju vsetky dobre, verim ze aj decka zaujmu.

16.10.2020 13:41:58

Mačka

Objednal jsem velkou, mírně hráčskou, primárně pro dva, ale s infem, že by mi nevadilo mít něco pro 5-6 hráčů. Nevadila mi jazykově nezávislá hra, poslán odkaz na seznam her. V doplňující informaci bylo, že chci spíš rychlovku 1-2 hodiny, žádný šílenosti na celé odpoledne.

Přišel mi Orbis, neznám, hodnocení není úchvatné, ale podle obrázků se mi líbí, připodobňováno ke Splendoru, který se u nás hraje hodně, takže to mě potěšilo.

Pak přišly Legendy Západu, což mě vyloženě zklamalo. Ta hra mě nezaujala vůbec ničím, žel splňuje až pro šest a dle krabice do dvou hodin zahráno.

Celkově ale cajk, pokud Legendy někdo koupí dál, tak víceméně zaplatí celou mačku a Orbis je pro mě objevení úplně neznámé hry.

Rád bych zkusil ještě českého zajíce s podobným zadáním.

Nápad je to určitě super, je hravej, finančně velmi zajímavej, člověk se dostane ke hře/hrám, které by nečekal, takže i když to u mě úplně neklaplo (zadání ale +- splněno), tak si není určitě na co stěžovat.

16.10.2020 14:11:33

Kew
Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že ne vždy nám to víc podmínek ulehčí. Někdy jdou pak proti sobě nebo na to skoro nic moc nepasuje a taky nás dokážou docela domotat, když tam kombinuješ těch požadavků moc... ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.10.2020 14:46:24

Aneken
Jasně, to já plně chápu, že to je komplikované. Proto to taky nemám za zlé obchodu (Vám) ani sobě, ale je to prostě náhoda, se kterou do toho člověk šel.
U nás hrálo fakt velkou roli to, že přátelé měli Zajíce, který by nám sednul a nám přišlo tohle.
Nu což, možná zkusíme štěstí znovu :D a budeme doufat, že tohle někdo koupí, protože to nechceme ani rozbalovat (i když hra nebude špatná, prostě téma které je mimo náš zájem hodně, což u AT bych řekl, je dost důležité).

Akci hodnotím pozitivně i když nám zrovna nevyšla :D

16.10.2020 15:02:23

Vybíráme z Bazaru

Chyťte Bureše: Superlháři
Chyťte Bureše: Superlháři
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas