Lacné civizačné hry

Akú civilizačnú hru si kúpiť?

Možno je Stret civilizácii najlepšia hra ale je príliš drahá.

Je niečo lacnejšie napr. 70Eur., nemusí to byť úplne civilizačná hra, ale aby to malo: premyslený boj, mapu, stavby, mestá a národy?

Ďaujem za radu.

5.12.2023 19:01:14

Možná #Malá velká království  i když tam stavby moc nejsou pominu-li věže z rozšíření. Moc hezký je #Brazil: Imperial. Třeba i #Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit , ale s tím nemám osobní zkušenost.

5.12.2023 21:24:41

Taky se pridavam k brazil imperial.

5.12.2023 22:00:12

#Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit moc nedoporučuji, ten je spíš abstraktní (vlatsním a pocit budování národa nemám), to už spíš #Tapestry: Hra o vzestupu civilizací, ale tam chybí boj (spíš shánět na bazaru, hrál jsem jednou, ale atmosféru to má). 
Možná #Scythe , #Terra Mystica (má více odnoží) - spíš eura

#Kemet - ten je spíš řežba mezi hráči, chce to ale aspoň 3 hráče. 

5.12.2023 22:02:12

Mám tip sice to není klasická civ hra a je karetní, ale má parádní mechanismy a budování civilizace je tam krásně cítit. Navíc je asymetrická a za každý národ se hraje jinak. #Imperium: Dějiny a popřípadě #Imperium: Legendy  Ale Dějinama bych začal. Poměr cena/vykon-zábava je u téhle hry bezkonkurenční.

5.12.2023 22:04:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud od toho necekas hutnou cívku, tak bych taky určitě šla do  #Brazil: Imperial

5.12.2023 22:45:13

#Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit nie je moc záživná civilizačná hra, mám za sebou dosť her, núti to, ak chcete vyhrať, hrať len karty na piatej úrovni (hory).

#Scythe má zasa katastrofálne premyslený boj…

Ďakujem Vám a môžete ďalej prispievať

6.12.2023 18:14:30

Možná by mohla zaujmout #Northgard: Země nepoznané , i když to není plně civilizační hra. Druhý můj tip je Imperium Legendy, ten už tu padnul

6.12.2023 18:38:02

#Through the Ages: Nový příběh civilizace, nesplňuje požadavek mapy, ale jako jediná z těch zatím doporučených (Tapestry neznám) je to opravdu civilizační hra. Problém je složitost pravidel a šíleně dlouhá doba jedné partie (aby nakonec neležela na skříni). Druhá možnost #Bios: Origins - druhá edice, ale tam trochu přelezeme přes 70 eur. Výborná civilizační hra, ale pojata trošku jinak, než je člověk zvyklý (nemusí sednout každému). Jeden se musí prolouskat náročnými pravidly, ale po destilaci důležitého je to pravidlově velmi nenáročná hra. A opravdu hra za pakatel: #Inovace, ale nutno sehnat na bazaru, nemá mapu, je to tak trochu chaos (jasný vítěz může během kola ztratit vše a vyhraje někdo jiný), a ten pocit opravdové civilizační hry se tady nedostaví.

7.12.2023 09:00:13

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air and Sea + Order and chaos
Heroes of Land, Air and Sea + Order and chaos
Akt. cena: 2700 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas